Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 czerwca 2026 01:26
Reklama

Szansa na ekspresówkę

Podziel się
Oceń

Podczas konferencji prasowej 13 grudnia 2022 r. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż Rada Ministrów przyjęła wieloletni program pod nazwą „Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.)”. Zakłada on budowę nowych odcinków autostrad i dróg ekspresowych o długości ok. 2,5 tys. km oraz dokończenie trwających inwestycji. Do 2033 r. rząd przeznaczy na największy w historii tego typu program ponad 290 mld zł z Krajowego Funduszu Drogowego. Ponadto Prezes Rady Ministrów zapowiedział, że zaplanowany w ten sposób układ komunikacyjny zostanie uzupełniony o dodatkowe istotne drogi.
Szansa na ekspresówkę

Wieści z powiatu

– Wspomnę o jednym dodatkowym odcinku, który również w osobnej uchwale Rada Ministrów przyjęła do wykonania na kolejne lata. To droga S8 od Białegostoku przez Suchowolę, Augustów do Suwałk, a precyzyjniej – do węzła Raczki przed Suwałkami – powiedział Premier Mateusz Morawiecki. 

Na stronie internetowej Kancelarii Premiera zamieszczono informację, iż uchwała w sprawie budowy drogi ekspresowej S8 Białystok – Suwałki, przedłożona została przez Prezesa Rady Ministrów. Ze względu na znaczenie w ruchu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym drogi Białystok – Augustów – Suwałki – granica państwa, Rada Ministrów uznała za zasadną budowę drogi ekspresowej S8 Białystok – Suwałki. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego i zwiększy jakość usług transportowych, jeśli chodzi o przewóz pasażerów i towarów.

O budowę tej drogi, bardzo istotnej dla mieszkańców i rozwoju naszego regionu zarówno Zarząd, jak i Rada Powiatu w Augustowie wielokrotnie wnioskowali i apelowali do władz rządowych oraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, otrzymując zapewnienia o słuszności tej inwestycji i działaniach realizowanych w tym zakresie. Podejmowane były w tej sprawie stanowiska Rady Powiatu (m.in. w dniu 22 grudnia 2015 r.,  30 sierpnia 2016 r., 28 marca 2018 r., 30 marca 2021 r., 31 sierpnia 2021 r.), organizowane były spotkania, konferencje, przeprowadzano rozmowy oraz podejmowano liczne wystąpienia Zarządu Powiatu do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa, Parlamentarzystów z województwa podlaskiego, Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz Dyrektora Oddziału GDDKiA w Białymstoku. Zwracano uwagę, że droga Białystok – Augustów – Suwałki – granica państwa stanowi kluczową, strategiczną trasę komunikacyjną w układzie południkowym, łączącą mieszkańców północnej części regionu z miastem wojewódzkim – Białymstokiem.

Ponadto o przebudowę tej drogi zabiegali mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz samorządy lokalne. Ostatnią inicjatywą było podjęte w dniu 28 lipca 2022 roku przez przedstawicieli 34 samorządów z terenu północno – wschodniej części województwa podlaskiego, również z Powiatu Augustowskiego, wspólne stanowisko w sprawie budowy drogi ekspresowej na odcinku Białystok – Augustów po trasie przebiegu drogi krajowej nr 8. 

Istotną rolę w podjęciu decyzji o przebudowie tej drogi odegrały działania Jarosława Zielińskiego – Posła na Sejm RP Ziemi Augustowskiej i Suwalskiej. Wiele rozmów, zabiegów i podejmowanych działań przyniosło oczekiwany efekt. 

Red.

Wypowiedź Jarosława Zielińskiego -Posła na Sejm RP:  
Uchwała Rady Ministrów w sprawie budowy drogi ekspresowej Białystok – Augustów – Raczki (połączenie z drogą ekspresową S-61) ma ogromne znaczenie dla przyszłości i rozwoju naszego regionu, w tym w szczególności dla Ziemi Augustowskiej. Zabiegi o tę decyzję były długie i trudne. Podjąłem je w 2009 roku, kiedy zmieniono przebieg trasy Via Baltica w stronę Łomży i Ełku zamiast Białegostoku i Augustowa. W swoich wystąpieniach, aby odcinek Białystok – Augustów – Suwałki został wybudowany w parametrach drogi ekspresowej byłem dosyć osamotniony. W 2016 roku również trasę Via Carpatia przekierowano od Białegostoku w stronę Ełku, mimo że miała ona przebiegać zgodnie z Deklaracją Łańcucką z 2006 roku, której patronował śp. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wzdłuż całej granicy Polski, a więc także przez Białystok – Augustów – Suwałki.

Wszelkie argumenty komunikacyjne przemawiają za budową tej drogi ekspresowej. W ostatnim czasie doszły do tego względy militarne związane z bezpieczeństwem Polski. Kiedy procedury dotyczące rozstrzygnięcia tej sprawy zaczęły zbliżać się do finału, w walce o tę drogę zmobilizowało się wielu samorządowców naszego regionu, przedsiębiorców, transportowców i mieszkańców, którzy wysyłali petycje do Premiera i Ministra Infrastruktury. Wyrażała także poparcie dla tej inicjatywy większość parlamentarzystów (choć niestety nie wszyscy) w kilku wystąpieniach Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego, któremu przewodniczę. Ostateczną decyzję o uzupełnieniu sieci dróg ekspresowych o odcinek Białystok – Augustów – Raczki zawdzięczamy Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu, który podczas wizyty w Suwałkach 5 listopada 2022 roku jednoznacznie opowiedział się za tą trasą oraz Premierowi Panu Mateuszowi Morawieckiemu, który wystąpił z inicjatywą uchwały Rady Ministrów. I z Panem Prezesem, i z Panem Premierem prowadziłem wcześniej rozmowy w tej sprawie. Dziękuję wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w zabiegi o tę ważną drogę ekspresową, która będzie służyła nam wszystkim i przyszłym pokoleniom. W sposób szczególny dziękuję władzom samorządowym Powiatu Augustowskiego na czele z Panem Starostą Jarosławem Szlaszyńskim i Panem Wicestarostą Dariuszem Szkiłądziem, za merytoryczne i odważne wystąpienia w tej sprawie.

 


Napisz komentarz

Komentarze

POdróżnik 22.12.2022 15:10
Morawiecki obiecuje coś,czego nie ma i jeszcze długo nie będzie(przedwyborcze obietnice),a Zieliński cieszy się jak małe dziecko i sra w gacie z radości.Nie wierzę,już w żadne słowo PiS-owi!!!

efe 22.12.2022 10:05
Przypominam. Ile lat temu zapowiadali remont 8 Białystok - Augustów w formacie 2+1? I co z tego wyszło? Obiecują, bo wybory. Tylko nikt normalny nie powinien brac obietnic bez pokrycia pod uwagę. Obecnie to tylko zapowiedź bez żadnych dokumentów. Coś tam sobie rząd wziął do dyskusji. I tylko tyle. W planie (harmonogramie) tej drogi nie ma.

Kolarz 21.12.2022 18:38
Z Białegostoku przez Augustów do Raczek,a co z byłą drogą S8 z Augustowa przez Nowinkę do Suwałk?Ona też wymaga pilnego remontu,a potem dopiero można budować ścieżkę rowerową,bo strach będzie nią jeździć.

BAU 21.12.2022 15:13
Augustowianie uważajcie-Sasin w tle,trzeba brac konkretne poprawki na tę drogę.

bzdety 21.12.2022 11:09
Przedwyborcza ściema i tyle. Przestańcie powielać te propagandowe bzdurki. Morawiecki jest tak wiarygodny w obietnicach, że równie dobrze mógłby obiecać wszystkim darmowy lot na Marsa. Budowa tej drogi jest nierealna i niepotrzebna, nikt na świecie przy zdrowych zmysłach nie buduje dróg ekspresowych dla natężenia ruchu max 5000 pojazdów na dobę. W szczególności w kraju tak ekstremalnie zadłużonym jak nasz. Od budowy i projektowania dróg są drogowcy, politycy jak się wezmą za kreślenie palcem po mapie, zawsze wychodzi z tego żenada. Stop pisowskiej propagandzie!!

Ekspresówka 22.12.2022 16:08
Jasne, bo Tusk wszystkie obietnice realizował i drogi budował że ho go. Już wolę obietnice Morawieckiegi bo przynajmniej obiecuje coś sensownego. Tusk tylko pięści zaciska i wszystkich będzie rozliczał. Tusku najpierw rozlicz się ze swoich przekrętów i oddaj moje ofe

wyborca 22.12.2022 23:18
za tuska powstała obwodnica Augustowa i Suwałk i zaczęto budowac via Balticę....

anty ooloo 23.12.2022 09:22
nasz poseł leciał na tym 3 kadencje aż odleciał, dzisiaj buduje się tyle w rok albo i dwa lata ale każdy sie już do tego przyzwyczaił. Przypomnijcie jeszcze niedawno jak ciężko miał Burmistrz Kożuchowski, żadnych dofinansowań samorządy nie widziały, ani na kanalizacje ani na drogi, wszystko rozpływało się na górze, co by nie mówić to jednak ta władza zaczęła też przekazywać środki na dół (chociaż na górze też ich sporo wydaje - fakt)

Wyborca 23.12.2022 16:47
W rok to ty Olo dokumentacji nie zrobisz.....fachowcy.

ooloo 23.12.2022 18:57
PiS(z) POprawnie. "ooloo". Dla ciebie Pan ooloo. Wystarczy, że wam Jarek skrobnie nocą na kolanie dokumentację na papierze toaletowym wycierając brudny paluch.

ooloo 23.12.2022 16:51
Przybliż coś o tych środkach. Ile i dla kogo? Jestem ciekaw.

odp 23.12.2022 22:13
Najwięcej dla kancelarii premiera. Kilkukrotne przebicie w stosunku do PO. O rodzinie w spółkach skarbu państwa nie wspominam.

ooloo 23.12.2022 01:10
Fajne, patologiczne logo.To od miejsca "pracy"?

Droga krajowa 23.12.2022 20:41
Przypominam , że można było się nie zgodzić na likwidację OFE. Ja wypełniłem wniosek i nadal mam drugi filar

Lex 06.01.2023 20:15
Co ty wies, o nate,eniu ruchu na tej trasie sciemniaczu POwski

idź spać 06.01.2023 21:10
Piłeś - nie pisz. Piłeś w święto kościelne, pisowski katoliku - tym bardziej nie pisz. Piłeś w święto chłonąc przekaz z TVPiS - nie pisz po trzykroć. Bez odbioru.

kierowca 21.12.2022 05:45
Będzie taka autostrada jak z Augustowa do Raczek ...z jednym pasen ruchu. A co to daje????

ooloo 20.12.2022 23:19
PO czynach ich POznacie.

obiektywny 21.12.2022 08:04
Jak KO dojdzie do władzy to na pewno inwestycja zostanie wstrzymana i nie dojdzie do skutku.

ooloo 21.12.2022 15:44
Jak KO dojdzie do władzy, to POsprząta PO takich pisiaczkach i naszomiasteczkowych.

olaboga 23.12.2022 09:23
masz już jakąś obsesję, idź może do specjalisty - to się leczy.....

Wyborca 21.12.2022 20:30
Żeby wstrzymać inwestycję to ona musi być realizowana a do realizacji jest jeszcze daleka, bo trzeba mieć prostą rzecz pozwolenie na budowę a co do pozwolenia trzeba ....projekt i kupę innych dokumentów więc chodź po ziemi obiektywny, jak za 8-10 lat ruszy to będzie wielki sukces.....!

... 24.12.2022 13:54
Jasne bo hasłem rządów Tuska jest tekst piniedzy ni ma i nie będzie. Tak było że wszystkim .

eth 20.12.2022 16:43
Mortadela wyborcza.

Augustowianka 20.12.2022 15:02
To bzdety sa. Przed wyborami pleść i obiecywać mozna. Nikt w to nie uwierzy.

apolityczny 21.12.2022 08:01
Wierzę PiSowi bo większość obietnic spełnił podczas swoich dwóch kadencji w przeciwieństwie do KO, które w bezczelny sposób oszukiwało Polaków, dobrym przykładem jest choćby podniesienie wieku emerytalnego, brak wsparcia dla rodzin, i brak podwyżek dla czynnych zawodowo. Decyzja ta to dobra wiadomość dla augustowian.

ooloo 21.12.2022 15:46
Nikt Wam tyle nie da co PiS obieca, bo jak PiS mówi to mówi.????

Temperatura: 15°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Mieszkaniec. Treść komentarza: Bo Pani Wiesia Chrulska to najlepsza radna powiatu jaką znam , zawsze mówi z sensem i prawdę, nie to co Walduś,jak coś powie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.Brawo Pani Wiesiu ,dociskać ich i kawa na ławę. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 09:36 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Zajrzyjcie do administracji szpitala. Tam to się dzieje... Tyle nowych twarzy, tyle ludzi, którzy nie mają kompetencji, ale znają kogo trzeba. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 15:39 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Augustów po dekadzie rządów à la gangu łolsena spod znaku Nasze Miasto-PiS Treść komentarza: Układ wzajemnej adoracji Nasze Miasto-PiS rządzi Augustowem od ponad dekady. Zarówno burmistrz Augustowa i radni miejscy popierający paralityczne działania trzech niewydarzonych burmiszczów nie wybierają sami. Jak widać mieszkańcom pasuje taki stan rzeczy, czyli brnięcia miasta w kierunku zadupia i zaścianka kresów wschodnich lub po prostu głosują jak bezwolna mentalnie gawiedź, wybierająca na swoich reprezentantów cynicznych kabotynów, kuglarzy i geszewciarzy, przed wyborami obiecujących gruszki na wierzbie naiwniakom otumanionym fetorem naszomiastowopisowskiego populizmu, natomiast po wyborach permanentnie uszczuplających budżety domowe mieszkańców wysokimi opłatami za ciepło, śmieci, wodę, ścieki i czynsze w lokalach komunalnych, a w urzędzie miejskim i podległych jednostkach organizacyjnych uskuteczniających kumoterszczyznę i drenowanie miejskiego budżetu milionami złotych przepalanych na etaty dla statystujących swojaków. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:56 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Powodzenia wam augustowiacy Treść komentarza: Wyjechałam z Augustowa zaraz po maturze do Białegostoku, planowałam wrócić, ale życie szybko zweryfikowało że w takim mieście jak Augustów, bez znajomości to pracę mogę znaleźć co najwyżej w Biedronce lub innym spożywczaku. Kilka lat temu aplikowałam do urzędu, starostwa, kilka firm i niestety w Augustowie wyższe wykształcenie + studia podyplomowe mba można schować głęboko do kieszeni. Koleżanka za to tylko z maturą szybko znalazła pracę w urzędzie miasta (pewnie fakt że jej matka tam pracuje nie miał w ogóle znaczenia). Nie jest dobrze i nie będzie, młody człowiek nie zostanie w Augustowie, miasto jest bez perspektyw, nie ma dużych firm dających pracę. Drożyzna taka, że ja nie wiem jak ludzie w Augustowie funkcjonują. Byłam na urlopie i za podcięcie końcówek zapłaciłam 150 zł, później się okazało że salon należy do żony zastępcy burmistrza, w Augustowie chyba ludzie zarabiają miliony a Białystok to nędzna wieś w porównaniu do Augustowa. Leki w aptece, która podobno jest jedną z najtańszych w Augustowie również o połowę droższe niż w Białymstoku. Paliwo…. To już nawet nie wspominam bo dyskusje trwają od lat na ten temat. Także tak, miasto umiera i argument że w całej Polsce tak jest to argument z d*** Data dodania komentarza: 18.06.2026, 09:01 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: nie leśnik Treść komentarza: Ten leśnik to w pracy jest czy na sesji??? Ci leśnicy cywilnych ubrań nie posiadają?? Mundur to chyba do pracy chyba że po za pracą ego podnosi?? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 20:51 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Boże pomóż Treść komentarza: Kochani radni. Co tak jesteście ździwieni? Nie broniąc Karolczuka, Żabeckiego i tam w coś czesanego to burmiszcze wykonują uchwały radnych. No to taki stan jest wynukiem waszej nedznej "pracy". Myślicie, że społeczeństwo to idioci? Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję polityczna i lata "urzędowania". Uchodzicie (chcecie) za elitę, a to co jest w Augustowie to wasze wizje, propozycje, uchwały i ta ciężka praca. To jest wasz obraz co mamy my mieszkańcy. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:52 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: booboo Treść komentarza: Szczudło też mówił o liczbie urodzeń i zgonów w MIEŚCIE, a nie w powiecie. Czemu Kotarski mu nie przerwał??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:17 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Gienia Treść komentarza: Najpierw umrze Spółdzielnia Mieszkaniowa. W blokach pojawiły się ogłoszenia, że jakichś 18 mieszkańców złożyło wniosek, aby na walnym zgromadzeniu 30 czerwca odwołać całą Radę Nadzorczą. Czy DP może się temu przyjrzeć??? Data dodania komentarza: 17.06.2026, 18:13 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: ooloo Treść komentarza: No i jestem pełen podziwu dla intelektu 6zeta. Nikt jej nie będzie mówił jak mamy mieszkać w Augustowie. Jak pustaki chcą rządzić, to mamy, co mamy. Wszystkie "inwestycje" to PATOLOGIA jakości i uczciwości.. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Fazi Treść komentarza: I o to chodzi. Zrobi się protokół zniszczenia, rozpisze nowy przetarg i gra gitara. Nie za swoje się przecież bawią tylko za nasze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Billy Treść komentarza: Biedne te nasze miejskie władze, zaczyna mi ich być żal. Czego się nie dotkną, to spartolą. I tak od lat. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu Autor komentarza: Pragnący. Treść komentarza: Co za Elka , może mi coś załatwi. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 13:41 Źródło komentarza: Temat Wiesławy Chrulskiej. Co dalej? Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: No z Koterbską to chyba tajemnica poliszynela że łatali na szybko przed otwarciem xD Data dodania komentarza: 16.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Krytykowana inwestycja nie wytrzymała próby deszczu
Reklama