Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 sierpnia 2025 04:29
Reklama
Reklama

Konferencja prasowa komitetu protestacyjnego (foto i video)

Podziel się
Oceń

Dziś (30.01.) konferencję prasową zwołał Augustowski Obywatelski Komitet Protestacyjny w sprawie budowy obwodnicy. Członkowie komitetu poinformowali między innymi o wysłaniu listu do Andrzeja Adamczyka ministra infrastruktury.
Konferencja prasowa komitetu protestacyjnego (foto i video)
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
 
 
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

List do Ministra Infrastruktury

Wieloletnia walka mieszkańców i ówczesnych władz miasta Augustowa doprowadziła w 2014 roku do wyprowadzenia tirów z miasta. Od ponad 5 lat Augustów jest wolny od ruchu ciężkich pojazdów. Mieszkańcy, kuracjusze oraz turyści mogą spokojnie mieszkać i odpoczywać w pięknym i atrakcyjnie turystycznie mieście otoczonym Puszczą Augustowską, pięknymi jeziorami, Kanałem Augustowskim, rzeką Nettą i Kanałem Bystrym.

Niestety, bez konsultacji z mieszkańcami miasta, i chyba także z władzami, zapadły decyzje, które chcą zakłócić ciszę i spokój poprzez realizację pomysłu przywrócenia ruchu ciężkiego transportu (tirów) na spokojną do dziś trasę drogi krajowej nr 16 na odcinku Augustów- Ogrodnikí - granica państwa (szosa sejneńska) biegnącej przez tereny Puszczy Augustowskiej, przecinającej Kanał Augustowski i urokliwe tereny rzeki Czarna Hańcza. Trasa ta stanie się koszmarem dla mieszkańców tych terenów i wszystkich odpoczywających na Pojezierzu Augustowskim i Sejneńskim.

W poprzednim tygodniu przedstawiciele GDDKiA Oddział w Białymstoku zaprezentowali radnym miejskim i grupie mieszkańców plany modernizacji drogi nr 16 i budowy tzw. Obwodnicy południowo - wschodniej miasta Augustowa. Z przerażeniem dowidzieliśmy się o zamiarze zniszczenia naszych cennych terenów przyrodniczych i rekreacyjnych w okolicach jeziora Sajno. Planowana obwodnica odetnie mieszkańców od tego jeziora, będzie przebiegać przez planowaną dzielnicę sanatoryjną, strefę ciszy i ostaję przyrody objętą ochroną w ramach sieci Natura 2000. Żaden z zaprezentowanych wariantów nie może być zrealizowany, będzie to katastrofa dla naszego miasta i jego przyszłości. Nawet z punktu widzenia ekonomicznego jest ta inwestycja mało możliwa, a na pewno bardzo kosztowna, ponieważ część trasy ma przebiegać przez bagna przy jeziorze Sajno i starorzecze rzeki Netta. Już jedno spojrzenie na mapę pozwoli Panu na przyznanie racji naszej argumentacji.

Osobnym zagadnieniem jest pomysł modernizacji drogi krajowej nr 16 na odcinku od Augustowa przez Ogrodniki do granicy państwa. Obecnie dopuszczony jest tam ruch pojazdów o maksymalnym ciężarze do 14 ton. Dzięki temu na tej trasie nie ma ruchu ciężkich pojazdów (tirów). Trasa ta przebiega przez serce Puszczy Augustowskiej, która jest chroniona w sieci Natura 2000. Trasa przecina Kanał Augustowski i jego śluzę w Przewięzi, który jest znanym zabytkiem z początku XIX wieku i został uznany za Pomnik Historii przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego.

Obecnie prowadzone jest postępowanie do przygotowania wpisania Kanału Augustowskiego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa to przecina sławną i urokliwą rzekę Czarną Hańczę, która jest częścią szlaku papieskiego Jana Pawła II. Nasze tereny atrakcyjne także dla mieszkańców dużych miast, w tym Warszawy, którzy zakupili tu nieruchomości, aby cieszyć się ciszą i spokojem. Zniszczony będzie spokój i zdrowie mieszkańców i rekreacja odpoczywających w znanych miejscowościach turystycznych takich jak: Sajenek, Studzieniczna, Wojciech, Przewięź, Serski Las, Macharce, Głęboki Bród, Frącki, Giby, Degucie, Dworczysko i Hołny Mejera. Dodatkowo według założeń GDDKiA modernizacja tej trasy nie przewiduje budowy ogrodzeń przed dziką zwierzyną. Tym samym jej Margnięcie na jezdnię będzie dość częste, co będzie stanowić zagrożenie bezpieczeństwa uczestników przy zwiększonym ruchu pojazdów.

Obecnie ta droga jest trasą turystyczną i krajobrazową. Łączy piękne tereny Pojezierza Augustowskiego i Sejneńskiego z Pojezierzem Litewskim. Obawiamy się, że wpuszczenie ciężkich pojazdów bezpowrotnie zniszczy krajobraz, kulturę, spokój i ciszę naszego wspólnego dziedzictwa. Droga krajowa nr 16 od Augustowa do Ogrodnik i granicy państwa, od 1992 roku, funkcjonuje jako droga o maksymalnym obciążeniu do 14 ton i taki status, zdaniem Augustowskiego Obywatelskiego Komitetu Protestacyjnego działającego w imieniu większości mieszkańców, należy utrzymać

Panie Ministrze, wybudowana obwodnica Augustowa i Suwałk, a także po wybudowaniu trasy Via Baltica do granicy państwa w Budzisku, w pełni zaspokoją potrzeby przemieszczania się cięźkiego transportu tirowskiego do i z krajów nadbałtyckich. Nie ma więc żadnej potrzeby uruchamiania dodatkowego korytarza drogowego dla potrzeb tego rodzaju ruchu. Alternatywnie można rozważyć wykorzystania fragmentów drogi wojewódzkiej nr 653 z Suwałk do Sejn. Ponadto można wskazać inne inwestycje w regionie, które powinny być przeprowadzone w pierwszej kolejności. Między innymi droga krajowa nr 8 od Białegostoku do Augustowa, gdzie trasa przebiega przez wiele miejscowości (Korycin, Zagórze, Wysokie, Skindzierz, Chodorówka, Suchowola, Sztabin, Białobrzegi), a ruch pojazdów, w tym tirów jest bardzo duży.

Dlatego Augustowski Obywatelski Komitet Protestacyjny, działając w imieniu mieszkańców, jest stanowczo, kategorycznie i nieodwołalnie przeciwny budowie tzw. południowo wschodniej obwodnicy Augustowa w wariantach zaprezentowanych przez GDDkiA oraz modernizacji drogi krajowej nr 16 od Augustowa przez Ogrodniki do granicy państwa, pozwalającej na ruch ciężkich pojazdów (tirów) na tej trasie. Podobnego zdania są władze miasta Augustowa i Powiatu Augustowskiego.

W tej chwili wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw prosząc Pana Ministra o zajęcie

zdecydowanego stanowiska, które powinno powstrzymać plany GDDKIA. Uspokoiło by to nastroje mieszkańców miasta i naszego regionu. Jednocześnie obawiamy się, że kontynuowanie prac może spowodować konflikt społeczny porównywalny do sytuacji z Doliny Rospudy z lat 2005 — 2007. Nie zależy nam na tym, ale trudno przewidzieć w tej chwili konsekwencje podejmowanych przez GDDKIA działań.

Reasumując, przedstawiona argumentacja daje podstawę do odstąpienia od szkodliwych planów budowy obwodnicy przez przyrodniczo cenne tereny Augustowa i utrzymania statusu drogi krajowej nr 16 od Augustowa do Ogrodnik i granicy państwa na obecnym poziomie nośności do 14 ton.

Panie Ministrze, liczymy na Pana wrażliwość na Sprawy społeczne i przyrodnicze oraz rozsądek i gospodarność. Prosimy o jak najszybszą interwencję i zablokowanie nierozsądnych działań urzędników GDDKIA.

Z poważaniem

Przedstawiciele Augustowskiego Obywatelskiego Komitetu Protestacyjnego:

 

Do wiadomości:

Pan Andrzej Duda — Prezydent RP,

Pan Mateusz Morawiecki — Prezes Rady Ministrów,

Parlamentarzyści z Województwa Podlaskiego,

Pan Bohdan Józef Paszkowski — Wojewoda Podlaski

Pan Artur Kosicki — Marszałek Województwa Podlaskiego,

Pan Andrzej Mursztyn — Przewodniczący Rady Powiatu Augustowskiego,

Pan Jarosław Szlaszyński — Starosta Augustowski,

Pani Alicja Dobrowolska — Przewodnicząca Rady Miejskiej w Augustowie,

Pan Mirosław Karolczuk — Burmistrz Miasta Augustowa



Napisz komentarz

Komentarze

Ukasz 04.02.2020 10:49
Chyba komuś coś się w główce poprzestawiało że wymyślił drugą obwodnicę Augustowa. Trzeba być naprawdę poważnie chorym umysłowo żeby niszczyć główny walor Augustowszczyzny czyli Puszczę Augustowska. Ta obwodnica nikomu nie jest potrzebna, chyba że Litwinom, ale tu jest Polska. Do tej poryjakoś wszystko jeździ i nikt nie grymasi. A ta druga obwodnica to wyraźny SKOK NA KASĘ. Ekologiem nie jestem ale sam pierwszy przykuję się do spychacza. Pytam się jak tak można ? Wyjdzie na to że Augustów i okolice zostaną pozbawione lasu. I nie będzie Zielonych płuc Polski i nie będzie szlaku Orła Białego i Szlaku Papieskiego i ośrodków wczasowych i lasu i rezerwatu Stara Ruda i Studzienic i Sajenka i kanału Augustowskiego. Ale za to będzie śmierdząca droga dla litewskich i ruskich tirów. Augustów tonie Warszawa że musi mieć 2 obwodnice

dalton 03.02.2020 09:22
A w ogóle jest potrzebna ta obwodnica??? Jacy to madrale zaplanowali istniejaca obwodnicę Augustowa jako drogę jednopasmową???Tacy sami znafcy projektowali drogę Suwałki-Sejny .Epoka Gierka mineła, Teraz kazda budowana droga powinna mieć przynajmniej 2 pasy ruchu w jedną stronę. Puszczenie tirow z Augustowa do Poćkun to masakra dla mieszkańców pobliskich wiosek.

2gf 31.01.2020 14:56
Jak będzie omijać Sajno i nie będzie tam TIRów, a będą puszczane tylko przy zablokowaniu wypadkiem istniejącej obwodówki to jestem za dodatkową obodnica, bo w Augustowie będzie lekkie odciążenie. Kto chce jechać dalej na Litwę to ominie wschodem lub poleci na Suwałki. Dobra sprawa. A że las wycięty? Nie tyle leśnicy wycinają. Wystarczy spojrzeć jakie trasy sami robią i ile wycinają.

Blaszany bębenek 31.01.2020 18:13
Tego nawet nie chce się komentować Szkoda słów .

Milosnik puszczy 31.01.2020 10:41
Wycieli Kleczkowskiego to i 60 hektarow lasow nie robi problema stresa

Max 31.01.2020 08:06
A może zapytać mieszkańców czy obwodnica jest potrzebna?. Jeżeli natężenie ruchu i tak wzrasta (bez udziału TIR-ów),. to takie obejście jest konieczne. Nie ma o czym mówić. (wygląda to tak jakby "Komitet" chciał decydować o możliwości ruchu ciężarówek daleko poza granicami powiatu i województwa.

Radny 31.01.2020 09:45
No właśnie o ile wiem Komitet jest za przeprowadzeniem referendum w tej sprawie w Augustowie a także w gminach po których przebiega droga Augustów -Ogrodniki

Max 01.02.2020 09:33
No i właśnie o to chodzi. Ale słuchając wystąpień raczej nie usłyszałem nic o referendach. Inna sprawa to taka, że po tej drodze TIR-y i tak jeżdżą (nie wszystkie, a więc ilość jest ograniczona) Widzę też, że członkowie Komitetu bardzo się starają błyszczeć i przy następnych wyborach naświetlać swoje zasługi w "obronie Augustowa", a mam wrażenie, że robią miastu krzywdę.

bezradny 31.01.2020 15:20
Nie zwalaj winy na Komitet ... to obecni włodarze postawili opozycję "pod ścianą" , trzeba było mówić o tym na początku 2019 a nie chować temat do szuflady. Przewodnicząca Rady na ostatnim posiedzeniu Komisji jasno powiedziała że sprawy są załatwiane "po cichu i szybko" ..czy to jest wasza dewiza ?

Max 01.02.2020 09:27
O jakim zwalaniu winy mówisz? I jakiej winy? ... Widzę po prostu, że "Komitet" - czyli paru ludzi z Augustowa chce zadecydować o tym, którędy mają jeździć TIR-y, nie tylko w Augustowie ale też w Sejnach, Gibach, Sztabinie i jeszcze dalej. Zastanawiam się czy może podobne komitety w innych miastach nie podjęły działań, że może TIR-y będą jeździły przez Augustów. Jeżeli tak to wolę, żeby jechały obwodnicą.

Miejscowy 30.01.2020 21:43
Ratujmy,ludzi i puszczę!! Tiry mogą jezdzic z Suwałk przez Sejny nową drogą, wyciąć 60 hektarów lasu bo to niczyje-państwowe?

Mieszkańcy Puszczy 30.01.2020 20:13
Brawo Panie Leszku,niebawem mieszkańcy Puszczy Augustowskiej rozszerzą ten protest,a protesty w poròwnaniu z doliną Rospudy będą nie poròwnywalne.Nie dopuścimy do wariantu burmistrza augustowa-wycięcia 60 hektaròw unikatowej-cennej puszczy ,obszaròw natura 2000!!!!!

zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 6 z dnia 26 czer - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Augustów programem "Teraz naszomiastowa rodzina" brnie ku całkowitej zapaściTreść komentarza: Czy burmistrz Karolczuk i jego dwóch "drogocennych" zastępców mają jakiś inny plan na zapobieżenie wyludniania się Augustowa i tym samym jego zapaści poza zwiększanie liczby zastępców burmistrza Karolczuka i "naszomiastowe zarządzanie" miastem na zasadzie "płyń barko moja" lub "Teraz naszomiastowopisowska rodzina" w miejskich i powiatowych jednostkach organizacyjnych?Data dodania komentarza: 21.08.2025, 15:35Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: KasaTreść komentarza: a może niejaki Jerzy Filip Chodkiewicz zbyt dużo czasu poświęca na prowadzenie swojej firmy Active, mimo że na papierze firmę reprezentuje siostra?Data dodania komentarza: 21.08.2025, 13:57Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: fanTreść komentarza: Cudze sukcesy przypisują sobie, a swoje porażki zwalają na innych. Typowy mechanizm nieudacznictwa. My tacy świetni, wspaniali, no najlepsi, więc jeśli nam się nie udaje, to musi stać za tym jakaś obca wraża siła. Jakiś Rusek albo Niemiec. Jakiś Tusk albo Zarzecki.Data dodania komentarza: 21.08.2025, 13:06Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i ekipy Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡🚀🛸🛰🥸👺💰💰💰🤑🤝👏🤑Treść komentarza: Może drugi zastępca burmiszcza Karolczuka mgr Sławomir Sieczkowski najpierw odpowie, po co burmiszcz Mirosław Karolczuk utworzył w urzędzie miejskim w Augustowie etat drugiego zastępcy burmistrza? Czyżby pierwszy zastępca burmiszcza Karolczuka niejaki Jerzy Filip Chodkiewicz zbyt dużo czasu poświęcał na swoje emotkowo-emocjonalne wypocino-komentarze na służbowym koncie w mediach społecznościowych przez co niewywiązywał się ze swojego zakresu obowiązków jako zastępca burmistrza Augustowa w urzędzie miejskim? Wystarczyło burmiszczu Karolczuk zwolnić pierwszego pańskiego zastępcę Chodkiewicza, a nie tworzyć "drogocennie" dojmujący etat drugiego zastępcy burmistrza, tym samym narażając miejski budżet swoją indolencją i niegospodarnością na drenowanie setkami tysięcy złotych w skali tylko jednego roku budżetowego.Data dodania komentarza: 21.08.2025, 11:36Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Znam się na wszystkimTreść komentarza: Jest takie określenie, że niektórzy jak by spadli z poziomu swego ego na poziom swego IQ , to by się zabili.... Nic dodać nic ująćData dodania komentarza: 21.08.2025, 10:11Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Augustów tonieTreść komentarza: to niezłe chody muszą mieć ci wydumani ludzikowie co tak przeszkadzają. Nawet przeszkodzili fundusze norweskie i szwajcarskie otrzymać. A może komuś brakuje wiedzy, kompetencji i umiejętności zarządzania?Data dodania komentarza: 21.08.2025, 09:17Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Gazetkowo-fejsbukowe zarządzanie wyludniającym się AugustowemTreść komentarza: Zastępco Sławomirze Sieczkowski, może te problemy z pozyskaniem Funduszy Unijnych na inwestycje komunalne w Augustowie wynikają po prostu ze zmniejszonej aktywności w przestrzeni medialnej w ostatnim czasie pana kolegów z urzędu miejskiego w Augustowie? Burmiszcz Karolczuk coś jakby zaniedbał systematyczne wydawanie populistyczno-propagandowej gazetki pod swoją redakcją, natomiast jego pierwszy zastępca Chodkiewicz nie wypisuje już tak kompulsywnie jak wcześniej swoich infantylno-emocjonalnych dyrdymałów na służbowym koncie w mediach społecznościowych.Data dodania komentarza: 21.08.2025, 08:39Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Wyschło "pis-źródełko" dla Nasze Miasto-PiS vel "Teraz nasza rodzina"☝️👉🤡🛸🚀🥸🫵💸💰💰💰👺🤑👈🤝👏Treść komentarza: Zastępco burmiszcza Karolczuka Sławomirze Sieczkowski, czy sugeruje pan, iż pozyskanie zera złotych z Funduszy Norweskich oraz Szwajcarskich dla Augustowa i jego mieszkańców to jest wina jakiśch bliżej nieokreślonych działaczy? Przypominam, iż lokalni działacze PiS za czasów polskiego bezładu bardzo intensywnie wspierali rajców z augustowskiego ratusza, ale czasy przydzielania środków publicznych z klucza partyjnego PiS skończyły się po październikowych wyborach powszechnych 2023 roku. Obecnie liczą się przede wszystkim merytoryczne aspekty zawarte we wnioskach składanych w celu pozyskania środków finansowych na komunalne inwestycje, a nie kolesiostwo z lokalnymi pisowskimi aparatczykami skutkujące przyklepywaniem symptomatycznie frywolnego rozdawnictwa publicznych środków finansowych dla "swoich" z centralnego rozdania PiS.Data dodania komentarza: 21.08.2025, 07:33Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Insrybutorowo-jabłonkowy folwark towarzystwa wzajemnej adoracjiTreść komentarza: Kiedy burmistrz Mirosław Karolczuk zaprzestanie wreszcie drenować miejski budżet uposażeniem drugiego zastępcy burmistrza Augustowa? Burmistrzu Karolczuk utworzyłeś pan frywolnie niegospodarnie ten etat w sobie tylko znanym celu, ale przypominam, iż urząd miejski w Augustowie nie jest pańską własnością, natomiast Gmina Miasto Augustów to nie jest prywatny folwark z figurantem à la Nikodem Dyzma na włościach.Data dodania komentarza: 20.08.2025, 23:14Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Bolesny koniec podarunków z frywolnie pisowskiego rozdaniaTreść komentarza: Wiadomo Mirosławie Sieczkowski drugi zastępco burmiszcza Mirosława Karolczuka, iż najłatwiej jest swoje marne kompetencje lub ich całkowity brak tłumaczyć wydumanymi teoriami spiskowymi. Przypominam, iż skończyły się czasy "pozyskiwania" milionów złotych z klucza partyjnego Nasze Miasto-PiS. Czas zacząć efektywnie pracować na rzecz lokalnej społeczności, a nie tylko liczyć na drapane w postaci podarunków z centralnego pisowskiego rozdania.Data dodania komentarza: 20.08.2025, 22:03Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i ekipy Nasze Miasto-PiS🤡🥸👺💰💰💰🤝👏🤑Treść komentarza: Niech burmiszcz Karolczuk obwieści mieszkańcom Augustowa, kiedy wreszcie zakończy drenowanie miejskiego budżetu etatem drugiego zastępcy burmistrza Augustowa. Około milion złotych dotychczas kosztowało miasto niegospodarne utworzenie przez kierownika UM w Augustowie mgr. Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastepcy burmistrza Augustowa, więc należy jak najszybciej zakończyć ten filuterny proceder drenowania miejskiego budżetu.Data dodania komentarza: 20.08.2025, 16:07Źródło komentarza: Teoria spiskowa zastępcy burmistrzaAutor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Ptaki nie odgrywają większej roli w kontroli populacji kleszczy. A już na pewno nie krukowate, jeżeli już to drozdy i kosy.Data dodania komentarza: 20.08.2025, 09:20Źródło komentarza: Ciekawa koncepcja augustowskiej radnejAutor komentarza: Świadome wprowadzanie w błądTreść komentarza: Tragiczna jest sytuacja w radzie miejskiej. Radnym opozycji teraz już odmawia się złożenie wniosku i zmiany w budżecie miasta. To jest absolutny skandal. Marta Kałęka radca prawny urzędu miasta wprowadza radnych w błąd. Zróbcie coś z tym!!!!!Data dodania komentarza: 19.08.2025, 18:03Źródło komentarza: Ciekawa koncepcja augustowskiej radnejAutor komentarza: MaciejTreść komentarza: Duzo wiekszym problemem sa kleszcze ktorych z roku na rok jest coraz wiecej, bo ubywa tez ptakow ktore je zjadaja - wole miec brudny w ptasich odchodach samochod, niz boreliozeData dodania komentarza: 19.08.2025, 12:00Źródło komentarza: Ciekawa koncepcja augustowskiej radnejAutor komentarza: PegasusTreść komentarza: Czy CBŚP przy okazji zainteresuje się promotorem ratuszowego figuranta -zakompleksionym bonzem i pozostałymi cwaniaczkami insrybutorowo-jabłczanego towarzystwa wzajemnej adoracji?Data dodania komentarza: 17.08.2025, 11:09Źródło komentarza: KPO w Augustowie. Fakty zamiast manipulacjiAutor komentarza: Retrospekcja: Naszomiastowa agenda "Teraz rodzina" w wersji ulicznejTreść komentarza: Artykuł "Remont drogi do domu Chodkiewicza i biznesu Bielawskich" to taki niby odgrzewany kotlet, ale jest taki specyficznie "umami", więc może wreszcie zainteresuje nie tylko opinię publiczną.Data dodania komentarza: 17.08.2025, 08:54Źródło komentarza: Remont drogi do domu Chodkiewicza i biznesu BielawskichAutor komentarza: fanTreść komentarza: Po 16,5? Przeceniasz ooloo. Dałbym góra po 11 do spółki z cieciem.Data dodania komentarza: 17.08.2025, 00:05Źródło komentarza: KPO w Augustowie. Fakty zamiast manipulacjiAutor komentarza: Insrybutorowo-jabłonkowy folwarkTreść komentarza: Radny Zarzecki poruszył bardzo istotny aspekt dotyczący kierunku rozwoju Augustowa, który niestety został koncertowo zaniedbany przez ekipę Nasze Miasto-PiS rządzącą Augustowem już od ponad dekady sprowadzając tym samym Augustów w odturystycznienie i zaściankowienie. Natomiast fajerwerki niegospodarności dojmująco drenujące miejski budżet w związku z kumotersko-filuterną polityką kadrową ćwiczoną w urzędzie miejskim przez burmiszcza mgr. Mirosława Karolczuka z ekipy Nasze Miasto-PiS pod przewodnictwem T. Dobkowskiego i P. Wnukowskiego są symptomatycznym znakiem rozpoznawczym działalności naszomiastowopisowskofolwarcznego towarzystwa wzajemnej adoracji.Data dodania komentarza: 16.08.2025, 10:48Źródło komentarza: Turystyka uzdrowiskowa szansą dla AugustowaAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i ekipy Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡🚀🛸🛰🥸👺💰💰💰🤑🤝👏Treść komentarza: Czy to prawda, że przez działanie burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka związanego z niegospodarnym utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa miejski budżet od czterech lat jest uszczuplany kwotą blisko ćwierć miliona złotych rocznie? Czy to prawda, że pomimo utworzenia przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa urząd miejski pod kierownictwem tegoż mgr. Mirosława Karolczuka pozyskał dla Augustowa i jego mieszkańców zero złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich z możliwych do pozyskania kilkuset milionów złotych?Data dodania komentarza: 15.08.2025, 09:51Źródło komentarza: Turystyka uzdrowiskowa szansą dla AugustowaAutor komentarza: Jaroslaw K., Mateusz M., Jacek S., Zbigniew Z., Mariusz B., Michał W., Michał K., Marcin R. itd., itp.Treść komentarza: Fundusz Sprawiedliwości permanentnie był grabiony milionami złotych przez pisowskich aparatczyków na rzecz byznesów pisiorowych swojaków i było jak się należy, czyli po pisowsku. Natomiast obecnie środki unijne z KPO służą wsparciu wszystkich Polaków i rozwojowi całego kraju, a nie tylko beneficjentów wybranych z klucza politycznego PiS, więc pieją wielkie larum kompulsywni malwersanci z jarkowej sekty.Data dodania komentarza: 15.08.2025, 08:34Źródło komentarza: KPO w Augustowie. Fakty zamiast manipulacji
Reklama