Burmistrz: "Wykryto poważne nieprawidłowości" (video)

  • 10.01.2019, 10:57 (aktualizacja 10.01.2019 12:20)
  • Bartosz Lipiński
Burmistrz: "Wykryto poważne nieprawidłowości" (video) Na zdjęciu: Mirosław Karolczuk i Sebastian Piekarski.
Burmistrz Mirosław Karolczuk na konferencji prasowej z czwartku, 10 stycznia poinformował, że urzędnicy przejmujący obowiązki związane z prowadzeniem zamówień publicznych, podczas przygotowywania umów wykryli szereg poważnych nieprawidłowości w procedurach przetargowych prowadzonych w okresie od sierpnia do listopada 2018 i stwierdzono przypadki złamania prawa w 8 postępowaniach. Publikujemy zapis konferencji.

Bartosz Lipiński

"Wykryte naruszenia mogą mieć bardzo poważne konsekwencje, łącznie z nieważnością postępowań. Specjaliści od zamówień publicznych poinformowali burmistrza pisemnie, że w najważniejszych dokumentach przetargowych brakuje wymaganych prawem podpisów urzędującego wówczas Wojciecha Walulika, a w ich miejsce umieszczone są nieznanego pochodzenia imitacje. Burmistrz Mirosław Karolczuk poinformował, że w zaistniałej sytuacji prawo zobowiązuje go do niezwłocznego zawiadomienia organów ścigania. Jednocześnie nie może on zaciągać w imieniu miasta zobowiązań wynikających z nieprawidłowo przeprowadzonych postępowań. Część przygotowanych umów nie może być teraz zgodnie z prawem zawarta. Burmistrz Karolczuk zastrzegł, że nie rozstrzyga, czy opatrywanie dokumentacji przetargowej imitacją podpisów Wojciecha Walulika odbywało się za jego zgodą i wiedzą. Nie rozstrzyga też, kto tego dokonywał. Nie rozstrzyga, czy było to działanie z premedytacją mające narazić miasto na straty i ogromne kłopoty, czy może efekt niedbalstwa lub skrajnej niewiedzy" (fragment z materiałów prasowych z urzędu miasta).

Konferencja prasowa burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka i mecenasa Sebastiana Piekarskiego:

Relacja video:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (146)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fred
fred 14.01.2019, 14:59
Jak się nie myśli jak się głosuje to tak się ma... przecież to już było, może ktoś się zastanowi, jak to działa i jak działało, postiv przeszkadzał, ogródek w centrum przeszkadzał, tylko kto na tym zyskał ,parking przy restauracji zamieciony itd. można by wymieniać, ale po co chcieli mają ....
Marjann
Marjann 14.01.2019, 10:16
Czy będzie drugie, większe lodowisko miejskie w Augustowie? Może być sezonowe na boisku przy szkole. Panie burmistrzu może by tak coś zrobić a nie tylko ciąć i odwoływać?
Guy
Guy 14.01.2019, 11:03
I zwalniac
Mecenas
Mecenas 13.01.2019, 21:06
Jak teraz sąsiadce w oczy spojrzeć?????? Jak????
Nie dam się zmanipulować
Nie dam się zmanipulować 13.01.2019, 18:24
...bo Burmistrzowi powiedziano (prawnicy kojarzeni z KWW Nasze Miasto)że nie ma innego wyjścia i musi zawiadomić prokurature. Tylko co Burmistrz wykonuje (w ślepo) polecenia swoich podwładnych (prawników) i nie ma własnego zdania? Nie widzi że to są totalne głupoty w które ja na pewno nigdy nie uwierzę.
MK na nie
MK na nie 14.01.2019, 07:56
Trzeba było myśleć w czasie wyborów co wybrali to to mają !
Piotr
Piotr 13.01.2019, 18:18
u nas wojenki a tymczasem Giżycko pozyskało inwestora na kolejny 5 x gwiazdkowy hotel na tysiąc osób https://olsztyn.tvp.pl/4079623…
Czy u nas brak terenów?
Czy u nas brak terenów? 13.01.2019, 20:43
Taki występ i takie zapowiedzi podrywają bardzo wiarygodność zarządu miasta w kontekście trwałości zawieranych umów, zobowiązań oraz bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym. Poważny, zewnętrzny inwestor nie będzie ryzykował dużych nakładów środków w Augustowie w tak niepewnych warunkach. Tam gdzie nie ma stabilności nie ma chętnych do inwestowania. tym bardziej że po sąsiedzku tak samo dobre warunki a samorządy rozumieją, że nadrzędny jest interes lokalnej społeczności i wzrost gospodarczy.
Obiecanki cacanki
Obiecanki cacanki 13.01.2019, 19:12
A gdzie ten obiecany przez karolczuka punkt dla przedsiebiorcoe czy co tam obiecywak?
cacuś
cacuś 13.01.2019, 19:54
Pod jabłonkami ...
Oooo
Oooo 14.01.2019, 11:01
Teraz to "Okrąglak"
Qpa
Qpa 13.01.2019, 11:33
Trzeba było to postępowanie na piece unieważnić z powodu faktycznego ale się zagmatwaliście. Przyjeliście ofertę przekraczającą zapewnione na to środki w budżecie a potem zaczęliście kombinacje że niby podpisy z faksymile nieważne - Pzp Art 93 postępowanie pożna unieważnić gdy: cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty;
Cyrk
Cyrk 13.01.2019, 15:14
Unieważnienie przetargu nastąpiło na podstawie Zdania jakiegoś profesora !
Ja chyba śnię .
Wypadałoby wiedzieć
Wypadałoby wiedzieć 14.01.2019, 08:48
A od kiedy to organ administracji opiera swe działania na podstawie czyjegoś zdania (z całym szacunkiem dla Pana profesora). Powinien działać na podstawie przepisów PRAWA. Naruszenie zasady pisemności w Prawie zamówień publicznych nie stanowi przesłanki do unieważnienia postępowania. Mało tego, nie przewiduje za to sankcji.
Sigma
Sigma 14.01.2019, 10:09
Nienawiść zaślepia i odbiera zdrowy rozsądek, a na urzędzie trzeba pamiętać o interesie publicznym i przede wszystkim nie szkodzić, a co tylko można, robić dla rozwiju gospodarczego. Skupianie się na tropieniu i robieniu sensacji w mediach
..... no cóż, powiem oględnie, co najmniej strata czasu. Pan powinien juz przedstawić nam swoje konstruktywne plany na rok 2019 i nad tym należało ciężko pracować. Pan natomiast zapowiada chęć ztrzymania a może i odwołania inwestycji i projektów rozpoczętych przez poprzednika. Takie rzeczy tylko w naszym mieście.
Toto
Toto 13.01.2019, 16:31
Tym uzasadnieniem powinien zajæć się Wojewoda.
A tak nawiasem mówiąc to i także to Urząd Wojewódzki powinien zbadać sprawę parkingu przy ul. Rybackiej a nie kierować do rozpatrzenia przez jakąś komisję miejską . Zasada jest taka że nie można być sędzią w swojej sprawie.
Lotto
Lotto 13.01.2019, 17:16
Przewodnicząca też była tego samego zdania i usiadła sobie obok patrząc kto jak głosuje .... jak widać nie była w żadnym momencie "sędzią we własnej sprawie". Jak transparentność to transparentność
warto być przyzwoitym
warto być przyzwoitym 13.01.2019, 14:21
Mieszkańcy, piece i umowa w tej całej sprawie są najmniej ważne. Najważniejsze ,że znów jest okazja do grillowania poprzednika . Prowokacja obyczajowa nie wypaliła a nuż teraz się uda , jak widać zemsta dla tych ludzi jest wciąż "słodka" . Czy można być aż tak mściwym , okazuje się że można .
Piotr
Piotr 13.01.2019, 10:46
Straciłem szacunek do Burmistrza Karolczuka i mecenasa Piekarskiego. Przecież to totalna manipylacja.
Nnnnm
Nnnnm 13.01.2019, 12:16
Ja rowniez
Asia
Asia 13.01.2019, 13:58
I ja. Jestem rozczarowana
Roma
Roma 13.01.2019, 16:23
Chciałam zauważyć że siedzicie a nad wami wisi krzyż, godło państwowe i herb miasta .
Mam obawy czy jesteście tego świadomi .
Sprawiedliwość
Sprawiedliwość 14.01.2019, 09:11
Co tam godło i krzyż co tydzień do komunii wcale bez grzechu!
Wszystko na pokaz !
Ta krzywda kiedyś wróci ....
To samo robił WW.....
A szanujący się prawnik ktory składa przysięgę adwokacką powinien ją wypełniać ! Wybór prezesa w wodociagach po raz drugi .....bez komentarza!
Romuald
Romuald 13.01.2019, 17:17
Ha, ha, ha ..a co oni z tyłu oczy mają ?
Dixi
Dixi 13.01.2019, 19:09
Pewnie nie mają ale chyba nie weszli do tej sali poraz pierwszy. ha,ha,ha
Sara
Sara 13.01.2019, 09:50
Jablonki!!!!
cóż dodać
cóż dodać 13.01.2019, 17:18
I wszystko jasne ...
współpraca głupcze
współpraca głupcze 13.01.2019, 07:17
Brawo Augustowski PIS.
Ciekawym co teraz Jurgiel myśli?
Wydymani pl.?
stajnia Augiasza
stajnia Augiasza 12.01.2019, 22:47
Teraz wyłażą kwiatki, jakiego gnoju ktoś narobił
W sumie, to sprytne. Robisz gnój, następca ma problem, projekty musi odwoływać, ludzie się wkur****ą, a wszystko spada na następce
Sił Panie burmistrzu życzę!
Sprzątanie stajni Augiasza, musi być Pan jak Herkules. Jego też miało skompromitować sprzątanie gnoju, ale podołał. Tu widać też zastawiono na pana nie jedną minę. Prawda będzie stopniowo wychodzić na jaw
Zasłona dymna
Zasłona dymna 13.01.2019, 10:02
Czy możliwe że komuś zależy na uniważnienia umów odwołaniu projektów ? Podpis odwzorowany na dokumentach ze specjalnej pieczątki to żaden powód. Przeciwnie z zasady prawa umów trzeba dotrzymywać zobowiązania wypełnić.
Zemsta
Zemsta 13.01.2019, 08:58
Aleś Ty głupi jesteś. Toż poprzednio właśnie Nasze Miasto w 100% rządziło i to ono tego jak to mówisz "syfu" narobiło. Ten stek bzdur to zemsta za odwołanie Karolczuka przez WW w poprzedniej kadencji. Taki mały wredny urzendas bez dokonań i osiągnięć wyjęty z UP i zrobiony przez Dobkowskiego kamandę wieszakiem na parasol.
Topik
Topik 13.01.2019, 09:45
Nic dodać nic ująć!A ludzie kupili kiełbasę wyborczą pięknie zapakowaną !
Fuj
Fuj 13.01.2019, 09:18
Ohydnym człowiekiem jesteś ty, który tak piszesz
Ty
Ty 13.01.2019, 12:17
Topik pisze prawde
Piotr
Piotr 12.01.2019, 22:25
Burmistrzu na ostatnim przeslanym do mnie dokumencie podpis Mirosława Karolczuka jest mało czytelny. Nie jestem pewny czy ktoś go podrobił, czy to kwestia niechlujstwa. Informuję że z tego powodu rozważam zawiadomienie prokuratury żeby to sprawdziła... Moi prawnicy mówią że muszę to zrobić...
Manipulacja
Manipulacja 12.01.2019, 22:12
To czy zostało popełnione przestępstwo zdecydują odpowiednie organy (np. prokuratura),. Burmistrz nie mają prawa rozstrzygać takich kwestii. Z tej konferencji jasno wynika, że wydali już oni wyrok (ton, sposób wypowiedzi ewidentnie to potwierdza)
Topik
Topik 13.01.2019, 09:47
Mecenas siedzący obok powinien spalić się ze wstydu !
Jaki pan taki kram :)
Jwna
Jwna 13.01.2019, 12:19
Kto z kim przystaje ten takim sie staje mowi przyslowie
Tomek
Tomek 12.01.2019, 20:48
No to powoli wychodzi szydlo z worka, oby winni odpowiedzieli za swoje czyny
Sprawiedliwość
Sprawiedliwość 13.01.2019, 07:36
Tak, tak .Ja mam nadzieję że Pan Karolczuk zwoła także konferencję jak się okażee że nie było zaniechań w tej sprawie i przeprosi ludzi o których oskarża .
Boni
Boni 12.01.2019, 14:29
Katalog podstaw do unieważnienia przetargu jest zamknięty i nie ma w nim mechanicznie odwzorowanego pdpisu na dokumentach przetargowych, jak np faksymile. Dziwię się panu, panie Karolczuk. Sądziłam, że jest pan mądrzejszy. Czasem warto zweryfikować wartość merytoryczną otrzymanej porady, a nie tak bezrefleksyjnie iść za nią. Po co ta konferencja?
Tak
Tak 12.01.2019, 15:30
Bardzo dobrze powiedziane .
Nie NM i MK
Nie NM i MK 12.01.2019, 11:33
Nie wiem gdzie jest prawda ale tracą mieszkańcy. Gdyby pan burmistrz o nich pomyślał to by dokładnie sprawdził dokumenty i porozmawiał z byłym burmistrzem. Bo jeśli tylko chodzi o podpisy a reszta jest zgodna z prawem to po co jest ta gów#-burza ? No wiadomo po co .......
Szkoda że mieszkańcy Augustowa są wzrokowcami i widzieli te największe plakaty nie dostrzegając normalnosci!
Przed nami 5 lat spektakularnej wojny !
cccc
cccc 12.01.2019, 11:29
Gratulacje dla Prawników na usługach UM...Brawo jeszcze raz brawo.........
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.01.2019, 10:25
Gratulacje dla byłej i obecnej władzy.Nic się nie zmieniło, najprościej jest naobiecywać mieszkańcom i szukać pretekstów aby wyjść z twarzą z niewykonanych projektów.Jestem jednym z szczęśliwców którzy liczyli na wymianę pieców i dobrze że zdążyłem się wycofać . Kolejne terminy miną , a panie w magistracie będą nadal się uśmiechać i prosić o cierpliwość. Tylko im współczuć.. BRAWO NASZYM WŁODARZOM
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.01.2019, 20:01
Rozliczyć i ukarać !
jurek
jurek 11.01.2019, 21:03
O kim mowa ..uściślij bo dzisiaj grupa się powiększyła.
Babuch !
Babuch ! 11.01.2019, 19:52
Poziom debilizmu na tym forum jest odwrotnie proporcjonalny do poziomu dbałości o pieniądze mieszkańców przez walikonia
Dno
Dno 12.01.2019, 08:48
Dokladnie 4 dekli wkoło wypisuje głupoty, poziom dyskusji sięga dna. Piszą wszystko tylko, żeby nie pisać o problemie podpisów. Dno dno dno
Đfg
Đfg 12.01.2019, 14:20
Problemu podpisów nie ma. To wydumana burza.Użycie faksymile czy co tam to było nie powoduje niważności przetargów ani zawartych umów. Dokumenty przetargowe zatwierdzone faksymile są ważne. Nieznajomość ustawy pzp art 93, czy świadomedziałanie? Tak czy siak nie służy to mieszkańcom. Bardzo brzydko.
♈
13.01.2019, 09:23
Art. 93 postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
No niemożliwe
No niemożliwe 13.01.2019, 11:22
Niemożliwą? Cha cha
???
??? 12.01.2019, 07:44
Odważnie!!! Determinacja czy głupota???
niezadowolony z Karolczuka
niezadowolony z Karolczuka 11.01.2019, 18:35
a jaki ktoś miałby cel robiąc takie rzeczy, w szczególności że były burmistrz te czynności potwierdza? Jakie straty, szkody zostały poniesione przez to działanie? - żadne! Za to wizerunek Augustowa ucierpiał bardzo!

Pozostałe