Dziewczęta z trójki na podium

• 5.11.2018, 05:38
Zdolne sportsmenki podopieczne Krzysztofa Bogdańskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie wybiegały pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x800 m. Tym samym zdobyły tytuł mistrzyń województwa podlaskiego. Ich młodsze koleżanki, trenujące pod okiem Haliny Poźniakowskiej wywalczyły z kolei trzecie miejsce.

Jolanta Wojczulis

Finał w sztafetowych biegach przełajowych rozegrany został w sobotę, 20 października, w Augustowie. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie rywalizowały z 18 zespołami z województwa podlaskiego. Okazało się, że nie miały sobie równych, wywalczyły sobie bowiem najwyższe podium i tym samym mistrzostwo województwa podlaskiego. W zwycięskiej sztafecie biegły: Ewelina Klejps, Gabriela Sienkiewicz, Weronika Zajkowska, Julia Frąckiewicz, Angelika Ostapowicz, Julia Simonienko, Julia Sobolewska, Dominika Ostapowicz, Gaja Szlegier, Karolina Tułazińska, Aleksandra Niedźwiecka oraz Iwona Bienasz. Trener drużyny Krzysztof Bogdański składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i trenerom, którzy włożyli cegiełkę w przygotowanie zawodniczek do tego finału.