Niepełnosprawni kierowcy nie obchodzą burmistrza

  • 26.06.2022, 10:30
  • Krzysztof Przekop
Niepełnosprawni kierowcy nie obchodzą burmistrza Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Dariusz Szkiłądź.
Radni koalicji rządzącej w mieście kreują się na osoby bardzo zaniepokojone losem zwykłych mieszkańców miasta. Swoją troskę manifestują poprzez apele i wypowiedzi. W szczerość intencji ugrupowania Nasze Miasto powątpiewa wicestarosta i podaje konkretny dowód.

Krzysztof Przekop by Koty2

Zdaniem Dariusza Szkiłądzia obóz rządzący miastem mógł zrobić bardzo wiele dla zwykłych mieszkańców Augustowa. Jednak przez wiele miesięcy nie rozwiązano poważnego problemu.

-Ugrupowanie Nasze Miasto próbuje zbijać kapitał polityczny na sprawie kardiologicznych usług medycznych w Augustowie -uważa Dariusz Szkiłądź. -Członkowie tego ugrupowania kreują siebie na osoby zatroskane o los zwykłych mieszkańców. Przykład dotyczący płatnych miejsc parkingowych pokazuje, że nie dbają o augustowian wtedy, gdy mogliby to zrobić.

-Strefa płatnego parkowania powstała w Augustowie podczas kadencji burmistrza Kazimierza Kożuchowskiego. Została zamknięta w dobie rządów ugrupowania Nasze Miasto, kiedy przed wyborami samorządowymi przeprowadzono wątpliwej wartości ankietę internetową. Zgodnie z jej wynikami ówczesny przewodniczący rady miejskiej Filip Chodkiewicz wysnuł opinię, że strefę należy zlikwidować i tak się stało. Bardzo szybko pojawiły się problemy, które można było przewidzieć. Mówiła o nich opozycja, lecz ugrupowanie Nasze Miasto wiedziało swoje. Mieszkańcy zaczęli mieć poważne bolączki ze znajdowaniem miejsca parkingowego. Dzięki presji społecznej, po dużych kłopotach strefę udało się reaktywować –wspomina wicestarosta.

Szkiłądź relacjonuje, że obecnie zwracają się do niego niepełnosprawni mieszkańcy. Apelują o zwolnienie ich z opłat za strefę. Mimo wysyłanych pism do miasta sytuacja się nie zmieniła.

-Z opłat za parkingi zostali zwolnieni m.in. kombatanci i motocykliści. Podobnego przywileju nie mają osoby niepełnosprawne, które mogą zaparkować bezpłatnie jedynie na tzw. kopertach. Kopert jest za mało w stosunku do ilości osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy zwrócili się do mnie, jako do rzecznika praw konsumentów, z postulatem aby augustowianie z niepełnosprawnością mogli parkować za darmo w każdym miejscu objętym strefą. Jest to zrozumiałe, mówimy o szczególnej grupie mieszkańców, mających duże problemy np. z załatwieniem codziennych potrzeb urzędowych lub zwykłym zrobieniem zakupów. Podjąłem w tej sprawie interwencję –relacjonuje Szkiłądź.

-Razem z dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie panem Andrzejem Zarzeckim zwracaliśmy się do miasta, by zwolnić niepełnosprawnych z opłat. Zapewniano nas, że tak się stanie. Pan Zarzecki skierował pismo do przewodniczącej rady miejskiej dokładnie opisując całą sprawę. Jako zarząd powiatu augustowskiego wysłaliśmy wniosek do urzędu miasta, na który do dziś nie dostaliśmy odpowiedzi. Od tego czasu minął blisko rok, a problem nie został rozwiązany. Okazuje się, że motocykliści mają większe prawa od osób niepełnosprawnych. Tak wygląda troska ugrupowania Nasze Miasto i jego koalicjantów o zwykłych mieszkańców Augustowa. Mają narzędzia do naprawienia tej sytuacji, lecz nic z tym nie robią przez wiele miesięcy. Kiedy jest to dla nich wygodne z przyczyn politycznych, próbują obarczać powiat -mówi wicestarosta augustowski.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brawo
Brawo 26.06.2022, 08:20
To wręcz niebywałe i niezwykłe, że w jednym miejscu i czasie spotkało się dwóch społeczników i niekwestionowanych fachowców, mam oczywiście na myśli panów starostów Szlaszyńskiego i Szkiłądzia. Nic dziwnego, że powiat się tak rozwija i w Augustowie realizowane są wiekopomne inwestycje powiatowe, tylko pozazdrościć powiatowi takich włodarzy i cieszyć się, że stoją na czele samorządu.
Malina
Malina 27.06.2022, 16:26
Spoleczników? To oni za starostowanie nie biorą pensji i społęcznie sprawują funkcje? No to brawo, brawo w takim razie. Nie wiedziałem.
Podpowiadam
Podpowiadam 25.06.2022, 22:35
Radni opozycji powinni napisać uchwałę w tej sprawie na najbliższą sesję i pozwolić ją odrzucić głosami swoich oponentów. Ależ byłaby to pouczająca lekcja.
Bęben
Bęben 25.06.2022, 23:10
To byłby prawdziwy hit, gdyby Ich Miasto albo banici nie zagłosowali za taką uchwałą. Musieliby się gęsto tłumaczyć i odwracać kota ogonem.
Hieronim
Hieronim 25.06.2022, 21:55
Starosta rozwiązał problem kardiologii, choć wymagało to od niego prowadzenia bez wątpienia trudnych rozmów z prywatną firmą. Pytanie czy burmistrz rozwiąże teraz problem parkingów dla niepełnosprawnych, gdy nie wymaga to od niego prowadzenia rozmów z prywatnym podmiotem, bo sprawa ta leży w gestii miasta.
Adrasteya
Adrasteya 25.06.2022, 21:09
Burmistrz Karolczuk powinien już kilka temu wprowadzić możliwość bezpłatnego parkowania w Augustowie dla osób niepełnosprawnych. Powinien też już kilka temu wprowadzić znaczne [czyt. (NIE)symboliczne] zniżki dla dzieci i młodzieży uczęszczających do augustowskich żłobków, przedszkoli i szkół oraz dla osób niepełnosprawnych, emerytów i rencistów zameldowanych w Augustowie, korzystających z miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych m.in miejskiej pływalni. Burmistrz powinien wprowadzić zniżki dla ww. grup społecznych już KILKA LAT TEMU, a zrobi to prawdopodobnie PRZED WYBORAMI SAMORZĄDOWYMI. Natomiast radni opozycyjni powinni PERMANENTNIE wnioskować do burmistrza Karolczuka o jak najszybsze wprowadzenie w Augustowie powyższych zniżek.

Pozostałe