„Bystry” znowu na podium  

  • 09.07.2017, 09:04
  • Beata Perzanowska
„Bystry” znowu na podium
Augustowski Zespół Tańca Ludowego „Bystry” po raz kolejny zdobył laury. Tym razem młodzi artyści wrócili do Augustowa z nagrodą z Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca w Grajewie.

W niedzielę, 25 czerwca, w Grajewie odbył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca.  W przeglądzie wzięły  udział dziecięce i młodzieżowe zespoły pieśni i tańca, działające przy szkołach i placówkach kultury, ośrodkach edukacji tanecznej oraz placówkach oświatowo-wychowawczych województwa podlaskiego. Były to zespoły taneczne i taneczno –wokalne, prezentujące program artystyczny oparty na folklorze. Celem tego konkursu, jak podkreślają jego organizatorzy jest popularyzacja folkloru polskiego oraz mniejszości narodowych, prezentacja dorobku artystycznego zespołów, wychowanie w poszanowaniu tradycji i różnorodności kultur i ich obyczajów oraz pełniejsze poznanie kultury i dziedzictwa różnych regionów Polski i Europy. Warto dodać, że przegląd ma także na celu kształtowanie poczucia estetyki i etyki, integrację środowiska dzieci, młodzieży oraz instruktorów pracujących z zespołami lub innymi grupami twórczymi, stworzenie dzieciom, młodzieży i dorosłym możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wymianę pomysłów i doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.