Pobiegli ze wzniosłym przesłaniem  

  • 12.01.2019, 08:53
  • Jolanta Wojczulis
Pobiegli ze wzniosłym  przesłaniem
16.500 złotych- taką kwotę udało się „wybiegać” uczestnikom VI Biegu Charytatywnego zorganizowanego w ramach 8 już edycji Półmaratonu Augustowskiego Budimex (7 października). W piątek, 14 grudnia, organizatorzy przedsięwzięcia uroczyście przekazali zebrane fundusze dla stowarzyszeń potrzebujących wsparcia.

Jolanta Wojczulis 

Tegoroczny Bieg Charytatywny, podobnie jak w latach ubiegłych, polegał na tym, że za każdy przebiegnięty kilometr firma, która zgłosiła chęć pomocy, płaciła, 10 złotych. Jak się okazało w szóstej edycji chętnych do „biegowej” pomocy nie zabrakło, ponieważ do biegu zgłosiła się rekordowa liczba osób.

- Cieszy nas to, że z roku na rok przybywa zarówno półmaratończyków jak i też osób biorących udział w Biegu Charytatywnym. Tych ostatnich podczas pierwszego biegu charytatywnego było ok. 50, potem z roku na rok do tej szczytnej akcji dołączały kolejne osoby i tak w tym roku w biegu wzięło udział aż 161 zawodników. Prawie wszyscy przebiegli cały dystans, czyli 10 kilometrów. Każda osoba, która pokonała tę trasę zarobiła zatem 100 zł. –powiedział podczas piątkowej uroczystości Andrzej Zarzecki, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, pomysłodawca i główny organizator półmaratonu augustowskiego. –Chciałbym serdecznie tym osobom podziękować i mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnej edycji półmaratonu w jeszcze większym gronie.

Taką nadzieję wyraził i wdzięczność uczestnikom biegu wyraził będący gościem honorowym piątkowej uroczystości Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa, który już od kilku lat sam bierze udział w biegu charytatywnym.

-Dziękuję wszystkim, którzy chcieli trudem swoich nóg dołożyć cegiełkę do tego, żebyśmy dzisiaj mogli przekazać uzbierane pieniądze na szlachetny cel, czyli pomoc dzieciom potrzebującym – powiedział włodarz podczas piątkowego spotkania. –Jednocześnie cieszę się, że sam znalazłem się w tym gronie, bo cały dystans przeszedłem ze swoimi kijkami. Mam nadzieję, że z roku na rok tych osób z dobrym sercem będzie coraz więcej i, żebyśmy za jakiś czas mogli hucznie świętować 10 rocznicę biegu charytatywnego.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe