Graffiti ubarwiło skate park

  • 5.06.2018, 08:45 (aktualizacja 05.06.2018 09:09)
  • Beata Perzanowska
Graffiti ubarwiło skate park
Przez dwa dni dzieciaki pod okiem doświadczonych artystów malowały augustowski skate park. Budowlę pokryły kolorowe graffiti. Tak więc obiekt nie straszy już powstałymi na nim wcześniej niezbyt ładnymi napisami ale został ozdobiony profesjonalnymi malunkami.

Beata Perzanowska

 

W weekend, 26 i 27 maja, na augustowskim skate parku pojawili się młodzi ludzie ze sprejami w rękach i maskach na twarzach. Akcja malowania skate parku odbywała się w ramach warsztatów street-artu, przygotowanych przez Bractwo Bartne. Projekt częściowo sfinansowano z dotacji uzyskanej z Urzędu Miejskiego w Augustowie.

-Augustowski skate park oddany do użytku jesienią 2017 roku znajduje się w jednej z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów części Augustowa. Realizowane przez nas warsztaty miały na celu udekorowanie go w sposób estetyczny i trwały, aby samowolnie powstające na nim graffiti nie stały się elementem szpecącym to miejsce. Pracując w formie warsztatowej z młodzieżą korzystającą ze skate parku chcieliśmy ozdobić ten teren dziełami street-artowymi w sposób nie narzucony, a wypracowany wraz z jego użytkownikami, którzy czują się gospodarzami na tym obiekcie –wyjaśnia Piotr Piłasiewicz z Bractwa Bartnego.

Podczas imprezy odbyły się pogadanki na temat historii graffiti, przedstawienie technik malowania, wspólne projektowanie malowideł i przeniesienie najlepszej pracy na ścianę. Akcja zakończyła się przeniesieniem rozrysów przez profesjonalistów na ścianę skate parku.

Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe