Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:14
Reklama

List otwarty

Podziel się
Oceń

Po wysłuchaniu sesji z dnia 24.09.2020 r. pozwolę odnieść się, do Państwa pracy nad „analizą” skargi złożonej przez mieszkańców, dotyczącej parkingu położonego przy ul. Rybackiej.
List otwarty

Autor: Archiwum PP

Szanowna Pani Przewodnicząca Rady Miasta

Radni Miasta Augustowa

Po wysłuchaniu sesji z dnia 24.09.2020 r. pozwolę odnieść się, do Państwa pracy nad „analizą” skargi złożonej przez mieszkańców, dotyczącej parkingu położonego przy ul. Rybackiej.

Tak naprawdę w żadnej wypowiedzi, nie usłyszałam zainteresowania ze strony Państwa mieszkańcami i złożonym na piśmie problemem.

Skupianie się wyłącznie na kwestiach własnościowych jest wprowadzaniem mieszkańców w błąd i fałszowaniem obrazu prawdziwego problemu.

Oto co zostało zawarte w skardze:

  1. Brak dojazdu do posesji od ul. Rybackiej ( nie został nawet zaplanowany)
  2. Naruszenie cudzej własności przez usunięcie ogrodzenia podczas prac bez zgody właściciela.
  3. Utworzenie barier architektonicznych, które przy niepełnosprawności są nie do pokonania.
  4. Usypanie żwiru w celu zapewnienia dojazdu do posesji na działce, która nie jest w zasobach Gminy – Miasto Augustów. Posesji, o której zapomniano, że potrzebuje dojazdu.
  5. Zajęcie zasądzonej przez Sąd Rejonowy służebności drogi koniecznej na rzecz jednej z mieszkanek.
  6. Brak prawidłowego oznakowania, co powoduje parkowanie samochodów na całym placu ( „gdzie się da”), a nie, jak zaplanowano na 8 miejscach parkingowych.
  7. Brak wyjaśnienia od 2016 roku , na jakich zasadach została przyznana działka w użyczenie mężowi radnej.

Nikt nie odniósł się do w/w problemów, nikt nie pochylił się nad masą zamieszczonych tam zdjęć przedstawiających codzienną uciążliwość mieszkańców parkingu.
Tak, proszę Państwa, jesteśmy mieszkańcami parkingu, dojście, dojazd do domu codziennie stanowi tor przeszkód i pytanie, czy dojadę do domu?

Wszak jedną z podstawowych funkcji radnego jest:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,

Czy tak wygląda pełnienie funkcji radnego?

„ Ile można gadać o parkingu” – twierdzi Pani radna Magdalena Śleszyńska. Tak Pani, radna, ile można? Macie przecież ważniejsze sprawy, macie co robić, a nie w kółko słuchać o parkingu przy ul Rybackiej.

Chciałabym zobaczyć, ile Pani włożyłaby starań o swoje prawa, kiedy codziennie musiałaby Pani dojechać wózkiem dziecięcym, inwalidzkim do domu przez utworzone wysokie progi parkingu. Niemożność doniesienia zakupów przez zastawioną samochodami bramkę. Tak, nie ma o czym „ gadać”. Przecież to Was nie dotyczy.

Poruszaliście Państwo wszystkie możliwe oboczne tematy, pojawił się Hotel Hetman, Bielnik, Zarzecze i inne grunta miejskie. Wyciągaliście zaległości nieuporządkowanych gruntów miasta. Radny Ostapowicz udzielił wskazówek, jak miasto, idąc na rękę mieszkańcom, takie grunta przylegające do ich działek porządkuje. Szkoda, że nie w tym przypadku.

Następnie trwały poszukiwania, kto do tego doprowadził „ Oni byli źli, MY robimy porządek” Odbywało się liczenie, ile spraw toczy się o zasiedzenie przed Sądem. Ile wygranych, ile przegranych. Kto kogo ma nie pouczać.

Tylko pytam, w którym miejscu piszący skargę zadawali tego typu pytania? Czy to było przedmiotem skargi? Przez prawie godzinę rozmawialiście o wszystkim tylko nie o skardze. I oczywiście skrupulatnie pilnując czasu, magicznych 2 minut przez Przewodniczącą Rady Miasta.

Pan radny Kleczkowski próbuje wytłumaczyć problem z czysto ludzkiego punktu widzenia. Niestety, czas jest ważniejszy niż poruszany problem. Odebrano mu głos.

Pani radna Aleksandra Sigillewska porusza ważną sprawę, która dotyczy prawidłowego informowania mieszkańców o terminach spotkań.

„Skoro ktoś pisze skargę, to ich wysłuchajmy, dopasujmy termin dogodny dla wszystkich.” I tu kończą się magiczne 2 minuty na wypowiedź i cóż nie można dokończyć zdania.

Pada informacja, przecież mieszkańcy zostali powiadomieni.

Otóż informuję Państwa w jaki sposób powiadomiono mieszkańców:

14.09.2020( poniedziałek) ok godziny 13.00 zadzwoniła do mnie Pani z Urzędu Miasta czy wiem, że 15.09.2020 o godz. 12.00 będzie rozpatrywana skarga mieszkańców ul. Rybackiej. Nie, nie wiem.

15.09.2020 (wtorek) o godz. 15.00 listonosz przyniósł list polecony z informacją, że 15.09.20 o 12.00 odbędzie się, a raczej odbyło posiedzenie Komisji skarg, wniosków i petycji. No cóż.

23.09.20( środa) otrzymuję zaproszenie na sesję gdzie jednym z punktów jest rozpatrzenie skargi mieszkańców w dniu 24.09.2020 o godz. 12.00.

Pewnie mogłam dopasować terminy, niestety, przy tak krótkim czasie powiadomienia, a w jednym przypadku powiadomienia po terminie trudno jest podjąć działania skierowane na planowanie.

24.09.20 miałam bardzo napięty plan dnia. I nawet 18.00 była dla mnie nieosiągalną godziną by uczestniczyć w spotkaniu.

Zapewniam Państwa, że wystarczyła odrobina dobrej woli, żeby do tej konfrontacji doszło.

Argument radnej Bielawskiej „inny skarżący się pojawił” jest delikatnie ujmując nieadekwatny.

Komentowanie Przewodniczącej i wkładanie w moje usta wypowiedzi, której nawet nie miałam sposobności wypowiedzieć typu „była zniesmaczona długością obrad i poszła”. Dodawanie, że „nikogo zmuszać nie możemy do wzięcia udziału w sesji ”.

Takie komentarze, okazujące brak szacunku wprost, nie przystoi osobie piastującej tak wysoką funkcję w Radzie Miasta.

A może, Pani Przewodnicząca warto uderzyć się w piersi i zadać sobie pytanie „ co zrobiłam żeby wysłuchać mieszkańców, którym mam służyć, pomagać i pomóc rozwiązywać ich problemy?”

Radna Raczkowska sugeruje, że można ustanowić pełnomocnika, pewnie tak, można też powołać mecenasa, który będzie mnie reprezentował we wszystkich sprawach urzędowych.

Z pewnością zapiszę to spostrzeżenie w księdze złotych myśli.

Proszę jednak o zastanowienie, w którą stronę my idziemy? W piśmie prosimy o zrozumienie tematu, wykazujemy ogromną codzienną uciążliwość. Wystarczyło przyjść zobaczyć, wykazać zainteresowanie. Co czyni część członków opozycji. Wyjaśnić, na czym polega problem. Temat zamknąć i przejść do innych działań.

Po wysłuchaniu takich obrad przeciętny Kowalski nie ma pojęcia o co tak naprawdę chodzi.

Dodatkowo Burmistrz Miasta składa na mnie doniesienie na Policję o zanieczyszczanie terenu, stwarzanie zagrożenia i utrudnianie dojazdu służbom ratunkowym. Terenu, który od utworzenia parkingu nigdy, zaznaczam, nigdy nie był sprzątnięty.

Zarzuty bardzo interesujące, bo dokładnie takie same podnosiliśmy w skardze.

Dokąd ta droga nas zaprowadzi? Komu z Państwa sprawia przyjemność utrudnianie nam życia? Ile można ?

Szanowni Państwo Radni, odpowiedzcie sobie na kilka pytań.

Czy ktoś z Państwa był na gruncie i przyjrzał się osobiście sprawie?

Wybierając się lawinowo na badanie terenu, nie połamcie sobie Państwo nóg, na utworzonym progu pod moją bramką. To nie złośliwość, to troska.

Czy ktoś z Państwa porozmawiał, dopytał mieszkańców jak to wygląda w rzeczywistości?

Kto z Państwa zapytał? Jak można ten problem rozwiązać? Jak można nam pomóc?

Przechodzimy do głosowania, rozpatrzenie skargi jako BEZZASADNA.

Za 10 osób

Przeciw 7 osób

Wstrzymało się 2 osoby

Jeden nieobecny

Przechodzimy do następnego punktu sesji.

A człowiek, mieszkaniec ? Z pewnością w swoim czasie bardzo dobrze wykorzysta

2 minuty, które będą mu dane, żeby mógł się wypowiedzieć.

Z życzeniami owocnej pracy w rozwoju miasta Augustowa

Irena Śniadkowska

 

 

 

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

koń by się uśmiał 20.10.2020 09:20
Biznesmeni rządzą Augustowem a raczej konsultanci społeczni jak w filmie Barei pt. MIŚ. Im ten Miś jest droższy to my "konsultanci" mamy po 10% od wartości. Koszt wykonania placu zabaw na ulicy Ustronie jest naprawdę dalece zastanawiający. Dotyczy to ceny zamontowanych urządzeń, czyli karuzeli, huśtawki, trampolin itd. Jeżeli te elementy mają wartość 25 tysięcy złotych, czy 35 tysięcy złotych, to każdy obywatel jest zaniepokojony, skąd tak wielkie kwoty. Rachunek za urządzenia wraz z montażem miał wynieść nieco ponad 130 tys. zł. Ale były też inne prace związane m.in. z dosypaniem ziemi, ustawieniem ławek i śmietników oraz zasianiem trawy. Trawę w czynie społecznym siali burmistrzowie, urzędnicy UM Augustów, statyści i 3 mieszkańców tej ulicy. "No to jak stać na koniaczek ?"

Sąsiad 19.10.2020 21:24
Trzeba jasno powiedzieć. "Augustów to jego mieszkańcy", jednak nie wszyscy. Niektórzy są równi, inni równiejsi. Nawet na tej samej ulicy. Obiecywali, że będzie ich miasto i dotrzymują słowa. #obiecanewykonane

Max 19.10.2020 10:47
Tak jakoś mam wrażenie, że wszystkie komentarze są jednostronnie moderowane. A gdzie komentarze przychylne takim działaniom władz miejskich? Ja jestem za!!!

Wyborca 19.10.2020 11:54
To jest komentarz pozytywny. Chwalę władze miasta za wiele rzeczy.

Czytelnik 19.10.2020 13:36
Jeżeli to nie tajemnica to podziel się swoją opinią i wymień za jakie rzeczy ? Chętnie poznam te sukcesy jak i pozostali czytelnicy

Za 19.10.2020 11:55
Też jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rybak 19.10.2020 13:39
Znaczy jesteś za budową parkingu na spornym gruncie pod oknem Pani Radneh ? Czy za czymś innym ?

Majorka 18.10.2020 19:50
Pani Ireno. Dziękujemy za obnażenie faktow w liście otwartym. Słuchalam sesji online i po ludzku bylam wkurzona takim przedstawieniem sprawy na posiedzeniu i stlamszeniem problemu. Skarzacych zdyskredytowano i ukazano jako osoby zacietrzewione. Kibicuje Pani. Pozdrawiam.

równy i równiejszy 18.10.2020 18:47
Pani Ireno, okazuje się że mieszka Pani teraz przy najbardziej prestiżowej ulicy w Augustowie poza Lipowcem oczywiście i dlatego ten parking jest święty i nic go nie ruszy.

NM 18.10.2020 15:36
Buta i arogancją!

Alarm 18.10.2020 08:05
Burmistrz złożył na panią skargę???? To jest dramat proszę państwa. ON, który ma reprezentować mieszkańców i ich sprawy, idzie na policję. Pani Ireno, druga kadencja nie dla niego. Ktoś inny już nóżkami przebiera i w nas siła aby go nie wybrać. Co do sprawy parkingu, proszę powiadomić Uwagę lub Jaworowicz.

ciekawa 18.10.2020 03:30
A gdzie kierownik (małe k) Kotarski, który podobno ma taką wrażliwość społeczną i walczy o likwidację barier architektonicznych, nawet wycieczki po mieście w tym celu jakoby robił? Tu nie zajrzał?

Maja 18.10.2020 09:19
Już swoje zdobył co chciał to może się chować albo go już nie chcą bo za dużo gada

---- 17.10.2020 12:28
Szanowna to chyba przesada

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Reklama