Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 11:08
Reklama

Śmieciowe eldorado na Lipowcu

Podziel się
Oceń

Nasi Czytelnicy wielokrotnie proszą nas o pomoc w rozwiązywaniu problemów życia codziennego. Tym razem zgłosili się do nas mieszkańcy Lipowca, którzy poinformowali nas, że nie są opróżniane pojemniki na śmieci, a do tego między ulicą Robotniczą, a Leśną porozrzucane są pozostałości budowlane. Powiadomiliśmy o tej sprawie odpowiednie służby i dokładnie opisujemy w tym artykule przebieg tej interwencji.
Śmieciowe eldorado na Lipowcu

Każde zgłoszenie naszych Czytelników traktujemy bardzo poważnie i cieszymy się, że mają oni do nas zaufanie. Mieszkańcy Lipowca zawiadomili nas o śmieciowym problemie na swoim osiedlu. Zbulwersowały ich nie opróżniane pojemniki na śmieci i brudne wiaty śmietnikowe oraz to, że po remoncie jednej z miejskich dróg pozostały walające się odpady budowlane.

-Śmieci walają się od kilku tygodni. Nie ma odbioru śmieci ze śmietnika między ulicą

Leśną, a Robotniczą. Nie dawno była robiona droga z kostki brukowej. Pozostałości budowlane w postaci foli po kostce brukowej i gruzu walają się przy remontowanych ulicach. Nikt na to nie reaguje. Mamy tu dosłownie śmieciowe eldorado -informują nas mieszkańcy osiedla Lipowiec.

Sprawę zgłosiliśmy w piątek, 23 października do Przedsiębiorstwa Transportowo-Usługowego „Necko” w Augustowie, które zajmuje się wywozem odpadów w naszym mieście. Krzysztof Poskrobko, prezes miejskiej spółki, pojechał sprawdzić sytuację i zapewnił nas, wysyłając zdjęcia wykonane tego dnia, że wiaty zostały już uprzątnięte.

-Odpady z Lipowca odbierane są zgodnie z grafikiem. Odpady gabarytowe odbieramy raz na kwartał, a selektywne raz na dwa tygodnie -zaznaczył prezes. -Spółka nie odbiera odpadów po ekipie budowlanej, która układała kostkę na osiedlu. Należy to do obowiązków ekipy budowlanej.

Inwestycje drogowe na Lipowcu, przeprowadzane są przez władze miejskie. Zresztą ich realizacją szumnie się chwaliły w mediach społecznościowych.

-Inwestycje owszem są bardzo potrzebne. Szkoda tylko, że inwestor, czyli miasto i wykonawcy pozostawili po sobie taki bałagan -mówią nasi Czytelnicy.

Kolejne kroki skierowaliśmy więc do augustowskiego magistratu.

-Inwestycje nie zostały jeszcze ukończone. To nadal jest plac budowy, a wykonawca prac jest zobowiązany do uprzątnięcia terenu po ich zakończeniu -wyjaśnił nam Sebastian Chudowolski, kierownik wydziału gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie.

Pan kierownik uważa, że do końca budowy na Lipowcu może być brudno. Ciekawy pogląd.


W piątek, 23 października, otrzymaliśmy zdjęcia od prezesa „Necka” na których widnieją uprzątnięte śmietniki

W piątek, 23 października, otrzymaliśmy zdjęcia od prezesa „Necka” na których widnieją uprzątnięte śmietniki

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

W piątek, 23 października, otrzymaliśmy zdjęcia od prezesa „Necka” na których widnieją uprzątnięte śmietniki

W piątek, 23 października, otrzymaliśmy zdjęcia od prezesa „Necka” na których widnieją uprzątnięte śmietniki

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

W piątek, 23 października, otrzymaliśmy zdjęcia od prezesa „Necka” na których widnieją uprzątnięte śmietniki

W piątek, 23 października, otrzymaliśmy zdjęcia od prezesa „Necka” na których widnieją uprzątnięte śmietniki

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni

Mieszkańcy Lipowca twierdzą, że przepełnione śmietniki straszyły przez kilka tygodni


Napisz komentarz

Komentarze

Flip i flap 08.11.2020 09:56
Miał zadbać o całe miasto. Miał wprowadzić czystość. Obiecał i wykonał?

Marek 07.11.2020 21:17
Stan rzeczy świadczy wyłącznie o mieszkańcach tej dzielnicy - Szkoda, że po raz kolejny zostały przeinaczone fakty - ale cóż już taka rzetelność i obiektywizm...

Obiektywizm i rzetelność 07.11.2020 22:25
Gazeta zrobiła ten burdel? Może jednak ich miasto nie posprzątało....

Uhchjjj 08.11.2020 09:57
Teraz wszystko będą zwalać na gazetę, a nad brudem nie panują.

Marek 09.11.2020 11:41
Przecież to doskonale widać, że zdjęcia są z różnych okresów przypomnę tylko, że mamy jesień więc liście już dawno są kolorowe - manipulacja faktami widać jest na porządku dziennym, a pelikany łykają bo poczytność wzrośnie - PATOLOGIA.

mieszkaniec lipowca 07.11.2020 18:51
Według mnie taki syf świadczy tylko o mieszkańcach (lokatorach) tam mieszkających. Firma sprzątająca ma zabrać tylko to co jest w pojemnikach a nie poza nimi i jaszcze jak posegregowane.

Sebastian 07.11.2020 19:49
Ty taki mieszkaniec lipiec jak ja studzienic. To weź posprzątaj następnym razem. Filipek co podziękuje na fb

Brud smród i ubustwo 07.11.2020 22:26
Lokatorzy i mieszkańcy wybrali sobie burmistrza to mają

Tancerka 07.11.2020 15:40
Filip!!!, dawaj. Przecież to nie wina burmistrza. Burmistrz dba o porządek jak nikt inny. Miasto jest piękne i czyste, a tylko źli dziennikarze manipulują faktami. Trzeba czytać reporter. Tam za trzydzieści tysięcy Tomek pisze samą prawdę. Dawaj Filip

Orzeł Bielik 07.11.2020 12:22
Może warto zapytać wojewodzkiego inspektora ochrony środowiska czy podczas realizacji inwestycji może być brudno???, czy ma to wplyw na przyrodę zwierzeta domowe, ptaki a przede wszystkim na ludzi.

Zaćma 07.11.2020 14:43
Mały się lansuje tam gdzie czysto. Brudu nie widzi. Kierowik jak widać na to gdzieś głębokość w du.... Tylko szczurów brak

Śmieciarze 07.11.2020 10:48
Syf jest w całym mieście. Pan burmistrz i Pan kierownik nie widzą tego albo im takie śmieciowisko pasuje. Sami są jak te śmieci.

Oko Wielkiego Brata 07.11.2020 10:39
W chlewie świnia ma czyściej. Wstyd!

Brudas 07.11.2020 10:21
Pan kierownik widać lubi i toleruje taki brud?, jaki kierownik takie miasto. Ot i mamy odpowiedź

Temperatura: 25°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Reklama