Kolejna niewykorzystana szansa 

  • 12.10.2018, 11:15 (aktualizacja 12.10.2018, 13:40)
  • Bartosz Lipiński
Kolejna niewykorzystana szansa
Sezon wakacyjny już za nami. Mija kolejny rok, w którym szklany budynek na Rynku Zygmunta Augusta stoi pusty. Popularny Atol, w którym mieściło się niegdyś Centrum Informacji Turystycznej niszczeje na naszych oczach, a właśnie koło nosa przeszły nam duże pieniądze na jego remont. Z relacji radnego wynika, że miasto nie skorzystało z programu Ministerstwa Kultury i 2 mln zł zamiast do Augustowa trafiły teraz do Kolna.

Bartosz Lipiński

Szklany budynek nadal niszczeje

O trudnościach technicznych Atola wiemy od dawna. Przez lata znajdowało się tam Centrum Informacji Turystycznej, gdzie przyjezdni, ale też mieszkańcy Augustowa mogli zasięgnąć fachowej porady na temat historii czy orgaznizowanych w mieście wydarzeń i atrakcji. W budynku mieściła się także toaleta miejska. Od wielu miesięcy szklany obiekt stoi jednak zamknięty. Przeprowadzkę wymusił stan techniczny budowli, który pozostawia bardzo wiele do życzenia. Nieszczelności skutkowały m.in. zalewaniem biur pracowników CIT, ale dużo groźniejszymi konsekwencjami było to, że woda powodowała przebicia elektryczne. Tym samym obiekt nie spełniał norm bezpieczeństwa. Na początku ur. mówiono o konieczności wymiany dachu, osuszenia fundamentów, zapowiadano remont i niezbędną przebudowę.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jakub
Jakub 13.10.2018, 07:43
Budowała - wykonawcą, była firma Ślepsk - niech może się ktoś od nich wypowie czemu tak spartolili.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.10.2018, 08:30
Pytaj architekta. Amfiteatr też spier... tak że bardziej już się nie dało. Firma budująca nie jest winna. Ktoś zatwierdził projekt, ktoś nadzorował, ktoś odebrał. Tak to jest ja decydują tłumoki a nie fachowcy.
August
August 12.10.2018, 12:35
Skandal, normalny człowiek wie że budynek nie zamieszkały niszczeje tylko Walulik i Nasze Miasto tego nie rozumieją, zluzycie w 12% a oni chcą rozbierać jeszcze nic porządnego nie wybudował a już by rozbierali nie remontowanie to jest może chyba świadome działanie....
teraz mój biznes
teraz mój biznes 12.10.2018, 12:14
A kto ten gniot wybudował? Czekajcie wiem Walulik i Nasze Miasto.
Teraz powinni za własne pieniądze zrobić remont i za 300 zł miesięcznie wynająć go Augustowskiej Organizacji Turystycznej oraz pozwolić obkleić go reklamami biznesów członków KO. Niewdzięcznicy i nieudacznicy!
Heloł
Heloł 12.10.2018, 15:31
Chyba ci się pomyliło. To nie NM go wybudowało.
Wyborca
Wyborca 12.10.2018, 13:42
W Augustowie jest wiele,, gniotow,, wybudowanych nie tylko w Augustowie ale nikomu do głowy nie przyjdzie aby budynek pozostawić nie zagospodarowany chyba że o rządzeniu i gospodarowaniu ma się takie pojecie jak obecny burmistrz i Nasze Miasto.

Pozostałe