Kolejna cegiełka na rzecz WOŚP  

  • 07.02.2019, 07:53
  • Jolanta Wojczulis
Kolejna cegiełka na rzecz WOŚP
Zakończyły się licytacje na aukcji internetowej, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazuje się, że augustowianie nie żałowali grosza i do uzbieranej już podczas finału kwoty dołożyli kolejną w wysokości 15 831,37 złotych. Czyli w sumie w Augustowie zebrano ponad 90 tysięcy złotych.

Jolanta Wojczulis 

Przypomnijmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w roku 2018, w Augustowie grała bardzo długo i bardzo głośno. Sztab akcji, jak co roku, powstał w Augustowskich Placówkach Kultury, ale wszystkie orkiestrowe wydarzenia zostały zorganizowane przy pomocy aż ponad 200 społeczników. Warto wspomnieć, że w augustowską akcję włączyło się mnóstwo prywatnych osób, a także placówki szkolne oraz Ochotnicza Straż Pożarna Augustów-Lipowiec. Podczas finału nie zabrakło kiermaszów, różnego rodzaju warsztatów i mnóstwo innych atrakcji. Spektakularny okazał się koncert finałowy w Kinie Iskra, który z pewnością przejdzie do historii. Na scenie pojawili się bowiem muzycy z Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w Sejnach i No Logo. Wystąpił też saksofonista Radek Nowicki, pochodzący z Augustowa, wirtuoz gitary basowej Krzysztof Ścierański, Elżbieta Granacka, Marta Jackiewicz, Bartosz Topolski, dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festiwal, Kacper Jonik, Jarosław Andraka, kontrabasista Jarosław Michaluk i perkusista Radek Żyła oraz prowadzący koncert augustowski muzyk Wojciech Milewski. Na zakończenie koncertu muzycy zagrali covery. Usłyszeć można było utwór „Rzeka Dzieciństwa” Tadeusza Nalepy i „Sweet Home Chigago” The Blues Brothers.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe