Jakie błędy popełniają osoby szukające pracy?

  • 24.09.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie błędy popełniają osoby szukające pracy?
Poszukiwanie pracy to niełatwa sprawa. W czasie procesu nietrudno o błędy, które oddalają Cię od wymarzonej pracy. Przedstawiamy, jakie są najczęstsze potknięcia osób ubiegających się o pracę. Sprawdź czy ich nie popełniasz.

Szukanie na oślep

Jeżeli poszukujesz pracy nie ustaliwszy uprzednio, jaka powinna być, raczej nie znajdziesz wymarzonego stanowiska. Być może dostaniesz propozycję pracy, jednak niekoniecznie zgodną z Twoimi oczekiwaniami. Wysyłanie CV w wszędzie tam, gdzie szukają pracowników, to nie najlepszy pomysł. Zastanów się, co powinno charakteryzować pracę, jaką chciałbyś podjąć. Uwzględnij swoje potrzeby oraz kompetencje. Zapisz cechy idealnej pracy na kartce i w oparciu o nie dokonuj selekcji ogłoszeń. Znacznie łatwiej będzie Ci panować nad procesem poszukiwań.

Mała aktywność

Jeżeli Twoje poszukiwania pracy ograniczają się do wysyłania CV w odpowiedzi na ogłoszenia z Pracuj.pl, to zdecydowanie zbyt mało, by znaleźć zatrudnienie. Spróbuj np. poszukać firm, w których chciałbyś pracować i wykaż się inicjatywą, zgłaszając swoją kandydaturę na wybrane stanowisko. Tak aktywna postawa może spodobać się pracodawcy i zaproponuje Ci spotkanie.

Niedopracowane CV

CV jest Twoją wizytówką, dlatego nie możesz dopuścić, by było przygotowane niestarannie. Zadbaj  o jego jakość merytoryczną i estetykę. Poproś znajomą osobę, która dobrze sobie radzi z wyrażaniem myśli w formie pisemnej, by sprawdziła Twój życiorys pod kątem błędów. Pamiętaj, że czas poświęcony na dopracowanie CV przybliża Cię do znalezienia wymarzonej pracy.

Wybieranie stanowisk nieadekwatnych do kompetencji

Brak sukcesu w poszukiwaniu pracy może wynikać z tego, że aplikujesz na niewłaściwe stanowiska. Być może wybierasz oferty, które nie są adekwatne do posiadanych przez Ciebie kompetencji. Powinieneś realnie ocenić umiejętności jakimi dysponujesz i do nich dopasować ogłoszenie, na które wyślesz odpowiedź. Staraj się być obiektywny. Zaniżanie kompetencji jest równie złe jak ich przecenianie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: