Program Airgustów wystartował 

  • 07.02.2019, 16:38 (aktualizacja 07.02.2019, 19:34)
  • Bartosz Lipiński
Program Airgustów wystartował Fot. Konferencja prasowa radnych Naszego Miasta ws. programu Airgustów (marzec 2018).
Na ten dzień czekało wielu mieszkańców miasta. Po miesiącach niepewności 1 lutego nareszcie zainaugurowano sztandarowy projekt obecnej władzy. Co prawda uchwała do programu Airgustów została przegłosowana przez radnych już w marcu ubiegłego roku, ale decyzje byłego burmistrza wstrzymywały jego realizację. Teraz mieszkańcy chcący wymienić piece węglowe na źródła ekologiczne będą mogli starać się o finansową pomoc.

Bartosz Lipiński

Miejski program antysmogowy

Problem smogu wynikający z palenia w piecach opałem niskiej jakości w ostatnich latach coraz częściej wymuszał refleksję i poszukiwanie rozwiązań osłonowych. Jako pierwsi swoją inicjatywę przedstawili samorządowcy z Naszego Miasta. Był wśród nich również Mirosław Karolczuk. Podczas konferencji prasowej z marca 2018 r. zaprezentowali program o bardzo chwytliwej nazwie: Airgustów, który później w naszej redakcji nazwaliśmy programem 7 tysięcy plus. Koncepcja autorów projektu zakładała np. wsparcie 7 tys. zł dla mieszkańców chcących wymienić stary piec na źródło ekologiczne m.in. na podłączenie do MPEC-u, do sieci gazowej lub na pompę ciepła. Pieniądze na finansowanie tego przedsięwzięcia miały pochodzić z urzędu marszałkowskiego, jako zwrot z części kary nałożonej wcześniej na spółkę Necko. Na rok 2018 kwota zakładana do wykorzystania miała wynieść milion złotych.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grom
Grom 08.02.2019, 08:54
Same cosobistości, zasłużeni dla miasta.
Brawo Wy.

Pozostałe