Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 sierpnia 2025 14:23
Reklama
Reklama

Rzeczywistość równoległa

Podziel się
Oceń

Felieton radnej miejskiej Aleksandry Sigillewskiej.
Rzeczywistość równoległa
Aleksandra Sigillewska

Rzeczywistość równoległa

Pomimo tego, że Donald Trump ewidentnie nie radził sobie dobrze w walce z epidemią koronawirusa i jak dotąd zmarło ponad 200 tys. obywateli Stanów Zjednoczonych, sondaże pokazują, że dobrze te działania ocenia połowa amerykańskiego społeczeństwa. Dlaczego tak się dzieje? Oczywiście dzięki sile mediów społecznościowych, a konkretnie przesyłanym przez prezydenta treściom trafiającym regularnie do użytkowników Facebooka, Twittera i Instagrama.

Siła rozpowszechnianego za pomocą mediów społecznościowych przekazu jest o wiele większa niż w przypadku tak zwanych mediów tradycyjnych. Mogą one realnie wpływać na postrzeganie przez nas rzeczywistości. Ludziom można wmówić prawie wszystko, jeśli użyje się do tego odpowiednich technik manipulacji. Z informacji publikowanych na portalach społecznościowych mogą wyłaniać się obrazy, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Rozumieją to jednak tylko ci, którzy zainteresują się tematem i zaczną analizować dogłębnie konkretne zagadnienie. Wówczas prawda okazuje się często zupełnie inna.

Obserwuję uważnie to co dzieje się w Augustowie, m.in. przemierzając ulice pieszo, samochodem, komunikacją miejską, czytając informacje ukazujące się w prasie, na Facebooku miasta i jednostek mu podlegających, a także oficjalnych fanpage’ach władz miejskich.

Czy rzeczywistość, której doświadczamy na co dzień mieszkając w tym konkretnym mieście oraz ta którą widzimy w internecie, to jest jedno i to samo?

Oficjalny fanpage Augustowa na najpopularniejszym portalu społecznościowym jakim jest Facebook polubiło ponad 8 tysięcy osób, jedną z tych osób jestem ja. Posty które do mnie docierają są to przede wszystkim zdjęcia wschodów i zachodów słońca nad augustowskimi jeziorami, zdjęcia Kanału Augustowskiego, zdjęcia statków, jesiennych kolorowych drzew i łabędzi.

Pojawiają się także pytania w stylu: „Dzień dobry we wtorek. Wyspaliście się?”, „Raz dwa, raz dwa my rozgrzewamy się już do weekendu!! A Wy? Miłego czwartku”, „Mamy wyczekiwany przez wszystkich piąteczek”, „Dobrego weekendu”, „Naszym zdaniem Augustów jest najpiękniejszym uzdrowiskiem w Polsce!!”

Muszę przyznać, że są to obrazy ładne, przyjemne, ale dosyć banalne. Jaki cel ma generowanie postów w stylu powyżej zacytowanych? Może kierowane są do potencjalnych turystów? A może do osób mieszkających obecnie poza Augustowem, aby utrzymać z nimi sympatyczną relację albo żeby zapewnić mieszkańców, że urząd miejski pracuje pełną parą razem z pełnomocnikiem burmistrza ds. komunikacji z mieszkańcami?

Na oficjalnym fanpage’u wiceburmistrza Augustowa pojawiają się posty, które jak mniemam mają budować wizerunek miasta jako wyjątkowo dynamicznie rozwijającego się ośrodka. Powinny zatem w moim przekonaniu przedstawiać inwestycje prorozwojowe planowane bądź obecnie realizowane, a więc takie które generują dochody dla miasta, pracę i dochody dla mieszkańców, a także zapobiegają depopulacji czyli wyludnianiu się miasta.

Natomiast posty na fanpage’u wiceburmistrza napisane w podniosłym duchu „obiecane wykonane” dotyczą spraw i wydarzeń, które owszem miały miejsce w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ale czy rzeczywiście świadczą o prężnym rozwoju, z którego mieszkańcy mogliby być naprawdę dumni? Tematy w nich poruszone to m.in. potencjalna rewitalizacja Kaczego Dołka, projekt edukacyjny realizowany w Przedszkolu nr 2, budowa ul. Leśnej, wielorakie zalety bazy sportów wodnych, remont Przedszkola nr 2, budowa ulic na Lipowcu, studio nagrań mające pojawić się w Miejskim Domu Kultury, sukcesy augustowskich hodowców koni, prace porządkowe urzędników miejskich na placu zabaw przy ul. Ustronie, gazyfikacja w strefie działalności gospodarczej, udział burmistrza w forum ekonomicznym, konsultacje w sprawie planu miejscowego, budowa kotła na biomasę, koncert Lata z Radiem. Nie chcę pisać w tym miejscu o postach zabarwionych politycznie, o próbach ośmieszania radnych opozycji lub zgłaszanych przez nich interpelacji, bo takie posty zaiste nie przystoją osobie kulturalnej, piastującej stanowisko wiceburmistrza.

Próba kreowania na Facebooku wizerunku Augustowa jako dynamicznie rozwijającego się miasta ma się chyba nijak do tego, co widzimy wychodząc z domu każdego dnia. Brak przede wszystkim inwestycji prorozwojowych. Wielu mieszkańców dostrzega problemy z czystością w mieście, z brakiem monitoringu, z brakiem straży miejskiej.

Nie udało się władzom miasta do tej pory uruchomić strefy płatnego parkowania w Augustowie, z czym radzą sobie inne samorządy. Zaniedbane centrum miasta pustoszeje i czeka na rewitalizację, a budynek zwany Atolem kolejny rok niszczeje, bo władze miejskie nie mają, bądź nie chcą mieć na niego pomysłu. Burmistrz nie dyskutuje z radnymi o koncepcji dworca autobusowego i szerzej, o problemach komunikacji zbiorowej, o tym jak rozwiązać problem braku sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2, o przyszłości budynku byłego Gimnazjum nr 2 na ulicy Nowomiejskiej czy w końcu możliwości budowy tanich mieszkań na wynajem. Kardynalnym błędem i zaniedbaniem władz jest brak realizacji jakichkolwiek inwestycji turystyczno-uzdrowiskowych. Dlaczego władzom miasta na tym w ogóle nie zależy? Komisja rozwoju spotyka się zbyt rzadko, w roku 2020 było tylko 6 posiedzeń, a na posiedzeniach opiniuje tylko projekty przygotowane przez burmistrza na najbliższą sesję. Dyskusji o kierunkach rozwoju miasta, strategii, kolejności inwestycji nie było i nie ma. Problemów do rozwiązania w mieście Augustowie jest aż nadto i piszę o tym nie dla zwykłego krytykanctwa, ale dlatego że je dostrzegam i widzę, że przez rządzących są konsekwentnie zamiatane pod dywan.

Nie da się zaprzeczyć, że media są w stanie stworzyć dowolną historię na dowolny temat, która czasem jest trudna do zweryfikowania. Żyjemy w świecie storytellingu, który wykorzystuje się dla własnych celów. Opowiadanie o szybkim, dynamicznym rozwoju miasta powinno mieć jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości i być poparte systematyczną realizacją inwestycji prorozwojowych.

Jaskrawym i świeżym przykładem istnienia alternatywnej rzeczywistości w mediach społecznościowych jest smutna historia projektu ogrodu sensorycznego w Przedszkolu nr 6, która pokazuje dobitnie, jak można rzeczywistość wypaczyć i próbować sprzedać swoją interpretację jako prawdę, krzywdząc jednocześnie drugiego człowieka.

Na koniec życzę nam, wszystkim mieszkańcom Augustowa, w roku 2021 wiele krytycyzmu i dystansu wobec tego, co czytamy w mediach społecznościowych, a także chęci podjęcia trudu myślenia analitycznego, które pozwoli nam oddzielić prawdę od propagandy.

Aleksandra Sigillewska


Napisz komentarz

Komentarze

Xxx 30.11.2020 18:33
Najbardziej boli brak kompetencji rządzących. Sama na nich głosowałam nie mając nic wspólnego z polityka. Teraz się przekonałam co się dzieje. I naprawdę wstyd mi za to jaka głupotę popełniłam. Tym razem już nie popełnię tego błędu i zagłosuje na kogokolwiek innego aby tylko z poza opcji niszczącej nasze miasto.

www 30.11.2020 14:08
Bardzo szanuje Pani wypowiedzi, bo zawsze jest Pani przygotowana i wie czego chce.Nie jeden mieszkaniec Augustowa, zastanawia się jak długo to jeszcze potrwa. Też mam wiele obaw, boli mnie to, że centru miasta umiera, brudno smutno i nudno.Chciałam tylko przypomnieć władzą miasta ,że Rynek Zygmunta Augusta ma 4 strony wszyscy płacimy tak mi się przynajmniej zdaje tak same podatki więc proszę aby oświetleni świąteczne było z 4 stron , a nie tylko na tzw.100-m.Boje się jednego, że całe oświetlenie zostanie na Rybackiej przy nowym urzędzie, a na Rynku będzie ciemno jak w d.....

smutna prawda 29.11.2020 19:25
Co cztery lata wyborcy stawiają krzyżyk, a potem muszą go nosić.Brigit Berg Khasnowar

Lol 30.11.2020 11:44
Niestety co 5 lat

taka prawda 30.11.2020 12:36
Ten krzyżyk da sie zniwelować gorzej z innymi które noszą przez całe życie

mieszkaniec 29.11.2020 16:55
Do tego obrazu trzeba dodać ZWIĄZEK polityki i biznesu, który miastem rządzi.

Kim ty jesteś? 29.11.2020 14:40
Próby ośmieszenia radnych obróciły się przeciwko temu, który próbował to robić. Patrząc na niego odwracam głowę. Proszę pana gdzie pokorą? Gdzie powaga?

duduś 29.11.2020 17:30
Gardzę tym oszustem , który poza mieszaniem w kotle politycznym nie ma ani wiedzy ani pomysłu na rozwój mojego Augustowa.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prospołeczne działania vs byzneso-kumoterkaTreść komentarza: Suwałki są otwarte na rozwój i prospołeczne działania realizowane przez samorządowców z krwi i kości, a nie pisowski zaścianek i insrybutorowojabłonkową byzneso-kumoterkę.Data dodania komentarza: 26.08.2025, 11:41Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Obstawiam że nikt go tam nie chce , nasz urząd miasta wszystkich z Suwałk przyjmuje , którzy tam już kariery nie zrobiąData dodania komentarza: 25.08.2025, 22:17Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Urząd Pracy w SuwałkachTreść komentarza: Szekspir od razu mi się nasuwa na myśl .. to go or not to go to Suwalki pytanie czy tam go ktoś chce?Data dodania komentarza: 25.08.2025, 13:14Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Symptomatyczny karp ratuszowego kabotynaTreść komentarza: Czy mieszkańcy Augustowa, w tym augustowscy przedsiębiorcy z branży HoReCa mogą liczyć jeszcze w tym roku na co najmniej kilka powtórek z rozrywki Mistrzostw Polski w berka plażowego gromadzącego rzesze zawodników i kibiców tegoż berka plażowego rozsławiającego Augustów na całą Polskę à la populistyczno-propagandowa gazetka pod redakcją burmistrza Karolczuka? Podobno dzięki organizacji w Augustowie Mistrzostw Polski berka plażowego Augustów odwiedziło dziesiątki tysięcy spragnionych bollywoodzkich wrażeń w wersji specyficznie widowiskowego i nietuzinkowo popularnego berka na plaży.Data dodania komentarza: 25.08.2025, 11:07Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Ratuszowy berek naszomiastowopisowskich gamoniTreść komentarza: Ok, może rzeczywiście Augustów jest potęgą w berku plażowym, ale moim zdaniem jest jeszcze większą potęgą w naszomiastowopisowskim berku kumoterstwa i niegospodarności ćwiczonych przez trójcę ratuszowych gamoni: figuranta-popychadło, fejśbukowego makiawelistoinfantylistę i zamiejscowego egotykowulgarystę.Data dodania komentarza: 25.08.2025, 09:25Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Augustowskie Mistrzostwa Polski w "berka plażowego"Treść komentarza: Uwaga! W ubiegłą sobotę odbyły się w Augustowie Mistrzostwa Polski w "berka plażowego", jak to określił w wywiadzie dla lokalnych mediów dyrektor augustowskiego CSiR Michał Paruch. Niebywałe, ale okazało się, że augustowskie ekipy żeńskie i męskie zdominowały rywalizację na Mistrzostwach Polski w cytowanego powyżej berka plażowego. Może w związku z tak spektakularnymi osiągnięciami augustowskich adeptów berka plażowego burmistrzowie Karolczuk, Chodkiewicz i Sieczkowski wygospodarują na prędce w miejskim budżecie kilka milionów na sfinansowanie budowy w Augustowie całorocznej bazy berka plażowego i halowego, co najmniej takiej jak wybudowana została kilka lat temu baza kajakarzy? Wygląda na to, że osiągnięcia augustowskich zawodniczek i zawodników berka plażowego są znacznie lepsze niż kajakarzy, więc jak najbardziej zasadne jest zbudowanie całorocznej, nowoczesnej i dobrze wyposażonej bazy berka dla augustowskich mistrzyń i mistrzów berka plażowego i niebawem zapewne berka halowego.Data dodania komentarza: 25.08.2025, 07:43Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Augustów "potęgą" nie tylko dwóch zastępców burmistrza KarolczukaTreść komentarza: Szanowna redakcjo, w minioną sobotę okazało się, iż Augustów jest słynny na całą Polskę nie tylko przez trójcę burmistrzów Karolczuka, Chodkiewicza i Sieczkowskiego dojmująco drenujących swoimi uposażeniami miejski budżet Augustowa oraz przez ich niebywałą indolencję w pozyskiwaniu dla Augustowa i jego mieszkańców milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich. Dlaczego na łamach Dziennika Powiatowego nie ma żadnej informacji odnośnie Mistrzostw Polski w Kabbadduddi, skoro okazuje się, że Augustów jest potęgą w tej dyscyplinie prosto z ojczyzny Bollywood. Bardzo proszę o zamieszczenie epickiej fotki z wręczenia nagrody za I miejsce przez burmistrza Karolczuka w trakcie tego wydarzenia, nomen omen imprezy sportowej rangi szczebla krajowego.Data dodania komentarza: 24.08.2025, 20:06Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Niech zastępca wraca szybko do Suwałk , jego nikt tutaj nie chce , tylko obciąża nasz budżet miasta swoją nie skromna wypłataData dodania komentarza: 23.08.2025, 21:28Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i ekipy Nasze Miasto-PiS☝️🤡💪🚀🛸🛰👺🫵💸💰💰💰🥸🤑🤝👏🤑Treść komentarza: Radny Andrzeju Zarzecki, być może niebawem trójca naszomiastowopisowskich burmiszczów zrzuci odpowiedzialność na pana, że od czasu odejścia pana z CSiR nie odbywają się w Augustowie zawody triathlonowe, które były organizowane przede wszystkim dzięki pana inicjatywie, gdy był pan dyrektorem CSiR w Augustowie. Nadmienię, że te zawody ściągały do Augustowa rzesze zawodniczek i zawodników z różnych regionów Polski, a nawet Europy dzięki czemu Augustów poza aspektem stricte sportowym zyskiwał wizerunkowo oraz w pewnym stopniu wspierał lokalnych przedsiębiorców z branży HoReCa. Poza tym organizacja tego typu dużych wydarzeń sportowych stanowi doskonały marketing dla Augustowa jako miasta przyjaznego sportowcom i turystom. Jednak "Samorządowcy"-burmistrzowie Karolczuk i Chodkiewicz zamiast wspierać pańską inicjatywę oddziaływującą na rzecz Augustowa i jego mieszkańców, niestety wybrali naszomiastowopisowski kierunek "rozwoju" Augustowa zmaterializowany między innymi w utworzeniu etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka, którym to etatem nadal bezczelnie drenują każdego roku setkami tysięcy złotych miejski budżet Augustowa.Data dodania komentarza: 23.08.2025, 19:59Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Nasze Miasto-PiS, czyli "Teraz naszomiastowa rodzina"☝️👉🤡🛸🚀🥸🫵💸💰💰💰👺🤑👈🤝👏Treść komentarza: Zastępca burmistrza Karolczuka mgr Sławomir Sieczkowski insynuuje jakimś bliżej nieokreślonym działaczom "blokowanie czynności i utrudnianie dla miasta". Moim zdaniem należy zapobiegać patologiom w przestrzeni publicznej, także patologii kolesiostwa i kumoterstwa ćwiczonego przez urzędników państwowych i samorządowych. Dotychczasowe wydrenowanie miejskiego budżetu kwotą blisko miliona złotych przez burmistrza Karolczuka poprzez historycznie niegospodarne utworzenie w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza dodatkowo prawdopodobnie skutkujące pozyskaniem dla Augustowa zera złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, świadczy o specyficznej indolencji kierownika urzędu miejskiego w Augustowie Mirosława Karolczuka, bądź o celowym kumoterstwie, którego efektem jest permanentnie uszczuplanie miejskiego budżetu kwotami znacznych rozmiarów.Data dodania komentarza: 23.08.2025, 16:05Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Gazetkowo-fejsbukowa ekipa Nasze Miasto-PiS☝️💪👉🤡🚀🛸🛰🥸💰💰💰👺💸🤝👏💩Treść komentarza: Trójca augustowskich burmiszczów spod znaku Nasze Miasto-PiS, czyli Karolczuk, Chodkiewicz i Sieczkowski tak symptomatycznie i ponaszomiastowopisowskiemu "zarządzają" miastem, iż Augustów wyludnia się w coraz szybszym tempie. Nieprzemyślane, populistyczne, quasi-rozwojowe decyzje ww. towarzystwa wzajemnej adoracji niechybnie skutkują zapaścią Augustowa oraz tym, iż rekrutacja pracowników przez przedsiębiorców coraz bardziej zaczyna przypominać szukanie igły w stogu siana.Data dodania komentarza: 23.08.2025, 12:19Źródło komentarza: Biznes na Wschodzie 2025 – konferencja o przyszłości przedsiębiorczości w Polsce WschodniejAutor komentarza: oolooTreść komentarza: A może wzorem Zakopanego czy też Makowa Mazowieckiego intronizować Chrystusa na Króla Powiatu? Może coś pomoże? Ja się nie śmieję, staram się tylko pomóc 😁😂..Data dodania komentarza: 23.08.2025, 04:54Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Mam prośbę aby wreszcie w przestrzeni publicznej zacząć zadawać pytania do pisowców i konpederastów o weto ustawy wiatrakowej przez Alfonsa, o szczegóły przekrętów z KPO, o odwracanie kota ogonem, o sianie fermentu i wreszcie o rozliczenie kościoła. Pani Dobrowolska i Roszkowska mają teraz okazję wytłumaczyć się z kłamliwej agitacji Batyra. Ament..Data dodania komentarza: 23.08.2025, 04:03Źródło komentarza: KPO w Augustowie. Fakty zamiast manipulacjiAutor komentarza: Chyba że ilością burmistrzów.Treść komentarza: Augustów nie ma się czym pochwalić.Data dodania komentarza: 22.08.2025, 22:45Źródło komentarza: Biznes na Wschodzie 2025 – konferencja o przyszłości przedsiębiorczości w Polsce WschodniejAutor komentarza: gratulacjeTreść komentarza: Chyba Nasze Miasto jej nie lubiData dodania komentarza: 22.08.2025, 22:40Źródło komentarza: Ciekawa koncepcja augustowskiej radnejAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: plan to oni raczej mają na siebie.. mają wywalone na mieszkańców, chyba najwyższy czas to zrozumieć. Jak się zarabia prawie 30 tys. miesięcznie z podatków mieszkańców to można oczekiwać więcej ale nie od nich. Zero pomysłów na rozwój, zero pomysłów na ograniczenie kosztów -energia, śmieci ,woda itd.. zero aktywności w kierunku depopulacji miasta, aby tylko im było dobrze,,,Data dodania komentarza: 22.08.2025, 13:45Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: ☝️💪👉🤡👺🚀🛸🛰🥸💰💰💰💸🤑👈👍🤝👏Treść komentarza: Czy burmiszcz Karolczuk wraz ze swoimi dwoma zastępcami i ekipą Nasze Miasto-PiS z przewodniczącymi Wnukowskim i Dobkowskim na czele poinformują wreszcie mieszkańców Augustowa w gazetce pod redakcją burmiszcza Mirosława Karolczuka, kiedy uruchomione zostaną farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, na które Urząd Miejski w Augustowie pod kierownictwem mgr. Mirosława Karolczuka pozyskał podobno z Funduszy Norweskich blisko 200 mln zł? Ta niezwykle potrzebna miejska inwestycja na pewno spowoduje, że mieszkańcy Augustowa będą mieli 66% tańszy prąd niż ma to miejsce obecnie. Zresztą nomen omen tak jak osobiście kilka miesięcy temu obiecywał nie tylko mieszkańcom Augustowa doktur Karol Nawrocki vel Tadeusz Batyr.Data dodania komentarza: 22.08.2025, 13:42Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Nasze Miasto-PiS, czyli "Teraz naszomiastowopisowska rodzina"☝️👉🤡🛸🚀🥸🫵💸💰💰💰👺🤑👈🤝👏Treść komentarza: Kiedy przewodniczący ugrupowania Nasze Miasto Tomasz Dobkowski wreszcie zobliguje swojego dwukrotnego kandydata na burmistrza Augustowa mgr. Mirosława Karolczuka do likwidacji etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa, którym to etatem już od czterech lat z inicjatywy ww. kandydata Nasze Miasto-PiS drenowany jest miejski budżet Augustowa. Przypomnę przewodniczącemu Dobkowskiemu, iż uposażenie drugiego zastępcy burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka po czterech latach wydrenowało miejski budżet kwotą około 1 mln złotych.Data dodania komentarza: 22.08.2025, 11:38Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Nasze Miasto-PiS, czyli "Teraz rodzina na swoim"☝️👉🤡🛸🚀🥸🫵💸💰💰💰👺🤑👈🤝👏Treść komentarza: Naszomiastowopisowskie towarzystwo wzajemnej adoracji przecież nie po to usadziło na ratuszowej grzędzie zupełnie bezwolne popychadło i żalośnie nieporadnego figuranta-lokaja w jednym, żeby zajmować się żywotnymi sprawami miasta, lecz przede bez jakichkolwiek ograniczeń i zahamowań załatwiać swoje interesy i rozwijać rodzinne biznesy.Data dodania komentarza: 22.08.2025, 07:56Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Augustów programem "Teraz naszomiastowa rodzina" brnie ku całkowitej zapaściTreść komentarza: Czy burmistrz Karolczuk i jego dwóch "drogocennych" zastępców mają jakiś inny plan na zapobieżenie wyludniania się Augustowa i tym samym jego zapaści poza zwiększanie liczby zastępców burmistrza Karolczuka i "naszomiastowe zarządzanie" miastem na zasadzie "płyń barko moja" lub "Teraz naszomiastowopisowska rodzina" w miejskich i powiatowych jednostkach organizacyjnych?Data dodania komentarza: 21.08.2025, 15:35Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrza
Reklama