Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 06:06
Reklama

Basen nareszcie został otwarty

Podziel się
Oceń

Po bezprecedensowej sytuacji związanej z zamknięciem pływalni, augustowski basen po kilku dniach przerwy ponownie jest dostępny mieszkańcom. Kryzys związany z brakiem obsady ratowniczej udało się zażegnać, ale niesmak z pewnością pozostał. Radna Koalicji Obywatelskiej Izabela Piasecka twierdzi, że dyrektor CSiR Paweł Głowacki prowadził intensywne działania na rzecz podwyżek dla ratowników i był lekceważony, a dzisiaj zrobiono z niego winowajcę.
Basen nareszcie został otwarty

Bartosz Lipiński

Sprawa tymczasowego zamknięcia pływalni zbulwersowała radnych opozycji. Jedną z osób, które zażądały wyjaśnienia tej sytuacji, była radna Izabela Piasecka z Koalicji Obywatelskiej.

-Informacja o zamknięciu basenu była dla mnie szokiem. W całej historii funkcjonowania obiektu nie było takiej sytuacji. Powodem tego, jak się okazało, był strajk ratowników. Decyzja o buncie załogi była reakcją na brak podwyżek wynagrodzenia. A trzeba tu zaznaczyć, że stawki godzinowe ratowników, którzy na swoich barkach mają całą odpowiedzialność za bezpieczeństwo i życie wszystkich osób korzystających z pływalni były dotychczas żenujące. Oscylowały na poziomie 20 zł brutto, czyli zarabiali niespełna 14 zł na rękę przy umowie-zleceniu i ok. 17 zł przy umowie o pracę. Takich stawek nie stosuje się już nawet w okresie próbnym i to na najniższych stanowiskach -uważa Izabela Piasecka.

 

-Z postulatami, dotyczącymi płacy, ratownicy wielokrotnie zwracali się do burmistrza i jego zastępców. W tej sprawie negocjował także dyrektor CSiR, Paweł Głowacki, który odsyłany był z niczym. Dyrektor mówi, że w projekcie budżetu CSiR na 2022 rok uwzględnił wzrost płac dla ratowników. Jednak burmistrz odrzucił proponowane przez niego warunki płacowe. Od początku roku pomiędzy basenem i magistratem trwały rozmowy i wymiana maili, które nie przyniosły żadnego efektu. I tak właśnie ratownicy stanęli pod murem. Bez ratowników basen nie może funkcjonować. Dyrektor podjął odpowiedzialną decyzję o zamknięciu obiektu. W świetle ostatnich podwyżek wynagrodzenia burmistrzów, zatrudnienia drugiego zastępcy, mniemam, iż rozgoryczenie pracowników pływalni sięgnęło zenitu -mówi Izabela Piasecka.

 

Radna mówi, że burmistrzowie zrobili kozła ofiarnego z dyrektora CSiR Pawła Głowackiego.

 

-Na komisji społeczno-oświatowej zadałam burmistrzowi pytanie o tę skandaliczną sytuację. Miałam nadzieję, że burmistrz się zreflektuje, zaproponuje radnym zmiany w budżecie, uwzględniające wzrost wynagrodzeń ratownikom i szybko rozwiążemy problem. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy zastępcy burmistrza zgodnie stwierdzili, że pieniądze na podwyżki są, tylko dyrektor ich nie wypłacił. Ciekawe. Ale dlaczego nie byłam zaskoczona? Pokrętne argumenty, manipulacje i odwracanie kota ogonem to typowa strategia burmistrzów, kiedy trzeba od siebie odsunąć odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Tym razem kozłem ofiarnym został dyrektor CSiR. Można też założyć, że straci pracę, bo przecież kto nie z nami to przeciw nam. Brzmi znajomo? -komentuje niedawną historię radna Koalicji Obywatelskiej.

 

-Kiedy dyrektor Głowacki przebywał na zwolnieniu, zastępca burmistrza prowadził rozmowy z kandydatem na jego stanowisko, który do czasu ogłoszenia konkursu pełniłby obowiązki kierownika obiektu. Kolejną konsekwencją szkodliwych działań burmistrza może być wizja augustowskiego kurortu bez strzeżonego kąpieliska w najbliższym sezonie letnim. Bez ratowników raczej się to nie uda -podsumowuje zadziwiającą sytuację radna Izabela Piasecka.


Napisz komentarz

Komentarze

Nemesis vs Karolczuk GENIUSZ 06.05.2022 10:03
"Pożar" w pływalni miejskiej rozniecił Głowa...nóg, który nie ma kręgosłupa moralnego i jęczy teraz jak szczur złapany w odmęty własnego kabotynizmu, mitomanii i serwilizmu. Nieporadny mnirek przez ponad rok czasu pławił się w tym "pseudologia fantastica rosole", uwarzonym misternie przez Głowa...noga.

Adrasteya 06.05.2022 16:24
Podobno recepturę tego pseudologia fantastica "rosołu" ala Frankenstein Głowa...nóg, obmyślił w swojej troglodyckiej, pustej czaszce, niejaki Adam W., znany z "kreciego" usposobienia i "gadziego" charakteru.

Pływak 04.05.2022 18:47
Adrasteya..ten ,,mitoman" posprzątał niezły bajzel , a stał się kozłem ofiarnym naszych ,,Wspaniałych burmistrzów"

Irek 04.05.2022 22:31
Głowacki w MOSiR Ełk i w magistracie w Elblągu także namiętnie "sprzątał bajzel". Taki "świetny" z niego "fachowiec", że wzięli i tam go "posprzątali". Mitomania i serwilizm co do zasady są zachowaniami patologicznymi. Nawet w Augustowie naszomiastowe kabotyni mieli chyba już dość tego "fachowca od sprzątania" tzw. bajzlu.

Koszmar 03.05.2022 20:45
Po przeczytaniu ostatniego PP i opisanych rewelacji basenowych, stwierdzam że naszomiastowe chłopaki zaczęli się bawić zapałkami w magazynie prochu. Zakładam że kolejne zamknięcia basenu prowadzić będą już inne instytucje.

T
Adrasteya 04.05.2022 11:16
Mitoman, a jednocześnie ekstraordynaryjny sewilista dyrektor Głowacki i "kret NM" Wysocki, walnie przyczynili się do rozsypania tego "prochu" i podłożenia lontów w tym "magazynie", sterowanym ręcznie przez naszomiastowych "psujów".

Psycholog-lingwista 04.05.2022 13:08
popr.: serwilista Głowacki

Haber 03.05.2022 07:33
Miska ryżu, robi się aktualna.Upomnisz się o godne życie , to cię zgnoją . W tym całym chmmm, urzędzie powinien zagościć rozsądek i pokora a nie wszechobecna buta!!! Wstyd na cały kraj!!!.

Nemesis 03.05.2022 02:20
Karolczuk wspólnie z Chodkiewiczem od początku wspólnego burmistrzowania rozpoczęli proces "psujstwa" pływalni miejskiej. Zatrudnienie Głowackiego na stanowisku dyrektora CSiR można porównać do próby wymiany głowy dla czlowieka, który normalnie funkcjonował, w dodatku na głowę mitomana. Stworzyli twór analogiczny do postaci głównego bohatera filmu "Frankenstein".

Pamiętliwy 03.05.2022 11:07
Ten proces rozpoczęła nagonka na Andrzeja Zarzeckiego wynikająca z powodów politycznych, która przyspieszyła decyzję doświadczonego dyrektora o rozstaniu z tymi ludźmi.

Spilberg 05.05.2022 18:38
Karolczuk powinien kontynuować ten basenowy dramat/horror, ustawiając Wysockiego na dyrektora CSiR. Powstałby nowoTWÓR "Frankenstein rektywacja"!

Jest OK 02.05.2022 18:17
Brawo Panie Burmistrzu. Prawdziwych przywodcow poznaje sie nie wtedy, kiedy wszystko jest uslane rozami, ale poznajemy ich po tym, jak radza sobie w sytuacjach kryzysowych. Rozwiazanie kryzysu na basenie pokazalo, ze jest Pan znakomitym liderem. Nie spelniliy sie czarne prognozy, ze basen bedzie zamkniety. Kilka dni wystarczylo, aby wszyscy byli zadowoleni.

Karolczuk GENIUSZ 02.05.2022 20:28
W istocie GENIUSZ. Najpierw wywołał kryzys, jakiego na basenie nie było nigdy, a teraz naszymi pieniędzmi ugasił rozniecony przez siebie pożar. No GENIUSZ ten Karolczuk. Chwalić!!!

? 02.05.2022 22:49
Tak myślałam że naszomiasteczkowi przekują zamknięcie basenu w sukces i jego ojcem ogłoszą geniusza, przywódcę, dobrego ducha urzędu, miasta p. BURMISTSZA ??????????

Haber 03.05.2022 07:38
Ale podliz !! Na co liczysz?? Na lepszą fuchę ? A nieee pardon , poznaje burmiszcza styl ??

haha 05.05.2022 23:58
a może kajtusia klitusia bajdusia?

Mieszkaniec 02.05.2022 16:45
Poważne dziennikarstwo wymagałoby zapytania także o wersje jak NAPRAWDĘ było innych stron zaangażowanych w ta sprawę. Ciagle wałkuje się wersje P. Glowackiego i powtarza magiczne 20zl brutto tak jakby dotyczyło każdego z ratowników. Aby wyrobić sobie prawdziwe zdanie na ten temat warto byłoby poznać więcej informacji, a nikt o to nie zapytał: - ilu jest ratowników łącznie (czy tyle ma być czy jest za mało za dużo?) -ilu jest na umowę zlecenie a ile na etat i dlaczego takie proporcje i czy tak ma być (świadoma decyzja?) - czy każdy zarabia tyle samo? (Jakie są Widelka) - czy dostają jakieś dodatki, stażowe, trzynastki, dodatki funkcyjne - ile wtedy im wychodzi na godzinę po zsumowaniu wszystkiego - czy to ich jedyne zajęcie czy dodatkowe i maja kilka innych źródeł dochodu a to jedynie uzupełnienie. - w jakim wieku są ratownicy, bo jesli poniżej 26roku życia to brutto = netto Gdyby jakikolwiek artykuł zawierał te informacje można go byłoby nazwać rzetelnym. W tym wypadku gdy słucha się wersji jednej osoby i nie zbiera podstawowych danych trudno nazwać to obiektywnym dziennikarstwem.

Antoni 02.05.2022 23:17
"Poważnego dziennikarstwa" poszukaj u swoich, czyli w konkurencyjnym medium, współfinansowanym ze środków publicznych. Mam tu oczywiście na myśli wydawnictwo, o którego współfinansowaniu bardzo często mówiono na komisjach i sesjach rady miasta. To dla mnie wprost nie do pomyślenia, żeby owe medium przez prawie tydzień nie nadmieniło na swoim portalu o sytuacji na basenie, chociaż mówiło o niej wtedy całe miasto - nie zauważyłem u nich artykułów na ten temat. To dopiero przykład "poważnego dziennikarstwa", obiektywizmu, niezależeności, bezstronności i pluralizmu. Obiektywizm to dla ciebie milczenie, kiedy temat jest niewygodny dla popieranej przez ciebie opcji?

Arbuz 02.05.2022 23:54
Jak widać są osoby dla których obiektywizm i rzetelność dziennikarska oznacza tyle, że o popieranych przez nich stronncitwach pisze się tylko dobrze lub milczy, gdy sytuacja jest niekomfortowa. I ci ludzie mają czelność poczucać jeszcze kogokolwiek.

Mieszkaniec z dziada pradziada 03.05.2022 09:45
To już tradycja. Ich Miasto zamiast polemizować z radną wypowiadającą się w artykule, polemizuje z gazetą. Dzieje się tak, ponieważ wiedzą, iż radni opozycji sami w sobie nie są w stanie im zbytnio przeszkodzić. Ale media patrzące władzy na ręce już tak.

Niepoważnie 03.05.2022 10:50
Poważne dziennikarstwo to jest na profilu fejsbukowym "Wiceburmistrz" oraz w tzw. wydziale promocji. Przegląd regularnie pomija buźki, kciuki, paluszki, strzałeczki, wykrzykniki i naprężone muskuły opisując sukcesy IchMiasteczkowych.

Darek 02.05.2022 15:04
Pani Piasecka niech tak nie będzie w szoku powinna tak jak reszta radnych biznesmenów zrzec się części diety na wypłatę dla personelu który pracuje na basenie bo akurat w tym przypadku to wszyscy zawinili na czele z opozycja

Darek 03.05.2022 07:14
Niech się zrzeknie burmistrz z zastępcami. Radni powinni zmienić budżet i tyle. Nauczycielom można dopłacać toni ratownikom

Temperatura: 16°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Reklama