Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:30
Reklama

Rok imposibilizmu i innych takich

Podziel się
Oceń

Rok 2020 był niezwykle nietypowy, nie tylko z powodu pandemii. W augustowskiej polityce jeszcze bardziej nietypowy. To w mojej ocenie rok przełomu. Nie mam pewności, kiedy ten przełom się unaoczni, ale on już nastąpił. Ma to związek z całkowitą kompromitacją polityczną ugrupowania Nasze Miasto i jego akolitów.
Rok imposibilizmu i innych takich

Krzysztof Przekop by Koty2

Wstępniak pisze się do wydania tygodnika. Robi tak wielu redaktorów naczelnych. W tym tygodniu nie ma kolejnego numeru „Przeglądu Powiatowego” , gdyż mamy krótką świąteczną przerwę urlopową, jak co roku. Jednak Czytelnicy upominają się o cotygodniowy felieton zarówno w telefonach, jak i w komentarzach na portalu. Nie pozostaje zatem nic innego, jak przelać na formę pisaną kilka myśli.

Zacznijmy od tego, że rok 2020 był niezwykle nietypowy, nie tylko z powodu pandemii.  W augustowskiej polityce jeszcze bardziej nietypowy. To w mojej ocenie rok przełomu. Nie mam pewności, kiedy ten przełom się unaoczni, ale on już nastąpił. Ma to związek z całkowitą kompromitacją polityczną ugrupowania Nasze Miasto i jego akolitów. Może jeszcze tego tak dobrze nie widać, ale to ugrupowanie utraciło w mojej ocenie siłę polityczną i przez kolejne miesiące będzie trwało bezsilnie w swojej złości do otoczenia, bo winy w sobie oczywiście nie znajdzie.  Jakbym miał wskazać określenia stanu, który nas czeka to musiałbym napisać: brak rozwoju, depopulacja, apatia, apatyczność, bezczynność, bezideowość, beznamiętność, bezprogramowość, bezwład, bezwolność, bierność, désintéressement, eskapizm, indolencja, indyferencja, indyferentyzm, inercja, jałowizna, kwietyzm, letarg, marazm, niemobilność, niewrażliwość, niezaangażowanie, obłomowszczyzna, obojętność, odrętwiałość, odrętwienie, osowiałość, otępiałość, pasywizm, rezygnacja, śpiączka, tępota, tumiwisizm, uwiąd, zobojętnienie, aspołeczność, bezczyn, bezduszność, bezruch, bezwładność, bezwzględność, biurokratyzm, chłód, ciećwierz, depresja, egoizm, formalistyka, gnuśność, hibernacja, impotencja, interesowność, kancelaryjność, klincz, kryzys, martwota, niechęć, niemoc, nieruchawość, ogłupienie, paraliż, protokolaryzm, relatywizm moralny, rozmamłanie, służbistość, sopor, spleen, stupor, urzędowość, załamanie, zblazowanie, zniechęcenie, zrezygnowanie. Połączone z kiepskim marketingiem politycznym i manipulacjami.

Za każde z tych określeń mogę oczywiście trafić do sądu, bo sądy w nadchodzącym roku staną się areną walki politycznej, w którą redakcja wbrew swojej woli została wciągnięta. To w mojej ocenie największy błąd rządzącej miastem ekipy. Koszt tego sporu dla Tomasza Dobkowskiego i jego ekipy jest niepowetowany, straty polityczne nie do odrobienia, ferment wewnętrzny trudny do odwrócenia, a spodziewane frukty odległe i niezwykle niepewne. Mogło się wydawać, że ruch z wieloma sprawami sądowymi przeciwko niezależnemu tygodnikowi zepchnie przeciwników do kąta politycznego, jednak  opozycja konsoliduje się jak nigdy przedtem, a przeciwnicy Naszego Miasta nabrali odwagi. Za to dekompozycję w szeregach rządzących widać coraz wyraźniej. Widać to też na naszym forum dyskusyjnym, gdzie miesięcznie notujemy wiele setek wpisów. Nasze Miasto próbuje walczyć z wpisami na forum, ale źle mu wróżę w tej walce.  

Najnowszą informacją jest, że Tomasz Dobkowski wytoczył w swoim sądowym pędzie proces kolejnej osobie. Mowa o Marianie Dyczewskim. To następny wielki błąd Naszego Miasta. Czy ktoś z Czytelników pamięta, co takiego powiedział Marian Dyczewski, że po kilku miesiącach trafił do sądu? Myślę, że mało kto. W kolejnych numerach przypomnimy, o co tak bardzo rozsierdziło szefa Naszego Miasta. To musi mieć jakiś związek z pieniactwem lub inną niepożądaną cechą charakteru.

Szykuje się jeszcze jedna sprawa sądowa. Otóż gazeta żony radnego Dobkowskiego poczuła się urażona tym, że opisaliśmy, iż burmistrz płaci na rzecz tej gazety kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Jakoś nie mogę uwierzyć, że gazeta samodzielnie wymyśliła taki proces.

Nasze Miasto popełniło w mijającym roku jeszcze wiele dramatycznych błędów, za które rachunki przyjdą w kolejnych miesiącach. Trzeba wspomnieć sprawę dyrektor Chrulskiej, znikanie na całe tygodnie burmistrza Karolczuka, niewyobrażalny smog, brud w mieście, śliskie chodniki i ulice, skandal z wnioskiem na 50 mln złotych, skok na komisje miejskie, łamanie prawa przez komisję rewizyjną, milionowe interesy Tomasza Dobkowskiego ze spółkami miejskimi, opóźnienie w remoncie basenu, zmiana koloru bazy kajakowej, obsuwa w przeniesieniu siedziby ratusza, niespełnione sny o potędze strefy ekonomicznej, Atol, postiw, wyciąg nart wodnych i dziesiątki innych drobnych i mniej drobnych „sukcesów”, w tym brak straży miejskiej.

O wielu z nich napiszemy w pierwszym numerze 2021 roku, który ukaże 7 stycznia nowego roku.

Dopełnieniem degrengolady jest postawa pani Dobrowolskiej, która w mojej ocenie zupełnie sobie nie radzi na powierzonej funkcji. Podobnie postrzegam panią Roszkowską, która powinna sama zrezygnować z szefowania komisją rewizyjną. Wisienką na torcie są niecenzuralne sformułowania radnej Sylwii Bielawskiej na jednej z sesji, o naciskach na dziennikarza przez jej męża nie wspomnę.

Jako dziecko uwielbiałem filmy z Brucem Lee. Jest tam taka scena, gdzie mistrz zostaje uwięziony w stalowej pułapce. Bruce siada na ziemi i zaczyna medytować. To może być dobre rozwiązanie dla szefostwa Naszego Miasta, bo jak się wydaje sami zamknęli się w  pułapce bez dobrego wyjścia.

A tak dobrze im kiedyś życzyłem…

Nam wszystkim życzę, by rok 2021 był rokiem normalności, by skompromitowani politycy odeszli w zapomnienie, by Augustów stał się miastem mieszkańców, wszystkich, a nie tych wybranych przez włądzę. Do siego roku.

 

 

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

 


Napisz komentarz

Komentarze

O to chodzi 05.01.2021 13:01
W jaki sposób podeszli radną Sigillewska? Czy można to gdzieś zobaczyć?Można to obejrzeć. Nagranie z sesji znajduje się na stronie urzędu: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htmGodzina 14.33 (5 godzina, 32 minuta nagrania).A zaczyna się tradycyjnie:Yyy eee Przewodnicząca, jak zwykle kwieciście:- Słucham o zgłaszanie kandydatów.Dumny Radny Ostapowicz (małe kadzidełko dla radnej):- Zgłaszam radną Sigillewską. To osoba drobiazgowa, pracowita, osoba rozsądna.Radna Sigillewska odmawia:- Negatywnie oceniam funkcjonowanie Komisji Reprezentacyjnej. Odmawiam kandydowania.Dumny Radny Ostapowicz (duży haust powietrza i duże kadzidło dla radnej):- Szanowna Koleżanko Radna. Rozumiem, że widzi Pani błędy w procedowaniu, ma własny obraz, i dzięki temu, że będzie Pani członkiem komisji będzie Pani miała wpływ. BĘDĘ PANIĄ WSPIERAŁ.Radna Sigillewska ZGADZA SIĘ:- Zawsze jestem chętna do pracy dla dobra mieszkańców.Śmiech na sali. Kurtyna.

Zmiana na + 05.01.2021 14:02
I bardzo dobrze. Będzie ciekawiej.

i słusznie 05.01.2021 14:10
Korzystna zmiana dla komisji. Kto inny byłby dobrym kandydatem? Kleczkowski pewnie chciałby dołączyć do komisji, ale raz, że dobrze działająca komisja to nie godzinne pogaduchy a on głównie w tym jest dobry a dwa, że tym razem by go bez pardonu odrzucili. I chyba słusznie.

polarisy 04.01.2021 16:47
"Weź zwykłego śmiertelnika I daj mu władzę. Patrz jak staje się bogiem .Patrz jak toczą się ludzkie głowy .Toczą się..." Te słowa,bardzo odzwierciedlają sytuację,w naszym obecnym,chorym świecie(kraju).

Rzeka 01.01.2021 13:16
Pani radna weszla dwa razy do tej samej rzeki i yyle z szumnych wypowiedzi Pani radnej cognie wilk do swego pozdrawiam

Obserwujący 31.12.2020 22:26
Panie radny one minute, who are you ? Dużo zdrowia dla całej redakcji i samych sukcesów w nowym 2021 roku.

Gość 31.12.2020 15:36
Beznadziejny tekst. W kółko to samo piszecie

Smażę ciasto 31.12.2020 16:24
Kolega jest z wiadomego komitetu?

Jajogłowy 31.12.2020 18:17
Kolega to zapewne sam zainteresowany

Lilla 01.01.2021 02:16
Prawda w oczy kole oj kole! Już nie możesz jej znieść?

2 razy I 31.12.2020 13:43
Rok 2020 dla Augustowa to rok zmarnowanych szans. Otrzymane dodatkowo 6 mln złotych rozeszło się nie wiadomo na co, a mogło naprawdę służyć rozwojowi miasta. Największa w tym wina komisji rozwoju. Jak słusznie zauważył Kleczkowski, Ostapowicz powinien odejść, bo bardzo rzadko zwołuje posiedzenia komisji i nie podejmuje ważnych tematów na komisji, a często wręcz ogranicza dyskusję. Komisja uzdrowiskowa istnieje tylko na papierze, co widać, słychać i czuć. Augustów to w chwili obecnej: apatyczne, brudne, bez parkingów, bez dobrej komunikacji miejskiej, architektonicznie brzydkie, miasto samochodów, bez przestrzeni rekreacyjno- parkowych dla mieszkańców. Ciasne horyzonty władzy, indolencja i impotencja skazują nas mieszkańców na stagnację.

Polski Cukier 31.12.2020 12:29
Co prawda, to prawda. Tak dać się podejść jak radna Sigillewska na ostatniej sesji to po prostu śmiech. I to komu? Ostapowiczowi, który jej przycukrował "droga koleżanko...". Żenada.

cukier narodowy 31.12.2020 15:21
Raczej szybko pożałują, że ją tam wzięli. Będzie im ciągle pod tyłkiem podpalać, co zresztą trudne nie jest, biorąc pod uwagę poziom ich niekompetencji i nieuczciwości. Radna Ola na tym nie straci, raczej się wypromuje na tle tej intelektualnej pustki. Albo ją wyrzucą. Sytuacja win-win.

o co chodzi? 05.01.2021 12:00
W jaki sposób podeszli radną Sigilewska? Czy można to gdzieś zobaczyć?

Głupią żonę mam 31.12.2020 11:54
Mam pytanie. Żona niestety przyniosła do domu Reportera Dobkowskich. I ja teraz nie wiem czy mam to wrzucić do papierów czy do szmat. Ktoś coś podpowie...

porada gratis 31.12.2020 12:41
Wal do pieca, jeśli posiadasz. Do podcierania się niestety się nie nada - papier za gruby, sedes można zatkać.

Dowonu 31.12.2020 14:23
Ja też biorę większe ilości na rozpałkę

Nie dziękuj 31.12.2020 14:18
Żonie wytłumacz że niebezpiecznych odpadów do domu się nie przynosi. Teraz musisz odwieźć prosto do oczyszczalni do działu grubej frakcji lub do gabinetu burmistrza. W końcu za tą grubą frakcję płaci tysiące.

Kibic 31.12.2020 09:31
Radną Sigillewską wkręcili na ostatniej sesji. Brak jej doświadczenia politycznego, niestety.

komisja reprezentacyjna 31.12.2020 11:38
Oj tam, oj tam. Na takim tle to może tylko jeszcze bardziej zabłysnąć. Nie będzie chyba przecież firmować ich bezeceństw i bezprawia. A w razie czego zawsze można zrezygnować. Chyba siłom i przemocom w komisji trzymać nie będom.

moc jest z nami 31.12.2020 13:37
Chcielibyście ...szubrawcy

wkręceni 31.12.2020 12:58
w jaki sposób "wkręcili"? Czy ktoś mógłby dać więcej szczegółów?

Dojczland Zucker 31.12.2020 14:57
W jaki sposób wkręcili radną Sigillewską? To proste. Rafał Harasim w proteście przeciw zachowaniu Lady Onety, Lorda Tomasa i tego całego miejskiego jaśnie oświeconego establishmentu zrezygnował z członkostwa w WKR (Wysoka Komisja Reprezentacyjna). W związku z tym, powstała konieczność uzupełnienia składu tej komisji do ilości sześciu osób, jak przewiduje to Statut Miasta. Radna Sigillewska zamiast zostawić to towarzystwo, które oprócz skandalicznego zachowania, jest sędzią dla samych sobie, dała się wkręcić. Dla usząt radnej słodkimi okazały się z słowa pochlebstw z ust... , no właśnie - Pana Ostapowicza. Tego horrendalnie nadętego Pana od "debili" i "idiotów". I tak to, Pani Sigillewska na zaproszenie NMB (Nasze Miasto i Banici) godnie reprezentuje samą siebie w Wysokiej Komisji Reprezentacyjnej.

Orkiszowy 31.12.2020 15:41
Polityka to za duże słowo. Raczej nieadekwatne do tzw. komisji rewizyjnej, chyba żeby zmienić nazwę. Najlepiej pasuje po prostu "Wysoka Komisja". Posiedzieć, po*** i rozejść się. Czego nie rozumiesz?

Kibic 31.12.2020 07:55
Kompromitacja tej ekipy jest faktem. Ale gdzie jest opozycja

Zygmunt 31.12.2020 19:20
Mam wrażenie, że najbardziej charyzmatycznym liderem opozycji jest dzisiaj pan Marian Dyczewski, któremu przesyłam najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Czytelniczka 30.12.2020 22:35
Szanownej Redakcji w 2021 roku zdrowia i wytrwalosci ! I wielkie dzięki za prawdę i nadzieję

bęc 31.12.2020 12:50
W Nowym Roku! rozumu dla suwerena aby miał siłę i rozum gdzie postawić krzyżyk?. Chłopcy swoje wyrwą dzięki takim matołom jak ta Oneta,Alicja etc.. Trudno, cenę wyborów ponoszą mieszkańcy. Za trzy lata trzeba zaczynać od zera . Redakcji brawo.!!!! "Chamstwo należy zwalczać siłom i godnością osobistą". Nadzieja umiera ostatnia.

ooloo 30.12.2020 21:48
Wyraźnie widać, że rządzą dziś nami pieniacze bez podstawowych zasad.

rolnik 31.12.2020 00:09
Ktoś tych pieniaczy wybrał. Może Eskimosi?

Marian 30.12.2020 21:20
A tu w kolo to samo o tej samej osobie. Jak sie nie ma tematow dp pisania to sie pisze o jednym przykro

Edmund 30.12.2020 21:58
Piszesz bzdury ze zwykłej frustracji.

Lilla 01.01.2021 02:15
Laurki idź poczytaj w Augustowskim Reporterze. Na pewno cię uszczęśliwią.

Pixi 30.12.2020 20:59
Proponuję aby Radny i Reporter pozwał do sądu wszystkich którzy nieprzychylnie piszą na temat NM.

Poszliwon 30.12.2020 17:10
Podpisuje się obiema rekoma i nogami pod tekstem. Ludzie nabrali odwagi, a to co się dzieje jest niedopuszczalne. Niech idą i do trybunału. Dziękujemy

Fafel 30.12.2020 17:10
Świetny tekst. Gratuluję ciągu określeń tej ekipy. Oby był ostatnim kamyczkiem do sznura tej tonącej ekipki.

Tron 30.12.2020 13:54
Super tekst ! W Nowym roku życzę oby artykuły pisane przez redakcję PP były nie na gorszym poziomie jak wszystkie w mijającym roku. Dużo zdrowia i wytrwałości .

2021 30.12.2020 12:42
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

good job 30.12.2020 12:35
No i pięknie. O to nam się rozchodziło. Dziękujemy za ten rok i trzymamy kciuki za następny. Nie ustawajcie w walce z obłudnikami i manipulantami, którzy opanowali to miasto. Też mam wrażenie, że beton kruszeje... Oby w 2021 rozsypał się w drobny mak. Wszystkiego dobrego.

Temperatura: 23°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto go wybrał Treść komentarza: A pan Szczudlo to swoimi wypowiedziami wydaje świadectwo o sobie. Do wieziennictwa ze swoimi komentarzami ale na pewno nie na wicestarostę. A wybory niedługo... Pani Chrulska najlepsza radna. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:22 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama