Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 08:28
Reklama

Akcja „Z Sercem na Dłoni 2018”

Podziel się
Oceń

20 grudnia, tak jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie (klasa II b- bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej, Ib oraz kl.VIII ei) o godzinie 09.00 wyruszyli na akcję „Z Sercem na Dłoni” na ulice naszego pięknego miasta Augustowa.
Akcja „Z Sercem na Dłoni 2018”

Mimo bardzo mroźnej pogody serca nasze były bardzo gorące, a na twarzach widniały szczere uśmiechy, w oczach igrały iskierki gotowe do działania i podbicia serc naszych kochanych mieszkańców miasta. Aura, która nas otaczała dawała oznaki zbliżających się świąt. Wokół śnieg, odczuwalny mróz, zabiegani mieszkańcy i my Małe Mikołajki- to był niesamowity widok. Do tej akcji, jak co roku, włącza się cała społeczność szkoły. Uczniowie samodzielnie wykonują pocztówki, a następnie wspólnie z nimi przygotowujemy je dla Naszych mieszkańców. Podczas tych przygotowań padają różne pytania, czy to ma sens?, co zrobimy jak ktoś nie przyjmie od nas podarku? Dzieci muszą zrozumieć, że takie sytuacje mogą się zdarzyć, należy je do tego przygotować, ale nie możemy też ich zniechęcać w możliwości niesienia dobra. Akcja ta uczy nas wiele i co roku jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. My jako pedagodzy, „drudzy rodzice”, musimy wpajać te najważniejsze zasady życia. Musimy odnaleźć w sobie i w dzieciach sens dawania czegoś za ten jeden miły gest, jakim jest uśmiech. Niestety coraz rzadziej uśmiech widnieje na naszych twarzach. Coraz częściej słyszy się, że nie mamy czasu na nic, co z reguły odbija się na naszych rodzinach. Czasem taki szczery, bezinteresowny uśmiech, kosztuje nas tak wiele, miłe słowo wypowiedziane do obcej osoby, wzbudza w nas niepewność. Ta akcja daje nam chwilę między innymi na zastanowienie się nad sobą. Dziś pogoń za pieniądzem, brak czasu sprawia, że stajemy się samotni, nieufni. My, Małe Mikołajki w ten jeden magiczny dzień chcemy to zmienić. Ta akcja zmienia też nas osoby, które się w nią angażują, to nie tylko działa w jedną stronę. Dzięki Wam przeżywamy to wspólnie. W ten tak piękny dzień, jedyny w roku, kiedy to wychodzimy na ulice naszego miasta z tak szczytnym celem (z otwartymi serduszkami) chcemy sprawić, aby ten, kto nas spotka, nie odczuwał samotności i smutku. Ta akcja to taki mały podarek od nas, promyczek nadziei, lecz ten płomyczek może zdziałać bardzo wiele. Nie jest ważne dla nas czy osoba jest młoda, czy też starsza, jak ubrana, jaki ma samochód, czy też kim jest. Każdy, kogo spotkaliśmy, otrzymał od nas tę namiastkę szczęścia, którą chcieliśmy sprezentować. To sprawiło, że nikt nikogo nie oceniał, każdy kto nas spotkał otrzymywał od nas malutki, prezencik w formie: pocztówki, życzeń, naszego szczerego uśmiechu. Jak co roku akcja wywołała łzy szczęścia, ale też wiele uśmiechów na twarzach naszych mieszkańców. Smutne jest to, że coraz trudniej jest nam uwierzyć, że coś można zrobić bezinteresownie. Niektórzy oczywiście niedowierzali, dopytywali się parokrotnie ile muszą zapłacić za pocztówkę. Byli też i tacy, co ze łzami w oczach stwierdzili, że są to i będą jedyne życzenia świąteczne, które otrzymają. Zazwyczaj były to osoby samotne, nie mające już rodzin z różnych przyczyn. Łzy szczęścia, szczery uśmiech, radosny śmiech- tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Tak niewiele potrzeba aby w drugim człowieku na powrót rozkwitła nadzieja i wiara w drugiego człowieka. Poprzez tą akcję chcemy przekazać wszystkim, że tak naprawdę jesteśmy jedną wielką augustowską rodziną. Rodzina o siebie dba i pamięta, tak jak my co roku o naszych mieszkańcach. Nasza pamięć jest jednak uzależniona od jednego małego gestu „UŚMIECHU”. Ten jeden uśmiech sprawia, że widzimy sens naszych działań i ponownie wyruszamy na ulice naszego kochanego miasta. Nie oczekujemy prezentów, pieniędzy tylko szczerego z głębi serca uśmiechu.

Nasze kochane dzieci były wspaniałe. Podczas rozdawania pocztówek dzwoniły dzwoneczkiem Św. Mikołaja, chętnie śpiewały kolędy i to nie tylko w języku polskim, ale również w języku niemieckim (jako klasa bilingwalna nie sprawiało im to problemów), machały do przejezdnych, co oczywiście wzbudzało zaciekawienie, zachwyt przechodniów. Mieszkańcy Augustowa z uśmiechem na twarzy przypatrywali się grupce małych Mikołajków, które dźwigały wór wypełniony po brzegi pocztówkami. Momentami pstrykali nam zdjęcia co sprawiało nam wielką przyjemność. Może choć na chwilę postanowili zachować, utrwalić ten magiczny moment. Nasze wyjścia na ulice miasta są naprawdę magiczne, dużo w nas ciepła, radości i szczerości co jest przez innych zauważane.

Niektórzy Augustowianie już nas znają, co nas bardzo cieszy. Miłe jest to, że przechodząc ulicami naszego, pięknego miasta, dało się wyczuć, że ludzie chcą otrzymać od nas ten podarunek. Sami się zatrzymywali, zwalniali kroku, aby choć chwilę z nami postać, dowiedzieć się, co robimy lub pytali, co też u nas słychać. Niektórzy nawet powiedzieli, że czekali na nas i bardzo chcą otrzymać od nas pocztówkę.

Życzenia złożyliśmy również Panu Burmistrzowi Augustowa, pracownikom Wydziału Edukacji, nasze mikołajki zawitały również do Sądu i Wydziału Edukacji, Banku , MDK, Przychodni, Apteki.

Jesteśmy dumni, że nasi mieszkańcy nie zawiedli nas i możemy stwierdzić, że jesteśmy miastem uśmiechniętym mimo wielu trudów potrafimy odnaleźć w sobie radość, miłość, magię zbliżających się świąt oraz wiarę na w lepszą przyszłość pełną szczerości.

Za rok znów nas zobaczycie! Przygotujcie więc - UŚMIECH!

Inicjatorem i organizatorem akcji jest p. Urszula Kuczyńska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka niemieckiego. Współorganizatorzy: p. Elżbieta Kierklo –pedagog wspierający, p. Ewa Szyper- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, p. E. Dębska- psycholog szkolny.

Dziękujemy bardzo Dyrekcji, bez której ta akcja nie udałaby się, wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 3, nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, nauczycielom pracującym w świetlicy szkolnej, nauczycielom klas IV-VI i III gimnazjum.

Urszula Kuczyńska, Ewa Szyper, Elżbieta Kierklo oraz Elżbieta Dębska

 

 

 



Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 24°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
Reklama