Grand Prix dla Mikołaja Michniewicza  

  • 9.03.2019, 06:40
  • Jolanta Wojczulis
Grand Prix dla Mikołaja Michniewicza
Z powodzeniem od kilku lat bierze udział w turniejach tanecznych, a od ponad roku gra na pianinie i już osiągnął pierwszy duży sukces w tej dziedzinie. Mowa o Mikołaju Michniewiczu z Augustowa, który został zwycięzcą XX Jubileuszowego Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garglinowicz w Olsztynie.

Jolanta Wojczulis

Festiwal pianistyczny odbył się w sobotę, 2 marca, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. W wyjątkowym, bo jubileuszowym święcie muzyki na scenie wystąpiło 63 artystów. Wśród młodych muzyków swój kunszt muzyczny pokazał także augustowianin Mikołaj Michniewicz, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie.Mikołaj swoją grą zachwycił jury w skład którego wchodziły prof. Alicja Kledzik, dr hab. Bogna Czerwińska-Szymula i dr Zofia Antes, ponieważ ten młody artysta okazał się najlepszy nie tylko w swojej (a więc najmłodszej) grupie wiekowej. Jego występ uznano wartym grand prix całego festiwalu. Ośmiolatek wrócił więc do domu nie tylko z okazałym dyplomem, ale także z pianinem elektrycznym ufundowanym przez wojewodę warmińsko-mazurskiego. Mikołaj za namową mamy, na pianinie zaczął grać ponad rok temu i był to jego pierwszy konkurs, zupełnie więc się nie spodziewał wygranej.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe