Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:49
Reklama

Dwa miesiące bez obrad

Podziel się
Oceń

Od ponad dwóch miesięcy nie zostało zwołane posiedzenie komisji społeczno-oświatowej rady miejskiej w Augustowie. To bardzo dziwna sytuacja, gdyż tematów do omówienia z pewnością nie brakuje. Ponadto komisja od połowy czerwca nie ma przewodniczącego, co może jeszcze bardziej niepokoić. Radni opozycji coraz mocniej upominają się o to, by zwołać nareszcie posiedzenie komisji i przedstawiają pilne sprawy do przedyskutowania.
Dwa miesiące bez obrad
Na zdjęciu: Mirosław Zawadzki

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Komisja społeczno-oświatowa jest jednym z najważniejszych ciał rady miejskiej. Podczas jej obrad poruszane są sprawy związane nie tylko z funkcjonowaniem augustowskiej oświaty, ale również istotne problemy mieszkańców. Na forum komisji rozpatrywane są tematy dotyczące m.in. ubóstwa, wykluczenia, lokali socjalnych, przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Niejednokrotnie pojawiają się tam także kwestie ważne dla seniorów, miłośników sportu oraz obrońców praw zwierząt. Komisja w obecnej kadencji rady miejskiej mierzyła się z licznymi zawirowaniami. Jej pierwszym przewodniczącym był Tomasz Miklas. Radny zrezygnował z tej funkcji po niespełna roku od wyboru. Jego następcą została Aleksandra Sigillewska, czyli osoba od lat zawodowo związana z oświatą. Ale również ona była na tym stanowisku przez niecały rok. Sigillewska zrezygnowała z przewodniczenia komisji, po sesji rady z 16 czerwca.

Powodem rezygnacji byłej przewodniczącej był m.in. brak zgody na działania władz miasta i koalicji rządzącej radą miejską w kwestii powołania w Augustowie dwóch zespołów szkolno-przedszkolnych. Sigillewska przypominała, że trzy rady pedagogiczne z czterech wskazanych do połączenia placówek negatywnie zaopiniowały akt założycielski zespołów, a daleko idący sceptycyzm wyraziły też inne środowiska. Od połowy czerwca w komisji panuje bezkrólewie.

Ostatnie posiedzenie komisji społeczno-oświatowej odbyło się 29 lipca. To właśnie wówczas mieliśmy poznać nazwisko nowego przewodniczącego. Jednak lider Naszego Miasta Tomasz Dobkowski zgłosił wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad argumentując to tym, że w lipcowych obradach nie uczestniczyło kilku członków komisji. Ostatecznie wniosek został zaakceptowany przez większość radnych, a przeciwko zagłosowała jedynie radna Sigillewska.

Od tego momentu komisja ani razu się nie zebrała. Jaki jest tego powód, czy dwumiesięczna przerwa w obradach może wynikać z braku chętnych do objęcia funkcji przewodniczącego? Możemy tylko spekulować. Niepodważalnym faktem jest, że ważnych tematów do poruszenia nie brakuje. Przede wszystkim na początku września dzieci wróciły do szkół, gdzie nie było ich od połowy marca. Rzeczą absolutnie niezrozumiałą jest, że sprawa ta nie była elementem dyskusji radnych z komisji społeczno-oświatowej. Powrót po wielu miesiącach nieobecności, przygotowanie placówek do przyjęcia uczniów, zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiednich standardów pracy w dobie epidemii koronawirusa, możliwość szybkiej zmiany nauczania ze stacjonarnej na zdalną lub hybrydową. Aspektów do omówienia starczyłoby na kilka spotkań.

Doskonale pamiętamy, że w ubiegłej kadencji samorządu tradycyjnie pod koniec sierpnia lub na początku września rozmawiano bardzo szeroko na forum komisji o nowym roku szkolnym, a aktualne okoliczności są szczególne. Ponadto, od września w Augustowie funkcjonują dwa zespoły szkolno-przedszkolne, na czele których stanęli nowi dyrektorzy. Sprawy związane np. z reorganizacją szkół i przedszkoli przed nowym rokiem szkolnym, również należało omówić.

20 września radna Sigillewska wysłała wniosek do wiceprzewodniczącego komisji Mirosława Zawadzkiego, o jak najszybsze zwołanie posiedzenia wskazując kilka powodów. Sigillewska poruszyła sprawy związane z pracami remontowymi na pływalni, procedurą bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach w związku z trwającą epidemią oraz kwestię rzekomej przemocy, do której miało dochodzić w Szkole Podstawowej nr 3. Natomiast na sesji 24 września radny Rafał Harasim złożył interpelację dociekając o powód długiego niezwoływania obrad komisji.

Z prośbą o uzasadnienie tak długiej przerwy w obradach zwróciliśmy się do M. Zawadzkiego.

-Nie było potrzeby zwołania komisji, nie wnioskował o to żaden z radnych. Jeżeli taka potrzeba zaistnieje, wówczas komisja będzie zwołana –przekazał Mirosław Zawadzki, wiceprzewodniczący komisji społeczno-oświatowej.

Słowa radnego Zawadzkiego są zaskakujące, bo przeczą wersji radnej Sigillewskiej. Radna utrzymuje jednak, że złożyła wniosek o zwołanie komisji. Na dowód tego wskazuje materiały znajdujące się w systemie e-sesja, wśród których znalazł się jej wniosek. Faktem jest, że radni widzą potrzebę organizacji obrad komisji społeczno-oświatowej. Jak długo będziemy czekać?

*Artykuł ukazał się w 40/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

nauczyciel 18.10.2020 21:23
Jak ku..s może mówić o szkolnictwie.

Dylemacik / Dysonans poznawczy 14.10.2020 22:29
Wszyscy którzy widzą wszechobecne powiązanie władzy miejskiej z tak zwanymi biznesmenami i cały ten cyrk, wyniosłość i butę, a znają Zawadzkiego wiedzą, że najchętniej uciekłby, tak jak zrobił to Tomasz Bukłaho. Uciec stąd Mirku, prawda... tylko dokąd.

Kedyw 15.10.2020 08:20
Tak tak znam i ja Pana Mirka dotąd uważałem go za mądrego i dobrego człowieka. No cóż jak widać nie wystarczy pieszo iść do Studzienicznej czy Suwałk ale i trzeba mieć kręgosłup ! Nic nie pozostało tylko ręką w górę i jestem na tak trzeba wspierać kolegów i koleżanki .

lucek 15.10.2020 09:58
Ktoś tu próbuje usprawiedliwiać tego pana. Związał się z nimi, pieczętuje ich łotrostwo. Jest taki sam jak oni. Amen

bolesna pomyłka 18.10.2020 21:34
Słyszałem że to porządny człowiek, a głosował za wszystkimi podwyżkami i dalej będzie. Głosuje też zawsze za odrzuceniem skargi. był przeciwko remontowi w Trójce oraz za powołaniem zespołów. Nie zaskoczył nigdy pozytywnie. Wstyd

Proste 18.10.2020 22:26
Gdyby był porządnym człowiekiem, umiał by się zachowywać porządnie. Póki co pokazał, że jest tylko trybikiem w maszynie zła, nieprawości, zakłamania i arogancji. I choćby tysiąc razy do spowiedzi poleciał i dwa miliony dał na ofiarę, nic to nie zmieni. Albo jest się człowiekiem, albo taboretem. Tylko tyle i aż tyle.

Dhjujbnk 19.10.2020 07:22
Pomyłka. Taki sam jak reszta.

Rudemałpy 14.10.2020 18:09
Prawdomówny orędzie do narodu wygłosi, a klakierzy będą bić brawo

Krasawica 14.10.2020 17:17
A po co, a na co się spotykać? Wszystkiego i tak dowiemy się z Facebooka znanego skądinąd ugrupowania.

Kuku 14.10.2020 18:45
Albo z innego źródła, wiadomo z jakiego.

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Reklama