Dwójka przygotowana na powrót 

  • 2.09.2018, 12:47 (aktualizacja 02.09.2018 12:58)
  • Bartosz Lipiński
Dwójka przygotowana na powrót
Generalny remont budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta przy ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie, to jedna z najczęściej komentowanych inwestycji ostatnich miesięcy. Podjęte przed blisko rokiem prace wymusiły na uczniach i kadrze tej placówki tymczasowe przenosiny do byłego Gimnazjum nr 1 przy Młyńskiej. Szkoła powróci od września do macierzystego obiektu, a tam czekają na nią technologiczne urozmaicenia.

Bartosz Lipiński

Czekając na przeskok cywilizacyjny

Chyba żadnym augustowskim uczniom tak bardzo nie spieszy się z powrotem do szkoły po wakacyjnej przerwie, jak młodzieży uczęszczającej do Szkoły Podstawowej nr 2. Po około roku rozbratu ze stałą siedzibą placówki powrócą do niej z dużym entuzjazmem, ciekawością, a może nawet tęsknotą. Gmach szkoły po długim remoncie z zewnątrz prezentuje się bardzo korzystnie, podobnie ma być we wnętrzu. Obiekt został wyposażony w kilka nowatorskich rozwiązań, których próżno szukać w innych placówkach oświatowych w Augustowie. Można wręcz stwierdzić, że po miesiącach spędzonych w byłym gimnazjum na Młyńskiej uczniów i kadrę pedagogiczną czeka spektakularny przeskok cywilizacyjny. Ale nowoczesna technika ma też swoją cenę. Prawdopodobnie przy montażu fotowoltaiki został uszkodzony dach, a to powodowało jego nieszczelności. Jednak wydaje się, że sytuacja została w końcu opanowana.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uczen
Uczen 3.09.2018, 09:33
Poprzedni dyrektor przygotował projekt o dofinansowanie a jak dostali dofinansowanie to go zwolnili i teraz ogłaszają sukces..
Taki mamy klimat
Taki mamy klimat 3.09.2018, 13:44
To gdzie ta zakryta sala gimastyczna? Gdzie ta hala sportowo-widowiskowa w SP2? Tyle lat dyrektor budował i co projekt mole zjadły?
Mieli radnych, burmistrza i co nie dało się!
mieszkaniec
mieszkaniec 3.09.2018, 07:47
No i co teraz powiedział by platformiany spec od edukacji Pan Krzyżopolski?
Da się?
-Da!
Tak trzymać Panie i Panowiie radni.
Nienie
Nienie 15.09.2018, 22:00
Jak cos sie zrobilo to radni a jak nie zrobione to wina burmistrza hahaha
Telenowela trwa .....

Pozostałe