Małe arcydzieła seniorów  

  • 15.04.2019, 07:55
  • Jolanta Wojczulis
Małe arcydzieła seniorów
Klub Seniora „Bądźmy razem”, działający z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Augustowa, rozkręcił się na dobre. Co i raz jego członkowie spotykają się, żeby miło spędzić ze sobą czas, ale też zrobić coś konstruktywnego. Tym razem spotkali się, żeby stworzyć nietuzinkowe pisanki w technice decoupage.

Jolanta Wojczulis

Klub Seniora "Bądźmy razem", który powstał z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Augustowa, swoją działalność rozpoczął zaledwie niecałe dwa miesiące temu.

-Bardzo nam zależało, żeby taki klub powstał, bo naprawdę jest on niezmiernie potrzebny. Opracowałyśmy więc pogram i do wakacji mamy już wszystkie spotkania są zaplanowane. Spotykamy się praktycznie co poniedziałek, w Miejskim Domu Kultury, i tu duży ukłon w stronę pani Ani Jastrzębskiej kierownik APK, która nam wiele pomogła. Korzystając z okazji dziękujemy też Mirosławowi Karolczukowi, burmistrzowi Augustowa za chęć wsparcia naszych działań –mówi Barbara Kaplukiewicz. –Jesteśmy też otwarte na nowe pomysły i zawsze jakieś ciekawe warsztaty czy spotkania możemy dodać.

Warsztaty prowadzone są przez różnego rodzaju specjalistów, ale także przez panie z rady seniorów, czyli między innymi Barbarę Kaplukiewicz, Annę Dźwilewską, Heleną Jolantę Sołtys czy Zofię Grajewską.

-Do tej pory w ramach działania klubu, odbyły się już spotkanie z Renatą Rybsztat, plastyczką dotyczące warsztatów z makramy (znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka) orazspotkanie podczas którego seniorzy relaksowali się i trenowali pamięć przy grach stolikowych, które przygotowała Anna Dźwilewska. Nobliwe panie w ramach klubu miały też możliwość dowiedzieć się jak dbać o cerę dojrzałą. Tajniki dbania o siebie oraz prawidłowego makijażu zdradziła Katarzyna Mikucka z augustowskiej Bioformy. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi seniorzy, podczas jednego ze spotkań, mieli też okazję pod czujnym okiem Haliny Łazarskiej, kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Nowince, tworzyć stylowe stroiki wielkanocne.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe