Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:21
Reklama

20 LAT BURSY MIĘDZYSZKOLNEJ W AUGUSTOWIE

Podziel się
Oceń

Bursa Międzyszkolna obchodzi w tym roku okrągły jubileusz - dwudziestolecie. Mimo tak młodego wieku zdążyła się już stworzyć długa lista tych, którzy tu pracowali i pracują do dziś, którzy tę placówkę rozwijali, zostawili tu ważną część swojego życia, oddali swe umiejętności, wiedzę, entuzjazm i serce. Prezentujemy wspomnienia mieszkańców i pracowników.
20 LAT BURSY MIĘDZYSZKOLNEJ W AUGUSTOWIE

„Bursa kojarzy mi się z fajnymi ludźmi i z szaleństwem. Nie mam jakiejś konkretnej najszczęśliwszej sytuacji, ale same dobre wspomnienia i przyjaciół, z którymi utrzymuję kontakt do dziś”.
Paulina z 2009

„Pierwsze wrażenie było: „Kurde, co ja tu robię”, ale później okazało się, że to najfajniejsze miejsce w Augustowie, super wychowawcy, znajomi, wszyscy tam żyliśmy jak w wielkiej jednej rodzinie! Najszczęśliwsza sytuacja związana z bursą... hmm... wiele ich było, wspólne gry wieczorami w scrabble, oglądanie filmów w sali telewizyjnej ze znajomymi, wspólne gotowania, wyjazd do Ełku na mecz między bursami. Wiem jedno, to był super czas spędzony w bursie, który wspominam zawsze z wielka radością”. Agata z 2010

„Bursa wygląda super, widać, że dyrektor dba o budynek. Wejście jest bardzo fajne, zacienione, nawet w deszcz będzie można posiedzieć na schodach

w środku nie byłam od czasów ukończenia szkoły, ale na zdjęciach to też widziałam, że nowocześnie się tam zrobiło”.

Joanna z 2011

„Bardzo mila atmosfera i dużo wspaniałych ludzi (domowa atmosfera). A najszczęśliwsza chwila to wygrany puchar Starosty Augustowskiego w piłkę nożną”.

Bartłomiej z 2013

„Pierwsze wrażenie gdy zobaczyłam bursę było: „Ale jaki wielki budynek” i pomyślałam sobie ale fajnie będzie tutaj mieszkać. Moja najszczęśliwsza sytuacja to to, że poznałam w bursie mojego męża, który również w niej mieszkał”. Ela z 2009

„Moje pierwsze wrażenie to był szok, że tak dużo ludzi mieszka. Zaskoczyło mnie to, jak ludzie i kadra akceptują drugiego człowieka i nigdy nie zostałem tam sam z problemem”. Krzysiek z 2016

„Pierwsze moje wrażenie związane z Bursą Międzyszkolną w Augustowie to poczucie początku dorosłego życia, de facto to moment kiedy młody człowiek wyprowadza się z rodzinnego domu i musi stać się samodzielny. Towarzyszyły oczywiście temu wielkie obawy, m.in. jakie będzie nowe środowisko, w którym przyjdzie mi spędzać swoją codzienność, jednak już po krótkim czasie okazały się one zupełnie nieuzasadnione. Wychowawcy pracujący w placówce zawsze potrafili zadbać o to, żeby każdy z nas czuł się w Bursie jak w domu, starając się na każdym kroku budować atmosferę, ale również wychowywać, to niezwykle cenne. Nie chciałbym wyodrębniać najszczęśliwszej sytuacji związanej z Bursą, było ich wiele, ale jako bardzo wartościowe chciałbym podkreślić jedność i poczucie więzi panujące w placówce, wspaniałą interakcję wychowawców i wychowanków, wsparcie i naukę wspólnoty, która procentuje w dorosłym życiu”. Damian z 2014.

„Dzień dobry. Moje pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne szczególnie warunki na 3 piętrze przed remontem

. Ciężko jest wskazać najszczęśliwszą sytuację ponieważ było ich bardzo, bardzo dużo. Jedną z najszczęśliwszych było zwycięstwo w turnieju piłkarskim w którym pokonaliśmy drużyny innych placówek młodzieżowych z Suwałk i Ełku”. Robert z 2015

„Więc tak: Moje pierwsze wrażenie związane z budynkiem bursy było bardzo pozytywne. Nowe wyzwania, nowi ludzie, odrobina samodzielności. Jednak były też obawy czy odnajdę się wśród "bursowego społeczeństwa". Najszczęśliwsza sytuacja związana z tym budynkiem to każde święta Bożego Narodzenia. Wszyscy razem przy jednym stole. Chęć przebywania razem mimo że na co dzień nie zamieniało się z większością nawet słowa. To było coś szczególnego”. Szymon z 2016

„Fajne i przyjazne miejsce. Wszystkie imprezy organizowane w bursie były git”. Kasia z 2018

„Budynek bursy kojarzy mi się z drugim domem. Najszczęśliwsze sytuacje w bursie to te chwile kiedy poznawało się przyjaciół, którzy są nimi aż do tej pory”. Przemek z 2018

„To było coś w stylu "wow, ale tu ładnie". Naprawdę nie pamiętam dokładnie. Ale miałam dobre wrażenie. Dużo przestrzeni, ładny wystrój, byłam mile zaskoczona. Najszczęśliwsza sytuacja to wtedy, kiedy była wigilia. Czuć było taką miłą atmosferę i lubiłam oglądać przedstawienia”. Angelika z 2018

„Moje pierwsze wrażenie związane z budynkiem Bursy Międzyszkolnej? Pierwszy raz widząc budynek bursy byłam zachwycona ! Czułam, że spotka mnie tu dużo niesamowitych zdarzeń. Moja najszczęśliwsza sytuacja związana z bursą była wtedy kiedy dostałam szansę na rozwijanie umiejętności muzycznych dzięki wychowawczyniom i ich wsparciu”. Dominika z 2019

„Hejka. Sądzę, że budynek bursy jest estetyczny i w dobrym stanie technicznym. Wciąż doskonalony i remontowany. Nieszczęśliwsza sytuacja. to wszystkie dni spędzone z ludźmi, których tam poznałam, którzy wiele mnie nauczyli. Przyjaźnie, które nawiązałam trwają do dzisiaj”. Aneta z 2019

„Pierwsze wrażenie było: o kurczę jak ja się tu odnajdę, wygląda całkiem nieźle, ciekawe jak jest w środku? jak atmosfera, ludzie, wychowawcy. Bursa okazała się być cudownym miejscem, które uczy, wspiera i buduje nowe znajomości. Najszczęśliwsze chwile były wówczas, gdy dostałam pojedynczy pokój, gdy zostałam przewodniczącą, poznanie wielu ciekawych ludzi, no i uczestniczenie w życiu bursy, zabawy, wigilie, wyjazdy”. Zuzia z 2019

„Moje pierwsze wrażenie było takie, że czułem się jak w wielkim domu otoczony przyjaźnią i radością. Moje najszczęśliwsze chwile były takie, że zawsze mogłem w bursie dobrze zjeść”. Damian z 2019

"Moje pierwsze wrażenie to zaniedbany budynek z zewnątrz, wewnątrz też nie było lepiej. Stare skrzypiące drzwi do pomieszczeń, niewyremontowane pokoje, ciemne korytarze nie napawały optymizmem. Jednym słowem budynek wymagający gruntownego remontu. Obecnie to ten sam budynek, a jakże inny. Uległ on modernizacji. Pomieszczenia stały się bardziej nowoczesne i dostosowane do potrzeb młodzieży. Moja najszczęśliwsza sytuacja - no cóż było ich wiele i trudno jest wybrać tę jedną. Generalnie związane one są z moją pracą wychowawczą. Z satysfakcją obserwuję absolwentów, którzy opuścili mury bursy, ułożyli sobie życie i ze wzruszeniem wspominają lata spędzone w placówce. Cieszy mnie, że "przyznają się " do nas. Miło jest również słyszeć od nich lub ich rodziców, że wyrośli na wartościowych ludzi. Czas leci i choć nie da się go zatrzymać, warto pielęgnować to, co w nas zostaje, czyli wspomnienia, a szczególnie te miłe” Alina, wychowawca

„Gdy myślę o bursie, to mam same pozytywne odczucia. Związane są one z poznaniem wspaniałych, wartościowych, ciekawych ludzi; zarówno wychowanków, wychowawców jak i pracowników. Kontakt z ludźmi, ciepłe relacje i rodzinna atmosfera sprawiają, że jest to miejsce, w którym chce się być i rozwijać”. Marta, wychowawca

„W czasie mojej długoletniej pracy pedagogicznej w bursie mogłam obserwować ciągłe zmiany budynku zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Z każdym rokiem stawał się coraz bardziej nowoczesny i wygodny. Przeżyłam bardzo dużo szczęśliwych chwil, ale największą radość sprawiają mi spotkania po latach, gdy wychowankowie przyjeżdżają lub też dzwonią do bursy po 30 latach i ze łzami w oczach dziękują za dobre wychowanie”. Helena, wychowawca

„Kiedy pierwszy raz weszłam do bursy wydała mi się ciemna i mało przytulna. Drewniana boazeria na wejściu, na korytarzach, klatkach schodowych. Ale to niemiłe wrażenie od razu zostało zniwelowane przez życzliwość ludzi, którzy tu pracowali. Zostałam przyjęta bardzo ciepło, otoczona opieką i troską dyrektora i innych wychowawców. Budynek i jego wyposażenie można uznać dziś za najładniejszą bursę w kraju, a ludzi z którymi mam przyjemność pracować za najwspanialsze, najbardziej zaangażowane, kreatywne, pomocne i serdeczne osoby, które dane mi było poznać w ciągu mojego życia. Ogromną radość sprawia mi pomoc wychowankom w podjęciu jakichś ważnych życiowych decyzji, rozwiązywaniu ich problemów, ukierunkowaniu, rozwijaniu ich uzdolnień i możliwość usłyszenia po latach: „Dziękuję, że powiedziała Pani mi to jedno najważniejsze zdanie i uwierzyła we mnie”. Dorota, wychowawca

„Z wielkim ciężarem odpowiedzialności stanąłem naprzeciw pracowników złożonych z kadry dwóch internatów a zaproszonych do jednego z pomieszczeń bursy przez ówczesnego kierownika Pana Pawła Drozdowskiego. Kiedy pierwszy raz szedłem wzdłuż murów tego budynku, kierując się do jego wejścia zapadły mi w pamięci obrazy odrapanych, szarych ścian, krat i siatek w oknach na parterze, krzywych płytek chodnikowych i zaniedbanych drzew i krzewów. Pomyślałem sobie „na co ty zamieniasz swoją spokojną i stateczną pozycję nauczyciela? Co cię podkusiło aby zostawić po trzynastu latach swoje dotychczasowe miejsce pracy i po czterech latach prowadzenia i wychowania swoich wspaniałych wychowanków, uczniów klasy 4 Technikum Mechanicznego?” I gdyby droga do drzwi bursy była dłuższa a myśli coraz intensywniej się dobijały – pewnie bym zrobił w tył zwrot. W środku budynku widok przygnębienia spowodowany architekturą nie zmienił się. Na szczęście pojawił się witający mnie „kolorowy” w tych otaczających szarościach człowiek – Paweł Drozdowski. To on przedstawił mnie kolejnym „kolorowym, pięknym” ludziom – pracownikom tej placówki. I to właśnie fakt, że tak wspaniali, pewni ufności we mnie ludzie stanęli na mojej drodze, sprawił, że prysły we mnie wszelkie rozterki związane z moim nowym miejscem pracy. Z roku na rok przekonywałem się, że z tą załogą można osiągnąć wszystko. Trudno wymienić najszczęśliwszą sytuację. Tyle ich było w ciągu tych 20 lat. Właściwie to jedno wielkie pasmo szczęśliwych sytuacji. Można te szczęście podzielić na sytuacje związane z odnowieniem i unowocześnieniem budynku bursy i otoczenia, podniesieniem bezpieczeństwa dla jego mieszkańców, corocznym biciem rekordów związanych z ilością zamieszkujących tak w roku szkolnym jak i w okresie wakacyjnym ale również i na sytuacje związane z dumą, kiedy patrzy się na młodych ludzi, którzy w wieku 15 czy 16 lat wybierają to nasze miejsce na swoje miejsce zamieszkania przez najbliższe 4 lub 5 lat, kiedy nasza oferta jest przez nich akceptowana, kiedy pod wpływem naszych starań, kształtują się im charaktery, nasiąkają dobrym wychowaniem i kiedy możemy spokojnie, choć z bólem sera „wypuścić” ich od nas w Świat. I kiedy tak odchodzą, myślę sobie wtedy, żeby tylko tak jak ja 20 lat temu nie ulegli w tym Świecie symptomowi pierwszego wrażenia i nie próbowali zawrócić a w zamian spotkali witających ich „kolorowych, pięknych i uśmiechniętych” ludzi. Wiem, że wtedy dadzą z siebie wszystko….

Kończąc te wspomnienia, które w sposób naturalny wytworzyły się w naszych pamięciach po tych 20 latach wspólnie spędzonych pięknych chwil, nie sposób nie podziękować wszystkim byłym i obecnym pracownikom naszej Bursy, którzy swoją pracą budowali i budują dobre imię tej placówki. Dziękuję również naszym wychowankom i ich rodzicom za to, że wybrali to miejsce na przystanek w swoim życiu. Podziękowania kieruję również do członków Zarządu Powiatu Augustowskiego wszystkich kadencji za to, że swoimi decyzjami umożliwili rozwój budynku bursy. Podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, ich komfortu mieszkalnego i sanitarnego, unowocześnienie węzła żywieniowego oraz zadbanie o inwestycję związane z otoczeniem budynku to tylko niektóre z zadań, które mogłem wykonać przy ich wsparciu przez ostatnie lata. Budynek ciągle się zmienia na korzyść i ewaluuje zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Myślę, że będzie znowu o czym pisać podczas kolejnych okrągłych jubileuszy.

Z pozdrowieniem - Jarosław Kwiecień, dyrektor

 


Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Reklama