Debata Wojciecha Walulika i Mirosława Karolczuka

  • 26.10.2018, 18:34 (aktualizacja 26.10.2018 19:50)
Debata Wojciecha Walulika i Mirosława Karolczuka
Debata to najlepsza okazja do bliższego poznania kandydatów. Możemy poznać ich kompetencje, podejrzeć jak działają w sytuacji stresowej. W debacie telewizyjnej, gdy kamera "podchodzi" blisko kandydata, widzimy każdy jego grymas, każdy gest. Najciekawsze są debaty jeden na jeden. I taką debatę zorganizowaliśmy w czwartek 25 października. Bohaterami potyczki byli urzędujący burmistrz Wojciech Walulik i jego niedawny zastępca Mirosław Karolczuk. Obaj panowie zdobyli największą ilość głosów w wyborach samorządowych 21 października.

Redakcja "Przeglądu Powiatowego" i portalu dziennikpowiatowy.pl zaprosiła do debaty przed wyborami samorządowymi wszystkich kandydatów na burmistrzów. Mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć Adama Sieńko, Marcina Kleczkowskiego, Mariana Dyczewskiego oraz Wojciecha Walulika i Mirosława Karolczuka. Pan Walulik jest urzędującym burmistrzem, a pan Karolczuk był do ubiegłego roku jego zastępcą. Obecnie rywalizują o fotel burmistrza, gdyż obaj przeszli do drugiej tury wyborów samorządowych. Zorganizowaliśmy debatę, w której obaj panowie musieli odpowiadać na pytania prowadzącego oraz pytania zadawane sobie wzajemnie. Debata przed drugą turą była bardzo emocjonująca. Przypominamy, że Wojciech Walulik w pierwszej turze zdobył 3 671 głosów, a Mirosław Karolczuk otrzymał 2 799. Zapraszamy do obejrzenia relacji z debaty. Prowadzącym był Krzysztof Przekop redaktor naczelny.

 

 

 

 

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (187)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MK
MK 29.10.2018, 21:43
Panie Wojciechu Augustowianie są z Panem. Augustów zasługuje na takiego włodarze.
fred
fred 29.10.2018, 21:24
Jak to jest... że dla władzy ( przepraszam służby mieszkańcom), tak się da błaznów udawać...to z partią i to pis da się już współpracować, to dary się nosi w kościele, pod kościołem ulotki rozdaje, po domach zasuwają jak dziki i to wszystko dla tych durnych mieszkańców co nie chcą ich wybrać bezgranicznie...
Adam
Adam 29.10.2018, 21:08
Głosuję na Pana Walulika a nie na czerwone majtki!!!
byłoby idealnie
byłoby idealnie 29.10.2018, 20:45
Członkowie rady miejskiej oraz burmistrz, którykolwiek zostanie wybrany powinni starać się współpracować i działać wspólnie dla dobra miasta i jego mieszkańców. Nie powinno mieć znaczenia ugrupowanie polityczne.
brrr
brrr 28.10.2018, 22:38
Jak patrzę na zdjęcie pod I częścią filmu to wiem że Halloween blisko.
stoned ghostface
stoned ghostface 29.10.2018, 00:58
Straszny film haha
Pawel
Pawel 28.10.2018, 22:07
Ja głosuję na Jaworowskiego
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.10.2018, 19:57
Tylko Walulik gwarantuje rozwoj i prozumienie ze wwzsytkimi chcacymi dzialac na rzecz Augustowa. Karolczuk i jego protektorzy mysla tylko o sobie
czasy takie a nie inne
czasy takie a nie inne 28.10.2018, 18:01
Dzisiaj pod Kościołem na Borkach istna żenada - zbieranie poparcia dla Korolczuka przez Kleczkowskiego i inne osoby z NM, ioraz samego zainteresowanego. Dawniej pod kościołami byli żebrający i proszący o pomoc, a teraz to szukanie wsparcia w polityce (jakby było mało na ulicach i FB) , oj przesada a Kleczkowskiemu to chyba i Jurgiel nie pomoże kolejny wylecą z Augustowskiego PiSu
Dareczek żenada
Dareczek żenada 2.11.2018, 10:23
Dobrze wiedzieć, że to co kierownik tysiąclecia robił dotychczas w przedwyborcze niedziele wystając z ulotkami pod Bazyliką, to żebracza żenada. Nie wiem tylko, czy się nie obrazi.
dlatego własnie KO wie co robi i z kim ma doczynienia
dlatego własnie KO wie co robi i z kim ma doczynienia 29.10.2018, 00:16
Brawo KO. Wolność i demokracja.
Demokracja głupcze... demokracja... Leszek startował zrobił dobry wynik wprowadził swoich radnych i ludzie mają nadzieję że będą konstruktywnie pracowali dla Mieszkańców Augustowa. Bo my ich po to wybraliśmy. Nie do wojenek lub do spełniania woli sfrustrowanych kandydatów którzy nie przeszli do II tury lub przeszli i histerycznie chcą sobie wszystkich podporządkować , gdyż nie potrafią funkcjonować w warunkach pluralizmu w radzie a jedynie w warunkach bezwzględnej większości. Czyli w warunkach rozwiązania siłowego. KO dzięki swojej dojrzałej postawie zapewnia dokonanie wyboru w warunkach wolności sumienia i poszanowania woli suwerena. Traktuje mieszkańców podmiotowo a nie przedmiotowo jak to zrobił Kleczkowski.
Anka
Anka 28.10.2018, 23:47
Zabolało, ze NM ma poparcie księży? Czy to, ze to Wy na to nie wpadliście?! Przynajmniej opadło wrażenie, ze Walulik to nie PiS. Ja tez wzięłam ulotkę, nikt na sile jej nie wciskał. Miłe uśmiechy i zaproszenie na wybory.
Freddi
Freddi 30.10.2018, 00:57
Niee wcale, niech popierają, księża też ludzie i obywatele, nawet powinni iśc na głosowanie i dzieci zabrać niech też głosują, a potem niech razem z klubem Nm obejrzą seans Polskie g...o
w ACE razem z p Dyjukiem byłym dyrektorem tej szkoły. W końcu to tam była augustowska premiera tego filmu za sprawą Bielawskich organizatorów przedsięwzięcia.
Występ sceniczny w sutannach zbliża kręgi edukacyjno-kościelno-polityczne. Może były radny z NM jeden z bohaterów tej sceny zechce wystąpić na żywo...i uściśnie rękę p Karolczukowi dając mu swoje poparcie

Alfred Wczoraj, 17:39
https://www.cda.pl/video/137896861
polecam film....polskie g...o
Tolek
Tolek 29.10.2018, 21:24
Kasa i władza ... oto klucz do poparcia przez księży . Gdy czują jedno i drugie bez ceregieli wskazują na kogo głosować ... z plebsem będą się bratać ? jak tu tyle "rynien " do założenia i nie od razu , przecież trzeba to rozłożyć na kilka lat.
Lokis
Lokis 29.10.2018, 14:20
Sama sobie przeczysz ha ha
Acee
Acee 29.10.2018, 06:51
Przynajmniej oni nie chodzą po domach ja świadkowie Jehowy i nie stoją pod kościołem jak żebracy .
Polak
Polak 28.10.2018, 20:25
Brakowało jeszcze statystów z filmu kręconego w ACE pod tytułem Polski g....o . Zobaczcie Państwo 23:28 min .
W tedy może oczy Wam się otworzą kogo popiera PiS.
Brawo Panie Kleczkowski , Brawo Panie Jurgiel.
polskie g...o
polskie g...o 30.10.2018, 00:58
Alfred Wczoraj, 17:39
https://www.cda.pl/video/137896861 polecam....
Pixi
Pixi 28.10.2018, 20:48
Gratulacje księżom którzy popierają NM . Niech też obejrzą ten film...
marika
marika 29.10.2018, 21:33
Nie robi to na nich wrażenia jak czują korzyść ..zwłaszcza materialną a w tym przypadku zapewniona . Będą tych popierać co sami potrzebują pomocy finansowej ? ... zejdźmy na ziemię. ...
ahoj
ahoj 29.10.2018, 09:21
ale wstyd!!! szczególnie zadarte sułtany w górę.. ...
Wojtek
Wojtek 28.10.2018, 16:02
Karolczuk żaden PiS. Jeszcze Marcinek się przejedzie na takich ukladzikach.
Wyborca
Wyborca 28.10.2018, 15:59
Ktoś kto pisze, że NM nie potrafi z nikim współpracować chyba przespał ostatnie 4 lata. Jeśli się nie mylę to przez długi czas obecny prezes MPEC był przewodniczącym komisji rewizyjnej. Z kolei radny Ostapowicz przejął po radnym Kotwicy przewodzenie komisji rozwoju. Wielu radnych spoza NM uczestniczyło żywo w kilku komisjach i co ciekawe - praca nie była sparaliżowana. "Miłość" była szorstka ale konstruktywna i dawała efekty. Nawet po rozłamie na linii burmistrz/rada. Cały paraliż spowodowany został przez obecnego burmistrza; brak pracowników merytorycznych na radach czy komisjach. Odpowiedzi na interpelacje na poziomie szkoły podstawowej. Słychać było tylko "ja się tym zajmę, biorę to na siebie" i guzik z tego wyszło. Rada zwiększyła budżet na budowę nowej siedziby UM pod warunkiem że do końca sierpnia bedzie podpisana umowa aby nie stracić dofinansowania, bo do końca listopada trzeba wydać 40% wartości robót podlegających refundacji. Mamy koniec października a umowy nadal brak. Za to bekniemy my mieszkańcy. Bez płynnej współpracy burmistrza z radą miasto znów zacznie wymierać. Obecny burmistrz nie jest gwarantem współpracy, wybór zatem jest oczywisty.
Nagorliwość gorsza od faszyzmu
Nagorliwość gorsza od faszyzmu 29.10.2018, 14:27
No widzisz jak mało już wiesz co dzieje się w urzędzie i jakie działania prowadzi burmistrz aby wszystko się udało z tą inwestycją :) hihi przecieki zlokalizowane i odizolowane pozostaje bicie piany ze starych informacji
PA, PA już tu nie pracujesz, przyjmij to wreszcie do wiadomości
Oszukany przez NM
Oszukany przez NM 29.10.2018, 00:24
NM, Nasi Mali radni, łoiliście partie i przedstawicieli partii w radzie przez 4 lata, z kościoła , katolików i wartości były różne podśmie***ki lub gorzej, także tu i na innych forach. sądziliśmy że się określiliście, a teraz hop do łóżeczka z pisem i biskupa w pierścień całować, dary ołtarza Karolczuk nosi razem z Kleczkowskim i Bukłaho . Piękna volta oby przerodziła się w salto mortale. ZDRADA . Jak dla mnie może być po was.
Teodo
Teodo 28.10.2018, 20:02
Pan Walulik to najlepszy wybór.
Tylko nie on
Tylko nie on 28.10.2018, 20:55
To wybór tragiczny
mega hipokryzja
mega hipokryzja 28.10.2018, 15:42
Burmistrz powinien być wentylem bezpieczeństwa jakim był onegdaj Kazimierz Kożuchowski.
Pan Kleczkowski może wskazywać kogo chce hipokryta jeden już mu parasol i garnitur Armaniego Wojtka Walulika z pierwszego startu na kolejnym kandydacie nie przeszkadza.
Popierać Karolczuka zostając wice. Dno!!!
maxi
maxi 28.10.2018, 22:20
Zbyt nieszczelny był ten "wentyl"
Wiesław
Wiesław 28.10.2018, 14:55
Przynajmniej wybór jest prosty. Tak czy tak wybierzemy PiS. Walulik to odłam Zielińskiego, Karolczuk odłam Jurgiela. Do urn towarzysze
Głosuję na Karolczuka
Głosuję na Karolczuka 28.10.2018, 14:19
Stabilizacja, rozwój, pracowitość -to są wartości, które cenię więc zagłosuję na Karolczuka.
to co dobre
to co dobre 28.10.2018, 18:06
Stabilizacja, rozwój, pracowitość - ??? od kiedy ??
Rozwój - praca w Sejnach przez kilka miesięcy bez efektu i powrót do PUP
Augustowianka
Augustowianka 28.10.2018, 20:59
Kłamiesz. Karolczuk dostał wyroznienie i nagrodę za efekty swojej Pracy w Sejnach przez zaledwie kilka miesięcy. Mam nadzieję że Pan Karolczuk zostanie burmistrzem trzymam za Pana kciuki.
Zdziwiony
Zdziwiony 29.10.2018, 14:34
Słyszałem, że wypowiedzenie ......
Dobre sobie
Dobre sobie 28.10.2018, 12:42
Dobre sobie. Karolczuk i NM to umieja sie dogadac tylko z Kleczkowskim i nikim wiecej.
August
August 28.10.2018, 12:39
,, wszystko co słyszymy jest opiniä, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia nie prawdą.."
Marek Aureliusz.
Wychodzę z tego forum bo sięgneło dna .
Miłej niedzieli wszystkim .
Sztuka kompromisu
Sztuka kompromisu 28.10.2018, 09:32
Moim zdaniem zarządzanie, a w szczególności miastem, wymaga umiejętności zawierania porozumień i kompromisów. Karolczuk to umie zrobić.
spuśćmy zasłonę milczenia
spuśćmy zasłonę milczenia 28.10.2018, 09:22
Tak czy mamy przesrane. Tylko zgoda, współpraca, rozwój gwarantowały nam nieprzerwalne pasmo sukcesów burmistrza, posła, prezesa a teraz radnego Leszka Stanisława Cieślika.
Mieszkańcy nie dorośli do najlepszego wyboru dla Augustowa jakim był kandydat na burmistrza prezes AKS Sparty Adam Sieńko.
Wybrali najgorszy z możliwych wariantów władzy. Teraz to sami do siebie niech mają pretensje że mogło być eldorado a została strefa w szczerym polu i 8 nowych radnych do 12 sprawdzonych i nieomylnych. Wybór który z kolegów będzie burmistrzem nie ma tu już żadnego znaczenia.
As
As 28.10.2018, 08:58
Co to się porobiło. Walulik broni Augustów przed PiS i prawicowymi radykalami z NM. Liberał
Jurek
Jurek 28.10.2018, 11:39
Pachol zielinskiego broni przed pisem? Haha co za szydera!
Roman
Roman 29.10.2018, 07:48
Jurek podobno kręcą drugą częś filmu polskie g...o ,
Co ty na to ?
Mmm
Mmm 28.10.2018, 08:27
Jak sie uwaznie poczyta te komentarze to widac jak na dloni, że pozytywne komentarze dla Karolczuka pisza te same osoby, u Walulika jest duza roznorodnosc, pewnie tez pisza ludzie z jego komitetu ale i tez wielu ludzi postronnych
kuk
kuk 28.10.2018, 22:41
Kuba i Filip głównie
Marek
Marek 28.10.2018, 08:17
Obiektywnie patrzac to Walulik duzo lepiej wypadl na debacie, zdecydowane i merytoryczne wypowiedzi, widac ze facet wie o co chodzi i o czym mowi. Karolczuk dukal, byl nie pewny siebie, czesto sie powtarzal. Widac ze Walulik jest duzo lepiej przygotowany do bycia gospodarzem miasta.

Pozostałe