Debata o strefie płatnego parkowania 4 marca 2019 (relacja audio)

  • 4.03.2019, 20:52 (aktualizacja 04.03.2019 21:00)
  • Bartosz Lipiński
Debata o strefie płatnego parkowania 4 marca 2019 (relacja audio)
W poniedziałek, 4 marca w urzędzie miejskim w Augustowie odbyła się debata dotycząca możliwości uruchomienia strefy płatnego parkowania w mieście. Dyskusję prowadził redaktor naczelny "Przeglądu Powiatowego" Krzysztof Przekop.

Bartosz Lipiński

Relacja audio z debaty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 6.03.2019, 13:47
Nie ma szans na utworzenie strefy do wakacji, ponieważ zanim rada ogarnie wszystkie formalności, zanim zostanie wyłoniony zwycięzca przetargu, to zostanie za mało czasu na realizację. Poza tym, pewnie nie będzie chętnego do prowadzenia strefy z parkometrami wydającymi resztę (za duży koszt urządzania i obsługi oraz większa awaryjność). Radni znowu za późno się wzięli za SPP i obstawiam że na 99% to się nie uda (do wakacji oczywiście) i dalej będzie problem w sezonie z parkowaniem.....
A.
A. 6.03.2019, 18:59
Radni się nie wzięli za późno, bo pierwsza interpelacja na temat strefy była 17 grudnia.
Jeśli zaś chodzi o parkometry to nigdzie nie widziałam takich, które wydają resztę. Jest to praktycznie niewykonalne, bo ktoś musiałby chodzić z workiem monet po mieście i cały czas uzupełniać urządzenia. Natomiast płatność kartą płatniczą i przez aplikacje jest absolutną koniecznością.
Strefa
Strefa 6.03.2019, 08:50
A mi się podoba, że wreszcie władza potrafi uszanować zdanie mieszkanców. Żaden burmoistrz nie pozjadał wszystkich rozumów i nie robi miasta dla siebie, a dla innych
Wreszcie ktoś zaczął ludzi pytać o zdanie, a nie się zamknąć w gabinecie i wszystko wedle swego widzimisię
Panie Mirku, jestem z Panem!
Osobiście głosowałem za strefą, ale w wariancie tanszym. Zeby byly miejsca, ale bez przesady cenowej
Wyborca
Wyborca 6.03.2019, 16:44
Oj naiwny ..konsultacje za pośrednictwem Internetu ,wiarygodność praktycznie zerowa ,prawdziwe konsultacje to jest referendum.
Rtgv
Rtgv 6.03.2019, 12:20
Jakie to urocze..... Może wspólny masaż?
Maryjan bez gotówki
Maryjan bez gotówki 6.03.2019, 07:56
Pan Przekop w zajawce wspomina: "Burmistrz i rada miejska szybkimi krokami zmierzają do podjęcia uchwały o wprowadzeniu parkometrów. Mają być nowoczesne, będzie można płacić kartą i aplikacjami". Mam nadzieję, że możliwość płatności kartą obejmnie tak jak w sklepach możliwość płatności Apple Pay i GPay.
Tadeusz Jaworski
Tadeusz Jaworski 5.03.2019, 22:19
Tłumów uczestniczących w debacie nie widzę, wygląda to raczej na wspólne spotkanie urzędników z radnymi. Czy takie spotkanie wymaga mediacji mediów ? Chyba powinno być normą.
Ewa
Ewa 5.03.2019, 18:48
Caly rok powinna być strefa
zet
zet 5.03.2019, 17:06
jaki ten naród augustowski zgodny , sam prosi władze szczególnie z Naszego Miasta i PiS że chce płacić za parkowanie a jak uchwalą to będzie dzìękować na kalanch Panu Chodkiewiczowi....no i pomagierom
hgf
hgf 5.03.2019, 08:40
I bardzo dobrze, że będzie płatne. Jak trzeba coś załatwić na szybko to nie ma gdzie zaparkować. Jednak brakuje tu jeszcze kilku elementów do zastanowienia. Za wąskie miejsca parkingowe. Płatności: w czasach, gdy chodzimy bez gotówki (płatności zegarkiem, smartfonem GPay Apple PAy itd., kartą) teraz będziemy musieli nosić ze sobą drobniaki. Czy te parkometry to urządzenia, które gdzieś zostały zdemontowane i przyszły do Augustowa? Dziś nawet tankując paliwo można zeskanować kod QR i kliknąć w telefonie "zapłać" i odjechać. Odebranie paczki w paczkoamacie: skan kodu QR. A w parkometrach jak w średniowieczu - moneta bita! Nowocześniejszych urządzeń nie ma? W poprzedniej strefie była apka ułatwiajaca opłaty ale naliczała dodatkową prowizję.
pixi
pixi 5.03.2019, 14:56
Nie wiem czy wiesz ale w tym niby mieście żyją też ludzie starsi którym kod QR, czy płacenie smartfonie nie wiele mówi . Ale cóż młody Bóg myśli swoimi kategoriami. Strefa tak ale wokół Rynku Zygmunta.
hgf
hgf 6.03.2019, 07:37
Czy gdziekolwiek pisałem, żeby zlikwidować płatność monetami? Nie! Obok płatności monetami powinny być dostępne nowoczesne metody płatności. Troszkę wyobraźni i zwykłej logiki Pixi.
fgh
fgh 5.03.2019, 13:37
Ale kto Ci naopowiadał, że parkomaty będą tylko na monety? Już w poprzednim przetargu był wymóg, że oprócz monet, parkomat ma być wyposażony w terminal dla kart płatniczych a do tego operator strefy miał zapewnić płatności poprzez aplikację mobilną. Nie sądzę aby w kolejnym postępowaniu miano z tego zrezygnować.
Co do szerokości miejsc parkingowych to są one zgodne z warunkami technicznymi dla dróg publicznych. Kwestia umiejętności jazdy i życia w społeczeństwie.
hgf
hgf 6.03.2019, 07:47
"Już w poprzednim przetargu był wymóg, że oprócz monet, parkomat ma być wyposażony w terminal kart płatniczych". Taaaaaaakkkkk???? Możesz mi wskazać, który poprzedni parkometr ma możliwość płatności kartą, bo ja takiego nie spotkałem. Aplikacja była, wiem. Pisałem o tym. Jednak doliczała prowizję. Co do szerokości miejsc postojowych to są zgodne z warunkami technicznymi, ale poprzednimi. Od 1 stycznia 2018 r. na nowo wybudowanych lub przebudowywanych parkingach miejsce postojowe będzie o 20 cm szersze niż dotychczas. Więc niby dlaczego minister infrastruktury zwiększa szaerokość o 20 cm skoro dotychczasowe miejsca są wystarczająco szerokie?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 5.03.2019, 07:04
Strefa płatnego parkowania powinna być tylko w sezonie wakacyjnym i tylko na rynku ZA. Augustów to nie metropolia.
Pol
Pol 6.03.2019, 13:03
Caly rok

Pozostałe