Umożliwienie celebracji świąt
Niedziele i święta należą do dni ustawowo wolnych od pracy i nie jest to żadną nowiną. Tyle tylko, że ten ustawowy kalendarz obejmuje tylko święta katolickie. W tej chwili w Polsce około 2 miliony Polaków deklaruje inne wyznanie. Jeśli jesteś w tej grupie i boisz się, że praca uniemożliwi ci celebracje własnych świąt, nie musisz się obawiać. Według ustawy o gwarancji wolności sumienia i wyznania, pracodawca ma obowiązek umożliwić obchody własnego święta. Istotne jest tylko to, aby grupa religijna miała status kościoła lub związku wyznaniowego. Pracownik ma tylko obowiązek poinformowania pracodawcy o planowanym zwolnieniu na 7 dni przed terminem.
Wspieranie podnoszenia kwalifikacji
Jeśli jesteś studentem, nie musisz się obawiać, że przyjęcie oferty pracy, uniemożliwi ci dalszą naukę. Pracodawca zatrudniający studenta ostatniego roku musi udzielić mu aż 21 dni płatnego urlopu, na opracowanie pracy dyplomowej i jej obronę. Prawo do płatnego urlopu mają także ci pracownicy, którzy planują przystąpić do innego egzaminu podnoszącego kwalifikacje.
Urozmaicanie pracy
Jeśli przeglądasz właśnie Pracuj.pl zapewne dokonujesz oceny pracodawcy i propozycji, którą ci składa. Jest szereg ofert, które chętnie byś przyjął tyle, że boisz się monotonii i powtarzalności. Wyobraź sobie, że pracodawca ma obowiązek zmniejszać tę uciążliwość. Praca monotonna i wykonywana w tym samym tempie musi być wspomagana urozmaiceniami. Za takie elementy uznaje się muzykę, zmianę odzieży roboczej, wymianę plakatów i dekoracji w hali produkcyjnej czy nawet wymiany kolorowych kubków w pomieszczeniach socjalnych.