Zimowa laba aktywnie

  • 24.01.2019, 05:37
  • Jolanta Wojczulis
Zimowa laba aktywnie
Zimowa laba trwa w najlepsze. Dzieci i młodzież z pewnością na nudę nie narzekają, bo zadbał o to między innymi Nudołamacz z Augustowskich Placówek Kultury.Bogatą ofertę przygotowało też Starostwo Powiatowe oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Jolanta Wojczulis 

 

Odpoczywający od codziennych trudów i zajęć w szkołach uczniowie chętnie korzystają z atrakcji dla nich przygotowanych. Dużą popularnością cieszą się zajęcia z niezastąpionym Nudołamaczem. Dzieci i młodzież chętnie też korzystają z lodowiska, które znajduje się przy Centrum Sportu i Rekreacji oraz z toru przeszkód umieszczonym na augustowskiej pływalni.

- Pierwszy raz ten tor zamontowaliśmy na początku grudnia podczas Mikołajek. Okazało, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ dzieciom i młodzieży bardzo przypadła do gustu ta atrakcja, dlategopostanowiliśmy wypożyczyć ją po raz kolejny, żeby podczas zimowej laby sprawić naszym dzieciom i młodzieży frajdę –informuje Andrzej Zarzecki, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Z wodnej atrakcji można jeszcze skorzystać w czwartek, 24 stycznia oraz w piątek, 25 stycznia, w godzinach od 10.00 do 20.00. Ponadto oczywiście na pływalnię można uczęszczać codziennie i tu warto wiedzieć, że w godzinach od 11.00do 13.00 wejście jest bezpłatne dla uczniów z augustowskich szkół podstawowych i gimnazjum za okazaniem legitymacji szkolnej. Wypoczywający uczniowie mogą też oddać się pasji jeżdżenia na łyżwach na lodowisku koło pływalni.

Moc sportowych atrakcji zostało też zorganizowane w szkołach i placówkach, które podlegają pod starostwo augustowskie.

O wolny czas młodzieży zadbało również starostwo.Młodzi ludzie będą mogli między innymi wziąć udział w różnych ćwiczeniach i turniejach na Orlikach. Amatorzy jazdy na łyżwach na pewno z przyjemnością skorzystają ze ślizgawki przygotowanej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, wewnątrz którego będzie można skorzystać z siłowni, zagrać w tenisa stołowego, czy zagrać w gry planszowe. Ślizgawka będzie czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 19.00.

Te dzieci które jeszcze nie skorzystały z tych różnorodnych atrakcji, zachęcamy do skorzystania z zajęć feryjnych i życzymy udanej zimowej laby.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe