Augustowianie na Biegu Jaćwingów 

  • 08.02.2019, 07:00
  • Jolanta Wojczulis
Augustowianie na Biegu Jaćwingów
Silna grupa augustowskich miłośników nart biegowych reprezentowała nasze miasto podczas XXIX Biegu Jaćwingów, który odbył się w miniony weekend w Gołdapi. W dwudniowej rywalizacji w sumie wzięło udział około 150 zawodników.

Jolanta Wojczulis 

Bieg Jaćwingów jest najstarszą i największą zimową imprezą w Polsce Północno-Wschodniej oraz jednym z najstarszych masowych biegów narciarskich w Polsce. Historia biegu miała swój początek w roku 1979, brak śniegów w kilku latach spowodował, że impreza została na jakiś czas przerwana, ale od dłuższego czasu jest kontynuowana. W tej największej i najważniejszej imprezie zimowej na Warmii i Mazurach udział brali przedstawiciele prawie wszystkich nacji w Europie.

W ubiegły weekend odbyła się 29 już edycja tego sportowego wydarzenia. W pierwszym dniu zawodów w sobotę, 2 lutego, narciarze rywalizowali na dystansach: 20 km (mężczyźni) i 10 km (kobiety), zawody zaliczone zostały do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów PZN. Dystans 20 km łyżwą, czyli główny bieg XXIX Biegu Jaćwingów wygrał Litwin Stepan Terentjev w czasie 58:35 minuty. Drugie miejsce wywalczył Marijus Butrimavicus (także z Litwy), najniższy stopień podium zajął zaś pierwszy Polak w biegu Rafał Koryciński z team nabiegowkach.pl/Cartusia Kartuzy. Bieg ukończyło 44 zawodników.

W drugim dniu biegu, czyli w niedzielę, 3 lutego, zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania stylem klasycznym dystanse 14.4km (z podziałem na kategorie wiekowe) oraz 7.2km. W tym dniu zmagań udział w zawodach wzięło 89 uczestników, rozegrany został również bieg branżowy o puchar Dowódcy JW 4808 w Gołdapi. W rywalizacji na dystansie 14,4 km zwycięzcą został Litwin Stepan Terentjevm, który wbiegł na metę o czasie 44:42 m. Z kolei zwycięzcą na dystansie 7.2km został Robert Sadowski z Gołdapi z czasem 24:22.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe