Mamo, wolę żyrafę niż przedszkole

  • 12.09.2018, 10:12 (aktualizacja 14.09.2018 09:02)
  • Beata Perzanowska
Mamo, wolę żyrafę niż przedszkole
Od niespełna dwóch tygodni dźwięk dzwonka w szkole słyszy tysiące dzieci. Powrót do szkoły lub pierwszy raz w szkole lub przedszkolu to traumatyczna chwila nie tylko dla dzieci. Rodzicom również. DKF Kinochłonek postanowił podjąć ten trudny i niewygodny dla obu stron temat. Poranne wstawanie, obowiązki, powrót do szkoły. Te kwestie będziemy poruszać podczas poranku inaugurującego kolejny filmowy sezon w filmowych klubie dla dzieci.

Wiadomo, z dziadkiem najlepiej. To dziadek pokaże zająca w lesie, uderzy siekierą w drzewo i pozwoli spróbować soku, zabierze na wycieczkę. Takiego właśnie super dziadka ma Rafał. Chłopiec, który po raz pierwszy raz pójdzie do przedszkola. Rafała dziadek ma niezwykłą pracę. Jest opiekunem zwierząt w ZOO. Tam Rafał poznaje Rafę. Urodzili się tego samego dnia, wnet poznali i błyskawicznie zaprzyjaźnili. Rafa ma śmieszne uszy, plamki na ciele i bardzo długą szyję. Rafa jest żyrafą. Nie przeszkadza to jednak, by piękna przyjaźń między chłopcem, a zwierzęciem rozwijała się wspaniale. Jednak całkowita beztroska kiedyś się kończy. Rafał po wakacjach idzie do przedszkola. Będzie uczniem. Rafał postanawia zabrać swoją przyjaciółkę ze sobą. I jest wielce zdziwiony, że dorośli nie wyrażają na to zgody. Całość losów dwójki przyjaciół, pierwszego dnia w przedszkolu i wielu innych przygód to całość filmu na który zapraszamy. „Moja żyrafa”, pierwszy powakacyjny film dla dzieci w Kinochłonku.

Taki film i temat skłania do tego by nieco porozmawiać z dziećmi o ważnych, ciekawych sprawach. Ciekawi jesteśmy co dzieciaki powiedzą o rannym wstawaniu do szkoły, o obowiązkach, o porannym szukaniu zeszytu lub książki. Ciekawe, co na ten temat powiedzą rodzice. Szykuje się ciekawa rozmowa. Będzie dużo śmiechu, ciekawych tematów i słodyczy. Zapamiętajcie dzieci, zapamiętajcie rodzice. 16 września Kinochłonek powraca po wakacjach. Zapraszamy do kina na godzinę 12:30.

Jakie to wspaniałe, że nas organizatorów tak cieszy powrót spotkań filmowych z dziećmi. Takie niedziele niesamowicie ładują nam baterie, dodają energii na codzienne działania. A jeszcze doskonale się przy tym bawimy. Dlatego już teraz informujemy, że będą kolejne spotkania i filmy. Następne już 7 października. I tak aż do przyszłych wakacji. Będziemy wyszukiwali piękne, mądre filmy. Będziemy zapraszali gości i odpowiednio wcześnie Was informować. Do zobaczenia w kinie.

Żyrafa Rafa

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe