Ogrody jak malowane

  • 9.09.2018, 10:11 (aktualizacja 12.09.2018 11:28)
  • Beata Perzanowska
Ogrody jak malowane
„Mój ogród -to nasza piękna wieś”. Pod takim hasłem odbywał się konkurs na najpiękniejsze ogrody z gminy Augustów. Do zielonej rywalizacji przystąpiło 10 posesji. Specjalna komisja konkursowa przyglądała się ogrodom trzykrotnie. Wizytacje przeprowadzano w maju, czerwcu i pod koniec lipca.

Beata Perzanowska

Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie wspólnie z Urzędem Gminy Augustów już od kilku lat organizuje konkurs na najpiękniejsze ogrody w gminie Augustów. W tym roku specjalna komisja konkursowa oceniała 10 ogrodów zgłoszonych przez ich właścicieli. Pięć przydomowych i tyle samo kompleksów rekreacyjnych. Krystyna Buksińska, Elżbieta Kotarska, Elżbieta Sierzputowska i Małgorzata Kalisz, które zasiadały w jury zgłoszone ogrody wizytowały trzykrotnie. Pierwsza wizyta odbywała się 30 maja, druga 14 czerwca, a trzecia 27 lipca.

Jak mówią członkowie jury wszystkie ogrody były piękne i urzekały bogactwem roślin oraz pięknym zaprojektowaniem ogrodowej przestrzeni.

-Wybór najlepszych nie był łatwy –mówi Elżbieta Sierzputowska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie. –Niektóre ogrody miały naprawdę unikalne rośliny albo cechowały je wspaniałe oczka wodne czy elementy małej architektury.

Tak więc komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie. Wszystkie zgłoszone ogrody zachwycały bogactwem zieleni, małą architekturą i pomysłowością. Stąd decyzja jury o przyznawaniu miejsc w poszczególnych kategoriach ex aequo. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczanie nagród w zielonych zmaganiach odbywało się podczas tegorocznych Dożynek Gminnych, które odbywały się w niedzielę, 26 sierpnia. Wówczas uczestnicy zmagań otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę Gminy Augustów w Żarnowie. Każdy laureat otrzymał także rośliny, których fundatorem był Robert Dzieniszewski właściciel Gospodarstwa Rolnego w Żarnowie Drugim.

Pod tekstem prezentujemy zdjęcia ogrodów laureatów.

 

Laureaci konkursu „Mój ogród-to nasza piękna wieś”

Kategoria Ogrody Przydomowe

I miejsce -Agnieszka Klimko z Kolnicy

II miejsce-Marek i Renata Sujata z Rutek Starych oraz Jadwiga Wysocka z Rutek Nowych

III miejsce- Karolina i Michał Bronakowscy z Netty Drugiej oraz Helena i Edward Kalisz z Żarnowa Drugiego

Kategoria Ogrody Duże

I miejsce - Ewa i Zbigniew Tabaka z Żarnowa Pierwszego i Ewelina i Łukasz Kuklińscy z Rutek Nowych

II miejsce -Aneta i Jan Pawłowscy z Topiłówki

III miejsce-Beata i Marek Chylińscy z Rutek Nowych oraz Stanisława i Janusz Kuklińscy z Rutek Nowych

 

 

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe