Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 18 maja 2025 13:05
Reklama

Za nami Tydzień Kultury Szkolnej!

Podziel się
Oceń

Zbigniew Herbert, poeta związany z Augustowem, w wierszu „Potęga smaku" zapisał bardzo znaczące słowa: „Tak więc estetyka może być pomocna w życiu nie należy zaniedbywać nauki o pięknie."
 Za nami Tydzień Kultury Szkolnej!

Dlatego też, mimo że okoliczności niezbyt temu sprzyjają, w I LO w Augustowie odbył się po raz kolejny już XVI Szkolny Tydzień Kultury i Nauki. Uczniowie mieli szansę skorzystać z niekonwencjonalnych lekcji języka polskiego i angielskiego (Zabawa w dziennikarza; Łamigłówki językowe; Film i muzyka brytyjska oraz amerykańska) oraz warsztatów teatralno improwizatorskich.

Nauczycielka Jolanta Wojczulis:

-Kreatywnych, młodych ludzi w naszym liceum na pewno nie brakuje. Przekonałam się o tym prowadząc mini warsztaty dziennikarskie z uczniami z klas Ia i I–d. Chętnie podzieliłam się z młodzieżą swoim doświadczeniem. Podczas zajęć rozmawialiśmy o zawodzie dziennikarza, rodzajach dziennikarstwa, a także o gatunkach publicystyki. Najciekawiej wypadła zabawa w nadawanie tytułów artykułom prasowym. Zarówno w jednej, jak i drugiej klasie padały ciekawe propozycje. Kto wie, może wśród tych młodych ludzi są przyszli dziennikarze?

Talenty pisarskie już po raz dziewiąty zabłysły w Szkolnym Turnieju Jednego Wiersza, a aktorskie w organizowanym od 19 lat przez I LO Powiatowym Konkursie Młodego Aktora, do udziału w którym zaprosiliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII powiatu augustowskiego (o przebiegu i wynikach – osobna informacja). Ci którzy lubią śpiewać cokolwiek, mieli szansę zaistnieć w Przeglądzie Piosenki Wszelakiej. Niestety, zgłosili się tylko nieliczni, wkrótce będzie można usłyszeć ich nagrania.

 

WYNIKI IX SZKOLNEGO TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA
 

Zadaniem uczestników było napisanie w ciągu 45 minut tekstu poetyckiego z wykorzystaniem dwóch wskazanych przez organizatorkę motywów. Wiersze podpisane godłem oceniało niezależne trzyosobowe jury.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań.


Prezentacje z Konkursu Młodego Aktora oraz nagrodzone wiersze za zgodą autorów będziemy publikować.

 

Wiele miejsca w kulturze w tym tygodniu zajął teatr. I tak uczniowie klas drugich mieli niepowtarzalną okazję przenieść się na widownię znakomitego teatru Wierszalin i porozmawiać z twórcami mistrzowskiego spektaklu opartego na III cz. „Dziadów" Adama Mickiewicza („Dziady noc druga").

Teatr Res Humanae natomiast, po wielu próbach wystawienia w czasie pandemii spektaklu na żywo (musical, „Czekoladki"), podjął się eksperymentu teatralno-filmowego. Wierni idei teatru aktorzy wspólnie ćwiczyli czytanie, interpretację roli, omawiali wizerunki psychologiczne i kostiumy bohaterów oraz relacje między nimi, by ostatecznie zagrać z... samym sobą i kamerą. Każda z jedenastu osób nagrała bowiem swoje kwestie osobno, tylko w wyobraźni rozmawiając z partnerami scenicznymi, a dopiero montaż filmowy połączył ich role w dramat absurdu Sławomira Mrożka „Męczeństwo Piotra O'heya".

Próba generalna zgodnie ze zwyczajami teatralnymi odbyła się w obecności widzów z klasy I d, bo stamtąd wywodzi się sceniczne małżeństwo – odtwórcy głównych ról (Oliwia Czulewicz oraz Przemysław Stasiulewicz). Ekipa teatralno-filmowa po projekcji spektaklu z zainteresowaniem wysłuchała opinii rówieśników. W niedługim czasie dramat w reżyserii Bożeny Bendig, ze znakomitym montażem Kamila Sławińskiego będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych. To interesujące, jak daleko mogą posunąć się granice absurdu!

Ale zanim nastąpi oficjalna premiera dramatu Mrożka, teatr Res Humanae zaprosił wszystkich widzów na niezwykły spektakl z roku 2013. Twórcy tego widowiska to zarazem organizatorzy tegorocznego Tygodnia Kultury Szkolnej – autorem sztuki „Trzy królestwa" jest bowiem Paweł Leszkowicz (wtedy maturzysta i aktor Res Humanae!), a reżyserem i zarazem scenografem oraz kostiumologiem – Bożena Bendig.

Oddajmy głos reżyser: O czym są „Trzy królestwa"? O poszukiwaniu wartości, nietolerancji, poczuciu samotności... O roli miłości w życiu, rozpięciu człowieka miedzy dobrem i złem, sztuce godnego wyboru... Dramat jest zatem niezwykle bogaty w warstwie semantycznej. Dodajmy, że trudne, ale nieobce żadnemu człowiekowi problemy są podane w atrakcyjnej formie scenicznej. Warto także zobaczyć efekty wielomiesięcznej pracy jednego z wielu pokoleń utalentowanych młodych aktorów, należących do trupy teatralnej Res Humanae.
Spektakl jeszcze kilka dni będzie dostępny na szkolnym Facebooku, po czym zastąpi go „Męczeństwo Piotra O'heya". Zapraszamy!

Koordynatorzy Szkolnego Tygodnia Kultury i Nauki gorąco dziękują wszystkim którzy przyczynili się do popularyzacji kultury w szkole, a także poza nią w czasie imprez otwartych.

I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 13°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ???Treść komentarza: dlaczego na profilu wicestarosty jest film z poparciem jednego z kandydatów w którym biorą udział urzędnicy? czy redakcja może to wyjaśnić?Data dodania komentarza: 17.05.2025, 13:17Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: Kolega.Treść komentarza: Do wszystkowiedzącego... Uważaj pan żebyś ty nie przepraszał za te kolana....Data dodania komentarza: 16.05.2025, 22:07Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: Jerzy KłoczkoTreść komentarza: Szanowny Panie Tadeuszu dziękuję za miejsce w komisji . Mój komitet nie ma kandydata.. jak Pan wie...Ale zagłosuję na najlepszego kandydata ....Data dodania komentarza: 16.05.2025, 21:50Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A syn Pana Jedlińskiego to gdzie pracuje....Data dodania komentarza: 16.05.2025, 21:18Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: NowinkaTreść komentarza: Platforma obywatelska nie ma takich problemówData dodania komentarza: 16.05.2025, 21:02Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: takie to prosteTreść komentarza: Może chodzi o to, że jak Jedliński nie zagłosuje to nie będzie absolutorium dla starosty? Więc lepiej go nie drażnić.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 20:17Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Apel do PiS i NM. Żeby Mentzen i Nawrocki weszli do II tury musicie postawić 2 krzyżyki przy obydwu nazwiskach jednocześnie. Wtedy tylko oni wejdą..Data dodania komentarza: 16.05.2025, 20:09Źródło komentarza: W niedzielę 18 maja odbędą się wybory prezydenckie – poznaj zasady głosowaniaAutor komentarza: ZosiaTreść komentarza: To ten Pan ma jeszcze coś do powiedzenia. Jemu nigdy nic się nie podobało ponad to co sam powiedział.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 19:13Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: BłazenTreść komentarza: Młodzi wyborcy, jeśli w chcecie, żeby polska racja stanu zmierzała w podobnym kierunku co obecnie ma miejsce na Węgrzech i Rumunii, czyli kierunek wielikoj rassiji putina, to bezwzględnie głosujcie na pisowskiego kandydata z lichwiarskim genem przejmowania lokalu od swojego niepełnosprawnego sąsiada, niejakiego doktura Karola Nawrockiego vel "śliski" arywista. Natomiast, jeśli chcecie polski bogatej, silnej i szanowanej w UE i na świeci w takim razie głosujcie na kandydatów nie zamierzających wyprowadzić chyłkiem Polski z UE i nie sporowdzających narodu polskiego do gałganów dających otumanić się fetorem pisowskiego populizmu opartego na światopoglądzie przesiąkniętym zakompleksionym patriotyzmem martyrologicznym oraz naconalionalistyczno-ksenofobicznym bełkotem konfederacyjnych szurów i płaskoziemców działających ku uciesze pachołkom ruskiej onucy Wladimira Wladimirowicza putina.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 18:36Źródło komentarza: Prąd tańszy o 66 procentAutor komentarza: Wszystkowiedzący.Treść komentarza: Już raz przepraszałeś na kolanach prosiłeś o przebaczenie . Z tego co wiem państwo Jedlińscy mają to na piśmie. Podarowali ci twoje bzdury ,a ty dalej brniesz w swojej głupocie. A miejsce w komisji możesz swoje odstąpić ,jak tak dbasz o mieszkańców gminy.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 18:13Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: Panie Kłoczko, niech Pan odsłucha to co Pan powiedział. Ja wywnioskowałem, że PiS to partia z , którą się Pan identyfikuje. Pan Wnukowski i ta partia to nie moja bajka , ale musze obiektywnie nijako wziąc go w "obronę". Jak szefuje strukturom powiatowym to jedna sprawa , ale ktoś go wybrał z członków jego ugrupowania. Czy to jego wina że wybrali go członkowie , którzy go nie znali. Jeśli tak , to ich problem. Chyba ta "demokratyczna " partia ma jakieś statutowe procedury odwołania . Po drugie ja wystawiając Pana do Komisji w Olszance, nie pytałem o pańskie poglądy. Jedynie uprzedziłem o losowaniu i cieszę się, że udało się , że Udało się Panu wejść. A co do wewnętrznych sporów, to sami powinniście wiedzieć kogo wybieracie na stanowiska partyjne. Co do Pana Jedlińskiego, to chyba wszystko jasne jak i dlaczego się zachował się na pierwszej sesji po wyborach. Mamy ten sam problem z jednym Radnym powiatowym augustowskim. Są ludzie , którzy nie widzą nic złego , że dla doczesnych osobistych korzyści się zeszmacą i mówią , że tak ma być, ale yo ich wybór. I w nawiązaniu do Pana wypowiedzi, radzę głosować na ludzi , których znacie a nie na partyjne bajeryData dodania komentarza: 16.05.2025, 17:44Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Szanowni Państwo Kłoczko jest w komisji i to zupełnie z innego komitetu i nie chodziło mu o siebie ani rodzinę, bo z jego rodziny niegdy nikt nie był w komisji. .Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:31Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: PrawdaTreść komentarza: cyt. :"klika i sami swoi rządzą.." no Panie Kłoczko taki jest pis i w końcu mówi Pan prawdę. .bo Pana znajomi, i rodzina nie dostali miejsc w komisjach? otóż tego tortu będzie coraz mniej do dzielenia po 1 czerwca. Niedługo Polaków na Węgrzech będzie więcej ni c w Chicago.. tak mi się wydajeData dodania komentarza: 16.05.2025, 13:45Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: Polska_w_UETreść komentarza: a dla mnie to jest żenujące co mówi Pan Kłoczko, co robi Pan Wnukowski i co robi Pan Jedliński, Wszyscy są siebie warci. I dlaczego nie warto namawiać betonu z PIS na zmianę poglądów. Ano dlatego, że pszczoła też nie namawiać będzie muchy do tego że miód jest lepszy od g......Data dodania komentarza: 16.05.2025, 13:38Źródło komentarza: Jerzy Kłoczko krytykuje Pawła Wnukowskiego (audio/ video)Autor komentarza: Sigmund Freud - Vorlesungen zur Einführung in die PsychoanalyseTreść komentarza: Jarosław Kaczyński jaki jest, taki jest, ale po liczbie i wadze trupów wypadających z szafy Nawrockiego wygląda, że Jarosława służby celowo nie poinformowały o symptomattcznie mrocznej stronie profilu charakterologicznego jego wybrańca lub po prostu nienależycie zweryfikowały doktura Karola Nawrockiego, moim zdaniem kompulsywnego arywisty z genem mrocznej triady.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 13:37Źródło komentarza: Prąd tańszy o 66 procentAutor komentarza: Kawalerka warta milionyTreść komentarza: a dzisiejszy news że pofatygował się Nawrocki do aresztu śledczego w Gdańsku aby akt notarialny z panem Jerzym podpisać,. A koledzy Nawrockiego w areszcie pewnie panu Jerzemu pomogli.... Nie brakuje kontrowersji wokół mieszkania Karola Nawrockiego, które przejął od Jerzego Ż. Jak się okazuje, do podpisania umowy doszło 24 stycznia 2012 r. w gdańskim areszcie - to tam przyprowadzono notariusza, który sporządził dokumenty - informuje Onet. Nowe fakty. Nawrocki miał pożyczyć panu Jerzemu pieniądze na 20 proc. rocznie Po tym, kiedy Karol Nawrocki przekazał mieszkanie pana Jerzego na cele charytatywne, można było pomyśleć, że to koniec afery mieszkaniowej. Nic bardziej mylnego. "Gazeta Wyborcza" właśnie ustaliła, że Karol Nawrocki zawarł z panem Jerzym umowę pożyczki na tak wysoki procent, że senior nie byłby w stanie spłacić nawet odsetek Niech już te wybory się zaczną bo to co się dowiemy jeszcze o Nawrockim to nie wymyśliłby nawet Stanislaw LemData dodania komentarza: 16.05.2025, 13:23Źródło komentarza: Podlascy posłowie PO komentują „sprawę kawalerki Karola Nawrockiego” (video)Autor komentarza: "Śliski" człowiek, mentalnie skażony genem mrocznej triadyTreść komentarza: "Wrażliwość społeczna" wg doktura Karola Troglodyckiego pomazańca Jarosława Kaczyńskiego, to wypisz-wymaluj podstępne udzielenie pożyczki na ewidentnie lichwiarskich warunkach w celu uruchomienia procedury "pomocy" dla niepełnosprawnego, schorowanego i znajdującego się w trudnej sytuacji człowieka. Wygląda na to, iż pomoc wg doktura Karola Nawrockiego polega na wykorzystaniu instrumentów nacisku finansowego i psychologicznego ukierunkowanego na podstępne przejęcie lokalu komunalnego od poturbowanego przez los sąsiada. Doktur Karol Nawrocki - symptomatycznie "cudowny", "obywatelski" kandydat PiS i jednocześnie cyniczny lichwiarz "pomocny", ale w wyłudzeniu lokalu komunalnego od własnego sąsiada, niepełnosprawnego, schorowanego i będącego w trudnej sytuacji życiowej zdesperowanego człowieka.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 12:59Źródło komentarza: Podlascy posłowie PO komentują „sprawę kawalerki Karola Nawrockiego” (video)Autor komentarza: "Decyzja" Jarosława Kaczyńskiego - prawilny patriota z genem śliskiego" arywisty-lichwiarzaTreść komentarza: Pisowski kandydat na prezydenta Polski - "śliski" człowiek doktur Karol Nawrocki -"decycja" przesiąkniętego nienawiścią do świata i ludzi posła Jarosława Kaczyńskiego, prawilny "patriota" z pisowskim genem kompulsywnego kołtuństwa i "wrażliwością społeczną" zorientowaną na lichwiarskie przejęcie lokalu komunalnego od schorowanego, niepełnosprawnego i pogubionego życiowo sąsiada. Ludzie! Gdzie my jesteśmy? W jakimś najgorszym koszmarze sennym, czy w prawdziwym świecie, tyle że wykoślawionym toksycznym, pisowskim populizmem?Data dodania komentarza: 16.05.2025, 11:07Źródło komentarza: Podlascy posłowie PO komentują „sprawę kawalerki Karola Nawrockiego” (video)Autor komentarza: "Śliski" arywista spod ciemnej gwiazdy PiSTreść komentarza: Sondaże dotyczące wyników wyborów wskazują, iż znaczna część Polaków mentalnie należy do swego rodzaju sekty politycznej PiS - celowo użyłem słowa sekty, a nie partii politycznej - lub jest specyficznie nieodporna mentalnie na otumanianie fetorem populistycznego bełkotu defekowanego na nich jako suwerena przez pisowskich aparatczyków. Jak to możliwe, że prawie 30 % uprawnionych do głosowania obywateli zamierza w najbliższym wyborach na prezydenta Polski oddać swój głos na kandydata, którego cechy charakteru dotyczące sfery wrażliwości społecznej oraz postawy moralnej względem osób niepełnosprawnych, schorowanych, starszych i częstokroć mocno poturbowanych przez życie powinny bezwzglednie wykluczyć go nie tylko z brania udziału w wyborach na prezydenta Polski, ale nawet sołtysa Pcimia? Doktur Karol Nawrocki - kandydat osobiście namaszczony przez herszta pisowskiej sekty psujów i szkodników, zapiekłego w swojej nienawiści do świata i ludzi wichrzyciela - jest od strony moralnej bezwzględnym, makiawelistycznym arywistą, po prostu niebezpiecznym charakterologicznie "śliskim" człowiekiem, nie mającym najmniejszego oporu, żeby pokrętnie wyprowadzić z zasobów komunalnych mieszkanie należące do Gminy Miasto Gdańsk. Jak to możliwe, że cwaniak przejmujący w podstępny i niezwykle amoralny sposób mieszkanie swojego niepełnosprawnego sąsiada, cynicznie wykorzystując jego słabości i traktujący pogubionego schorowanego człowieka, jak bezwzględny lichwiarz pozbawiający majątku, a następnie godności swoją bezbronną ofiarę jest kandydatem na prezydenta Polski?!Data dodania komentarza: 16.05.2025, 09:38Źródło komentarza: Podlascy posłowie PO komentują „sprawę kawalerki Karola Nawrockiego” (video)Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Czy Ktoś może ma informacje kiedy odbędzie się odwołana sprawa w sądzie białostockim? Może trafiła do zamrażarki na prośbę pisopatoli?..Data dodania komentarza: 16.05.2025, 09:03Źródło komentarza: Zarząd województwa podsumował rok pracy
PRZECZYTAJ
Reklama