Zimowy wypoczynek już za nami

  • 06.02.2019, 07:50
  • Jolanta Wojczulis
Zimowy wypoczynek już za nami Fot. Łukasz Bućko
Uczniowie wrócili już do szkół, ale z pewnością w pamięci pozostaną im gry i zabawy w których uczestniczyli podczas ferii zimowych. A tych wspomnień będzie co nie miara, bo „feriowicze” mieli z czego wybierać.

Jolanta Wojczulis 

Wzorem lat ubiegłych Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie oraz placówki i szkoły zarządzane przez starostwo, przygotowały wiele zajęć dla amatorów aktywnego wypoczynku. Organizatorzy zimowej laby, mieli na uwadze przede wszystkim upowszechnianie aktywnej formy wypoczynku poprzez uczestnictwo w imprezach sportowo -rekreacyjnych jako promocji zdrowego stylu życia oraz szeroko rozumianej profilaktyki.

Jak się okazuje, co jest bardzo pocieszające, dzieci bardzo chętnie odchodziły od komputerów i korzystały z zajęć sportowych. W atrakcjach przygotowanych przez placówki zarządzane przez Starostwo Powiatowe, wzięło udział bardzo wielu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzieci mogły brać między innymi udział w turniejach piłki nożnej, siatkowej czy koszykowej, nie brakowało też dzieci na zajęciach przygotowanych na Orlikach. „Labowicze” chętnie też korzystali z atrakcji przygotowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Augustowie, czyli: grali w tenisa stołowego, w gry planszowe, szlifowali swoją formę na siłowni sportowej oraz chętnie korzystali ze „ślizgawki pod chmurką”.

Gdy za oknami było biało i mroźnie, dzieci z wielkim entuzjazmem i chęcią korzystały też z lodowiska, które znajduje się przy Centrum Sportu i Rekreacji. Z kolei entuzjaści zabaw wodnych chętnie chodzili na pływalnię miejską, tym bardziej, że w godzinach od 11.00 do 13.00 od piątku do niedzieli wejście na basen było bezpłatne dla uczniów z augustowskich szkół podstawowych i gimnazjum za okazaniem legitymacji szkolnej.

Dzieci chętnie też korzystały z toru przeszkód umieszczonego na augustowskiej pływalni.

-Pierwszy raz ten tor zamontowaliśmy na początku grudnia podczas Mikołajek. Okazało, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ dzieciom i młodzieży bardzo przypadła do gustu ta atrakcja, dlatego postanowiliśmy wypożyczyć ją po raz kolejny, żeby podczas zimowej laby sprawić naszym dzieciom i młodzieży frajdę –przypomina Andrzej Zarzecki, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Z wodnej atrakcji można było korzystać przez cztery dni od wtorku, 22 stycznia, do piątku, 25 stycznia.

Jolanta Wojczulis

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe