Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 czerwca 2025 19:12
Reklama
Reklama

Gminny Program Rewitalizacji Miasta Augustów

Podziel się
Oceń

Gminny Program Rewitalizacji (GPR), stanowi dokument mający za zadanie zaprogramowanie całego procesu rewitalizacji wraz z określeniem wizji, celów oraz kierunków działań służących eliminacji lub ograniczeniu negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych, środowiskowych, technicznych lub przestrzenno-funkcjonalnych. Gminny Program Rewitalizacji to wieloletni plan działań zmierzający do wyprowadzenia obszarów o dużym natężeniu niekorzystnych zjawisk ze stanu kryzysowego. Jego celem jest przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców.
Gminny Program Rewitalizacji Miasta Augustów

Na uwagi mieszkańców czekamy do 4 lipca 2017 r. do godz. 15:30.

Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Augustowa udział w konsultacjach społecznych, w czerwcu 2017 r. odbędą się warsztaty i spotkania konsultacyjne:

• Warsztaty dotyczące obszaru centrum miasta (Centrum I) odbędą się 19 czerwca 2017 r. o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, ul. Rynek Zygmunta Augusta 9;

• Warsztaty dotyczące Koszar odbędą się 20 czerwca 2017r. o godzinie 17:00 w sali ATBS KODREM Sp. z o.o., ul. Komunalna 2;

• Warsztaty dotyczące Lipowca odbędą się 21 czerwca 2017r. o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 6, ul. Tartaczna 21;

• Warsztaty dotyczące Kaczego Dołka odbędą się 23 czerwca 2017r. o godzinie 17:00 w Domu Działkowca przy ul. Armii Krajowej;

• Spotkanie z mieszkańcami Miasta Augustowa w dniu 26 czerwca 2017 r. o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim w Augustowie, ul. 3 Maja 60;

Serdecznie zapraszamy

Całkowity koszt projektu – 46 700,00 zł. Dofinansowanie projektu – 42 030,00 zł, w tym 85% ze środków Unii Europejskiej i 15% z budżetu państwa.

 

 

 

 




Napisz komentarz

Komentarze

Korwin 13.06.2017 21:47
ha ha ale ból tyłka odsuniętych od władzy nic nie zrobili, a nawet nie umieją cieszyć się z sukcesów Augustowa to ta strefa będzie dla was wszystkich i waszych rodzin. A ten jad wyjdzie wam bokiem . Brawo młodziaki i radni pisu róbcie swoje zwykli mieszkańcy to widzą.

Zwykly mieszkaniec 14.06.2017 07:17
Ból tyłka to ty masz od siedzenia przed komputerem. I nie odpowiadaj za zwyklych mieszkancow. Jestem zwyklym mieszkancem i glosowałem na NM i opadly mi te rożowe okulary.

Mieszkaniec 14.06.2017 11:36
A ja zadowolny jestem z obecnej wladzy, przynajmniej cos sie ruszylo a nie stagnacja jak za poprzedników. Do poprawy są kąpieliska przedewszystkim, a tak jest na plus.

Mirek 14.06.2017 13:13
Stagnacja? Chyba dobry obuch potrzebny, zeby sobie przypomniec jak bylo hen przed poprzednikami (a wszystkiego naraz też sie nie zrobi). Pewnie juz sie opatrzylo i wielu mysli, ze bylo tak od zawsze. Troche obiektywizmu sie przyda.

Mirek 14.06.2017 08:42
haha Korwin sam cierpisz na bol tylka z powodu sukcesow Cieslika a jad bokiem ci nie tylko wychodzi ale wrecz sie wylewa i kazdy myslacy to widzi trolu

August 13.06.2017 21:41
No właśnie dobrze piszesz bau źe cieślik duźo zrobił, ale źeby powstała strefa. To najpierw trzeba było zrobić wodociągi,kanalizacją zmodernizować stację uzdatniaji wody, oczyszczalnię źeby tą strefę podłączyć,wybudować obwodnicę, zrobić plan zagospodarowania i jeszcze parę innych źeczy, i to zostało min. Zrobine za burmistrza cieślika i kosztowało ze dwdzieścia razy więcej niź te pozyskane pieniądze ale dobrze że się robi tylko miasto powstało trochę wcześniej niź kadencja pierwsza burmistrza walulika.

Robert 13.06.2017 11:42
Miasto pozyskalo m.in. 10 milionow na strefe, milion na boisko i milion na baze, 2 miliony na Glinki. A konsultacje tego programu maja pomóc wskazać na co teraz pozyskiwac kase. ZNAFCY INTERNETOWI

bau 08.06.2017 16:54
taki program jest potrzebny, po to aby można było się ubiegać o środki na dofinansowanie tych obszarów wyznacznonych jako zdegradowane

Mirek Z 12.06.2017 00:50
Zatrudniono fachowcow w urzedzie miejskim za cieżkie pieniądze. Mieli pisać projekty a pieniadze mialy plynąć strumieniem. Więc pytam czy napewno trzeba bylo tej kosztownej wymiany ludzi ? I jeszcze jedno pytanie, kto rządzi miestem ? Mam wrażenie że nie burmistrz tylko mały cwaniaczek.

Kkkk 08.06.2017 14:44
Konsultacje,plany, projekty, wizje, .....chyba życia zabraknie. Juź tracę cierpliwość jak to czytam.

wcwec 09.06.2017 19:54
Dokładnie. Same obietnice i planowanie, a jakoś o czy,ś skonczonym nie słychać nic. Zaraz wybory kedne, drugie i obietnoc znowu bedzie full. I tak w kolko. A Ełk!!! A drogi. A u nas zawsze koło pióra. Ten burmistrz i starosta to z nas za*** zrobią.

Zawiedziony 13.06.2017 00:04
Tylko kogo wybrać? Tyle nadziei dali nam nowi mlodzi nieuwiklani w stare uklady... i co obiecanki przechwalanki i prywatne interesiki. A burmistrz chyba wykonuje jakąś misję, zupelnie oderwany od rzeczywistosci.

bau 13.06.2017 12:16
o czym wy piszecie. naprawde uważacie że za Kazia i Lesia było lepiej?. Cieślik rządził długo, co prawda sporo zrobił m.in wodociągi, stumetrówa itp., ale do częsci kwestii można się przyczepić, jeśli chodzi o rządy 'dobrego gospodarza' to miasto było w zupełnej stagnacji. Teraz przyszła nowa rada, nowy burmistrz i widać efekty np. w postaci podstrefy SSSE, której wg. poprzedników nie dało się zorganizować

Mirek 13.06.2017 14:46
bau żeby być całkiem obiektywnym to jeszcze napisz co zostało przez nową władzę zawalone, no chyba że nieobiektywnie oślepłeś :)

Mieszkanka 13.06.2017 17:34
Jeszcze obecnej władzy daleko żeby dogonić Lesia! Bądźmy sprawiedliwi. Nie popieram PO ale to za p. Cieślika miasto zmienilo oblicze. I nie robil takiej nagonki na ludzi. Obecna wladza mnie przeraża . Widać też przepychanie swoich interesikow. Zwykle kolesiostwo. I czym tu się chwalić 15 mln w ciagu trzech lat. Śmiech na sali ???? popatrzcie na suwalki elk..itd

Pol 13.06.2017 18:45
Było lepiej ! Nie bylo cwaniactwa !

Mieszkaniec 13.06.2017 20:10
Uzbrojenie strefy i przyłaczenie do SSSE bedzie sukcesem jak ktos zainwestuje i powstaną firmy które zatrudnią ludzi i ludzie bedą kupowac i inwestowac na terenie Augustowa. A tak swoją droga to w Suwalkach powstają takie firmy ktore budują hale wielkosći augustowskiej strefy. Więc kto zatopi pieniadze w piękne podaugustowskie łaki jak w suwalkach może zbudowac na żółtym piasku.

pochmurnie

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 4 z dnia 17 kwie - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Dla powiatu aby tylko nic nie dali ,za to jak Pana Andrzeja potraktowaliData dodania komentarza: 13.06.2025, 22:32Źródło komentarza: Andrzej Zarzecki - augustowianin w urzędzie marszałkowskimAutor komentarza: Augustów potrzebuje ratunku od naszomiastowego zaściankowieniaTreść komentarza: Panie Andrzeju, proszę nie zapominać o niestety mocno podupadającym Augustowie i przy okazji pana działalności w gabinecie marszałka województwa podlaskiego możliwie intensywnie zabiegać na szczeblu wojewódzkim o realizację prorozwojowych inwestycji na augustowszczyznie. Augustów zasługuje na dużo więcej niż tylko fejsbukowy marketing, megalomańską gazetkę i naszomiastową kumoterszczyznę uskuteczniane przez propagandystów z augustowskiego ratusza.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 15:16Źródło komentarza: Andrzej Zarzecki - augustowianin w urzędzie marszałkowskimAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Urząd faktycznie danych podać nie może, ale może a nawet powinien powiadomić właściciela rowu. Z doświadczenia wiem że to działa. Powodzenia!Data dodania komentarza: 13.06.2025, 15:01Źródło komentarza: Zalewane działki przy Białostockiej w Augustowie. Urzędnicy zasłaniają się RODOAutor komentarza: Strange Case of Dr Jekyll and Mr HydeTreść komentarza: Prezydencie elekcie Karolu Tadeuszu Nawrocki vel decyzjo Jarosława Kaczyńskiego, apeluję o bezzwłocznie rozpoczęcie trasy objazdowej po całej Polsce, żeby w żłobkach, przedszkolach i szkołach organizować pogadanki z dziećmi i młodzieżą o quasi-walecznych kibolskich ustawkach, bezwzględnych grupach przestępczych organizowanych przez pseudokibiców i "wrażliwości społecznej" polegającej na cynicznym przejęciu mieszkania komunalnego pod płaszczykiem pomocy dla pogubionego życiowo sąsiada.Data dodania komentarza: 13.06.2025, 11:43Źródło komentarza: Prąd tańszy o 66 procentAutor komentarza: Znajomy...Treść komentarza: To ,, normalne ,,T . K . M. i reszta może pogadać.....Data dodania komentarza: 12.06.2025, 20:11Źródło komentarza: Nowy dyrektor PCPR w AugustowieAutor komentarza: Brawo piłkarze i trener Sparty Augustów!!!Treść komentarza: Gratulacje! Piłkarze augustowskiej "Sparty" mają do dyspozycji zmodernizowany stadion, więc tylko czekać na awans do trzeciej ligi!Data dodania komentarza: 12.06.2025, 16:32Źródło komentarza: Siedem goli Kułaka i historyczny awans po efektownej wygranej z Piastem BiałystokAutor komentarza: Augustów zasługuje na więcejTreść komentarza: Trzech burmistrzów – jeden urząd, zero efektów. Mieszkańcy Augustowa od lat patrzą, jak ich miasto stoi w miejscu, a jedyne, co konsekwentnie rośnie, to podatki. Zamiast realnych działań, mamy pozory aktywności: częste wyjazdy na konferencje, wydarzenia branżowe i spotkania, z których nie wynika absolutnie nic dla zwykłego obywatela. Czy to jeszcze praca na rzecz mieszkańców, czy może dobrze opłacana turystyka służbowa? Miasto tonie w bezwładzie. Brakuje inwestycji, nowych miejsc pracy - oprócz tych dla znajomych w urzędzie, rozwoju infrastruktury czy konkretnego wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców. Kultura i sport funkcjonują dzięki zaangażowaniu społeczników, a nie miejskich władz. Tymczasem burmistrzowie zachowują się tak, jakby byli oderwani od rzeczywistości – jakby głównym celem ich działalności było to, by pokazać się w obiektywie z talerzem w ręku na kolejnej „delegacji”. Społeczność Augustowa nie potrzebuje urzędników, którzy myślą, gdzie się dobrze najeść za publiczne pieniądze. Potrzebuje liderów – ludzi z wizją, odwagą i umiejętnością zarządzania. Takich, którzy będą tu, na miejscu, codziennie walczyć o lepsze jutro dla miasta i jego mieszkańców, a nie dbać o swoje prywatne interesy i swoje firmy. Bo Augustów ma ogromny potencjał – ale z takim zarządzaniem pozostaje on wyłącznie niewykorzystaną szansą. Pora przestać się oszukiwać. Augustów nie może być dalej miastem zmarnowanych szans i biernej administracji. Mieszkańcy zasługują na konkret, a nie pozory.Data dodania komentarza: 12.06.2025, 11:45Źródło komentarza: Skandaliczne malunki na ulicyAutor komentarza: Nasze Miasto-PiS, więc "Teraz rodzina"!Treść komentarza: Wystarczy, żeby burmistrzom Karolczukowi, Chodkiewiczowi i Sieczkowskiemu każdemu z osobna dokoptować po "swoim" pełnomocniku. Augustów wciąż będzie "rozwijał" się po naszomiastowemu, to znaczy zgodnie z hasłem wyborczym burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto, czyli "Teraz rodzina"!Data dodania komentarza: 12.06.2025, 11:10Źródło komentarza: Skandaliczne malunki na ulicyAutor komentarza: PajaceTreść komentarza: Twierdzenie, że przez ograniczenie prędkości na Hotelowej "może dochodzić de facto do łamania przepisów ruchu drogowego" świadczy tylko o tym, jacy debile zostają radnymi.Data dodania komentarza: 12.06.2025, 08:05Źródło komentarza: Skandaliczne malunki na ulicyAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: To na pewno kolejna koleżanka Pawła w zatrudniona przed starostwoData dodania komentarza: 11.06.2025, 20:19Źródło komentarza: Nowy dyrektor PCPR w AugustowieAutor komentarza: Dlaczego tak się stało?Treść komentarza: Mało istotne w sumie. Patrząc na realne problemy to nawet wydaje się śmieszne. Przecież to miasto stało się taką dziurą, że gdzie nie spojrzeć to wstyd. Trzech "burmistrzów" a syf aż strach.Data dodania komentarza: 11.06.2025, 16:08Źródło komentarza: Skandaliczne malunki na ulicyAutor komentarza: lesny ludekTreść komentarza: Takie rzeczy od ręki zgłaszam przez aplikację TAK, zazwyczaj po dniu lub dwóch jest reakcja i po sprawie. Można też zadzwonić do Urzędu. Po co z takim czymś iść do gazety? Żeby wandali zachęcać do dalszych wybrykó∑?Data dodania komentarza: 11.06.2025, 12:37Źródło komentarza: Skandaliczne malunki na ulicyAutor komentarza: Kolega.Treść komentarza: Ten gość miał po prostu,,, wenę,,,Data dodania komentarza: 11.06.2025, 10:25Źródło komentarza: Pijany kierowca jeździł po polu, niszcząc uprawyAutor komentarza: Jaskiniowiec-arywista z genem patologicznego kibolstwaTreść komentarza: Konstatacja po wczorajszym meczu Finlandia - Polska. Człowiek umierał na trybunach, a kibole-jaskiniowcy z Polandii nadal wyli jak bezrozuma tłuszcza. Czy kibol vel jarkowa decyzja mógłby z łaski swojej wystąpić z inicjatywą wprowadzenia do programu edukacji, rozpoczynąjac już od edukacji wczesnoszkolnej, lekcji nauki kibicowania, żeby zapobiec tej żałośnie żenującej patologii kibolowania w polskiej piłce nożnej? W dyscyplinach sportowych poza piłką nożną kibicie są intelektualno-mentalnie jakby z innej gliny lepieni, chociaż emocje i sukcesy polskich sportowców są znacznie wyższe niż piłkarzy traktujących widownię przysłowiową szmacianką.Data dodania komentarza: 11.06.2025, 07:00Źródło komentarza: Prąd tańszy o 66 procentAutor komentarza: Priorytety mgr Mirosława Karolczuka i Nasze Miasto-PiS🤡🥸👺💰💰💰🤑Treść komentarza: Na pewno zdecydowanie bardziej zmieniło utworzenie przez kierownika UM w Augustowie mgr Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza Augustowa, które to działanie rzeczonego kierownika augustowskiego magistratu drenuje od 2022 r. każdego roku miejski budżet kwotą blisko ćwierć miliona złotych.Data dodania komentarza: 9.06.2025, 17:17Źródło komentarza: Nowy dyrektor PCPR w AugustowieAutor komentarza: QwertyTreść komentarza: Zapytajcie o opinie o pracy pani dyrektor w poprzednim miejscu pracy. Nie usłyszycie dobrych słówData dodania komentarza: 9.06.2025, 16:41Źródło komentarza: Nowy dyrektor PCPR w AugustowieAutor komentarza: https://wosir-szelment.pl/🗺🏕🌅🌄🏖🛴🏃‍♂️🧗‍♂️🏂⛷️🏄‍♂️🚴‍♂️🤩Treść komentarza: WOSiR Szelment to wyjątkowa wypoczynkowo-sportowo-rekreacyjna perełka suwalszczyzny! Wypoczynek w WOSiR Szelment to świetny pomysł na weekendowy i wakacyjny aktywny wypoczynek na pięknej suwalszczyźnie.Data dodania komentarza: 9.06.2025, 14:10Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnychAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS🤡🥸👺💰💰💰🤑🤝👏Treść komentarza: Prezydent Renkiewicz uruchomił w Suwałkach program "Działki budowlane dla młodych w Suwałkach" w celu zapobieżeniu wyludniania się miasta. Budowana jest w Suwałkach spalarnia odpadów uniezależniająca energetycznie Suwałki. Co zaoferuje burmiszcz Mirosław Karolczuk mieszkańcom Augustowa? Trzeciego zastępcę burmistrza w bonusie z podwyższeniem cen czynszów lokali komunalnych, zwiększeniem opłat za wywóz odpadów komunalnych, wodę i ścieki? A może za przyzwoleniem burmiszcza Karolczuka utworzone zostaną w miejskich jednostkach organizacyjnych kolejne etaty dla "swoich", czyli kontynuacja naszomiastowego programu wyborczego "Teraz -nasza- rodzina"?Data dodania komentarza: 9.06.2025, 12:13Źródło komentarza: Prąd tańszy o 66 procentAutor komentarza: logikaTreść komentarza: Jak tyle miesięcy ta placówka była bez dyrektora i nic się nie działo to może i ten dyrektor tam niepotrzebny???Data dodania komentarza: 9.06.2025, 06:34Źródło komentarza: Nowy dyrektor PCPR w AugustowieAutor komentarza: The best wakeboarding in Szelment!Treść komentarza: W WOSiR Szelment wyciąg narciarzy wodnych czynny jest w czerwcu od piątku do niedzieli. Serdecznie zapraszamy na wyciąg, paintball, do restauracji i oczywiście na piękną suwalszczyznę!Data dodania komentarza: 8.06.2025, 23:21Źródło komentarza: Wypadek na jeziorze w Augustowie: skuter wodny uderzył w wyciąg nart wodnych
Reklama