Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:11
Reklama

Etyka i biznes

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1122 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.
Etyka i biznes
Od lewej: Tomasz Dobkowski, Filip Chodkiewicz, Mirosław Karolczuk i Sylwia Bielawska

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop

W weekend spodziewane jest małe ocieplenie, w dzień nawet do 7 stopni Celsjusza i nieco zimniej w nocy. Słońca będzie mało.

Jedną z ważnych ról prezydenta Stanów Zjednoczonych jest promowanie amerykańskiego biznesu i amerykańskiej produkcji na całym świecie. Każda polityczna wizyta pierwszego obywatela USA przynosi Ameryce korzyści gospodarcze. Promowanie własnej gospodarki przez rządzących jest tanie i bardzo skuteczne. Dotyczy to prezydenta, premiera, ale także starosty, burmistrza czy wójta. Augustów ma się czym pochwalić. Jesteśmy producentem znakomitych łodzi, wyposażenia do nich, produkujemy maszyny rolnicze, meble, w końcu zaspokajamy nałogi palaczy. Mamy też znakomite hotele, pensjonaty, restauracje. Mamy sanatoria, SPA, w tym ogromne naturalne SPA w postaci lasów i jezior. To wszystko musimy chwalić i polecać. Burmistrz ma największy posłuch spośród mieszkańców Augustowa i jest on znakomitym nośnikiem darmowej i dobrej reklamy. Miasto i powiat powinny opracować standardy dla firm, które po uzyskaniu odpowiedniego „certyfikatu” mogłyby się z automatu znaleźć na miejskiej czy powiatowej liście „do chwalenia”. Jestem przekonany, że firmy same mogłyby utworzyć kodeks dobrej firmy, a burmistrz i starosta mogliby uczestniczyć w marketingu na podstawie takiego kodeksu.

Najmniej właściwie wygląda taki marketing „po uważaniu”. Pojawiają się oskarżenia opozycji, że burmistrz chwali swoich kolegów, że niektóre firmy wyróżnia. Jeszcze gorzej, gdy istnieje podejrzenie, że marketing na stronie internetowej urzędu miasta jest sprzeczny z prawem. Taki przypadek opisujemy w artykule „Pytania o prywatę”.

Kilka lat temu powstał kodeks etyki urzędnika miejskiego. Niektórym urzędnikom przypomnienie tej lektury z pewnością by nie zaszkodziło. Radni złożyli kilka wniosków o zbadanie przez miejską komisję rewizyjną finansowania z budżetu miejskiego lokalnych mediów. To dziwny wniosek i dziwnie skierowany. Komisja rewizyjna nie jest w stanie zbadać współpracy miasta z mediami. Po pierwsze brak jej kompetencji merytorycznych, gdyż się na tym nie zna, kompetencji etycznych, gdyż byłaby sędzią we własnej sprawie, po drugie brak jej narzędzi. Jeśli radni uważają, że burmistrz złamał prawo pozostaje zgłosić to do prokuratury. Jeśli radni podejrzewają, że ktoś inny w tej sprawie złamał prawo pozostaje ta sama droga. Badanie współpracy burmistrza z mediami przez osoby, które są mocno powiązane z niektórymi mediami, przez osoby które sądzą się z innymi mediami zakrawa na kpinę. Już widzę raport końcowy z prac takiej komisji. Nawet wiem, kto będzie w nim obwiniony. Wiele przykładów, jak działa system oceny działań przez radnych, przewodniczącą rady, zastępcę burmistrza, czy miejskiego prawnika, insynuacji rzucanych bez żadnych dowodów opisaliśmy już na naszych łamach. Wiele można znaleźć w internecie. Kilka cytujemy w artykule „Kodeks etyki radnych”, do lektury którego serdecznie zapraszam.

Jednym z najważniejszych zadań burmistrza i jego urzędników jest utrzymanie w mieście porządku. Nawet najbogatszy dom, w którym jest nieporządek i brud, będzie odstraszał gości, a gospodarze będą oceniani jak najgorzej. Oceniam, że z tego obowiązku burmistrz wywiązuje się dość kiepsko. Cieszę się, że brud i nieporządek dostrzegają też inni, w tym radni. O szczególnym przypadku zaniedbań piszemy w tekście „Król utonął w ciemnościach”.

Kontynuujemy publikację oświadczeń majątkowych radnych. Tym razem zaglądamy do oświadczeń radnych miejskich.

Wraca temat niechcianej obwodnicy. Niestety coraz bardziej realnej. Nie rozumiem, po co ma powstać, nie rozumiem, czemu ma służyć, wiem, że będzie to budowla, która na dziesięciolecia zepsuje obraz naszego Augustowa. Temat poruszamy w artykule „Wybrano trzy warianty obwodnicy”.

W poprzednim sezonie byłem świadkiem, jak na skateparku został zaatakowany mój kilkunastoletni znajomy. Po tym incydencie tłumaczył mi, ze w naszym skateparku są zwalczające się subkultury. On należy do mniej radykalnej, więc za pomocą kopniaków został poproszony o zmianę miejsca zabawy. Temat przemocy na skateparku jest rzeczywisty, z całą pewnością nie rozwiążą go kamery, gdyż niestety źródłem problemów jest samo miejsce. Pamiętam, że pomysłodawcy obiecywali stałą opiekę woluntariuszy, co z pewnością wiele problemów by rozwiązało. Kolejne #obiecanewykonane pozostało w kategoriach fantasmagorii. O problemie piszemy „Przemoc rzeczywista i urojona”.

Mamy dla Was drodzy Czytelnicy jeszcze wiele ciekawych artykułów. Piszemy o wierzbie, która została wycięta, o zagrodzonym parkingu, o przygotowaniach do zbiórki WOŚP. Piszemy o koronawirusie, ale też o znakomitych sportowcach.

Trzeba czytać, trzeba wiedzieć, co się w mieście dzieje.

Zapraszam do lektury „Przeglądu Powiatowego”, bo jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny


Napisz komentarz

Komentarze

A. 08.12.2020 09:15
Wolne media w Augustowie są jak oaza na pustyni. W większości samorządów takiej wolnej prasy nie ma. Działalność wójta burmistrza, prezydenta miasta nie jest przedmiotem debaty publicznej w lokalnych mediach. Niezależna, wolna prasa w małym mieście, na wschodzie Polski to jedna z tych rzeczy z których jako mieszkańcy możemy być dumni. Dziennikarze tej gazety muszą, co jest absurdalne, być odważnymi, twardoskórymi ludźmi i być może większość mieszkańców nie rozumie, że to co robią jest wielką wartością. Dziennikarze PP - proszę kontynuować swoją misję i wysoko podnieść głowę.

Redaktor na burmustrza 06.12.2020 14:47
Gratuluję odwagi panie Krzysztofie. Tylko dzięki Panu tak wiele niegodziwości ujrzało światło dzienne. Mina Dobkowskiego na sesji jak pieska z biegunką. Przestało być śmiesznie. A to straszenie sądem to zwykle pieniactwo. Zaczęli się bać naprawdę.

Karol 06.12.2020 18:35
Ja tylko mam sugestię, żeby po wyroku pierwszej instancji - jeśli będzie korzystny dla powodów- nie organizować konferencji prasowej jak ta słynna z faksymilami i nie trąbić o wygranej. Bo są jeszcze wyższe instancje i znów można narobić sobie obciachu.

LZS TĘCZA ORACZE 05.12.2020 21:39
Ostania sesja - to niezbyt krótka, ale warta obejrzenia lekcja. Oczywiście dla celów poznawczych.Samozaoranie w wykonaniu radnych Ich Miasta i Banitków, naprawdę perełka, nieszlifowana oczywiście.Tomek zawsze wszystko jasno wytłumaczy.Filip kliasa, kliasa, to coś więcej niż piar.Ala - tu wystarczy cytat esemesa, którego sama przewodnicząca przeczytała - "Masz kobieto cierpliwość" - to naprawdę tekst o Ali, nadesłany od ... Ali : ))

Hipokryzja 05.12.2020 09:28
Mówienie o moralności i o krzywdzeniu rodzin ?Szkoda że tego zabrakło przy wystawianiu oceny dla Pani dyrektor, zwalnianiu urzędników, dyrektorów, prezesów spółek miejskich, wpisach na FB.

Goooo Augustów 05.12.2020 09:11
Pod hasłem ,, Augustów to jego mieszkańcy" udziela się głosu mieszkańcowi po ok. 10 godzinach który oczekuje na korytarzu UM.Grozi się sądami tak to odbieram, wywiera presję na dziennikarza , uchwała kolejne podwyżki.Co to jest ? Gdzie my żyjemy ?Panie Krzysztofie proszę sprawę nacisku na dziennikarza nagłośnić i opisać bo tak nie może być dalej aby w tak małej społeczności działy się takie rzeczy ! Może by i Pan Poseł któremu Augustów jak to deklarował jest bliski również zajął się tą sprawą ?

Bialorus 05.12.2020 10:45
A gdzie pan jurgiel (celowo mała litera) który tak zachwalał przed wyborami NM. Może weźmie teraz odpowiedzialność za Białoruś w Augustowie.

Charles Bronson 04.12.2020 19:14
Pewnego razu w Augustowie3 grudnia, godzinę przed południem zaczęła się sesja rady miejskiej.W rolach głównych:- Alicja Przewodnicząca - stonowana, wszechstronna, obiektywna, cierpliwa- Filip Zastępca - wielozadaniowy jak F35, ostry jak przecinak- Tomek - prostolinijny, transparenty, bezwzględny dla układów- Jolanta Oneta - przenikliwa, refleksyjna- Dariusz - erudyta, wszyscy przyklękają jak zapoda kontrę w stylu debilu ty, albo idioto- i inni, tak zwana opozycja, ale to pionki... tło można powiedziećTo trzeba zobaczyć

Zezowaty s. 04.12.2020 21:01
Nie chce na to patrzeć. Jak to wykrzyczał osioł w Shreku... Ośleplem Ośleplem, czy kiedykolwiek zagram na skrzypcach??

fred 04.12.2020 18:49
Oni wszystkich straszą sądami, mam nadzieję, że nimi też się zajmą sądy...bazą kajakową, ratuszem, parkingiem itd. jest tego trochę...

Wiola 04.12.2020 21:02
to się nazywa obrona przez atak :)

Sedzia 05.12.2020 10:48
Już jedna sprawa ruszyla. Oby poszło im w pięty.

Karol 05.12.2020 14:17
Właśnie przeczytałem, jak kolejny sąd (i to apelacyjny) orzekł, że wypowiedź prasowa mieściła się w granicach prawa do jjrytyki. Osoby i instytucje publiczne to nie są święte krowy i podlegają ocenie. Sporny tytuł "Radni hamują rozwój Augustowa", który wzburzył część radnych i powiódł do sądu także - moim zdaniem, po lekturze uzasadnienia wyroku sądu apelacyjnego - mieści się w granicach prawa do krytyki, bowiem autor publikacji przedstawił i UZASADNIŁ swój punkt widzenia konkretami. Miał do tego prawo. No ale zobaczymy, jak będzie w tym przypadku.

fred 04.12.2020 17:53
ten dodatek mu się należał...wiadomo było, że sobie poradzi i będzie super, widać to po bałaganie i ludziach, którzy uciekają ze szkoły...

bylywyborcaNM 04.12.2020 13:57
Gratuluję Panie Redaktorze. Dostarczyli Panu tyle materiału, że na parę następnych numerów wystarczy; Kilka z nich:1. Procesy sądowe. Chwalą się wygranymi. Jakoś skrzętnie przemilczają inne, które przegrali ze zwolnionymi pracownikami i kwoty jakie Miasto zapłaciło z tego tytułu.2. Paliwo od pana radnego. Przypomnę może fakt z historii. Pan Dobkowski powinien pamiętać. W momencie kiedy PSS Społem wygrało przetarg na żywienie uczniów w Augustowskiej oświacie, radny Samel natychmiast złożył mandat radnego. Ale teraz to już inne standardy "etyczne" pewnie obowiązują.3. Prawie najwyższy dodatek motywacyjny (40%) do pensji "na dobry start" dla nowo zatrudnionego dyrektora SP 3. Jakież to sukcesy osiągnął w nowej szkole jeszcze w niej nie pracując? Ciekawe co na to inni pracownicy oświaty?4. Podwyżki za śmieci i podatki od nieruchomości w czasach epidemii i głosujący "za" szef związków.5. Baza dla kajakarzy i jak twierdzi Burmistrz niepotrzebna ekspertyza sinizny desek, konserwacji itd. Po prostu kpina jakaś.6. I oczywiście dyżurny temat - hejt i wypowiedzi wice o krzywdzeniu ludzi, rodzinach itd.. To jest tak, jakby diabeł w ornat się ubrał i ogonem na mszę dzwonił. Zapomnieli już co robili z Walulikiem i innymi, którzy im nie pasowali.Życzę dużo siły i wytrwałości

amen 04.12.2020 15:02
Dobrze, że inni pamiętają co zrobił WW.Na szczęście są już wyrokiAle ludzkich krzywd nikt nie cofnie

Comawisiećnieutonie 04.12.2020 21:04
Nie on pierwszy nie ostatni. W tej kadencji wszystko możliwe. Poczekamy zobaczymy.

Rio 04.12.2020 17:03
Przyznanie dodatku jest niezgodne z regulaminem . Regulamin mówi że dodatek przyznaje się za pracę w okresie pół roku czyli marzec-sierpien a ten pan wtedy nie był zatrudniony. Co na to RIO

Gość 04.12.2020 11:32
Gdzie to można obejrzeć?

Augustowiak z urodzenia. 04.12.2020 11:11
Panie burmistrzu czas wyjść z cienia i zakończyć tą wojnę. Jeżeli mogę coś zaproponować to dobrze by było aby to Pan osobiście brał udział w posiedzeniach RM z prostej przyczyny. Po pierwsze ze względu na doświadczenie zawodowe po drugie może na lata. Mieszkańcy po prostu są zmęczeni pańskim zastępcą jak mniemam i radni. Może przydała by się pomoc dla przewodniczącej która chyba nie do końca rozumie swoją rolę a może tak ma być że wszystko co wychodzi z opozycji z założenia jest złe ? Jednak jestem dobrej myśli że poprostu jest to zwykła nadgorliwość i chęć przypodobania się władzy lub bojaźń przed utratą funkcji. Tak czy siak sprawę trzeba rozwiązać. W końcu niech Pan spróbuje trochę przystopować nie których swoich urzędników w sposobie udzielania odpowiedzi bo czasami mam wrażenie że się czują ponad wszystko i wszystkich. Czas zacząć rozmawiać o sprawach istotnych dla miasta a nię o kluczach do bramek. Ładnie Pan wczoraj się zachował dziękując radnym za głosowanie jak przystało na burmistrza. Ja z moją rodziną nie głosowałem na Pana ale to już powinno Panu zależeć aby takich jak ją przekonać do siebie . Życzę dużo zdrowia i powodzenia w realizacji zamierzonych celów dla dobra wszystkich mieszkańców Augustowa.

duduś 05.12.2020 07:05
Temu Panu już dziękujemy. Wystarczy. Zwyczajnie gardzę nimi wszystkimi na czele z burmistrzem.

Rano do pracy 04.12.2020 09:05
Kiedy będzie nagranie, bo nie oglądałem, a widzę, że warto.

#Obiecanedosądupodane #mamyto 04.12.2020 08:53
Dobkowski pokazał wczoraj twarz pieniacza. Za byle co do sądu. Wtóruje mu Filipek. Nasi Pieniacze

Zygmunt August 04.12.2020 08:15
Ktoś kto robi interesy z miastem i otrzymuje za to wynagrodzenie z kasy miejskiej nigdy nie powinien być radnym. Takie koligacje zawsze będą otoczone domysłami i będą budzić kontrowersje itd. Widzę że w naszym mieście utworzyła się grupa ludzi która nie przyjmuje żadnych słów krytyki pod swoim adresem strasząc mieszkańców odpowiedzialnością karną to przykre gdyż pamiętamy wpisy na tym forum gdy chodziło o sprawy poprzednika mam mam na myśli poprzedniego burmistrza. Wczoraj znów padły słowa takie jak hejt czy nienawiść . Spójrzcie na siebie jak odzywacie się na wzajem . Aż za nadto jest widoczne szczere oddanie radnych sprawom miasta a nie mieszkańców którzy was wybrali a miasto bez mieszkańców nie będzie miastem. Wasze dzieci i wnuki wyjeżdżają z tego miasta nie widząc przyszłości a wy lekką ręką znowu uchwalanie podwyżki tłumacząc jak dla mnie dziwnie że i tak wszystko drożeje. Taka czy inna argumentacja jest niedorzeczna. Nie wszyscy są majętni są i osoby starsze emeryci którym każda złotówka jest ważna w ich skąpym budżecie , no cóż ,, najedzony nie zrozumie głodnego" Zastanawia mnie rola związkowców w takim układzie bo rolą jak pamiętam związków jest ochrona pracowników osób słabszych czy coś się zmieniło w tej materii ? Tym którzy deklarują się wyznaniowo zachęcam do przeczytania kilku encyklik wielkiego Polska może zrozumieją że silniejszy powinien pomóc słabszemu. Na koniec to co mówił Pan redaktor jeżeli to prawda że dziennikarz otrzymuje jakieś delikatnie mówiąc sugestie od innych osób jest to skandal. Wolne media winny być podstawą demokracji.Z góry przepraszam jeżeli ktoś poczuł się dotknięty moimi przemyśleniami .

Nie pamiętam 05.12.2020 10:06
Może ktoś pamięta jak Pan Zawadzki głosował w sprawie Pana Kleczkowskiego a chodziło o stanowisko rady ws zwolnienia z pracy Pana Marcina ?

Werk 05.12.2020 15:03
Głosował tak jak na prawdziwego katolika przystało , przecież ostatnio publicznie zadeklarował swoją wiarę to jak mógł głosować?

Upadek Naszego Miasta na naszych oczach 04.12.2020 07:57
Końcówka sesji to koniec Naszego Miasta. Brawo Panie Krzysztofie, brawo.

Zmartwiona 04.12.2020 07:54
Martwię się o burmistrza Karolczuka. Wyglądał wczoraj źle i powiedział, że się bardzo źle czuje. Przeprosił i poszedł do domu w czasie sesji. Może to tłumaczy inne absencje burmistrza. Zdrowia życzę Panie Burmistrzu, niech Pan dba o siebie.

mieszkaniec Augustowa. Wyborca. 04.12.2020 07:52
Państwo radni, burmistrzowie i banici na serio potraktowali nazwę swojego ugupowania Nasze Miasto.Przepraszam, nie Wasze a Nasze mieszkańców!Z bólem to piszę i oby dotarło, by w następnych wyborach PIS lepiej dobierało kandydatów na radnych! Nie chemy czuć się ja wydymani.plCi ludzie napluli w twarz swoim wyborcom.Głosując na kandydatów z listy PIS nie głosowaliśmy na cwaniaków z Naszego Miasta udających biznesmenów i zatroskanych ludzi o los miasta.

Niewyspany 04.12.2020 07:42
Rekord hipokryzji pobił Prawdomówny apelując o prawdę i ograniczenie krytyki na forum. Pierwszy hejter w Augustowie, który hejtuje nawet na, własnym profilu apeluje o stonowanie komentarzy. Powiem tak. Kto sieje wiatr, zbiera burzę panie Prawdomówny

fred 04.12.2020 07:38
Nie chcę się nawet komentować całej tej pseudo elity i tych afer...brawo tylko dla prawdziwego związkowca Pana Chude..., który jako prawdziwy związkowiec z krwi i kości głosował za zwolnieniem pracownika a od dłuższego czasu nawet ręka nie zadrży za podwyżkami...jestem dumny jako członek związku...

Solidarny 05.12.2020 10:52
W Augustowie NSZZ Solidarność nie istnieje została Solidarność Kolesiów tylko i wylacznie

Przyjaciel 04.12.2020 07:21
Warto obejrzeć końcówkę sesji. Redaktor pokazał jak można poradzić sobie z kłamstwami Naszego Miasta. Brawo Krzysztofie

Gonić Nasze Miasto 04.12.2020 07:17
Opozycję dzieli od redaktora Przekopa wiele lat świetlnych. Jedyny ratunek dla miasta to gazetą. To jest bardzo smutne. Choć wczoraj lekko drgnęło, Harasim, Piasecka, Sieńko no i Cieślik powiedzieli po mądrym zdaniu. Kleczkowski w swoim męczącym stylu, bez zmian.

Ruef 04.12.2020 13:30
Przecież Kleczkowski to wszystko nagłośnił inaczej faktycznie było by bez zmian . Mówi już od lat o wielu nieprawidłowościach w mieście, za co przypięli mu łatkę awanturnika ,no i z roboty go wywalili. Swoi co najciekawsze albo i najpodlejsze

PiS 04.12.2020 14:48
Styl Kleczkowskiego gubi go lekko. Gdyby zmienił ton i użył bardziej zwartej wypowiedzi byłby gwiazdą tej rady. Ale wnikliwości i skuteczności odmówić mu nie można. Trochę lekcji że sztuki komunikacji i będzie nie do zabicia.

pasmo porażek 04.12.2020 16:56
Kleczkowski ogólnie dobry chłop. Natomiast wszystko można o nim powiedzieć ale nie to, że jest skuteczny. Jest antytezą skuteczności. Miał wszystko - wygrane wybory, dobrą synekurę, przewodnictwo w radzie, mógł rozdawać karty w mieście i częściowo w powiecie. Swoim działaniem jak pijane dziecko we mgle doprowadził do tego że jest szeregowym radnym, marudzącym outsiderem, bez roboty, bez zaplecza i w dodatku doprowadził do władzy ten patologiczny układ, który teraz mamy. Szkoda.

Polonista 04.12.2020 07:02
Panie Dobkowski, afera Dobkowskich, bo to afera pani Dobkowskiej i pana Dobkowskiego. Są oni małżeństwem i dlatego mówi się o nich państwo Dobkowscy.

Aferały u władzy 04.12.2020 06:55
Nocne Polaków rozmowy, czyli sesja rady o północy była bardzo ciekawa. Okazało się że dziennikarka była naciskana przez działacza Naszego Miasta. Ciekawe jest też że Dobkowski śledzi każdy krok naczelnego, bo wie kiedy ten wyjeżdża. Komisja rewizyjna według słów Dobkowskiego będzie jednak badać inną aferę niż afera gazety Dobkowskich, a zrobi to sam Dobkowski. A, Filip już wie, że gazetą kłamie. Trzeb przyznać, że tak zdemoralizowane towarzystwo mamy u władzy po raz pierwszy. I pierwszy raz kłamstwo stało się narzędziem władzy. To straszne. Panie Krzysztofie ludzie są po Pana stronie. Gratuluję odwagi w bronieniu prawdy.

Mieszkaniec 04.12.2020 02:00
Żałosne przedstawienie . Straszycie się wzajemnie sądami i również nas mieszkańców. Mówicie dużo o nienawiści i hejcie , a cofnijcie się dwa lata wstecz jak to słusznie zauważył radny Kleczkowski jak to było przed wyborami za poprzedniego burmistrza i uderzcie się w pierś czy wszystko było w porządku ? Jest takie powiedzenie że ,,przykład idzie z góry" coś w tym jest .

Kola 04.12.2020 01:23
Warto było czekać do końca, aby usłyszeć mądrą wypowiedź L. Cieślika. Bardzo delikatnie (moim zdaniem zbyt delikatnie, bo nie dotrze) przypomniał czasy, kiedy był burmistrzem i kiedy startował na to stanowisko ponownie. Nie ganiał się z prasą po sądach, tylko robił swoje, A ile hejtu wylało się na niego tu na forum to chyba już radni NM zapomnieli. Dziwnym trafem byli wtedy w wielkiej zażyłości (a przynajmniej jeden z nich) z poprzednią redakcją. Krótka pamięć?

biel 03.12.2020 22:36
Panie Redaktorze wielki szacunek dla Pana i całej redakcji . Pani Beato głowa do góry my mieszkańcy jesteśmy z Panią . A co do sprawy o której Pan Krzysztof nas poinformował jako gość sesji RM to wielki skandal i małostkowość ludzi.

Stach 04.12.2020 01:26
Pani Beata niepotrzebnie płakała. Radna stwierdziła, że nie będzie komentować bzdur. A skoro tak stwierdziła to tak jest. Transparentność przede wszystkim! Ktoś musiał nałgać :)))

Tron 03.12.2020 22:11
Brawo Panie Tadeuszu

oj brawo 04.12.2020 11:05
Tadeusz na radnego! Do wymiany za któregoś czopka! Szkoda, że nie da się wymienić radnych, którzy okazali się, mówiąc najdelikatniej, rozczarowaniem.

Relacja live 03.12.2020 16:43
panie Kotlarski jak już siedzisz przed komputerem w maseczce to zakryj również nosek ...

Kopareczka 03.12.2020 16:21
pani Dobrowolska jest kopalnią wiedzy na każdy temat. Po każdym wystąpieniu radnego z opozycji zabiera się za komentowanie i uzasadnienie słuszności decyzji swoich bądź burmistrza nie zważając na wprowadzone limity czasowe . Tej kobiety i jej słowotoku nie koniecznie w znanym mi ze szkoły języku nie potrafię słuchać

znowu wstyd 03.12.2020 15:22
Związkowiec Chudecki właśnie znów zagłosował za podwyżką opłat za odpady. Sprzedał się chłop za kawałek asfaltu. Pogońcie go tam w tym BACie bo to naprawdę wstyd, niech się chłopina wreszcie do uczciwej roboty weźmie.

ooloo 03.12.2020 23:47
Lepiej nie, bo szkód narobi.

Temperatura: 23°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto go wybrał Treść komentarza: A pan Szczudlo to swoimi wypowiedziami wydaje świadectwo o sobie. Do wieziennictwa ze swoimi komentarzami ale na pewno nie na wicestarostę. A wybory niedługo... Pani Chrulska najlepsza radna. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:22 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama