Starosta zamknął usta krytykom

  • 28.06.2022, 13:45
  • Bartosz Lipiński
Starosta zamknął usta krytykom Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy
Sprawa wydawała się przegrana, a nawet przesądzona. Nieoczekiwanie nastąpił zwrot akcji o 180 stopni. Wielkim wygranym okazał się starosta Jarosław Szlaszyński. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że gdyby nie udało się obronić kardiologii w mieście, krytycy starosty nie zostawiliby na nim suchej nitki. Szlaszyński okazał się skutecznym negocjatorem i zamiast porażki, odniósł prestiżowy sukces.

Bartosz Lipiński

Polecamy najnowszy numer "Przeglądu Powiatowego", który pojawi się w sklepach już w najbliższy wtorek (28 czerwca). Piszemy o wielu interesujących i ważnych sprawach dla Augustowa i całego powiatu augustowskiego. Dużo uwagi poświęciliśmy przygotowaniom do sezonu turystycznego, do których można mieć sporo zastrzeżeń. Publikujemy kolejną dramatyczną relację o przemocy w szkole miejskiej i reportaż z zakończenia roku szkolnego w augustowskich placówkach oświatowych.

Tematem tygodnia jest kardiologia i ogromny sukces starosty Jarosława Szlaszyńskiego. Wydawało się, że sprawa nie zakończy się pomyślnie, a jednak ma szczęśliwy finał. Instynkt negocjacyjny Jarosława Szlaszyńskiego i obrana przez niego strategia przyniosły owoce. Kardiologia zostaje w Augustowie. Dokładnie tak, jak życzyło sobie tego nasze społeczeństwo. O szczegółach tej sprawy piszemy w tekście okładkowym:

"Starosta uratował kardiologię".

Użytkownicy premium mogą przeczytać go już teraz na naszym portalu.

Starosta może oczekiwać zasłużonych podziękowań, gratulacji, a może nawet przyznania mu racji, choć o to będzie trudno. Gdyby wykonana przez niego misja nie zakończyła się sukcesem, zapewne na jego głowę posypałyby się gromy. Oponenci nie mieliby wątpliwości, kogo należy wskazać na winnego. Doskonale pamiętamy rozmowy na majowej sesji rady miejskiej. Oto małe przypomnienie niektórych wypowiedzi:

-Przyszedłem zagłosować na tę sesję, aby wskazać staroście, że jeżeli zostanie zlikwidowany oddział kardiologiczny, wszyscy mieszkańcy będą wiedzieli czyja to wina -mówił szef ugrupowania Nasze Miasto Tomasz Dobkowski.

 W dyskusjach rajców miejskich pojawiły się nawet teorie spiskowe.

-Wszyscy posiadamy jakichś znajomych w innych miejscowościach, np. w mieście Suwałki, gdzie docierały do mnie głosy, że pewien znany polityk obiecał, że w Suwałkach pojawi się taki oddzialik kardiologiczny -komentował banita z PiS radny Dariusz Ostapowicz.

Z obecnej perspektywy przytoczone słowa brzmią dość dziwnie, a było ich zdecydowanie więcej. Starosta zamknął usta krytykom.

Zachęcam do lektury najnowszego numeru "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Błazen
Błazen 30.06.2022, 02:28
Życie kolejny raz zweryfikowało ichniomiastowych nieporadnych dyletantów i piaskownicowych chłopców pijarowcow. Starosta w swoim działaniu jest skuteczny i nienachalny, a przede wszystkim nie pajacuje jak ichniomiastowe populistokabotyni, którzy nieustannie ośmieszają się i uskuteczniają na urzędowych fb infantylny PR, przy okazji mieszając w mentale dla co mniej rozgarniętych mieszkańców Augustowa. NM to dla Augustowa trochę tak jak dziesięć biblijnych plag dla starożytnego Egiptu.
Antycudak
Antycudak 28.06.2022, 08:50
Na 100% naszomiastowe cudaki nie odpuszczą. Teraz ze zdwojoną siłą zaczną gryźć. Przecież to potwarz dla kotka i chodka
kazik
kazik 28.06.2022, 08:08
Starosto Jarosławie to swoisty majstersztyk wizerunkowy, społeczny, polityczny i przepustka do następnej kadencji. Dobrze się stało, że chociaż w starostów mamy na wysokim poziomie. Brawo.
***** ***
***** *** 28.06.2022, 11:38
Jarosław!!! Jarosław!!!! Jarosław!!!! - skąd my to znamy?
ooloo
ooloo 28.06.2022, 17:54
Sorki. Też jestem przeciwnikiem PiS, ale w tym przypadku to należałoby raczej ***** NM
***** ***
***** *** 29.06.2022, 10:33
za NM będziesz tęsknił jak Czarnek , Morawiecki, Suski i Sasin będą rządzić w tym kraju.przez kolejne lata.. pomijam lokalnych działaczy bo oni nawet własnego rozumu nie mają
Ja
Ja 29.06.2022, 13:00
Za jakim NM, przecież oni już jedną nogą w PiS, więc niedługo na sztandarach i plakatach PIS zobaczymy ichmiastowych chłopaków, koledzy europoseł, marszałek i lipszczak już im to załatwią
NM=PIS
Ty
Ty 29.06.2022, 13:05
ta.... a w starostwie tego nie widzisz? a jak nie widzisz to znaczy że jesteś z pis
Miszcz
Miszcz 28.06.2022, 09:54
Bo PIS wszystkich swoich klakierów ma na wysokim poziomie.. nawet bardzo wysokim powiedziałbym
Brawo
Brawo 28.06.2022, 07:57
Starosta to klasa sama w sobie. Nie chwali siebie na fejsbuku, tylko robi swoje i daje wymierne efekty miastu i powiatowi.
Influencer
Influencer 28.06.2022, 09:29
bo nie umie obsługiwać , także to żaden powód do chwały jak zatrzymał się w rozwoju
Rumak
Rumak 28.06.2022, 01:44
Ciekawe kogo mial na mysli pan Ostapowicz mowiac o Suwalkach i znanym polityku. Naprawde nie wiem o co panu radnemu chodzilo.

Pozostałe