Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 17:40
Reklama

Kierowco pokaż klasę

Podziel się
Oceń

Drodzy Czytelnicy jesteśmy dla Was, informujemy Was o tym co się dzieje w naszym mieście, poruszamy różne społeczne tematy, od nas też możecie się dowiedzieć, co słychać w magistracie i starostwie. Bardzo nam miło, że darzycie nas zaufaniem i często zgłaszacie nam różne problemy. Tak było i tym razem. Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który żalił się na kulturę jazdy w naszym mieście.
Kierowco pokaż klasę

 

Poniższe rady pomogą uniknąć niepotrzebnego stresu za kierownicą i uprzyjemnią samą jazdę. W jaki sposób można to osiągnąć?

-Przestrzegając przepisów. Przepisy regulujące ruch drogowy stanowią fundament bezpieczeństwa na drodze. Swoim zakresem obejmują one zarówno kierowców samochodów i motocykli, ale także pieszych i rowerzystów.

- Nie zabierając złych emocji ze kierownicę. Agresja, złość czy nieuprzejmość, nie powinny znaleźć się na drodze. Nie dajmy się sprowokować, zadbajmy o komfort psychiczny swój i innych uczestników ruchu drogowego

-Ustępując pieszym na przejściach. Pieszy na pasach ma prawo czuć się bezpiecznie, nie wymuszajmy pierwszeństwa, nie wyprzedzajmy przed i na pasach. Jedna chwila może zaważyć na całym życiu. Pamiętajmy też o pieszych podczas niepogody i jedźmy tak, by ich nie ochlapać. Podczas mijania czy wyprzedzania pieszych, zachowajmy odpowiednią, bezpieczną odległość.

- Zachowując bezpieczną odległość, stosując zasadę 2 sekund.„Jazda na zderzak” jest objawem agresji. W nagłych sytuacjach spowoduje również brak możliwości bezpiecznego zareagowania. Bezpieczny odstęp to także gwarancja, że wyprzedzający nas pojazd nie będzie musiał walczyć o miejsce, żeby zmieścić się przed nami.

- Sygnalizując manewry. Dzięki odpowiednio wczesnemu włączaniu kierunkowskazów dajemy innym uczestnikom szansę poznania naszych zamiarów i właściwej, bezpiecznej reakcji.

- Stosując zasadę „jazdy na zamek”, przy zwężaniu dwóch pasów. Tam, gdzie występują zwężenia drogi, dajmy możliwość zjechania samochodom z kończącego się pasa. Żeby ta zasada gwarantowała płynność, samochody zjeżdżające z pasa kończącego się, powinny przepuszczać się na zmianę, wraz z samochodami z pasa, który biegnie dalej.Naturalne jest wyprzedzanie z lewej strony, a wyprzedzając z prawej narażasz się na to, że kierowca wyprzedzany zmieni pas ruchu nie upewniając się o takiej możliwości, co może doprowadzić do zderzenia. Zasada ta, to nie tylko dobry zwyczaj, ale również wymóg przepisów.

- Będąc czytelnymi dla innych. Nie zachowujmy się nieprzewidywalnie na jezdni, nie zmieniajmy nagle pasa ruchu, nie sygnalizując manewru, lekceważąc zasady bezpieczeństwa. Czytelność i widoczność to kluczowe zasady bezpiecznej jazdy.

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, a uprzejmość na niej jest zasadna pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Niedopuszczalne z punktu widzeniabezpieczeństwa jest zjeżdżanie na pobocze drogi by przepuścić innych, spieszących się kierowców. Podobnie, jak nagłe hamowanie w celu przepuszczenia samochodu, bez uwzględniania pojazdów, które jadą za nami i które mogą mieć problem z wyhamowaniem po naszym uprzejmym geście.

(Źródło: Internet)

 

 



Napisz komentarz

Komentarze

użytkownik dróg 01.08.2018 10:26
W temacie skrzyżowania i wyjazdu z ulicy Wypusty ... oczekiwanie na wolną drogę to nie jest czas aby korzystać wtedy z telefonu . Na tym skrzyżowaniu trzeba być maksymalnie skoncentrowanym a nie urządzać pogaduszki przez telefon blokując innych i nie zauważając nawet tych którzy migają światłami w celu wpuszczenia. Myślenie nie boli a do cioci można zadzwonić później . Apel także do instruktorów Nauki Jazdy uczulajcie i uczcie ludzi że kierunkowskaz służy do informowania uczestników ruchu o zamiarach kierującego i to informowanie powinno nastąpić na tyle wcześnie aby inni mogli to zobaczyć i wykorzystać . Nagminnym jest włączanie kierunku w momencie skrętu kierownicą bo wtedy palec akurat zahacza o manetkę kierunkowskazu ...ten palec można trzy sekundy wcześniej uruchomić to nie boli .. na prawdę to nie boli . Tylko trzeba mieć świadomość że nie jest się samemu na drodze .

gdzie drogówka ??? 30.07.2018 12:02
Wystarczy wspomnieć o "kunszcie" jazdy naszych litewskich sąsiadów, u siebie to jeżdżą grzecznie, a u nas jak by się z łańcucha zerwali. Trasa Augustów - Suwałki wieje naprawdę grozą, wyprzedzanie na trzeciego a i na czwartego na podwójnej ciągłej, na zakręcie pod górkę rozmawiając przez komórkę, na długich światłach to norma. Drogówkę widziałem tam może ze dwa razy ? Jak widzę LV to strach się bać. Podobnie warszawka, na chama wyprzedza na trzeciego i jak tylko można, myślą że tu dziki wschód i prawo nie obowiązuje. Taka jazda to może z 5 minut szybciej będziesz jeden z drugim ale na cmentarzu. Pozdrawiam panów z firmy bu.... z białej skody i białego peugeota (na warszawskich blachach) na trasie Aug-Suw - życie wam obrzydło czy pracodawca doprowadza do myśli samobójczych ? (codziennie igracie cudzym życiem i śmiercią).

a co to drogówka ??? 30.07.2018 13:44
No co ty.... warszawka "na trzeciego" ? ..przeca to najlepsze , najkulturalniejsze , zawsze uprzejme woźnice że ach i och , tylko ich chwalą w całej Polsce

Rebeka 30.07.2018 11:43
Jeżdżę często drogą na Wypustach i czasami ciężko jest wyjechać bo naprawdę mało kto przepuści .To samo tyczy się zjazdu z ronda obok Orlenu na ul.Słowackiego jak będziesz czekać na wolną drogę to sobie postoisz dobrze zwłaszcza jak jest natężenie ruchu widzą że stoisz czekasz aby przejechać a nie wcisnąć się im w kolejkę to jeszcze stanie ci na na srodku ze nie mozesz przejechac a widzi ze stoją samochody aby wjechac na rondo.Więc jak nie doczekasz się życzliwego kierowcy niestety musisz sam się wcisnąć.

Nasza 30.07.2018 12:29
Włączyć się do ruchu rano z Nadrzecznej to sztuka. Tam to się dopiero czeka długo na lukę w potoku jadących samochodów. Na uprzejmość że cie ktoś wpuści można liczyć jak na cód. Tak samo jest i zimą kiedy turystów nie ma ;) nikt nie przepuszcza.

Dziś ja jutro ty 30.07.2018 15:14
Cud nie cód :)żyć trzeba i jeżdzić jak sobie nawzajem uprzyjemniamy życie tak mamy

w miarę uprzejmy 30.07.2018 16:32
Gorzej jak po takim wpuszczeniu ... wpuszczony zrobi "bum" , to będzie taka uprzejmość że ho, ho i czyja wina będzie ? do kogo będą pretensje

dfh 30.07.2018 10:56
Nie wpuszczam kierowców BMW dlaczego to se sami kierowcy tych samochodów niech odpowiedzą - a teraz czekam na hejt ;) z ich strony - niech dadzą upust swym emocjom

sdh 30.07.2018 12:33
Hejtu nie doczekasz bo tutaj nie zaglądają ... zbyt skomplikowane tematy

Początkujący kierowca 30.07.2018 13:11
A co jest z tymi bmw? Chciałam kupić znalazłam tanio, ale może lepiej nie..

bart 30.07.2018 08:09
ten sam problem przy wyjeździe z Westerplatte, skręt w lewo to często ryzyko... zdążę, nie zdążę.... inaczej się nie da

driver 29.07.2018 22:21
To skrzyżowanie o którym mowa powinno być dawno przebudowane, bo jest bardzo niebezpieczne. Brakuje tam lewoskrętu w ulicę Wypusty. A co do kultury jazdy to ogólnie jest coraz lepiej. Kierowcy z dużych miast są do tego przyzwyczajeni, żeby sobie pomagać. Najgorsi są z wg mnie ci z powiatów ościennych, BS BSK itp.

tak myślę 30.07.2018 09:12
Rondo w zupełności rozwiązałoby sprawę lub sygnalizacja świetlna jak przy Partyzantów

furman 30.07.2018 12:43
Sygnalizacja na partyzantów: jeden przycisk na przejściu nie dziala chyba od zawsze. Poza tym bardzo często w sezonie od strony Sejn jest wielki korek, bo niektórzy nie umieja ruszyc jak się światła zapalą albo jak ruszą to jadą 2 km/h, że przejadą 3-4 samochody i mają w .... Natomiast ul. Mostowa nie służy turystom i części mieszkańców do normalnego przejazdu, a do oglądania panienek oraz rzeki, statków itd i jadą 20km/h zamiast 40 jak jest dozwolone. Oczywiście zimny łokieć i szpan, a za ogądaczem sznurek aut.

markos 28.07.2018 20:26
Szkoda że ten kierowca nie zwrócił uwagi na rejestracje samochodów które mu blokowały wjazd na to skrzyżowanie . Niestety przyjezdni z BI, W... w okresie letnim przodują w pokazywani "skont my som" a że pokazują same najgorsze przyzwyczajenia łącznie ze złymi emocjami to efekt jest taki jak opisał ten kierujący . To skrzyżowanie jest obecnie chyba najniebezpieczniejsze w Augustowie .. lewoskręt z ul. Wypusty w obecnym okresie jest uzależniony jedynie od łaski innych użytkowników lub okienka w które można się wcisnąć. Dodatkowo sami sobie utrudniamy sprawę blokując na lewoskręcie tych, którzy chcą skręcić w prawo a miejsca na dwa samochody obok siebie jest tam sporo.

Kierowca 29.07.2018 19:16
Nie zgodzę się. Kierowcy z rejestracją warszawska zawsze są uprzejmi i przepuszczają inne samochody i pieszych. Zjezdzaja na brzeg jezdni jeśli skręcają w którąś że stron. Nie blokują innym kierowcom całego pasa. Wpuszczaja kierowców włączających się do ruchu. Gorzej z Augustowiankami, Suwalczakami czy Gajewem. Tłumacze to sobie tym że tutaj nie wiedzą co to prawdziwe korki i ustępowanie sobie nawzajem.

bieżeniec 29.07.2018 22:24
Wszędzie mają was dosyć , w Sopocie w jednej z aptek ukazała się taka oto informacja : " Nie chcemy wiedzieć, że jesteś z Warszawy!!! Sami wiemy, że tam jest wszystko lepsze, większe i tańsze!!! " i wsio w temacie "uprzejmości" wawki i waszej wszechwiedzy w każdym temacie

Kierowca 2 30.07.2018 05:38
Ja mam inne doświadczenia. Nie spotkałam nieuprzeumego Warszawiaka. No ale też sama jestem uprzejma... A to w Sopocie z drugiej strony co to ma być? To jak rasizm. Dramat co się dzieje z Polakami. Zieją nienawiścią do wszystkiego i wszystkich. Nawet do samych siebie.

Piesza 30.07.2018 09:27
Rejestracje z Warszawy zawsze zatrzymują się i przepuszczają pieszych stojących przed przenściem bez sygnalizacji świetlnej. Często widzę przy tym uśmiech kierowcy. Gorzej nasi, stoisz czekasz parzysz wymownie i czekasz. Jak nie zaryzykujesz i nie postawisz nogi na jezdni to czekasz. To niebywale frustrujące zwłaszcza gdy jest się z dziećmi. Oczywiście nie dotyczy to wszystich "naszych" na szczęście.:)

figofago 30.07.2018 10:52
Nie gadaj żeś nasza , ze stolycy przyjechałaś i trollujesz bo ja widzę całkiem odwrotne sytuacje

Temperatura: 36°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: buk Treść komentarza: Polecam lekturę zarządzenia NR 196/2026 burmistrza. "2. Wprowadza się zadaniowy czas pracy na stanowiskach pracy: Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta, Skarbnika, Radcy Prawnego i Audytora wewnętrznego." Zrobili sobie nienormowany czas pracy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Ciekawe ile oni przez swoją kadencję pozyskali pieniędzy na rozwój naszego powiatu , myślę że więcej oni pozyskali do swoich kieszeni niż dla powiatu Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:26 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Na ostatniej sesji były zadawane pytanie do starosty rusieckiego , na żadne na sesji nie odpowiedział , chłop nawet nie umie na zadawne pytania odpowiedzieć Data dodania komentarza: 24.06.2026, 22:28 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Ani urody ani mądrości ale zachłanność wynosi się z domu Treść komentarza: Panowie ze zdjęcia doczekają się odpowiedniej "zapłaty" za swoje "kompetencje". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Luśka Treść komentarza: Przecież ta odpowiedź to jest kpina z ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zaskakujące odpowiedzi na pytania radnej o zatrudnienia Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Niech Pam staraosta wreszcie się weźmie za robotę , a nie jeździ z księdzem z Lipska i swoją małżonką , ok Warszawie i się przebiera za kogoś , a powiat z kadym dniem upada tak jak jego wylicytowany majątek przez komornika Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dość kolesiostwa Treść komentarza: Pani Chrulska na Starostę. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:18 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: "elity" Treść komentarza: To są karierowicze z nizin społecznych, to widać i słychać. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:59 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji
PRZECZYTAJ
Reklama