Nowinka poparła Teresę Strękowską 

  • 8.11.2018, 07:43 (aktualizacja 08.11.2018 09:46)
  • Jolanta Wojczulis
Nowinka poparła Teresę Strękowską
W Gminie Nowinka nastąpi zmiana na stanowisku wójta. W niedzielę, 4 listopada, podczas drugiej tury wyborów, mieszkańcy gminy Nowinka zadecydowali, że rządzącą tam od 2010 roku Dorotę Winiewicz zastąpi Teresa Strękowska z komitetu Porozumienia Samorządowego-Dobry Wybór.

 

Jolanta Wojczulis

Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów na wójta gminy Nowinka ubiegała się Dorota Winiewiczz komitetu Razem dla Gminy Nowinka, a jej konkurentkami były Wiesława Zofia Jedlińska z Prawa i Sprawiedliwości oraz Teresa Strękowską z Porozumienia Samorządowego-Dobry Wybór. W drugiej turze, która odbyła w ubiegłą niedzielę, o fotel wójta rywalizowały obecna wójt Dorota Winiewicz oraz Teresa Strękowska. Walkę tę wygrała Teresa Strękowska, która otrzymała 818 głosów. Natomiast Dorota Winiewicz otrzymała 701 głosów. Frekwencja w gminie Nowinka wyniosła 63,08%.

Próbowaliśmy skontaktować się z panią Teresą Strękowską, żeby poprosić ją o komentarz do wyników niedzielnego głosowania i o najbliższe plany związane z objęciem nowego stanowiska. Niestety nie udało nam się do niej dotrzeć. Do tematu więc powrócimy.

Naturalnie gratulujemy pani Teresie Strękowskiej zwycięstwa i życzymy powodzenia w zarządzaniu gminą Nowinka.

Jolanta Wojczulis

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yui
yui 13.11.2018, 10:17
tam trzeba wymienić 95% pracowników gminy by mogło pracować się swobodnie i z sukcesami - te 95% to "przyjaciele" ustępującej pani wójt
iuy
iuy 13.11.2018, 14:49
No wymienią, wymienią. Wstawią przyjaciół panów Dariusza i Wojciecha ;)
Dr. II
Dr. II 14.11.2018, 00:22
Nie Wojciecha tylko Wojciechów. Jest ich dwóch.

Pozostałe