Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 01:35
Reklama

Basen będzie zamknięty

Podziel się
Oceń

Przyszłość augustowskiego basenu nie jest dzisiaj jasna. Obiekt już od dłuższego czasu wymaga gruntownego remontu, epidemia koronawirusa to dla pływalni i jej pracowników szczególnie fatalna informacja. Data powrotu do normalnej działalności jest nieznana i nasila strach przed szukaniem oszczędności w pracownikach.
Basen będzie zamknięty
Basen w Augustowie, atrakcje turystyczne Augustów

Autor: Bartosz Lipiński Dziennik Powiatowy dziennikpowiatowy.pl Augustów, powiat augustowski

Bartosz Lipiński

W związku z epidemią obiekt na ulicy Sucharskiego nie funkcjonuje od marca. W kuluarach słychać, że basen może być zamknięty nawet do końca roku. Do naszej redakcji dotarły sygnały, iż pracownicy pływalni niepokoją się o swoją przyszłość. Boją się utraty pracy, zmniejszenia wymiaru etatów oraz niższych niż dotychczas płac. W dodatku cały czas pływalnia ma duże potrzeby remontowe.

Pływalnia generuje oszczędność

Andrzej Zarzecki kierował basenem od początku jego istnienia. W listopadzie ubiegłego roku odszedł z funkcji dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji. Los jednostki nadal leży mu na sercu.

-Żyjemy w małym środowisku. Dwadzieścia lat zarządzałem pływalnią, organizowałem jej uruchomienie. Dotarły do mnie, mam nadzieję nieprawdziwe sygnały, o możliwości redukcji etatów lub wymiarów etatów załodze. Najcenniejszy w każdej firmie jest kapitał ludzki. Nie można go przeliczyć na żadne kwoty, ale stanowi o wartości firmy. Zwolnienia ludzi lub redukowanie wymiaru godzin, a co za tym idzie pensji, powinno być działaniem ostatecznym, gdy nie można znaleźć alternatywnych rozwiązań. W przypadku basenu mówimy o skromnej załodze, która od lat pracuje za bardzo niskie wynagrodzenie, niewiele odbiegające od najniższej krajowej –ocenia Andrzej Zarzecki.

Były dyrektor CSiR zauważa, że niektórzy pracownicy razem z nim od początku budowali tę instytucję, uczyli się obsługi urządzeń, skomplikowanej technologii, zdobywali umiejętności i wielkie doświadczenie, które są nie do przecenienia. Zdaniem A. Zarzeckiego spełnienie się czarnego scenariusza mogłoby oznaczać nawet, że pływalni nie udałoby się później postawić na nogi. W jego ocenie w trudnej sytuacji kryzysu powinno się najbardziej zadbać właśnie o pracowników nie tylko w CSiR, ale we wszystkich miejskich jednostkach. Nasz rozmówca twierdzi, że dokładnie to powinno być priorytetowym działaniem samorządu.

-Wiemy, że pływalnie mogą zostać uruchomione w ostatnim etapie odmrażania gospodarki, ale mimo wszystko istnieją możliwości, które samorząd powinien zdecydowanie rozważyć. Rozumiem, że pogłoski o niepewnej przyszłości kadry pracowniczej CSiR są teraz związane ze złudną ideą oszczędności. Pływalnia i tak w tej chwili generuje oszczędności. Według mojej wiedzy, miesiąc przestoju to ok. 100 tys. zł zaoszczędzonych środków z racji niewykorzystania energii cieplnej i elektrycznej, wody, środków chemicznych, badań, części zamiennych i innych bieżących usług. Do tego kwoty z tytułu nierealizowanych zawodów, zajęć i imprez sportowych, jakie dotychczas były regularnie prowadzone. Pieniądze na to wszystko i tak już były zapisane w budżecie miasta na rok 2020, a większość kosztów nie jest obecnie ponoszona. Jeśli pływalnia nie ruszy do końca roku, miasto zaoszczędzi na jej eksploatacji zapewne ok. miliona zł. Tam są realne oszczędności –ocenia były dyrektor CSiR.

Zarzecki uważa, że bez obecnych pracowników reaktywowanie w przyszłości pływalni może być misją karkołomną, ryzykowną lub też niemożliwą do wykonania w krótkim czasie. Jako przykład podaje początki działalności basenu, gdy przygotowania do startu trwały wiele dni i nocy. Nowi pracownicy musieliby być szkoleni przez wiele miesięcy, a podobnie wygląda problem z ratownikami.

-Jeżeli komukolwiek przyszłoby do głowy obciąć dzisiaj etaty ratownicze, to ci ludzie znajdą sobie inne, lepiej płatne zajęcia. To wyszkoleni zawodowcy. Poza tym, obecnie nie ma i nie będzie gdzie zorganizować szkolenia dla nowych ratowników, przecież wszystkie pływalnie są zamknięte. Ratownikiem nie staje się z dnia na dzień, np. przez internet, jak to ostatnio ma miejsce w przypadku innych kwalifikacji. Jeśli teraz nie zadba się o pracowników, to kto w przyszłości będzie chciał się związać z taką instytucją? –docieka głośno A. Zarzecki.

Były dyrektor zwraca również uwagę, że paradoksalnie dzisiaj jest najlepszy moment, żeby przeprowadzić remont pływalni. Aktualna sytuacja, prognoza wyłączenia z użytkowania obiektu na wiele miesięcy, to idealny czas na planowaną od lat modernizację, której i tak nie uda się uniknąć. Taki długi przestój był przewidywany na okres remontu i jak zauważa A. Zarzecki, nikt nie rozważał wtedy żadnych redukcji. Takie sytuacje reguluje też kodeks pracy.

-Gdyby to ode mnie zależało, modernizacja nastąpiłaby właśnie teraz, nawet wyłącznie za te oszczędności z bieżącej działalności. Takie kroki zamierzają podjąć inne samorządy w Polsce. Przypomnę tylko, że z pływalni korzystało dziennie ok. 400 osób. Rocznie to ok. 120 tys. odwiedzin, w tym dzieci z naszych augustowskich szkół, sportowcy, emeryci, ludzie potrzebujący rehabilitacji i po prostu odpoczynku –komentuje ex dyrektor CSiR.

Oszczędności poszukać u siebie

Przewodniczący augustowskiego PiS Marcin Kleczkowski przekonuje też, że nie po to miasto wydało miliony złotych na obiekty zarządzane przez CSiR, żeby szukać później oszczędności kosztem pracowników jednostki. Radny miejski proponuje inne bardzo odważne posunięcie.

-Jeśli władze miasta miałyby pomysł na łagodzenie kryzysowej sytuacji poprzez redukcję etatów pracowniczych, albo np. zmniejszenie wymiaru godzin i płac pracownikom basenu, to powinny zacząć od siebie. Dziś burmistrzowi przysługuje najwyższa możliwa płaca. Może dla przyzwoitości powinien wraz z zastępcą mieć obniżone pobory o 50 proc. Wystarczy krótka, prosta uchwała poparta przez większość rady miasta. Przypomnę, że w poprzedniej kadencji radni Naszego Miasta, w tym obecny wiceburmistrz, znaleźli argumenty za obniżeniem pensji burmistrzowi. Argumenty te wynikały nie tylko z prawnych uwarunkowań narzuconych ustawą obniżającą uposażenia samorządowców. Dziś powodów do oszczędności jest o wiele więcej. Sądzę także, że pod względem organizacyjnym mamy teraz najlepszy moment na remont basenu. Ale wymaga to rzeczowej dyskusji, z których inwestycji można by zrezygnować. Obóz rządzący miastem w ostatnich latach krytykował byłego dyrektora za brak remontu, a teraz mamy niepowtarzalną okazję. Mam obawy, że traktowany bez należytej staranności obiekt pływalni może w przyszłości podzielić los Atola –mówi miejski radny PiS.

Brak dochodu, koszty pozostają

Poprosiliśmy zastępcę burmistrza Augustowa Filipa Chodkiewicza o oficjalne odniesienie się do spekulacji o przyszłości basenu. Zapytaliśmy, czy obawy pracowników są uzasadnione.

Wiceburmistrz przypomina, że decyzje rządu związane ze stanem epidemii uniemożliwiły pracę wielu instytucji m.in. naszej pływalni. Jej pracownicy, podobnie jak pracownicy innych instytucji, są wynagradzani zgodnie z obowiązującym prawem i umowami, które wiążą ich z pracodawcą. Fakt wyłączenia instytucji nie był od nich zależny. Filip Chodkiewicz podkreśla, że za organizację pracy i troskę o sprawy pracownicze odpowiadają dyrektorzy i kierownicy jednostek. To oni zdaniem zastępcy burmistrza decydują o poziomie zatrudnienia, urlopach a także innych kwestiach związanych z codziennym funkcjonowaniem.

-Docierają do nas głosy od mieszkańców, że sytuacja, w której wszyscy przeżywamy kryzys, pojawiają się kłopoty z pracą, a jednocześnie są pracownicy miejskich instytucji niechodzący do pracy, a otrzymujący wynagrodzenie jest wątpliwa. To uproszczenie, ale faktem jest, że kryzys i załamanie wpływów budżetowych wymaga od miasta wprowadzenia oszczędności. Wśród nich mogą znaleźć się oszczędności generowane w miejskich instytucjach, które w tej chwili nie mogą osiągać żadnych dochodów, a jednocześnie muszą ponosić koszty. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której brak reakcji na nagłe załamanie wpływów spowoduje brak środków na realizację obowiązkowych miejskich zadań –mówi Chodkiewicz.

Zastępca burmistrza zauważa, że miasto zwróciło się do kierowników jednostek o pogłębioną analizę sytuacji finansowej i przedstawienie rozwiązań pozwalających na zabezpieczenie ich funkcjonowania po zdjęciu ograniczeń związanych z epidemią, mimo załamania przychodów.

-Chcemy zachować pełną zdolność uruchomienia zamkniętych instytucji, kiedy będzie to możliwe. Chcemy też uchronić nasze miejskie jednostki przed koniecznością redukowania niezbędnych etatów. Kierownicy oraz dyrektorzy dysponują powierzonymi budżetami i jednostkami. Mogą liczyć na nasze wsparcie w wypracowaniu najlepszych rozwiązań. Pamiętajmy, że w czasach kryzysu trzeba podejmować trudne decyzje i powinny być one podejmowane szybko. Cel jest jasny, musimy zapewnić możliwość dalszego funkcjonowania miejskich instytucji mimo obecnego załamania osiąganych dochodów. Pamiętajmy, że kryzys dotyka miejskie instytucje w różny sposób. Szkoły muszą działać zdalnie, przedszkola i żłobek właściwie nie mogą funkcjonować, podobnie jak basen. W tym samym czasie inne jednostki, jak np. MOPS czy urząd miejski mają znacznie więcej pracy i muszą radzić sobie z nowymi problemami. To zdecydowanie czas wyzwań dla wszystkich –referuje wiceburmistrz.

-Jeśli chodzi o obawy pracowników, to docierają do nas zapytania o to, czy załamanie dochodów nie spowoduje likwidacji jednostek. W sytuacji, kiedy załamują się wpływy podatkowe, a jednocześnie dochody jednostek spadają nagle do zera oczywiste jest, że w końcu zabraknie pieniędzy na funkcjonowanie. Dlatego już dziś kierownicy przygotowują oszczędności, aby ochronić swoje jednostki i ocalić miejsca pracy. Pracownicy zdają sobie sprawę z dramatycznej sytuacji i wierzę, że będą dla kierowników sojusznikiem w szukaniu metod dalszego funkcjonowania. Pragnę zatem uspokoić wszystkich pracowników. Po pierwsze kierownicy jednostek dostali jasny sygnał od burmistrza, że potrzebne są oszczędności pozwalające ochronić jednostki i miejsca pracy. Nie dopuszczamy likwidacji instytucji, ale szukamy rozwiązań zabezpieczenia środków na ich funkcjonowanie. Po drugie wszelkie rozwiązania oszczędnościowe będą przez kierowników konsultowane –podsumowuje Filip Chodkiewicz.


Napisz komentarz

Komentarze

M
Orzełek biały 28.04.2020 20:17
To może niech miasto utnie dofinansowania dla bazy kajaków, 300 tys rocznie przy 40 osobach trenujących na obiekcie bez możliwości korzystania przez mieszkańców miasta, przypomnę ile osób korzysta z pływalni, seniorzy mające własne godziny dzięki, którym jeszcze tako funkcjonują, dzieci mające programy unijne i nie tylko uczące się pływać. Pierwsze i drugie klasy, szkoły z powiatu i nie tylko, fitness, karate, sauna, siłowania i co z tym wszystkim?? Ludzie wynajmujący tory i mały basen pod prywatne firmy. Basen nie może być zamknięty, szukajcie oszczędności gdzie indziej!! Wara od basenu!

pochmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NauczycielTreść komentarza: Było zakończenie roku maturzystów ,czemu starosta albo wice nie byli w żadnej szkole na zakończeniu ,tylko wysłali Pana polonistę ?.pewnie chłopaki pojechali gdzieś po pieniądze dla powiatuData dodania komentarza: 27.04.2025, 22:57Źródło komentarza: Pytania o nieruchomość po szkoleAutor komentarza: FarmazonyTreść komentarza: Komfortowe warunki? Jeszcze wam powinni łóżka poustawiać w tych szkołach średnich na korytarzu żebyście leżeli odłogiem bo już padacie ze zmęczenia... Śmiech na sali "indywidualne podejście" niedługo każdy z was będzie wymagał osobistego asystenta. Gdzie wasza ambicja młodzi??? Do czego wy dążycie w życiu bo na pewno nie do pracy. A już z całą pewnością nie do ciężkiej pracy.Data dodania komentarza: 27.04.2025, 20:19Źródło komentarza: Przesądzona przyszłość augustowskiej szkołyAutor komentarza: "Teraz rodzina", czyli "rozwój" Augustowa ponaszomiastowemu!Treść komentarza: Czy główne hasło wyborcze burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka "Teraz rodzina" po utworzeniu etatu drugiego zastępcy kierownika urzędu miejskiego w Augustowie przechodzi kolejną odsłonę materializując się obecnie w utworzeniu etatu kierownika stadionu miejskiego i zainstalowaniu na nim swego czasu specyficznie roszczeniowej członkini klubu "Nasze Miasto", którego przewodniczącym jest pełnomocnik starosty Rusieckiego?Data dodania komentarza: 27.04.2025, 15:25Źródło komentarza: Dyrektor augustowskiej szkoły zostanie wicedyrektorem innej placówki?Autor komentarza: Naszomiastowe "zarządzanie" przez symptomatyczne likwidowanieTreść komentarza: Słabo funkcjonująca i likwidowana obecnie szkoła to nie jest fikcja, tylko niestety smutna rzeczywistość. Ktoś tą szkołą chyba zarządzał i doprowadził do stanu, w którym się znalazła? Najłatwiej jest zrzucić swoje niekompetencje na niż demograficzny i pleść jakieś farmazony oderwane od meritum. Rynek pracy jak kania dżdżu potrzbuje spawaczy, ślusarzy, mechaników, elektryków, elektromechaników itp., więc likwidowanie szkoły kształcącej specjalistów zawodów ww. branż jest po prostu jakimś kuriozum.Data dodania komentarza: 27.04.2025, 13:48Źródło komentarza: Przesądzona przyszłość augustowskiej szkołyAutor komentarza: "Teraz rodzina", czyli "akcja nasze miasto" ciąg dalszyTreść komentarza: Jest nowy kierownik, a właściwie kierowniczka stadionu miejskiego, czyli była radna i zagorzała członkini ugrupowania "Nasze Miasto" niejaka Magdalena Śleszyńska. Chyba ta była radna ugrupowania Nasze Miasto nie pozwoli na wydzierżawienie jakiemuś prywaciarzowi miejskiego wyciągu narciarzy wodnych w Augustowie.Data dodania komentarza: 27.04.2025, 11:54Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnychAutor komentarza: BłazenTreść komentarza: Wyborcy mentalnie nieodporni na populistyczny fetor defekowany w eter, w tym media społecznościowe przez cynicznych arywistów, żałosnych kabotynów i infantylistycznych kuglarzy niestety częstokroć głosują emocjami. Dlatego trzeba budować emocjonalną narrację, która obudzi ze "snu nocy letniej" przynajmniej część elektoratu-suwerena otumanionego pisowsko-konfederacyjnymi gruszkami na wierzbie i opowieściami z mchu i paproci.Data dodania komentarza: 27.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Dyrektor augustowskiej szkoły zostanie wicedyrektorem innej placówki?Autor komentarza: Ewidentne naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez naszomiastowych szkodnikówTreść komentarza: Dlaczego już wiele lat radni miejscy pozwalają burmiszczowi Mirosławowi Karolczukowi i jego zastępcy Jerzemu Filipowi Chodkiewiczowi na skrajną indolencję lub intencjonalne niegospodarne działanie dotyczące wieloletniego zaniechania wydzierżawienia np. pod gastronomię i wypożyczalnię sprzętu wodnego terenu na tzw. POSTiW-ie? Przecież powyższe zaniechanie lub celowe zaniedbanie powoduje znaczne zmniejszenie atrakcyjności i jednocześnie pogorszenie rentowności miejskiego wyciągu narciarzy wodnych w Augustowie.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 22:31Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnychAutor komentarza: Monumentalna kładka nad Nettą vs realny rozwój AugustowaTreść komentarza: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała dofinansowanie w kwocie 129 ml zł na projekt "Pisa-Narew - szlak aktywnej turystyki wodnej", którego realizacja spowoduje powstanie infrastruktury turystycznej na szlaku wodnym Pisa-Narew i ma na celu rozwój turystyki i wzmocnienie branży turystycznej w naszym regionie. W Augustowie na razie jest cisza o kładce nad rzeką Nettą za 50 mln zł stanowiącej, poza enigmatycznym "Teraz rodzina", główne hasło wyborcze burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 20:22Źródło komentarza: Czy w tej kadencji powstanie kładka nad rzeką Nettą?Autor komentarza: Młodzieżowy Radny MiejskiTreść komentarza: Zgadzam się, że dla młodzieży najważniejsze są komfortowe warunki do nauki, indywidualne podejście i szacunek do ich potrzeb.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 19:52Źródło komentarza: Przesądzona przyszłość augustowskiej szkołyAutor komentarza: ArcymistrzTreść komentarza: Łączenie tych dwóch spraw wydaje się raczej próbą budowania emocjonalnej narracji niż rzetelną analizą sytuacji.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 19:48Źródło komentarza: Dyrektor augustowskiej szkoły zostanie wicedyrektorem innej placówki?Autor komentarza: Picerzy, pozerzy i festyniarze kohabitacji towarzystwa wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiSTreść komentarza: Jak to możliwe, że urzędnicy piastujący kierownicze stanowiska w samorządzie gminnym i jednocześnie decydenci likwidacji szkoły nie wiedzą, co dalej będzie z nieruchomością, jak zostanie zagospodarowany majątek komunalny? Kto wybiera takich dyletantów do piastowania najwyższych stanowisk w samorządzie? Co to za niewydarzeni fachowcy-specjaliści, którzy dość prostych spraw nie potrafią ogarnąć, w tym przypadku nie mają żadnego konkretnego planu działania przed podjęciem decyzji o likwidacji szkoły? Czy "demiurgowie" zarządzania nie rozumieją, że już na etapie podjęcia decyzji o likwidacji szkoły, trzeba mieć sprecyzowany plan działania, a nie zarządzać na zasadzie: "płyń barko moja", "jakoś to będzie", "coś się wymyśli" itd. Jak to mówił Pawlak w "Samych swoich": "...ludzie trzymajta mnie, bo nie wytrzymam...!Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Pytania o nieruchomość po szkoleAutor komentarza: ulu_bieniecTreść komentarza: Czytam to zdanie po raz setny: "Tutaj należy pokazać, że jesteśmy wrażliwi na to zapotrzebowanie społeczne, jeżeli chodzi o placówki edukacyjne." Czytam, czytam i jestem rozbity, bo sam już nie wiem, kogo w nim słyszę. Naczelniczkę gminy Jadwigę Kolędę z komedii "Wyjście awaryjne" (Bożena Dykiel)? Czy może ważniaka partyjnego Jana Winnickiego z serialu "Alternatywy 4" (Janusz Gajos). Oboje by pasowali - jakby im z ust wyjęto te słowa. Nowomowa głębokiego PRLu w starostwie trzyma się mocno.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Pytania o nieruchomość po szkoleAutor komentarza: JSTreść komentarza: Faktycznie, podwojenie liczby zastępców to dość kontrowersyjna decyzja, szczególnie w kontekście problemów miasta.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 13:04Źródło komentarza: Przesądzona przyszłość augustowskiej szkołyAutor komentarza: JSTreść komentarza: Miasto się kurczy, ceny szaleją, a władza udaje, że jest świetnie.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 12:56Źródło komentarza: Dyrektor augustowskiej szkoły zostanie wicedyrektorem innej placówki?Autor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Dostają dokładnie tyle na ile pozwala ustawa i jest to uzależnione od wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Inna sprawa że w Augustowie faktycznie wykorzystuje się CIS jako półdarmowy główny podmiot zajmujący się porządkiem… a to kompletnie wypacza ideę zatrudnienia socjalnego i jest nieuczciwą konkurencją.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 08:44Źródło komentarza: 20 tysięcy kwiatów w Augustowie. Radna pyta o koszty, trwałość i sens miejskich nasadzeńAutor komentarza: PracownikTreść komentarza: Tak zostanie przeniesione całe starostwo , bo Pawełek i Wojtek muszę jeszcze z 40 swoich ludzi zatrudnić do pracyData dodania komentarza: 26.04.2025, 06:24Źródło komentarza: Pytania o nieruchomość po szkoleAutor komentarza: Ogrody Karolczuka za 600 tys. zł vs zielony dach lokatora bazy kajakarzy za 6 mln złTreść komentarza: Czy szumi też, nomen omen widoczny tylko z lotu ptaka, zielony dach usytuowany na coraz bardziej murszejącej bazie kajakarzy za 6 mln złotych?Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:42Źródło komentarza: 20 tysięcy kwiatów w Augustowie. Radna pyta o koszty, trwałość i sens miejskich nasadzeńAutor komentarza: EmilkaTreść komentarza: Ludzie z CIS za cały miesiąc pracy dostają niecałe 2000 zł. to jest kpina i brak szacunku dla ich pracy jak i ludzi, że też nikt z władz tego nie widzi, co z wami? Jak myślicie jaki standard życiowy mają ci pracujący, na co ich stać? A no na nic ich nie stać bo to głodowe pieniądze.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 20:28Źródło komentarza: 20 tysięcy kwiatów w Augustowie. Radna pyta o koszty, trwałość i sens miejskich nasadzeńAutor komentarza: POSTiW, przedszkole na Ogrodowej, szkoła na Tytoniowej itd.Treść komentarza: Jaka tam nieruchomość po szkole? Przecież to jest jakiś bardzo stary i nieocieplony budynek, w którym kiedyś może nawet była stajnia. Sprzedać, zburzyć i Augustów nadal będzie "rozwijać się" z ponaddźwiękową prędkością odzwierciedloną w gazetce pod redakcją burmiszcza Mirosława Karolczuka.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 20:26Źródło komentarza: Pytania o nieruchomość po szkoleAutor komentarza: EmilkaTreść komentarza: Ludzie z CIS-u za całomiesięczną wypłatę dostają niecałe 2000 zł. to jest kpina i poniżenie dla tych ludzi i władze tego nie widzą. Będziecie smażyć się w piekle.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 20:19Źródło komentarza: 20 tysięcy kwiatów w Augustowie. Radna pyta o koszty, trwałość i sens miejskich nasadzeń
Reklama