Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:11
Reklama

Stwórzmy serce miasta

Podziel się
Oceń

Wizytówką każdego miasta jest jego centrum. Szczególnie to dotyczy miejscowości turystycznych ze względu na jego walory środowiskowe jak i historyczne. Augustów to obszarowo bardzo duże miasto w stosunku do ilości mieszkańców, a piękno jego okolic wymusza wybudowanie centrum, w którym przyjezdni mogą się spotkać, gdzie będzie centrum kultury i rozrywki.
Stwórzmy serce miasta

Felieton

Atrakcje słońca i wody kończą się z nadejściem zmroku, ludzie potrzebują miejsca spacerowego, gdzie się posilą i będą mogli przekazać wrażenia minionego dnia. Takie miejsce ma być przestronne, łatwo dostępne, a co jest bardzo ważne łatwe do dojazdu i zaparkowania samochodu. Wszystkie miejscowości letniego odpoczynku takie posiadają i szczególnie o nie dbają. Konkurencyjne miasteczka takie jak Mikołajki, Ruciane Nida, Mrągowo, Węgorzewo, Ełk czy Giżycko ściągnęły do siebie turystów budując ciekawe centra rozrywki, piękne mariny na setki jachtów żaglowych i motorowych. Te miasteczka choć czasem mniejsze, latem potrafią zgromadzić dużo turystów imponując wielkością ruchu przyjezdnych.

Poprzednie władze starały się rynek rewitalizować. Wybudowano prawie wszystkie główne ulice dojazdowe -Mostowa, 3 Maja, Wojska Polskiego, w ostatnim czasie, znaczna część uliczek mniejszych. Pozostała główna ulica to Rajgrodzka czy Zygmuntowska. Ważny kawałek roboty gdyż sam wjazd to wizerunek i emocje wjeżdżających. Zostały zmodernizowane drogi okalające rynek główny. Tam w środku zastajemy stary zapyziały lasek z byle jakimi drzewami i wiecznie nierosnącą trawą. Środek okraszony pomnikami i fontanną, która ginie w nawale cienia drzew bez wartości. Całość domyka hitchcockowski obraz krakających wron i kawek brudzących rynek. Trawa zamiast zielona pozostaje w cieniu ubitego klepiska, zasypanego liśćmi. Drzewa zjedzone przez grzyby i pasożyty rysują obraz mroku. Czarne, zgniłe ulistnienie bez soczystej, żywej zieleni tworzy wampiryczny nastrój. Cały plan uzupełniają lumpy chowające się po krzakach z ćwiartką denaturatu i tobołkiem swojego majątku skutecznie odstraszających spacerowiczów. Nie ma szans na odrodzenie szpecący w środku stojący Atol. Nikt nie ma odwagi zdecydować co do jego przyszłości. Remont to większy koszt jak wybudowanie nowego. Sprawa męskiej decyzji burmistrza i nie ma straszydła, błędu poprzednich władz. Kilka obiektów znajdujących się przy rynku wymaga kapitalnego remontu. Własność miasta, urząd stanu cywilnego, jest w opłakanym stanie i czas o nim coś zdecydować. Sprzedać inwestorowi, który w zaplanowany i przewidywalny sposób coś z tym uczyni. Dwie prywatne własności, tj. były Pewex jak i dom straszący naprzeciwko pomników. Z wiarygodnych źródeł wiem, że budynek, w którym znajdowała się mleczarnia, jest planowany do sprzedaży. Wcześniejsze uzgodnienia i plany ewentualnego inwestora powinny być skorelowane z pomocą władz miasta. Wspólna gra może przynieść ciekawe rozwiązania dotyczące tego obiektu.

Reasumując, tylko determinacja i fajny plan może doprowadzić nasz rynek do świetności i rozkwitu. Serce naszemu miastu jest potrzebne. Światło i tlen zasili to serce. Cały dotleniony organizm zaczyna funkcjonować pełną parą. Uważam, że wizja i pomysł na nasz rynek powinien być w sektorze konkursu, za który miasto ogłosi nagrodę. Nie musi być to związane z dużymi pieniędzmi, ale również należy szukać źródeł finansowania. Podobne wizje lata temu zostały zrealizowany. Projekt Kanał Augustowski, czy ówczesny wyciąg narciarski, który był drugi w Europie. Zagospodarowanie nabrzeża kanału bystrego, przebudowa ulicy Mostowej i Partyzantów.

Mój głos jest, myślę, pierwszy w tej sprawie. Otwiera on, nie zamyka, szeroką dyskusję na temat formy i kształtu tegoż ewentualnego przedsięwzięcia.

Leszek Czokajło


Napisz komentarz

Komentarze

Gruby 18.02.2021 21:27
I te rabatki kwiatowe rodem z PRL po prostu cudo ! Wszystko co Pan pisze jest niestety prawdą ! Wygląd okropny jak z filmów Hitchcocka . Pomysłów jak mniemam żadnych. Przecież jest ważniejsze asfaltowanie uliczek i zmiany w zagospodarowaniu przestrzennym aby przejąć najładniejsze miejsca pod interesik.

Na taczki wodne 18.02.2021 12:42
Ten kto zdecydował o miesięcznym opóźnieniu otwarcia basenu powinien podziękować za służbę publiczną. Miesięczny przestój to ponad 200 tysięcy złotych czystej straty. Trzeba ustalić czy to był nowy dyrektor, czy może burmistrz czy skarbnik.

na taczki betonowe 18.02.2021 13:28
a skąd masz te dane? bo ja myślę że strata jest mniejsza jak się nie otwiera... cały czas do basenu trzeba dopłacać..

Excel 18.02.2021 14:53
A jakie niby oszczędności przynosi zamkniecie basenu? Żadnych!!! Otwarty basen zarabia ze 200 tys. miesięcznie i tyle mniej, jeśli rzeczywiście są straty, trzeba dokładać. Prosty rachunek

Rybak 18.02.2021 16:31
To dokładaj. Ale nie z moich podatków

Podatnikdoczasu 18.02.2021 16:58
Jak umiesz używać excela to podziel 2 mln straty przez 12 miesięcy. Wynik to deficyt ktòry trzeba pokryć co miesiąc. Ale to taki prosty rachunek... dokładajmy do wszystkiego... ale ja pierwszy się przemelduję do okolicznej gminy aby tu nie dokładać...

Kuba 18.02.2021 18:28
Pamiętaj że zamknięty basen też kosztuje niemal 2 mln, ale nic nie zarabia. Otwarty będzie zarabiał prawie 200 tysięcy miesięcznie. Czegoś jeszcze nie rozumiesz, czy chcesz basen kupić

Zagadka 18.02.2021 17:13
Logiczne.....chyba że o czymś nie wiemy.

Kuba 18.02.2021 12:39
Po mieście słychać, że wyciąg ma być sprzedany rodzinie jednej z radnych.

??? 18.02.2021 13:38
A słychać której? No to byłby skandal.

Piję Kuba do Jakuba 18.02.2021 23:29
Zajeżdża mi tu babką ?????

Księgowy 18.02.2021 14:31
tylko frajer to kupi... ja bym oddał za złotówkę i aby pokrywali koszty...

Biznesmen 18.02.2021 14:35
sprzedany??? chcesz to bierz za darmo... tylko płać dzierżawę, podatek od nieruchomości, ubezpieczenie.. 100 tys. za sezon? taka to kura znosząca złote jajka... ps. i się módl żeby coś z ochrony środowiska jeszcze nie chcieli...

może? 18.02.2021 15:17
A może teraz się nie opłaca, żeby sprzedać za złotówkę?

Bambo 18.02.2021 14:55
Niech sprzedadzą, po co nam wyciąg, po co nam basen, po co postiw, po co atol, po co ratusz. Ważne by kasa się zgadzała w kilku wybranych kieszeniach.

Kubuś 18.02.2021 14:59
Wiele atrakcji w mieście wygląda jakby były "hodowane" dla swoich. Ciekawe kto chce kupić ten wyciąg i atol. Trzeba się rozglądać wśród radnych związanych z nartami wodnymi. Lista nie jest długa.

Jakub 18.02.2021 17:43
Uczciwy przetarg przegrany to może narty od wujka?

Szuflandia 18.02.2021 17:19
Widać, że kilka osób chce się uwłaszczyć na mieście, przejąć cenne tereny, obiekty.....dlaczego na to pozwalamy?

lolek 18.02.2021 08:51
Moim zdaniem fajną sprawą są te żarówki, które są wokół parku w okresie Bożonarodzeniowym. Nie powinno się ich zabierać, a powinne one być cały rok.

józek 18.02.2021 11:54
Chyba żartujesz? Rynek ustrojony tymi żarówkami wygląda jakby czekał na wiejską zabawę. Co to oświetlenie ma wspólnego ze Świętami. To jakaś masakra. Totalna porażka.

Mietek 18.02.2021 13:30
de gustibus non est desperandum... a jakbyś nie zrozumiał to o gustach się nie dyskutuje... bo to nie tylko ty jesteś wyrocznią...

polska język trudna język 18.02.2021 16:55
Mnietek, daj sobie na luz z tą łaciną, bo wychodzi ci jak przewodniczącej z francuskim. Czyli bardzo słabo. Zresztą jej z jakimkolwiek językiem jest nie po drodze. Co nie przeszkadza wypowiadać się często i bez sensu.

Krzywousta beti 18.02.2021 23:31
Mietek przez te krzywe wargi tak źle wymawia. Może czas już udać się do chirurga plastycznego? ?

Gatne 18.02.2021 17:31
Jak na wiejskiej zabawie

tak wygląda 18.02.2021 15:19
Lubisz cyrk?

Tron 18.02.2021 17:52
Jak na wiejskiej zabawie !

Emilia 17.02.2021 23:08
"stary zapyziały lasek z byle jakimi drzewami i wiecznie nierosnącą trawą. Środek okraszony pomnikami i fontanną, która ginie w nawale cienia drzew bez wartości." człowieku, o czym ty piszesz?? piękne stare drzewa, które jeszcze, jakimś cudem się uchowaly, to jedno w piękniejszych miejsc w Augustowie! może śladem innych miast zalejmy centrum betonem i potem narzekajmy ze gorąco? jak takie bzdury mogły się tu w ogóle ukazać? zainteresowanym dlaczego powinnismy zachować jak najwięcej zieleni w miastach, polecam książkę "Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta".

Pik 17.02.2021 22:15
To serce już ledwo pika.

zygmunt 17.02.2021 17:55
wyciąg nart wodnych był pierwszy w Polsce ale nie drugi w Europie moze 70 -ty a na swiecie jeszcze dalej ....

ekonomista 18.02.2021 12:13
i co z tego jak zawsze generował i teraz też z generuje tylko koszty i nie ma chętnego na jego dzierżawę? tak to jest jak samorząd mając pieniądze unijne (nie swoje) realizuje inwestycje.. tylko kto to później utrzyma? biedny podatnik z Augustowa? nigdy na tym wyciągu nie jeździłem a podatki płacę na jego utrzymanie... zrozumcie ludzie że to co nie jest opłacalne nie ma racji bytu... tylko własność prywatna jak w USA... a co ma paść to pada... i tyle w temacie . ps,. szczycić się ze coś było pierwsze? no pewnie bo może inni nie byli na tyle głupi żeby coś takiego wprowadzać u siebie co generuje tylko koszty

red 18.02.2021 12:56
twoja ekonomia to to na warzywniak sie nadaje a nie do zarzadzania miastem, a ile ludzi jak byl pierwsz przyjechało na ten wyciąg ,gdzieś musieli nocowac, zjeść pare osob zarobilo przy zarządzaniu miastem to mieszkańcy mają zarabiac i jeszcze jedno ulic to twojej ekonomii to nie ma sensu budowac bo zadnego dochodu nie przynosza a szkoły to tylko straty itd.itd.

Lipa 18.02.2021 15:54
Najlepiej zamknijmy wszystko! Nic nie będzie :)

brawo 18.02.2021 17:22
A co jeszcze można zamknąć? już wszystko zamknięte.

co tu jest? 18.02.2021 13:45
To trzeba było korzystać z wyciągu a nie mieć pretensje że jest. A co tu jest oprócz wyciągu?

A 18.02.2021 23:32
Przepełnione kosze, pety, butelki, krótko mówiąc kupa śmieci

Naturszczyk 18.02.2021 12:21
wyciąg nart wodnych tylko zmarnował ulubione miejsce Augustowian do plażowania i kąpania się... pomijam zeszpecenie środowiska naturalnego..

ważna sprawa 17.02.2021 16:28
Bardzo ważny i istotny temat został wreszcie podniesiony. W chwili obecnej centrum miasta jest miejscem martwym, smutnym, zaniedbanym i odstraszającym zarówno miejscowych jak i turystów. Obecne władze od lat konsekwentnie to miejsce zaniedbują a właściwie robią wszystko żeby je coraz bardziej zdegradować. RZA i jego otoczenie wymaga mądrej rewitalizacji na dużą skalę tak aby docelowo stało się sercem i wizytówką miasta a nie odstraszającym placem godnym raczej rozrośniętej wsi a nie miasta aspirującego do miana ośrodka turystycznego. Czas rozpocząć merytoryczną dyskusję na ten temat, ta nieszczęsna kadencja wreszcie się kiedyś skończy i może w końcu pojawi się ktoś, komu będzie na tym zależało.

Było 17.02.2021 17:35
Wielokrotnie był podnoszony, szkoda czasu.

Nie ma co 17.02.2021 16:07
Ten temat jest za trudny dla obecnych władz. Poczekajmy na następną kadencję.

august 17.02.2021 13:17
Pomysł rewolucyjny niestety populistyczny ale chyba takie mamy czasy ,ponad 80 % zabudowy w RZA to obiekty prywatne ich wygląd i architektura mierzona jest zamożnośćą wlaścicieli ,żaden plan wizja architektoniczna nie zmusi wlaściciela do okreslonego projektu i chyba dobrze w latch 60-tych miejskie wladze wydawały tylko pozwalenia na tzw.,,słupki,,czy to bylo piękne ? czy drzewa w parku należy wyciąć ?to jakiś absurd to ze trzeba czymac porządek to inna sprawa ale tu pktrzeba trochę wody i miotły inna rzeczaą jest tetno życia w centrum ale na to potrzeba trochę ciekawych imprez otwartych kawiarni sklepów itp. a jak będą ciekawe imprezy będą ludzie a wlaściciele będą się bogacic to sami doprowadzą swoje obiekty do pięknego wyglądu tak bogacily sie inne miasta...

Temperatura: 19°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto go wybrał Treść komentarza: A pan Szczudlo to swoimi wypowiedziami wydaje świadectwo o sobie. Do wieziennictwa ze swoimi komentarzami ale na pewno nie na wicestarostę. A wybory niedługo... Pani Chrulska najlepsza radna. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:22 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama