Przyszłość należy do kultury (artykuł/ video) 

  • 08.04.2019, 11:57 (aktualizacja 23.04.2019, 20:32)
  • Bartosz Lipiński
panel_kultura_-_konferencja_augustow_i_ziemia_augustowska_za_20_lat_szanse_i_zagrozenia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kultura to dziedzina, która przyciągnie do naszego miasta nie tylko turystów, ale też skłoni młodych ludzi do powrotu z emigracji. Taka konkluzja wypłynęła od uczestników panelu kulturalnego na konferencji: „Augustów i Ziemia Augustowska za 20 lat. Szanse i zagrożenia”. Pomysłów na poprawienie obecnej sytuacji jest sporo a nasze miasto ze swymi atutami może być czołówką lokalnego rynku.

Bartosz Lipiński

Panel kulturalny prowadziła nasza redakcyjna koleżanka Jolanta Wojczulis i trzeba przyznać, że z tego zadania wywiązała się naprawdę świetnie. Tym bardziej, że debiutowała w tej roli mając wokół siebie zacne grono prelegentów. Wśród nich była poseł na Sejm RP Bożena Kamińska, przez lata dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. Posłanka podkreślała, że Augustów posiada dziś ogromny potencjał ludzki, który można skutecznie zagospodarować przy współudziale biznesu i samorządu. Dlatego warto zainwestować u nas w coś wyjątkowego. Czerpiąc ze swoich bogatych doświadczeń Bożena Kamińska przypomniała, że kilka lat temu zatrudniła w SOK świetną choreografkę z Donbasu i postanowiła realizować własne musicale. Wiązało się to ze sporym wydatkiem pieniężnym m.in. na scenografię i stroje, ale całość się opłaciła i zakończyła sukcesem. Przyjezdni z innych miast są zaskoczeni dowiadując się, że występy są przygotowane i realizowane przez lokalnych twórców. W opinii posłanki niepotrzebne są nawet wielkie technologie, aby czerpać duże zyski na prezentowaniu kultury na wysokim poziomie.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe