„Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety

  • 18.07.2022, 08:43
  • News4media
„Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety Screen YouTube Ks. Andrzej Dębski
Obsceniczne treści wysyłał ks. Andrzej Dębski. Wśród wiadomości było też jego zdjęcie z Andrzejem Dudą.

30-latkę ksiądz poznał w internecie. Sprawa jest bardzo głośna i nie chodzi wyłącznie o treść wysyłanych wiadomości. Ks. Andrzej Dębski to znana postać. Właśnie przestał być rzecznikiem prasowym archidiecezji w Białymstoku, dyrektorem biura prasowego i jednym z prowadzących program „Ziarno”, katolickiej audycji TVP.

Wiadomości, jakie opublikowała „Gazeta Wyborcza”, oburzają. „Będziesz s...ką do spełniania moich poleceń, zachcianek. A będzie ich dużo” – pisał.

Albo: „Będziesz pierwszą kobietą w historii wyru**aną w gabinecie metropolity białostockiego”.

Wysyłał także nagrania. Ich treści to: „Będę ją je...ał ostro, bardzo ostro, bardzo. Yy! Musi się wypiąć, dać mi du...y i będę ją pier...lił”.

To jednak nie wszystko, bo wśród wiadomości, jakie otrzymała kobieta, są także zdjęcia księdza z Andrzejem Dudą, pismo, jakie jeden z wiernych wysłał do kurii. Opisane są w nim seksualne nadużycia jednego z księży.

– Nie wiem, nie mam pojęcia, co się ze mną stało, jak się to wydarzyło – powiedział ks. Dębski dziennikarzom.

Kuria od razu zareagowała. W wydanym komunikacie poinformowała, że ksiądz został „natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej”.

TVP opisane zachowania duchownego nazywa skandalicznymi i zawiesiła współpracę z księdzem. Wszystkie materiały w jego udziałem mają zostać wycofane.

Na tym jednak kłopoty ks. Dębskiego się nie kończą. – Zawiadomimy prokuraturę. Kapelan Jagielloni ksiądz Dębski z Białegostoku produkował zakazane prawem materiały pornograficzne z opisami przemocy, rozsyłał je przez internet kobietom. Art 202 kk przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności – przekazał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich.

 

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oni tworzą Piekło ..tu , na ziemi
Oni tworzą Piekło ..tu , na ziemi 19.07.2022, 14:52
Przedstawiciele KK , najpierw szanujcie siebie a później wymagajcie szacunku wobec was . Żadna ustawa , żadne siłowe sankcje nie zmienią spojrzenia na Was i na to jak postępujecie .To nie ma nic wspólnego z wiarą i Bogiem.
Jak myślicie kochani parafianie , on jest wyjątkiem ..???
Nikt tej instytucji bardziej nie szkodzi jak oni sami.
A teraz moje miłe parafianki ..zastanówcie się co mówicie w konfesjonale i jak to wpływa na "wyposzczonych" funkcjonariuszy KK . Nie znęcajcie się nad nimi bo jak widać nie mogą sobie z pewnymi sprawami poradzić i mamy to co mamy.

Pozostałe