Ponad 20 godzin w biegu  

  • 8.03.2019, 07:37 (aktualizacja 08.03.2019 12:42)
  • Jolanta Wojczulis
Ponad 20 godzin w biegu
Rok temu jeden z nich pokusił się na dystans osiemdziesięciokilometrowy, drugi na stukilometrowy i jednemu i drugiemu udało się dobiec do mety. W tym roku poszli o krok dalej i postanowili pokonać ponad 170 kilometrów. Mowa o Wojciechu Piekarskim i Marku Wojczulisie, którzy w ubiegły weekend wzięli udział w Ultra Bladzinie Puszczy Knyszyńskiej.

Jolanta Wojczulis

 

 

Impreza biegowa, w ramach której można było porwać się na dystans 80 km+ (Ultra Śledź), albo o dwa razy dłuższy 160km+(Ultra Bladzina), odbyła się w ostatni weekend lutego, w Supraślu. Zawodnicy rozpoczynali i kończyli bieg na bulwarach w Supraślu. Trasa wiodła przez najdziksze ostępy Podlasia.

Dystans ponad 80 kilometrów najszybciej pokonał z czasem 7 godzin, 22 minuty i 49 sekund Piotr Sawicki. Wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Bereznowska, która pokonała 80 km w czasie 8 godzin, 23 minut i 49 sekund. Zwycięzcą Ultra Bladziny (160km+) został Ryszard Borówka, który linię mety przekroczył z czasem 19 godzin 55 minut.

Wśród śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z dłuższą trasą, czyli Ultra Bladziną, byli także augustowianie Marek Wojczulis oraz Wojciech Piekarski z Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego, z sekcji biegowej. Wojciech Piekarski, który biegł razem z Markiem, po pierwszej pętli, czyli po ponad 83 kilometrach, życzył Markowi powodzenia i zrezygnował z kontynuowania biegu.

-Trasa nocą była bardzo trudna, miejscami było ślisko, do tego doszły ciężkie podbiegi oraz przeprawy przez grząskie i zakrzaczono-drzewiaste knieje Puszczy Knyszyńskiej. Dałem z siebie naprawdę wszystko, dziękuje wszystkim za wsparcie i zapraszam do biegania ultra –mówi Wojtek.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe