Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 07:04
Reklama

Śliski problem w królewskim mieście

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1029 roku wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Trzeba koniecznie udać się do kiosku, gdyż najciekawsze teksty zamieszczamy jedynie w wydaniu papierowym. Niestety zdarza się, że otrzymujemy nieuzasadnioną krytykę, tylko dlatego że ktoś przeczytał zajawkę internetową naszych tekstów. Kto woli czytać w komputerze, może kupić prenumeratę w wersji elektronicznej. Wersja elektroniczna dostępna jest już we wtorek.
Śliski problem w królewskim mieście

Krzysztof Przekop 

W poprzedniej kadencji za przyczyną Izabeli Piaseckiej powstała w Augustowie idea srebrnej gospodarki. W kampanii wyborczej nie było już żadnego komitetu, który na sztandarach nie miałby srebrnej gospodarki. Nie chodzi tu o słynną ostatnio ulicę Srebrną w Warszawie i gospodarkę nieruchomościową, a znacznie bliższą nam wszystkim gospodarkę nakierowaną na ludzi starszych, ze srebrem na głowie. Srebrny Augustów to doskonały pomysł na nasze miasto. Ludzie po 60-ce to obecnie całkiem zdrowi, niebiedni konsumenci, aktywni, często skłonni do zmian. Hasło Srebrny Augustów ofiarowuję za darmo. Ale jest kilka rzeczy, które musimy załatwić, zanim zaczniemy kampanię reklamową. Ludzie starsi potrzebują dostępu do lekarza częściej niż młodzi, wolą jak sklepy są bliżej niż dalej, częściej korzystają z komunikacji zbiorowej, potrzebują też ogrzewanej świątyni. brew pozorom są niezwykle aktywni i fizycznie, i intelektualnie. Uczęszczają na treningi, na rehabilitacje, ale też uczestniczą w uniwersytetach trzeciego wieku. Dodajmy do tego, że ze sprzedaży mieszkania w arszawie powinno starczyć pieniędzy na mały domek z ogródkiem w Augustowie i mamy świetny pomysł na dodanie kolejnego puzzla do augustowskiej układanki gospodarczej. Wiele z tych elementów już mamy. Czego nam brakuje? Wystarczy odnotować telefony od ludzi, którzy wybrali na srebrną część życia Augustów. iosną zgłaszali nam brudne ulice i chodniki, latem doszły problemy z ławkami, których brakuje na ciągach spacerowych. Emeryci chcą także miejsc do ćwiczeń i relaksu na świeżym powietrzu, miejsc na ogniska i placów zabaw dla wnuków. Dzwonią i pytają, dlaczego w centrum miasta nie ma ścieżek rowerowych, dlaczego brakuje miejsc parkingowych i przystanków autobusowych. Chcą porządnego dworca autobusowego i kolejowego. Jesienią chcą koncertów i przedstawień. A zimą chcą bezpiecznie poruszać się po ulicach i chodnikach. Pytają, dlaczego nie radzimy sobie z odśnieżaniem. Widać, że nasze mamy, tatusiowie, babcie i dziadkowie mają świetny pomysł na nasze miasto. Zróbmy Augustów przyjazny ludziom starszym, a wszyscy będziemy tu miło żyć.



Napisz komentarz

Komentarze

Janek 16.02.2019 10:18
Dziękuję, że jest ktoś jak Pan, który pisze o trudnych sprawach. Kiedyś mona było iść i porozmawiać z burmistrzem. Teraz.... No cóż... Miały zniknąć problemy brudu, odśnieżania, powstać punkt inwestora czy jak to tam się nazywało. Póki co zniknęli ludzie, którzy słuchali mieszkańców. Bo co zadziała sam fachowiec jak nie ma pracownika do pracy? Drogi Panie redaktorze niech pan się przejdzie po śmietnika j jak tam wygląda ta czystość. Panie,ile tam odpadów po ziemi się wala, ile śmieci wokół. A co będzie jak ciepłej będzie?

Referent 16.02.2019 13:50
To mi się podoba widzi pan panie redaktorze nie jest pan sam dziekujemy

Referent 16.02.2019 02:13
Panie redaktorze tyle ciekawych wątków i wpisów ze nie nadążam czytać jeszcze chyba tak nie było aby tyle wydarzeń myśle ze nie do końca czystych tak poprawiło Panu poczytność tej gazety moze warta skorka wyprawki skoro takie zainteresowanie działaniami nowych władz al działaniami nie dla mieszkańców bo tak to odczytuje z wpisów a jeszcze do tego kompetencje nowozatrudnionych urzędników o zgrozo mogą nas drogo kosztować chyba ze to my założymy komitet zamiast na drogę to na douczenie nowych fachowcow Brawo panie redaktorze

Dosc 15.02.2019 10:56
Tylko PO może zwrócić normalność. Dość rządów mlodego pokolenia, potrzeba tu zaprawionych w bojach doświadczonych polityków PO oni się sprawdzili. Dzięki nim mamy piękną ulicę Mostową, nowoczesny budynek Atola, wyremontowane szkoły, basen z atrakcjami, lidl i biedronka nawet wtedy powstały.

Taka prawda 15.02.2019 13:52
Zapomniałeś dodać że powstało wiele ulic z chodnikami i oświetleniem oraz dziesiątki km sieci wodociągowej kanalizacjnej, bulwary nad Nettą , Neckiem i Kanałem Augustowskim , wyciąg nart wodnych, zainicjowano też wiele imprez cyklicznych np. "Pływanie na byle czym" Basen na tamte czasy był luksusem ale podobnie jak nasze domy wymaga kapitalnego remontu. I nie śmiej się z Atola bo każda władza zostawia po sobie kontrowersyjne budowle - szklany dom okraglak , baza dla kajakarzy -przebije wszystkie ! I choć nie jestem zwolenniczką PO widać gołym okiem tą przepaść intelektualna miedzy p. Cieslikiem a obecnymi włodarzami! I z pewnym sentymentem wspominam rządy poprzedników kiedy jako zwykły mieszkaniec nie wiedziałam które to ulice miejskie a które powiatowe i było o wiele czyściej!

Sama prawda ... 15.02.2019 18:56
Taka prawda ....

Nie! 15.02.2019 19:11
Piękną kostkę, sklep w centrum miasta ktory korkuje główną ulicę i budynek Atola nadający się na kibel. Ot wizjonerzy POlski.

Flap 15.02.2019 09:44
Panie prezesie, kiedy wreszcie zacznie Pan sprzątać miasto????

mieszkaniec 14.02.2019 20:40
Proponuję aby mieszkańcy ocenili tę wspaniałą fotkę. Jak oceniacie te sześć twarzy, rządzących miastem. Ja daję ogólnie -2 porównując z sąsiednimi miastami. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.

też stąd 15.02.2019 18:59
Lady Punk mają w swoim repertuarze adekwatną ocenę .... https://youtu.be/JFHanoST-vI

K
kgp 13.02.2019 19:46
Gdzie ta wersja elektroniczna

Redakcja 13.02.2019 21:09
Wersja elektroniczna jest dostępna dla prenumeratorów. Cena gazety w e-prenumeracie wynosi 3,20 zł

młoda kobieta 13.02.2019 16:30
Srebrny Augustów. Może by tak jeszcze zamknąć szkoły, skoro ma to być miasto dla emerytów? :)

Fado 16.02.2019 15:41
Młodej można wybaczyć że nie rozumie obecnych trendow ekonomiczno-demograficznych i nie dostrzega prężnej obecnie gałęzi gospodarki jaką jest ogromny sektor usług i tworzenia przestrzeni dla aktywnego życia osób w wieku emerytalnym. To jest właśnie srebrna gospodarka. Tą szansę rozwoju gospodarczego dostrzegł poprzedni burmistrz mówił o tym w kampanni. Szkół zamykać nie trzeba przy tym. Przeciwnie mądrość polega na rozwoju wielotorowy i wzajemnie uzupełniającym. STATUS turystyczno uzdrowiskowy Augustowa jego położenie geograficzno przyrodnicze bardzo temu sprzyjają

Bogaty 13.02.2019 15:53
Jedno i drugie to ta sama ustawa na wykonanie drogi i tak ogłosi przetarg a wpłacać na budowę po ostatniej sesji nie ma obowiązku kto ma to płaci tam mieszkają sami bogaci a w mieście większość to ludzie niezamożni a tak naprawdę to na tym ponad kilometrze drogi ilu wpłaciło i jaki to udział w koszcie budowy całej drogi

Mieszkaniec 13.02.2019 13:25
Pan Chodkiewicz ogłosił przetarg na dokumentacje ulicy Studzienicznej czyli tam gdzie Mieszka jego rodzina a on sam tez no i p Bielawscy dzielnica dla bogaczy a dla biednych ludzików z miasta nie ma w tym roku na ulice nawet na oświetlenie ul wojska polskiego Zobowiązania trzeba spłacać!,,,,okazuje się ze Lipowiec i Studzieniczna to nasze miasto

Wed 13.02.2019 15:20
Teraz nie ma przetargów, tylko zapytania ofertowe, a to ogromna różnica.

Kolezanka ślepowrona 13.02.2019 21:29
Czy to zgodne z prawem?

bau 13.02.2019 15:28
mieszkańcy w/w ulic założyli komitet, wpłacili odpowiednią opłatę i będą mieli ulicę, poza tym wojska polskiego to ulica powiatowa, więc raczej ciężar odpowiedzialności leży na powiecie a nie na miescie. z tego co wiem miasto partycupuje w przebudowie wojska polskiego ok. 1,5 mln pln

Mieszkaniec 13.02.2019 15:56
A na ostatniej sesji mówiono ze oświetlenie należy do miasta a nawet dokumentacji nie zrobiono

Bogaty 13.02.2019 16:38
Te wpłaty nie starcza nawet na dokumentacje Na budowę ul Ustronie i Pagórek miasto wyda prawie dwa miliony trzysta tysięcy bez oświetlenia a na Ponad kilometr Studzienicznej z oświetleniem wyjdzie pewnie ponad 3 miliony albo wiecej

Mieszkaniec 14.02.2019 11:43
Miasto partycypuje w kosztach drogi a oświetlenie do którego miasto nie zrobiło projektu na złość dla powiatu to obowiązek miasta . Na wszystkich drogach powiatowych oświetlenie jest własnością miasta

Zamówienia publiczne te złe 13.02.2019 22:11
czy załącznik do zapytania ofertowego na dokumentacje drogi Studzieniczna taki jak Opis przedmiotu zamówienia powinien podpisać przed publikacja na stronie BIp kierownik czyli urzędnik uprawniony czy jak w tym przypadku pracownik zatrudniony jako pomoc administracyjna a nie urzędnik i nie mający uprawnień do podpisywania takich dokumentów

Te lepsze ZP 14.02.2019 09:17
Ogłoszenie zapytania na wykonanie dokumentacji nie oznacza od razu budowy ulicy. Miasto ma w planie zlecenie w tym roku dokumentacji na ok 20 ulic. W przypadku gdy zamówienie nie przekracza 30tys euro można roboty zlecać bez przetargu. To było legalne również za poprzedniej kadencji ale kilku opornych pracowników skutecznie to blokowało, a przetarg zawsze powoduje wzrost kosztów.

Zamówienia ..... Te zle 14.02.2019 11:40
To po co wydawać pieniądze na dokumentacje jeśli nie zakłada się wybudowania ulicy a poza tym podkreślali to urzędnicy na sesji ze kosztorysy są ważne tylko pół roku wiec niech nikt nie wprowadza ani mieszkańców ani wykonawców przystępujących do przetargów w błąd i tak zawsze trzeba aktualizować kosztorysy przed ogłoszeniem przetargu i wtedy dopiero wiadomo ile kosztuje droga a to co wpłacają dobrowolnie mieszkańcy to ułamek kosztów wiec po co brać od ludzi pieniadze

TA chuda 14.02.2019 13:08
Same fachowcy teraz tam siedzą

Śmiechu warte 15.02.2019 09:46
Wszyscy wiedzą kto siedzi teraz w ZP

Janek 16.02.2019 10:19
Tu nie fachowców trzeba. Tu trzeba ludzi do pracy.

Żenada 14.02.2019 13:39
Naprawdę????? Jezteś pewna tego, co piszesz? Życzę powodzenia.....

Te złe zamowienia 14.02.2019 16:37
Zapewne pisze to główny specjalista zamówień publicznych urzędu no napewno nie prawnik znający się na przepisach UZP ale to fachowcy sami swoi a nie tak jak poprzedni i interpretują ustawę jak im się podoba

Po co tyle zamieszania 14.02.2019 15:56
Przetargi ogólnie są niewygodne. Mówmy otwarcie. Tyle zachodu i zamieszania. Zasada konkurencyjności, jawności itd.....

Mieszkaniec 13.02.2019 11:09
Syf, smród, brud i ubóstwo. Śliskie jezdnie i chodniki, błocko, śmiecie na ulicach, śmiecie wysypujące się z koszy, potłuczone butelki, pijacy wymiotujący na bulwarach i menele sikający za ławeczką z "Beatą z Albatrosa". A do tego brak jakichkolwiek perspektyw dla ludzi młodych, brak miejsc pracy, bo poza zostaniem formoźnikiem lub laminatem to nic tu nie ma. Takie jest nasza kur.....e a nie królewskie miasto. Teraz będą zawracać głowę ze srebrnym czy złotym miastem strefami ekonomicznymi i podstrefami, i będą dumać i myśleć i robić konferencje, mitingi, spotkania, wywiady, herbatki, kawki, rączki sobie podawać. A zrobione jak zwykle zostanie... nic

My mieszkancy... 12.02.2019 20:33
Prosimy wladze o zadbanie naszego miasta ,chcemy sie chlubic I byc dumni jak nas widza tak nas pisza ?

Wyborca 12.02.2019 19:49
Augustow powinien być Miastem przyjaznym dla wszystkich ,młodych ,w średnim wieku i dla seniorów nie wymyślajmy haseł nie zamykajmy się w jakieś ramy srebrny Augustów itp bo poza hasłami nic nie powstało ,Augustów był jest i będzie Miastem turystyczno -sanatoryjnym Miastem z nie uciążliwym przemysłem położonym na szlaku dróg międzynarodowych tylko trzeba te atuty wykorzystać.

Zen 12.02.2019 19:16
Co tam budowa ulic i dóg w mieście. Budujmy park na Lipowcu. To jest priorytet, bez parku nie da się żyć!

Marek 12.02.2019 22:28
Park na lipowcu jest finasowany z zewnątrz, zostały pozyskane środki na ten cel z programu, a ulic w mieście i tak buduje się dużo, pragnę zauważyć że w mieście Augustów jest więcej ulic niż w Suwałkach to jako ciekawostka

Lipowiec 13.02.2019 08:45
Czy, aby w całości finansowany jest z funduszy zewnętrznych, a co z wkładem własnym? Myślę, że jest wiele innych ważniejszych inwestycji do zrealizowania w mieście, na które również można uzyskać dofinansowanie. Bez parku da się żyć, naprawdę!!!

Lipa 15.02.2019 13:44
pozyskanie funduszy zewnętrznych to żmudna praca ludzi i zużyty na to czas urzędników. Jeśli pracowali nad dokumentacją do parku to nie pracowali nad czym innym w tym czasie. Myślenie strategiczne panowie się kłania. albo po prostu myślenie...

Pixu 13.02.2019 10:09
A w którym miejscu ma powstać ten park ?

Lpw 13.02.2019 10:43
To zapraszam przejść się ulicami lipowa. Zgroza. Więc proszę nie pisać o parku skoro dziura na dziurze w ulicach.

Mieszkaniec 15.02.2019 07:22
Prosze zauwazyc jakiej jakosci sa wdzystkie drogi w Suwalkach My nie dorownujemy im do piet

Ślepowron 15.02.2019 09:47
Pamiętamy pamiętamy artykuł dziury na Glinki

Kinga 15.02.2019 13:42
Proszę może wybrać bardziej strategiczne cele na pozyskiwanie funduszy zewnętrznych niż park na Lipowcu. Na obiekty i przedsięwzięcia które będą służyły większości mieszkańców. Park w rym miejscu to sprawa niszowa, no może służy wiceburmistrzowi wizerunkowo, bo to jego okręg wyborczy, ale sądzę, że mieszkańcy Lipowca woleliby inne inwestycje.

Temperatura: 22°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama