Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:07
Reklama

PILNE: Wojciech Walulik złożył rezygnację

Podziel się
Oceń

Były burmistrz Augustowa Wojciech Walulik złożył na ręce komisarza wyborczego w Suwałkach rezygnację z wykonywania mandatu radnego miejskiego.
PILNE: Wojciech Walulik złożył rezygnację
Na zdjęciu: Wojciech Walulik i Krystyna Wilczewska

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku Wojciech Walulik nieznacznie przegrał walkę o drugą kadencję na fotelu burmistrza Augustowa. Na pocieszenie został mu mandat radnego. W. Walulik dostał się do rady miejskiej z komitetu Porozumienie Samorządowe Dobry Wybór, otrzymując jeden z lepszych wyników wśród radnych (425 głosów). Jednak w ostatnich miesiącach radny bardzo rzadko uczestniczył w obradach, ponieważ przebywał poza granicami Polski. Obecna decyzja Walulika spowodowana jest zmianą miejsca zamieszkania, która uniemożliwia mu reprezentowanie lokalnej społeczności. Najprawdopodobniej mandat po byłym burmistrzu Augustowa obejmie kolejna osoba z najlepszym wynikiem z jego listy wyborczej, czyli Krystyna Wilczewska, dyrektor hospicjum w Augustowie.


Napisz komentarz

Komentarze

August 25.09.2020 23:24
Głowa do góry ! Powodzenia i dużo zdrowia Panie Wojtku .

:( 27.09.2020 11:26
W tym jego problem, głowę zadzierał tak wysoko, że o swoje nogi się zaplątał. Dopóki będzie taki pyszny nigdy nie zrozumie prawdy o sobie i będzie sam się okłamywał. Oto prosty przepis jak w krótkim czasie stracić Wszystko. Jeśli człowiek nie ma żadnej refleksji nad sobą nie zawróci.

;) 28.09.2020 09:29
Bardzo trafne spostrzeżenie, bo pycha zawsze kroczy przed upadkiem . Lecz to dotyczy wszystkich , także tych obecnych i niech nie liczą na abolicję ...

Kobieta 25.09.2020 14:15
Nie rozumiem jak można składać podziękowania i chwalebne wpisy komuś kto dopuścił się takiego haniebnego czynu!!! Wszelkie jego osiągnięcia są nieważne!!!!!! Skrzywdził kobietę! Czy to znaczy że wolno? Bo co? Bo taki ładny i uśmiechnięty? Ludzie ! Opamiętajcie się ! Nie ma przyzwolenia na molestowanie, wykorzystywanie stanowiska. Przeciez on zmarnował życie tej kobiecie i swoim bliskim. Jest skreślony w moich oczach. Tak się nie robi! A dla osobników broniących tego kogoś - zapadł PRAWOMOCNY WYROK SADU. NIE MA NA TO ZADNEJ OBRONY . Powinien zapaść się pod ziemię . Kiedy go spotkam splune mu pod nogi.

Wolne media, wolne śądy 25.09.2020 17:22
Nie wierzę w sądy a tym bardziej kobiecie . ,, Wszelkie jego osiągnięcia są nieważne!!!!!! Skrzywdził kobietę!" Opamiętaj się i przestań pisać brednie. Jest takie powiedzenie że ,, pies nie,,,,,,,,,,,,,,,,,, itd" Znane są wyroki sądu mówiące między innymi że ktoś był zbyt inteligentny aby podrobić podpis. A ty jak rozumiem byłaś świadkiem tego molestowania . Przypominam Ci że ostatnio jeden człowiek przesiedział 18 lat bo zapadł,, PRAWOMOCNY WYROK SADU. NIE MA NA TO ZADNEJ OBRONY". Panie Wojtku powodzenia.

? 25.09.2020 20:51
No właśnie mości " wolne media...." Sam sobie odpowiedziałeś hehe " Jest takie powiedzenie że ,, pies nie,,,,,,,,,,,,,,,,,, itd" Dostał za usiłowanie po ogonie , jak można by metaforycznie określić wyrok Co do słowa pies nie polemizuję pan może lepiej wiesz

Lol 26.09.2020 07:49
A gdyby to była Twoja córka, żona ,siostra? Tez bronilbys oprawcy? Pan miał takie znajomości z prominentem z Suwałk i z przyjacielem z Augustowa ... Nie pomogło ...Nie ma usprawiedliwienia. A jak sąd się pomylił to niech się Pan odwołuje do SN i Strasburga .

olo 26.09.2020 09:17
Powiedz to bigotom , którzy bronią księży pedofili ... a gdyby to było wasze dziecko , wnuczek ?

? 26.09.2020 10:10
Czy dobrze rozumiem że skoro w środowisku kościelnym jest zgnilizna moralna i unikanie odpowiedzialności to i ma być przyzwolenie na to samo dał innych?

Tacy sami 25.09.2020 17:36
A gdzie tam on ładny, daje pokój. Kto zaś chwali to sobie świadectwo wystawia

Zenua 26.09.2020 07:22
Prawda.. Chwalący sami sobie wystawiają świadectwo. Stają po stronie łamania prawa.

Aśka 25.09.2020 17:55
A ta dalej swoje.

Pracownik 25.09.2020 18:02
Pewnie sama pseudo poszkodowana napisala ten komentarz. Ale to juz bylo...

święta prawda 25.09.2020 19:57
,, Kto jest bez winy niech pierwszy podniesie kamień "

emeryt 26.09.2020 09:39
I ja też.

facet 28.09.2020 14:38
Z faksymile nie udało sie ???

Czytelnik PP 25.09.2020 11:45
Ocho . państwo z pod znaku Stop Hejt rozpoczęli swój ,, chocholi taniec" jak za ,,starych dobrych czasów" Panie Wojtku wszystkiego dobrego .

K 25.09.2020 11:45
a jeszcze Sąd Pracy swoje powie

Xz 25.09.2020 18:03
Tylko na to czekacie. Nie ma jak to zajechac czlowieka. Ale satysfakcja!

Chrześcijanin 25.09.2020 20:48
To są właśnie katolicy ???.

ROMA 25.09.2020 21:56
Nie rozumiem co na znienawidzonym portalu gazety która pisze prawdę al robią ci z pod znaku ,, Stop Hejt" . Mam prośbę piszcie sobie na swoim FB i opiewajcie samych siebie.

lucy 25.09.2020 23:12
Jak to co robią? Hejtują, Jak zawsze :))

halo 26.09.2020 18:52
Pan Walulik skrzywdził wiele osób.... Pan Bóg nie rchliwy ale sprawiedliwy.

bibek 25.09.2020 09:06
rychło w czas

Powodzenia 24.09.2020 19:12
Dzięki Wojtek.

KOAS 25.09.2020 08:24
nieważne jak mężczyzna zaczyna ..jak to było... jak kończy? tak? no o tych wybrykach romansowych słyszało się wiele..wiele Czy ofiara mediów ??? a może swego rozpasania ? głupoty? żal patrzec było

Aśka 25.09.2020 16:02
Daruj sobie.

Renia 25.09.2020 17:48
Co za Aśka ? Imię raczej zmyślone

Mieszkaniec 24.09.2020 17:29
Zapłacił Pan wysoką cenę za znajomość z nimi . Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia i pogody ducha. Dziękujemy.

Santo 25.09.2020 07:00
Normalnie święty....

połowa 25.09.2020 08:28
Spójrz w lusterko jak jeszcze je masz .

A. W 25.09.2020 09:11
Nie. Nie święty, zwykły człowiek wrzaz ze swoimi wadami. Natomiast ty nie dorastasz mu do pięt ze swoją złośliwością. Wojtek, dużo dobrego

Piotr 25.09.2020 18:06
Tak się składa panie AW że wady nie są zagrożone karą z kodeksu karnego, ale molestowanie seksualne tak. Pan Walulik nie został skazany za swoje wady, tylko za przestępstwo. Zwykli ludzie mają wady owszem, ale nie dopuszczają się zaraz przestępstw. Od wad do przestępstw daleka droga.

Nikoś 25.09.2020 08:59
Dokładnie tak. Miał swoje pięć minut, których nie wykorzystał, bo... po prostu był za słaby... i emocjonalnie i jego wiedza pozwalała jedynie na ..... a Dyrektor? Burmistrz? takie kariery to tylko w Polsce... ciut nie Nikodem Dyzma

Furman 25.09.2020 12:32
Urzędnik Powiatowego Urzędu Pracy ? Burmistrz ? To gdzie takie kariery ? I kto twoim zdaniem ?

Kariera 25.09.2020 16:05
Nikoś, a ty czym możesz się pochwalić?

Aga 25.09.2020 09:22
Tzw. "oni" dali mu szansę życia, wynieśli go na piedestały i okazało się że "król jest nagi"...

Mistral 25.09.2020 12:28
To znaczy że każdy wyniesiony na ,, piedestały "który dostał ,, szansę życia " Jak rozumiem winien być dozgonnie wdzięczny ? Dzięki za info teraz rozumiem funkcję obecnego,, przedstawiciela młodych ". Jeżeli tak to tym bardziej wielki szacunek Panie Wojtku. Pomyślności .

Edward 25.09.2020 18:00
Nie ma co tu mieszać i upolityczniać gość skazany został w sądzie karnym za przestępstwo karne w dodatku o zabarwieniu seksualnym i co tu ma polityka do rzeczy. Żenujące. Państwo niektórzy piszecie tak o nim jakby był jakimś bohaterem a to wstyd na całe województwo. Niestety Dobrze żeb przynajmniej zdjęć nie było jak w przypadku prezydenta Olsztyna.

Roman 25.09.2020 18:08
A wynoszacy teraz ukazuja nie tylko nagosc tylko prostacka golizne. Najgorsze, ze miasto to czuje.

Lisa 25.09.2020 10:06
Wiedziały gały co brały ;) a co sprawy.. rozum śpi gdy.. Wielkie rozczarowanie p Walulik

Michal 25.09.2020 18:06
Nagle stal sie niewygodny. Ciekawe dlaczego. Panie Wojciechu nie warto byc w tym towarzystwue. Sami sie utopia w swojej chytrosci.

YT 26.09.2020 09:05
Cenę to zapłacił za głupotę i "coś" jeszcze. To zawsze najwięcej kosztuje. Mam nadzieję że przynajmniej wyciągnął wnioski.

skok 24.09.2020 16:17
Szacunek dla Wojciecha za to że już 2016 podjął działania porządkowe wobec "trójcy". Nikt mu nie pomógł (nawet jego sportowiec). Dzisiaj wszyscy stwierdzają po cichu że miał rację. Mydlą oczy obecni radni tematami zastępczymi. Sedno jest nie zmienne. Panie Wojtku dziękuję!

swietoszek a la Moliere 25.09.2020 08:30
jasne jasne, szacunek siedział w USA jak sam pisał w wywiadzie nie wiedział co robic z czasem tęsknił strasznie do swego Augustowa tak bardzo że ani razu nie chciał wziąc udziału w obradach Rady Miasta przez internet nawet w głosowaniu. chociaż miał mozliwośc połaczenia sie przez internet. Bardzo bardzo wielki szacunek , diete radnego brał przez cały czas

Grrrr 25.09.2020 15:51
Mam nadzieję że znasz się trochę na geografii ? Wiesz zapewne że istnieją dwie półkule i że jest inna strefa czasowa ?

Georaf 25.09.2020 18:10
Cha cha cha cha strasznie wielką przeszkodą strefa czasowa. Ciekawe że nie przeszkodziło mu to tak we wszelkich kontaktach i załatwianiu spraw które tutaj prowadził .

Wytrzeszcz 25.09.2020 16:59
Możesz ty i Twoi kompani pocałować go w nos. Brawo Wojtek

Lena 25.09.2020 18:12
Dokladnie! Pozdrawiam

C : 25.09.2020 20:35
:)))) zostawiamy to wam , nie gustujemy w tłoku

??? 26.09.2020 06:24
A piwniczna izba????

TT 26.09.2020 08:52
Dla Wojciecha ? To coś jeszcze jest na rzeczy?

Teraźniejszość 26.09.2020 15:26
Ridż i bruk

Piwnica 26.09.2020 09:43
"Za ten papieros tuż przed i ten szampan tuż po" ???. Ich troje

BAU 25.09.2020 18:03
Dietę powinien zwrócić co do grosza-jeśli faktycznie nic nie robił,nie brał udziału w sesjach.Z drugiej strony dieta jako Radnemu sie należała w/g prawa.Zostaje sumienie z pytaniem czy dobre jest to co robiłem-czyli-nie brałem udziału,nie pracowałem,a kasę dostawałem,bo sie należy.Szacunek do Wyborców-okazany.Szacunek do samego siebie-stracony być powinien.Pisali coś o tym ,że poznasz mężczyznę po tym jak kończy...czy to już koniec?

Hiookryta 25.09.2020 18:21
Jego dieta cie boli? A co powiesz na to, że w jednym z komentarzy mowa o prawdomównym, że dorabia na boku? Oczywiście to tylko pytanie o to jest wg ciebie ok?

Nul 25.09.2020 20:34
A nie może pracować ? To nie jest zabronione. Jeśli pracuje i za wykonaną pracę mu płacą to co wym niemoralnego. Co w takim razie powiedzieć jeśli ktoś nie pracuje a pieniądze pobierz za niewykonaną pracę?

upadek 27.09.2020 18:00
Skoku, zgadzam się zaczął dobrze. Powinien jednak pamietać: "gdzie diabeł nie może, tam babe pośle!". Powinien to zauważyć i zmienić obóz decyzyjny. Jako facet to ma wszystko wybaczone bo( d...pa co d...pie odmawia). Nieco szkoda, miał wszystko aby drugą kadencję dobrze pracować. Dziękuje Panie Walulik

Witia 24.09.2020 13:14
NM ...happy ?

Lol panie W 25.09.2020 09:40
Sam sobie winien nikt mu nie kazał się z nią zadawać. "...bowiem występni zostaną wyprowadzeni na manowce...."

orbi 25.09.2020 12:59
"...bowiem występni zostaną wyprowadzeni na manowce....".... powiesz to proboszczom ?

Purpurowy 25.09.2020 14:39
Raczej Biskupom.

Hejt zbiera żniwo 24.09.2020 12:46
Dobra decyzja

Współpracownicy 24.09.2020 12:23
Dziękujemy za te wspólne lata współpracy. Powodzenia.

czerwony kapturek 25.09.2020 08:32
chyba współpracownice :)))))

Powodzenia ? 25.09.2020 18:22
Również.

Fox 25.09.2020 20:08
ha ha ha ha no ja was rozumiem że " również" ;)

Xof 25.09.2020 20:53
Głodnemu chleb na myśli ?

bułeczka 25.09.2020 23:15
mniamm

Współpracownicy 27.09.2020 22:10
nie wypowiadasz się w imieniu wszystkich współpracowników, więc nie stwarzaj takiego wrażenia.

bedzie zabawa 24.09.2020 11:34
Będzie się działo. Teraz wystarczy, że zabraknie jednego czopka na sesji i żegnaj Pamelo. 100 % dyscyplina potrzebna. Możemy być świadkami ciekawych manipulacji terminami posiedzeń.

Winter is coming 25.09.2020 15:31
Co nie którzy już nie będą mogli się wstrzymać od głosu grzecznie rączka do góry za . I jak mniemam za wszystkim, co nie przysporzy splędoru w mieście i wśród własnych wyborców

emeryt 24.09.2020 11:11
Powinien to zrobić już dawno.

Pikuś 25.09.2020 08:51
no to trzeba mieć przyzwoitość ,a tu co

:((( 24.09.2020 10:51
Powodzenia, dziękujemy.

belfer 24.09.2020 10:46
Niestety Wojciechu Twoja decyzja jest spóźniona o cały rok. Twoja nieobecność przyczyniła się do wielu szkodliwych decyzji choćby w oświacie. Szkoda.

bobek 24.09.2020 10:39
Kolejna ofiara mediów :(

Wiemy wszystko 24.09.2020 10:39
Powodzenia Wojtku. Dzięki

goguś 25.09.2020 09:45
ciekawe co ? te bajki które on opowiada? może nawet sam w nie wierzy. chyba nie do końca to wygląda tak jak WW usiłował przedstawiać komentarze dają dużo do myślenia: https://augustow.naszemiasto.pl/wojciecha-walulika-radnego-rady-miejskiej-w-augustowie-i/ar/c1-7817450

Cyrk 25.09.2020 19:53
Żałosne ! Rozwód załatwia się między sobą a nie interesuje się własnymi sprawami całe miasto.

Kołtun augustowski 25.09.2020 21:49
Natomiast poróbstwo załatwia się publicznie i on i one interesują tym całe miasto, i to jest ok. ciekawa to moralność.

Aśka 26.09.2020 06:28
Kołtun, opamiętaj się, jeszcze jest czas. Nienawiść i zgryzota zżera cię od środka.

Kolo 08.10.2020 08:55
Aska a tobą co kieruje cha cha cha miłość? oby nie spotkało cię to samo co twoją imienniczkę

kukuś 24.09.2020 10:32
No w końcu Wojciech zrobił kuku Dobkowskiemu , Karolczukowi i Chodkiewiczowi. Czas na jeszcze jednego odważnego. i "żegnaj Gienia"..;

USA wita 25.09.2020 10:17
największe kuku to zrobił dla ludzi ze swojego ostatniego komitetu Dobry Wybór, dla tych co stali za nim murem. Przez jego nieobecność na radach nic nie mogli przegłosować, a w oświacie porobiono zmiany różne oj różne . Tak się nie robi Wojciechu, po prostu miałeś już wszystko ..

Czy istnieje jeszcze wspolczucie 27.09.2020 23:45
Ciekawe czy Ci co byli tym murem pomysleli czasem jak czlowiek sobie radzi w tym trudnym czasie. Z zadnej strony oparcia...

Anna 24.09.2020 10:04
Trzymaj się Pan, panie Wojtku. Opozycja coraz silniejsza!

Ala 25.09.2020 18:19
Śmieszne po prostu to już jest śmieszne

wdw 24.09.2020 10:03
Stanowczo za późno.

rudolf 24.09.2020 09:54
Bardzo dobra decyzja szkoda, że tak późno. Gratulacje dla Pani Krystyny Wilczewskiej. Decyzja tym bardziej cenna, że zapewne bardzo wzmacnia opozycję w radzie miasta. Super wiadomość.

Temperatura: 28°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa
Reklama