Sześć medali do kolekcji

• 3.03.2019, 07:59
  • Jolanta Wojczulis
Podopieczni Waldemara Matyki zdobyli kolejne cenne kruszce. Tym razem dobrze poradzili sobie podczas V Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin IKO o Puchar Burmistrza Zambrowa, który odbył się w sobotę, 23 lutego.

Jolanta Wojczulis

W sobotnich zawodach wystartowało 450 zawodników z 11 państw: Francji, Czeczenii, Pakistanu, Kuwejtu, Libanu, Rosji, Białorusi, Iranu, Palestyny, Syrii oraz 40 klubów z całej Polski. Nasz Augustowski Klub Karate Kyokushin w pierwszym turnieju tego roku reprezentowało dziewięciu zawodników. W sumie udało się wywalczyć pięć medali w tym: jeden złoty, dwa srebrne, dwa brązowe.

-Na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Sturgulewski, drugie miejsca wywalczyli Szymon Zawadzki i debiutujący sześciolatek Marcel Gudanowski. Trzecie miejsca z kolei zdobyli Michał Ostapowicz i Tomek Dadura –mówi z dumą Waldemar Matyka. -Pozostałej czwórce naszych zawodników, czyli Uli Makarewicz, Maciejowi Sieńko, Igorowi Leszczyńskiemu i Szymonowi Służale, mimo wyrównanych walk nie udało się wejść do strefy medalowej. Gratulacje jednak należą się wszystkim zawodnikom. Dziękuję też rodzicom moich podopiecznych za pomoc, opiekę i dopingowanie.

My tradycyjnie również gratulujemy augustowskim karatekom i życzymy kolejnych sukcesów.