Augustowscy kajakarze znowu rządzą

  • 13.09.2018, 07:36 (aktualizacja 14.09.2018 17:59)
  • Jolanta Wojczulis
Augustowscy kajakarze znowu rządzą
Czterech naszych kajakarzy seniorów, wywalczyło złoto w Mistrzostwach Polski Masters w kajakarstwie klasycznym. Ich młodsi koledzy również nie zawiedli, bardzo dobrze poradzili sobie podczas Mistrzostwa Makroregionu Warmińsko-Mazurskiego Młodzików na dystansie 2000 m.

 

Jolanta Wojczulis

XXI Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie klasycznym odbyły się w ubiegły weekend w Wałczu. W zawodach wzięli udział kajakarze z całego kraju. Wśród nich nie zabrakło augustowian z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta Karola Garbacza, Marcina Garbacza, Andrzeja Markiewicza oraz Adama Wysockiego. Nasi zdolni kajakarze w K4 1000 zwyciężyli i tym samym wywalczyli złoty medal.

W sobotę, 8 września, podczas Mistrzostw Makroregionu Warmińsko-Mazurskiego Młodzików na dystansie 2000 m, które odbyły się w Olsztynie, o najlepsze miejsca walczyli z kolei podopieczni Jerzego Grąbczewskiego. Młodzi kajakarze z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta udowodnili, że powoli dościgają swoich starszych kolegów. W sumie sportowcom udało się bowiem wywalczyć dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy.

W jedynce złoty medal wywalczył Grzegorz Trochim, najwyższe podium udało się także zdobyć Wojciechowi Polkowskiemu i Kacprowi Dubnickiemu w K2. Srebrny medal w K4 z kolei wywalczyli Grzegorz Trochim, Paweł Rutkowski, Jakub Barszczewski i Dawid Roszko

-Ponadto brązowy medal w jedynce zdobył Kacper Dubnicki, a Wojtek Polkowski był czwarty na 32 startujących –dodaje J. Grąbczewski.

W zawodach startowali kajakarze z 15 klubów.

Gratulujemy wszystkim i tradycyjnie życzymy kolejnych takich sukcesów.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe