Wójt ma większość w radzie

  • 2.11.2018, 09:27
  • Beata Perzanowska
Wójt ma większość w radzie
W gminie Augustów bez niespodzianek. Po raz kolejny wójtem został Zbigniew Tadeusz Buksiński. Bez wątpienia gminą będzie kierował ze swoimi ludźmi. Większość rady to kandydaci jego komitetu wyborczego Wspólnota Gminy Augustów.

 

Przez najbliższe pięć lat w radzie gminy Augustów działać będzie 14 radnych. Większość z nich, bo aż 10, to kandydaci startujący z KWW Wspólnota Gminy Augustów, której liderem jest urzędujący od ponad 10 lat wójt Zbigniew Tadeusz Buksiński. Tak więc wójt będzie miał ogromne zaplecze w postaci swoich radnych. Jeden mandat zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe. Pozostałe trzy mandaty należą do KWW Gmina Augustów. Ciekawostką wyborów w tej gminie jest fakt, że nie we wszystkich okręgach toczył się bój o funkcję radnego gminnego. W trzech przypadkach kandydaci nie mieli bowiem konkurencji, gdyż byli jedynymi startującymi w swoich okręgach.

Rada gminy Augustów

Henryk Karczewski (PSL) -41 głosów (50 %)

Karol Milanowski (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -126 głosów (65,63%)

Andrzej Kowalewski (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -133 głosy (61,29%)

Marek Sujata (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -bez głosowania

Danuta Kulbacka (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -115 głosów (53,24%)

Zdzisław Chmielewski (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -80 głosów (53,69%)

Marek Henryk Mikołajczyk (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -119 głosów (68%)

Marek Pieńczykowski (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -58 głosów (58%)

Ewa Frąckiewicz (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -bez głosowania

Arkadiusz Roszkowski (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -74 głosy (72,55%)

Kamil Czerobka (KWW Wspólnota Gminy Augustów) -bez głosowania

Michał Szczepański (KWW Nasza Gmina Augustów) -92 głosy (66,19%)

Grzegorz Wiszniewski (KWW Nasza Gmina Augustów) -73 głosy (52,52%)

Bożena Kondracka (KWW Nasza Gmina Augustów) -72 głosy (52,55%)

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe