Sukces Adama Kawki

  • 27.08.2018, 07:01 (aktualizacja 27.08.2018 11:02)
  • Jolanta Wojczulis
Sukces Adama Kawki
Adam Kawka, podopieczny Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin podczas IKO Summer Camp w Lublinie, wziął udział w egzaminie sho Dan (1 dan-czarny pas). Przypomnijmy, że dwa lata temu egzamin na stopień mistrzowski 1 dan, zdał inny wychowanek Waldemara Matyki, Marcin Sturgulewski.

 

 

Jolanta Wojczulis

Adam Kawka w dniach 15-18 sierpnia wziął udział w obozie letnim IKO Summer Camp, prowadzonym przez czołowych trenerów i zawodników ze świata. Podczas obozu przystąpił do egzaminu na stopień mistrzowski 1dan.

-W tym roku treningi były prowadzone przez Mikio Ueda. Na obozie było około 200 karateków. Nie da się ukryć, że nabrałem dużo nowego doświadczenia. Na pewno wyciągnę z tego wnioski i wprowadzę poznane techniki do swoich codziennych treningów –mówi Adam Kawka. –Na koniec obozu miałem zaszczyt wziąć udział w egzaminie na sho dan (1dan-czarny pas). Oprócz mnie egzamin zdawało jeszcze ok. 50 innych zawodników. Egzamin prowadzony był przez shihana Katsuhito Gorai z Japonii. Składał się on z części sprawnościowej, technicznej, kata oraz kumite, myślę więc, że nie trzeba mówić, że łatwo nie było. Jednak liczę na pozytywny wynik, ale to okaże się dopiero za około dwa tygodnie.

Będzie to już drugi 1 dan w Augustowskim Klubie Karate Kyokushin. Pierwszy czarny pas uzyskał bowiem dwa lata temu Marcin Sturgulewski, również wychowanek Waldemara Matyki.

Adam Kawka nie spoczywa na laurach już w ten weekend razem z klubowymi kolegami wybiera się na Entry Camp, które odbędzie się w miejscowości Bardo koło Wrocławia. Gościem specjalnym obozu będzie vice Mistrz Świata Open francuz Djema Belkhodja.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe