Edukacja przyszłości będzie diametralnie różniła się od współczesnej. Głównym powodem prognozowanej rewolucji jest fakt, że aktualny system kształcenia jest przestarzały i nie spełnia już wymagań nowoczesnego świata. Takie refleksje towarzyszyły prelegentom panelu edukacyjnego w trakcie konferencji pt. „Augustów i Ziemia Augustowska za 20 lat. Szanse i zagrożenia”.
Bartosz Lipiński
18.04.2019 08:00
(aktualizacja 14.04.2023 09:05)
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Magdalena Śleszyńska, jako radna miejska niejednokrotnie udowodniała jak bliski jest temat oświaty. Na panelu mówiła o tym, jakie umiejętności będą niezbędne uczniom przyszłości, a swoje opinie opierała również osobistymi doświadczeniami. Radna zaznaczyła, że chciałaby sprowadzić do Augustowa ciekawe programy i wspierać różne inicjatywy edukacyjne m.in. z myślą o swoich dzieciach. Zdaniem M. Śleszyńskiej prężnie rozwijająca się dziś gospodarka jest niebywałą szansą przyszłych pokoleń, ale należy dać im szansę do samorealizacji. Dzieci muszą mieć odpowiednie warunki do rozwoju i poznawania świata. Dlatego nie powinno się im zabraniać czy ograniczać możliwości korzystania z nowoczesnych rozwiązań, telefonów komórkowych czy tabletów. Jest to już dziś ich rzeczywistość, na którą nie mamy wpływu. Należy raczej spojrzeć na to, jak dobrze móc wykorzystać możliwości współczesnego świata. Radna wskazała na przykład nauki matematyki np. dzięki filmom zamieszczanym na mediach społecznościowych i doskonalenia języka angielskiego dzięki komunikatorom internetowym.
Napisz komentarz
Komentarze
Nauczyciel
18.04.2019 12:01
Niestety trzeba ogromnych pieniedzy i olbrzymiej reorganizacji szkolnictwa aby mozna bylo wprowadzic system finski. 16 uczniow w klasie, w kazdej szkole obiady, panstwo zapewnia dowóz do miejsc zamieszkania, odpowiedzialny rozwoj wlasny kazdego ucznia w zdobywaniu okreslonych celow edukacyjnych, ktore weryfikuja egzaminy panstwowe. Nie jest to realne w naszym nieodpowiedzialnym spoleczenstwie
Napisz komentarz
Komentarze