Celna riposta zgasiła radnego

  • 10.08.2022, 13:15
  • Krzysztof Przekop
Celna riposta zgasiła radnego Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Starosta Jarosław Szlaszyński i radny ugrupowania Nasze Miasto Michał Kotarski.
Radny ugrupowania Nasze Miasto nie widzi błędów w polityce miasta, gdzie rządzą jego sojusznicy. Nie dostrzega zamykania ust opozycji przez przewodniczącą rady miejskiej. Za to w radzie powiatu regularnie krytykuje przewodniczącego za przerywanie dyskusji. Tym razem podwójne standardy radnego Michała Kotarskiego dotyczą działań na rzecz promocji samorządu. Starosta Jarosław Szlaszyński został zmuszony do słusznej riposty.

Działania promocyjne miasta Augustowa w tej kadencji samorządu sprowadzają się głównie do autopromocji burmistrza, nieustannej kampanii wyborczej na rzecz kandydata Mirosława Karolczuka i jego koalicjantów. Natomiast trudno wskazać sukcesy w promowaniu Augustowa wśród turystów bądź inwestorów zachęcające ich do pozostawienia pieniędzy w naszym mieście. Urząd miasta wydaje pokaźne sumy na karkołomną i łopatologiczną propagandę rodem z czasów komuny.

Chodzi o kupowanie laurek za publiczne pieniądze w mediach (w tym należących do żony prominentnego radnego). Do tego dochodzą koszty wydawania własnego biuletynu, którego redaktorem naczelnym jest burmistrz. Biuletyn jest wrzucany do skrzynek pocztowych. To wszystko nie przeszkadza Michałowi Kotarskiemu, radnemu powiatowemu ugrupowania Nasze Miasto. Radny pouczał starostę, jak powinna wyglądać promocja.

-W ramach działań promocyjnych powiatu wydano album. Chwała, że udało się go wydać. Dofinansowano też Rocznik Augustowsko-Suwalski kwotą tysiąca złotych. Na tym działania się kończą –grzmiał podczas niedawnej sesji rady powiatu Michał Kotarski z Naszego Miasta.

Starosta Jarosław Szlaszyński przypomniał Kotarskiemu (urzędnikowi miejskiemu), że miasto wydało ostatnio ulotkę promocyjną z wieloma błędami merytorycznymi i ortograficznymi.

-Robimy to, co leży w naszych kompetencjach, a nawet więcej. Niech pan zapozna się z tym, jak powstał nasz album, kto był autorem zdjęć i tekstów, kto nad tym czuwał. Jest to rezultat pracy urzędników. W powiecie są tak zdolni urzędnicy, że potrafią napisać i wydać album bez błędów. Tam nie ma takich błędów, jakie znalazły się w niedawnym materiale promocyjnym wydanym przez inny samorząd, z którego dowiedzieliśmy się np., że w Augustowie jest ulica „Kościeszki”. Były także inne rewelacje i błędy ortograficzne. Można i tak, panie Michale. W naszym albumie nie znajdzie pan czegoś takiego –skomentował starosta Jarosław Szlaszyński.

-Szkoda, że podnosi pan takie kwestie, bo zmusza mnie pan do udzielenia ostrzejszej riposty, ale zasadnej, słusznej i celnej. Nie mogę siedzieć cicho i nie reagować, kiedy z jednej strony firmuje pan bylejakość, a z drugiej strony stawia zarzut, że za mało robimy. Trzeba do sprawy podchodzić uczciwie, zarówno w tym samorządzie, jak i każdym innym -zripostował starosta.

Radny Kotarski próbował odgryźć się staroście, jednak jego riposta była mniej spektakularna.

-Mówi pan, że firmuję bylejakość, to co można firmować sponsorując Rocznik Augustowsko-Suwalski, którego jednym z autorów jest pan starosta? -odparł mocno rozgoryczony Kotarski.

-Publikuję w wielu wydawnictwach, nie tylko w Roczniku. Nie biorę za to żadnych pieniędzy i mam prawo publikować. Zajmuję się pracą naukową, jest to moje hobby. Inni w tym czasie robią coś innego. Rocznik jest periodykiem naukowym i obchodził jubileusz 20-lecia. Warto zajrzeć do tych treści oraz podpowiedzieć osobom piszącym materiały promocyjne, żeby nie wymyślały głupot i zapoznawały się z wiedzą. Wtedy unikną błędów -puentował Szlaszyński.

*Artykuł ukazał się w 30/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Młodzież_Augustowa
Młodzież_Augustowa 12.08.2022, 12:05
proponuję akcję obrzucania jajkami zieliniaka i jego przy***sów przy najbliższej okazji. PO augustowska dołączasz się?
rth
rth 13.08.2022, 15:00
No jak maja się dołączyć i w swojego dobrodzieja rzucać? Czeki-tekturki dostają, foty robią, wtęgi tną. Stołek kosztowało, ale się opłacało.
Górnik
Górnik 12.08.2022, 16:05
Gdyby PiS rządził na Saharze to by wprowadzili dopłaty do piachu bo by go brakowało.
SHIT
SHIT 12.08.2022, 14:25
SHIT - od wrze4nis w szkole

https://www.onet.pl/informacje…
...
... 11.08.2022, 14:47
Panie Kotarski ,to nie Pana kategoria do dyskusji i nigdy nie bedzie.Bez złudzeń
Bokser
Bokser 11.08.2022, 16:31
Starosta to waga ciezka, a pan radny? Kogucia? To tak o kategoriach mowiac.
Zgoda
Zgoda 11.08.2022, 22:26
Tu pełna zgoda waga ciężka.
mma
mma 11.08.2022, 21:52
piórkowa
Analityk
Analityk 11.08.2022, 08:15
Moim zdaniem Ich Miasto nie ma szans na utrzymanie się przy władzy w mieście, a tym bardziej na przejęcie jej w powiecie. Jest tylko jedna możliwość, aby mogli o to zawalczyć. Chodzi o przejęcie PiS w Augustowie. W pierwszej kolejności musiałoby dojść do zmiany przewodniczącego w PiS na przychylnego Ich Miastu. Następnie albo Ich Miasto przefarbowałoby się jak lisy i kandydowało z list PiS (licząc, że mieszkańcy zapomną im różne lewackie akcje z przeszłości jak udział w manifestacjach KOD-u), albo nowy przewodniczący przyjąłby na listę banitów i ich stronników, którzy utworzyliby po wyborach koalicję z Ich Miastem. Uważam, że będzie to kluczowe.
Felek
Felek 11.08.2022, 18:06
Podobno Kukiz ma startowac z PiS, to i Ich Miasto moze. Tylko, ze to juz nie bedzie PiS, za ktorym mozna bylo isc jak w ogien, ale siedlisko roznego rodzaju karierowiczow.
ooloo
ooloo 11.08.2022, 22:29
No i PiS zgotował gehennę Polsce właśnie tym pójściem jak w ogień. Ci co go wybrali są współodpowiedzialni sytuacji w kraju. "Przez ostanie 7 lat ........"
Wkurzony
Wkurzony 12.08.2022, 07:42
Pajac, zero, drukarz i perukarz nie wzięli się znikąd. Sami ich wybraliście. No i mamy 8 lat złodziejstwa, korupcji, bezprawia, narodowo-katolickiej szajby. Dyktatura ciemniaków nie ma kwalifikacji do kierowania kioskiem warzywnym a co dopiero krajem. Jedyne co im się udało to wszyscy zostali milionerami. A złodziei przegania się sztachetami nie komentarzami.
wróżka
wróżka 11.08.2022, 14:52
Z PiSem tym bardziej nie mają szansy. Bo PiS jako taki nie ma szansy po tym, co Polkom i Polakom zgotował.
Miasto należy do mieszkańców
Miasto należy do mieszkańców 11.08.2022, 03:02
Ich Miastu niewątpliwie udała się jedna rzecz. Udało im się doprowadzić do zgody wielu środowisk wcześniej ze sobą niewspółpracujących, które widząc to, co się dzieje w mieście, postanowiły zapomnieć o dzielących je animozjach czy utarczkach z przeszłości, aby powiedzieć "dość" tej hipokryzji. To dobra wiadomość dla miasta, naszego miasta. A dla Ich Miasta? Powód do niepokoju.
razem z SLD
razem z SLD 11.08.2022, 10:30
i tu wychodzi cała hipokryzja POPISU kolorowanego SLD
Dość hipokryzji
Dość hipokryzji 11.08.2022, 19:27
Niech będzie PO z Pisem i SLD byle by nie Nasze Miasto!
STOP Hipokryzji
STOP Hipokryzji 11.08.2022, 10:59
Rozumiem, ze piszac o hipokryzji masz na mysli postepowanie czesci prominentnych politykow Ich Miasta, ktorzy uczestniczyli w manifestacjach KOD i palili znicze broniac demokracji, a teraz chcieliby przytulic sie do PiS? Rozumiem, ze masz tez na mysli niektore znane osoby zwiazane z Ich Miastem, ktore kandydowaly z list augustowskiej lewicy, a dzis probuja sie zbratac z PiS?
razem z SLD
razem z SLD 11.08.2022, 12:22
mam na myśli to, że nie można zarzucać IchMiastu czegoś, co w pełnej krasie czyni Pan Starosta, człowiek PO, ktory stoi pod rękę z twarzą PiS - Panem Dariuszem, a Pan Leszek Cieślik i Pani Izabela Piasecka biją brawo Marcinowi Kleczkowskiemu, co to jest? w ocenie hipokryzji trzeba być obiektywnym
Prawdziwie obiektywny
Prawdziwie obiektywny 11.08.2022, 18:47
Spójrz w lustro i powiedz: "Trzeba być obiektywnym", bo po tobie raczej obiektywizmu się nie spodziewam członku lub sympatyku ugrupowania Ich Miasto. Ty, podobnie jak twoje ugrupowanie, widzisz drzazgę w czyimś oku, ale w swoim belki nie widzisz.
veto
veto 11.08.2022, 14:55
A mnie się wydawało, że boje się brawo temu, kto ma rację, a nie temu, kto jest z mojej opcji i piep...zy głupoty.
poszoł_won
poszoł_won 11.08.2022, 14:08
w wyborach zapamiętamy tą historyczną chorągiewkę kim jest... a jest zwykłą sprzedajną kur....i jestem pewien jakby wybuchła wojna ten człowiek to byłby dalej zwykłą dziw.. aby zostać przy władzy i wtedy by nagle pokochał ruskich
POpis
POpis 11.08.2022, 06:52
No tak trzymają się, że gotowi dogadać się z każdym
PO_dno_i_wodorosty
PO_dno_i_wodorosty 11.08.2022, 13:38
bo dla nich liczy się tylko kasa.. kasa...kasa...
brrrr
brrrr 11.08.2022, 01:51
Podejrzewam, że rzeczony radny nie przeczytał ani linijki Rocznika Augustowsko-Suwalskiego. Dlaczego - każdy łatwo się domyśli.
Do pięt Staroście nie dorasta - ani wiedzą, ani kompetencjami. Czego zresztą Starosta dowiódł swoją wypowiedzią.
Gdyby taki ktoś został włodarzem powiatu, to już nie tylko miasto byłoby skończone, ale i powiat.
Obiektywny
Obiektywny 10.08.2022, 18:13
Każdy ma jakiej wady i negatywne cechy. Na pewno ma je również starosta, ale w na tle tych, którzy go atakują (mam na myśli przede wszystkim ugrupowanie Ich Miasto), jest on uosobieniem wzorowego włodarza i mądrego, dobrego człowieka.
Pow
Pow 10.08.2022, 21:46
Wymień zalety
ooloo
ooloo 11.08.2022, 12:38
Ma jaja. Wystarczy?
jajoooo
jajoooo 11.08.2022, 14:24
przecież to tchórz nad tchórze
hahaha
hahaha 11.08.2022, 01:52
a ty wymień zalety Kotarskiego, choć jedną
Pic i cyc
Pic i cyc 10.08.2022, 16:43
To ten co z rudym po plaży chodził?
Pijar
Pijar 10.08.2022, 17:01
Promowali miasto.
....
.... 10.08.2022, 14:18
Brawo panie starosto.
Obywatel
Obywatel 10.08.2022, 13:55
To ugrupowanie moze staroscie buty czyscic. Boli ich, ze powiat odnosi sukcesy, w przeciwienstwie do innych, wiec caly czas probuja wsadzic kij w szprychy.
architekt
architekt 10.08.2022, 12:49
celna riposta? to chyba kotarski jest za miły dla starosty bo ja na jego miejscu zapytałbym się kiedy budynek starostwa na przeciwko kina spadnie komuś na głowę.. taki to miłośnik piękna architektury.z naszego starosty..
Obiektywny
Obiektywny 10.08.2022, 21:21
Kotarski to próbuje ze starostwa zrobić Ich Miasto!
Brawo Starosta za kulturę i normalność w starostwie!
wyborca
wyborca 10.08.2022, 11:26
Starosta szlaszynski zostanie zapamiętany w Augustowie jako bylejakość. ale niech tam ma i na odchodne medal mu damy do jego bogatej kolekcji. ps. niech mu postawią pomnik w szpitalu augustowskim ze taką kasę wydaje na tą umieralnię
też wyborca